رفتن به مطلب

بحث درمورد کارت های ماین و اورکلاک شده

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام از دوستان لیون همونطور که از اسم تاپیک مشخصه میخوایم بپردازیم به کارت های ماین و اورکلاک شده و چطور میشه فهمید کارت های گرافیک ماین و یا اورکلاک شده 

دوستان هرکسی تجربه ای در این زمینه داره لطفا راهنمایی کنه واقعا دیگه نمیشه به هر کسی اعتماد کرد 

خیلی ها در این مورد دارن ضرر میکنن و تو پاچه شون میشه NvidiaGTX1080EVGAFTWCatchesFire.thumb.jpg.eb15bb31abc522b06d2fe641a07c9cba.jpg59788fc8264d3_..jpg.94253ed41856b2ad85a6c4bdc5dbae6e.jpg

DSC_1030.JPG

ویرایش شده توسط hareth.salari@gmail.com
لینک به دیدگاه

.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hareth.salari@gmail.com گفته است :

دوستان اگه شما این عکس های بالا رو نگاه کنید میفهمید که  یه اتفاقی افتاده اما خیلی از گرافیک ها مشخص نمیشن و ایا برنامه ای وجود داره که فهمید این گرافیک کلاک یا ماین شده 

دوست عزیز کارت بالا هیچ ربطی به ماین کردن نداره و مشکل از سری کارت evga بود ک سوتی دادن و کارتهاشون مشکل دما پیدا کرد و بعضی ها به مشکلات بالا بر خوردن 

ولی منم دوس دارم بدونم ک برای کارت ماین شده جز اینکه زیر بار بوده چ مشکلی پیش میاد 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

دوست عزیز کارت بالا هیچ ربطی به ماین کردن نداره و مشکل از سری کارت evga بود ک سوتی دادن و کارتهاشون مشکل دما پیدا کرد و بعضی ها به مشکلات بالا بر خوردن 

ولی منم دوس دارم بدونم ک برای کارت ماین شده جز اینکه زیر بار بوده چ مشکلی پیش میاد 

بله دوست عزیز حالا من از یکی از دوستان ماینینگ که پرسیدم کسی که بیشتر از 8 ماه با کارت ماین انجام داده  کارایی ککارت پایین میاد فرض مثال 480rx  هش ریت 24 مگاهش رو میده MH/s  بعد از 8 -10 ماه کار مداوم  هش ریت پایین میاد و افت میکنه مثلا از 24 بازدهیش میشه 18-20  

و یک مورد دیگه بعد از مرور زمان دمای کارت بالا میره 

اما اگه برنامه خاصی وجود داشت که این اطلاعات رو در اختیار می گذاشت خیلی خوب بود 

لینک به دیدگاه

.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hareth.salari@gmail.com گفته است :

امروز یکی از دوستان پی ام داد که R9 290X رفرنس میخواد بخره دمای کارت 95 درجه هست و خود شخص  میگه عادیه نظر شما چیه ایا ماین یا اور شده ؟؟؟؟

اولا دمای بالا ک طبیعیه 

کارت زیر بار بوده و خمیر سیلیکن خنک کننده زغال شده بعد از اینقدر کار و عوض شه کلا کارت به صورت اول برمیگرده 

دوما الان خودتون روش اینکه بفهمید ماین شده رو گفتید (کمی کارت رو ماین کنید و هش ریت رو مقایسه کنید اگر خیلی پایین بود کارت ماین شده )

لینک به دیدگاه

.

لینک به دیدگاه

.

لینک به دیدگاه

.

لینک به دیدگاه

داداش اونایی که باید بفهمن به راحتی  و با بررسی کارت میفهمن کارت ماین شده در ضمن شما خودت ماینری مگه برات فرقیم داره که ماین شده یا نه؟ چون اگه ماین هم نشده باشه خودت کارت را ماین میکنی و کارت را به فنا میدی  ماینرا کارشون اینه که 1000 درصد بیشتر از گیم به گرافیک فشار وارد میکنن و24ساعت شبانه روز و7روز هفته کارت را در حالت100درصد لود و زیر فشار بسیار زیاد قرار میدن حتی نمیزارن کارت گرافیک بی نوا1دقیقه استراحت کنه:(و بعد نزدیکای سوختن کارت که شد به فکر فروشش میفتن:40_rage:ولی نمیدونن خدایی هم اون بالا هست لعنت به این اشخاص البته اگه به خریدار بگن کارت ماین شده مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

.

لینک به دیدگاه

.

لینک به دیدگاه

.

لینک به دیدگاه

اصلا خرید کارت گرافیک دسته دو و کارکرده مخصوصا گرافیکایی که محبوب ماینرا هستن کار اشتباهی هست باید کمی بیشتر پول داد و گرافیک نو خرید بهتر از اینه که گرافیک رو بخری که یا خراب باشه یا چند ماه بعد بسوزه تموم پولت نابود بشه:(

ویرایش شده توسط erfan90ir
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

ماینر=داعش  :D

دمت گرم برای کارت گرافیکا بدتر از داعش هستن با حملات انتحاری میزنن گرافیکا را اول شکنجه میدن و بعد نابود میکنن

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، erfan90ir گفته است :

دمت گرم برای کارت گرافیکا بدتر از داعش هستن با حملات انتحاری میزنن گرافیکا را اول شکنجه میدن و بعد نابود میکنن

اره دقیقا.حالا اینا بدتر از داعشن چون هم پولی به جیب میزنن از زجر کشیدن کارتا هم موقع خرید هم موقع  فروختن کارتا میان بازار رو میزنن به هم

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

اره دقیقا.حالا اینا بدتر از داعشن چون هم پولی به جیب میزنن از زجر کشیدن کارتا هم موقع خرید هم موقع  فروختن کارتا میان بازار رو میزنن به هم

در 6 دقیقه قبل، erfan90ir گفته است :

در 11 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

دوستان خواهشا توهین به ماینر ها نکنین ماینر خوب هم هست:D

لینک به دیدگاه

.

لینک به دیدگاه

.

لینک به دیدگاه

سلام 

در تاپیک ماینینگ فک می کنم کمی بحث شده بود

کسی که ماین می کنه اگر فرکانس رو پایین تر از حالت دیفالت یک کارت بیاره به صورت تصاعدی عمر کارت بیشتر میشه (مصرف کم میشه و به طبع اون دما) 

شما یک پردازنده رو شروع کنید به کم کردن ضریبش و هر بار ازش یک تست بگیرید میبینید تا ی حدی خیلی از نظر مصرف و دما بهتر میشه (نسبت به فرکانسش )

پس وقتی دما کم میشه خود به خود عمر بالا میره ، وقتی هم مصرف کم هست مدار تغذیه بهش کمتر فشار میاد

شما اگه سیستم رو 24 ساعته هم روشن بزارید و باهاش کار نکنید به هر حال روشنه اما این فشار خیلی کمه (حتی فرکانس هم کاهش پیدا میکنه)

در ماین هم اگه طرف انصاف داشته باشه به خاطر 1-2 مگاهش به کارت فشار نیاره کارت خیلی اوضاعش بهتره تا کارتی که تحت اورکلاک بوده

پس اینحا دو حالت وجود داره کارتی که تحت لود ماین بوده با فشار اورکلاک با کارتی که تحت لود ماین بوده با داون کلاک

اولی فک نکنم عمر زیادی داشته باشه حداقل فنش مشکل پیدا می کنه خیلی زود... (1- سرعت  چرخش بالای فن 2-دما روی عمر فن هم تاثیر میزاره)

همچنین احتمال اینکه این کارت نسبت به دیگر کارت ها دماش زیادتر شده باشه بیشتره، این هم به خاطر اینه که خمیر سیلیکون در دمای بالا زیاد کارکرده و خشک شده

حالت سومی هم می تونیم در نظر بگیریم ، کارتی که دست به فرکانسش نخورده در ماین (که بعیده) این کارت چه تفاوتی می کنه با کارتی که طرف باهاش رندر می کرده؟ هیچی ...فقط... طرف یک هفته رندر میکرده یک هفته نمیکرده ، ولی در ماین همیشه تحت لود بوده ، پس کارت رندر اگه دو ماه کارکرده یک ماه زیر لود بوده کارت ماین هر دو ماه رو ، همین ، قرار نیست حتما به قول دوستمون ماینر داعشی باشه :14_relaxed:

من تجربه ی طولانی مدت ماین رو نداشتم اما به هر حال می دونم کارت ها اگه درست استفاده شن عمرشون خیلی زیاده ای کاش همه ی ماینرها کارت ها رو داون کلاک کنن تا سالیان سال مشکلی براشون پیش نیاد همونطور که کارتهای خیلی قدیمی مثل 8800 هنوز دارن استفاده میشن... (البته خب اون موقع ها فک نکنم ماینی بوده باشه... :14_relaxed:)

اکثرا کسانی که کارت گرافیک کارکرده میگیرند سال بعد هم میفروشند و کارت بعدی رو میگیرن اما این دلیل نمیشه ماینر نگه کارت ماین شده ، اما این حساسیت زیاد هم نباید باشه که طرف ترس داشته باشه بگه کارت ماین شده که کسی طرفش نیاد...

در مورد مگاهش هم روش خوبی نیست ، اینکه مگاهش میاد پایین به دلیل سرعت حافظه هست ، تمامی 480 و 470 ها هر 5-6 روز حدود 0.25 مگاهش کمتر میشه سرعتشون (سایز دگ در اتریوم) ، حالا چه ماین باهاش انجام شده باشه چه نه...

و  اینکه لطف بفرمایید داخل یک پست بنویسید و پست پشت سر هم ندیدم که بتونیم تاپیک جامعتر و منظم تری داشته باشیم ، ممنون

ویرایش شده توسط abc.abc
لینک به دیدگاه

بنام خدا 

در 2 ساعت قبل، TeraFloppy64 گفته است :

لطفا این اصطلاح پست رو بکارنگیرید حتی اگه منظورتون این باشه که ماینر در حق کارت خیلی بد میکنه

بله من ماین میکنم و کاملا سر حفم هستم اما کلمه داعش  برای هیچ ایرانی یا شهروندی نمیپسندم لطفا استفاده نکن داداش

توضیح

من خیلی از کارتهام سوخته خیلی هم فروختم  اونایی که سوخته بیشتر مقصر خودم بودم که دمای محیطو کنترل نکردم  شاید یکی یا دوتا تو لود سوخته باشن که این برای کارت بیچاره عادیه چون ماین آنقدر به کارت فشار میاره که نمیشه گفت ولی تنها به کارت نیست که فشار میاره مساله پاور هم هست ولی خوب من همیشه وقتی با همون کارتا گیم میزنم دماش بالاتر از ماین میره 

بیشتر کارتای ماین شده دمای کاری چه توحالت عادی چه حالت لود بالاتر از کارتای عادیه

بیشتر کارتای ماین شده بایوس اونا  تغییر داده شده ایتن چک کنید

ولی بعضیا هستن که کارتای تعمیری هم جای سالم میفروشن اینا اون دسته ای قرار دارن که پاش بیفته همه وسایلشونو جای سالم و نزدیک نو میفروشن  اونا از دید من نوعی مریضی دارن که فقط دنبال پولن و چشمشونو از همه چی میبندن

خداحافظ

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

بنام خدا 

لطفا این اصطلاح پست رو بکارنگیرید حتی اگه منظورتون این باشه که ماینر در حق کارت خیلی بد میکنه

بله من ماین میکنم و کاملا سر حفم هستم اما کلمه داعش  برای هیچ ایرانی یا شهروندی نمیپسندم لطفا استفاده نکن داداش

عزیز بنده قصد توهین به کسی رو ندارم و فقط یه شوخی بود واسه همین یدونه اسمایلی گزاشته بودم جلوش

بنده هیچوقت موجود کثیفی مثل داعش رو به هموطنام تشبیه نمیکنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ماینری که ناشی و طمع کار نباشه ، همونطور که دوستان هم گفتن کلاک رو پایین میاره و به خاطر نیم مگا هش بالاتر کارت رو اور نمیکنه و تو بهترین شرایطی که میتونه نگهش میداره ، چون سرمایش هست و برای آپگرید کارت ها به نسل های بعدی که میاد به پولشون احتیاج داره و هرچی هم که کارتا سالم تر باشن به سودشه .

کارت هایی هم که الان برای فروش میذارن و میگن کم کار کرده و دو روز پیش از  از دستان لیزا سو تحویل گرفتن، صاحبشون اکثرا کاربر تازه وارد هستن که به نظرم منتظر بودن تا دمای تب ماینینگ بالاتر از این هم بره و بتونن هر چه گرون تر کارت رو غالب کنن ولی حالا که تب ماینیگ فروکش کرده گذاشتن واسه فروش تا ارزشش کم نشده رد کنن بره و منتظر بشن واسه نسل بعد و با توجه به قیمتای فضایی برخی سایت هایی که موجود دارن قیمت میزنن . ماینری که بخواد کارت هاشو بفروشه سه چهار تا کارت با هم برا فروش میذاره و نمیاد ماهی یدونه کارت تو یه فروم بذاره واسه فروش  که کسی شک نکنه .

هر چند همین کارت هایی هم که یه تازه وارد برای فروش میذاره ممکنه ماین شده باشه ، ولی کسی که یدونه از این کار تهیه کرده بدون شک برای گیم این کارت رو گرفته و روحش هم از پاورهش این کارت خبر نداشته . مقاله های ماینیگ رو هم که دیده خوشحال شده یه سیستم خفن ماینیگ داره و تهش سیستم رو یه روز گذاشته واسه ماین .  نا سلامتی کارت رو گرفته واسه گیم و نمیتونه یه روز بدون گیم دووم بیاره . بیخیال ماین میشه و به گیم ادامه میده . وقتی هم میبینه داره ارزش این کارت کم میشه میفروشه .

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...