رفتن به مطلب

بحث درمورد کارت های ماین و اورکلاک شده

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 17 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

من خیلی از کارتهام سوخته خیلی هم فروختم  اونایی که سوخته بیشتر مقصر خودم بودم که دمای محیطو کنترل نکردم  شاید یکی یا دوتا تو لود سوخته باشن که این برای کارت بیچاره عادیه چون ماین آنقدر به کارت فشار میاره که نمیشه گفت ولی تنها به کارت نیست که فشار میاره مساله پاور هم هست ولی خوب من همیشه وقتی با همون کارتا گیم میزنم دماش بالاتر از ماین میره 

سلام

یعنی دمای گرافیک ها در چه حد بود که مداوم کارکرده سوخته؟

بله دقیقا بازی بیشتر فشار میاره در مصرف گرافیک می تونید ببینید ... این مورد رو خودم هم تست کردم

نقل قول

بیشتر کارتای ماین شده دمای کاری چه توحالت عادی چه حالت لود بالاتر از کارتای عادی

به نظرم این مورد همیشه درست نیست ،  همین که بازی فشار بیشتری میاره پس خمیر سیلیکون هم گرمتره و زودتر فاسد میشه (از طرفی 24 ساعته نبوده)، یا اینکه طرف رندر زیاد انجام میداده که اینجا هم دما از کسی که ماین میکرده و داون کلاک ، خب بالاتره ، حتی می تونیم در نظر بگیریم کیس تهویه مناسب نداشته یا طرف در مناطق گرمسیر بوده و زودتر خمیر به سمت فاسد شدن رفته...

از اینکه بگیم کارت دماش نسبت به دیگر کارت ها بالاتره میشه این نتیجه رو بگیریم کارت یا بیشتر کارکرده یا در دمای بالاتری کارکرده و کارتی که دمای کمتری رو داره احتمال زیاد از سلامت بیشتری بر خورداره (در دمای محیط یکسان)

اما به هر حال دمای کارت کار کرده مطمعنن از دمای کارت نو بیشتره

ویرایش:این مورد هم اضافه کنم که خودم سه تا کارت خریدم هیچ کدوم دماش مثل دیگری نیست  و اتفاقا کارتی که از همه خنک تره یکی از فناش صداش بیشتر از بقیه هست... پس این نتیجه گیری های ما مطلق نیستند..

ویرایش شده توسط abc.abc
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، abc.abc گفته است :

سلام

یعنی دمای گرافیک ها در چه حد بود که مداوم کارکرده سوخته؟

بله دقیقا بازی بیشتر فشار میاره در مصرف گرافیک می تونید ببینید ... این مورد رو خودم هم تست کردم

با سلام دوست عزیز من اکثر کسانی که ماین رو  میکنن رو میبنم که سرعت فن گرافیک رو روی 100% گزاشتن به نظر شما سرعت فن روی چند درصد باشه تا عمر فن و گرافیک بالا بره 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hareth.salari@gmail.com گفته است :

با سلام دوست عزیز من اکثر کسانی که ماین رو  میکنن رو میبنم که سرعت فن گرافیک رو روی 100% گزاشتن به نظر شما سرعت فن روی چند درصد باشه تا عمر فن و گرافیک بالا بره 

این کار صد درصد اشتباهه.... خیلی عمر فن رو کم میکنه

شما خودتون چک کنید میبنید از ی جایی به بعد هرچقد سرعت فن رو افزایش بدید دما به نسبت اون کاهش محسوسی نداره

بستگی به کارتنون داره که بگم چه درصدی بهتره مثلا کارت g1 داشتم یادمه اصلا فنهاش صدایی ازشون بلند نمیشد و همینطور خب دورشون هم کمتر بود اما کارتی مثل سافایر دور موتورشون و صداش بالاتره و... (خود هیت سینک هم تاثیر داره)

یکطوری تنظیم کنید که به نسبت سرعت دمای خوبی داشته باشه مثلا اگه 50 درصد دماش 65 هست و 100 درصد کنید میشه 60 پس بهتره 50 باشه تا اینکه بخوایید ببرید بالاتر

و اینکه صدای خاصی هم فن نداشته باشه که زود مستهلک شه

یک چیز دیگه بهتر اینکه تنظیم نکنید همیشه روی یک دور خاص باشه با نرم افزار های مثل msi ab تنظیم کنید که در هر دما روی یک دور خاص باشه مثلا در 60 درجه 40 درصد و در 70 درجه 50 درصد ، این مورد رو همونطور که گفتم باید ببینید در چه دمای چه دور موتوری راندمان بهتری داره که تنظیم کنید

خودم می خوام چند فن بگیرم در جاهای مختلف بزارم ببینم چقد تاثیر داره که هنوز تست نکردم (مثلا روی کارت یا پشت کارت)

لینک به دیدگاه

دقیقا خودمم دارم به چند فن نگاه میکنم میخوام بگیرمش  مدل زیر رو میخام بگیرم

http://digik.ir/فن-fan-main/FAN-Without-heatsink/فن-12-سانتی-متری-220-ولت

download.thumb.jpg.c89ffb6b3c725b0050afa41b37eb5c3d.jpg

میخوام برای اینکار طراحی کنم  کنم تاثیر داشته باشه و اگرم فن خراب شد حداقل دلت نمیسوزه تا این که فن گرافیک خراب شه 

لینک به دیدگاه

نیاز به خرید فن 220 ولت نیست فن 12 بگیرید که مدلهای بیشتر هم هست و هم اینکه شما موتور این فن رو ببینید چقد جا گرفته و پره ها چقد کوچیک هستند حالا یک فن 12 ولتی رو ببینید با هم مقایسه کنید..

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون این کار رو انجام دادم عکسش رو میگیرم  براتون میفرستم

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، hareth.salari@gmail.com گفته است :

ممنون از راهنماییتون این کار رو انجام دادم عکسش رو میگیرم  براتون میفرستم

خواهش می کنم ، ممنون از شما

یک مورد هم بگم ، همین لینکی که دادید فن بوشی داره و فن بلبرینگی ، سعی کنید فن خوب و قیمت پایین بگیرید (اینکه میگم قیمت پایین چون به هر حال در داخل کیس نیستند و بیشتر در معرض گرد و غبار هست بعدا کمتر دلتون میسوزه)

در فن های 12 ولتی انتخاب براتون خیلی زیاده

راستی عکس پست اول هم چیزی که یادمه به دلیل مشکل مدار تغذیه این کارت بود نه کاربردش

-----

در مورد کارت ها هم بگم که این تاپیک منحرف نشه

با پست های قبلی برای تشخیص کارت نظرم رو نوشتم تا اینجا راه درستی برای ماین مشخص نشد... اما برای فهمیدن سلامت کارت به هر حال راه هست

اول اینکه حساسیت رو روی ماین زیاد نکنیم بهتره چون طرف جرات نمیکنه بگه کارت ماین شدس.. (دلیلی هم نیست حساسیت زیاد شه ، اورکلاک که نیست در ی ربع بشه کارت رو سوزوند)

قرار نیست حتما کارتی که ماین شده عمر کمتری نسبت به دیگر کارت ها داشته باشه (همونطور که برای گیم و رندر توضیح دادم)

خودمون هم کارت ها رو در دمای پایینتر ازشون کار بکشیم ، و همچنین با داوون کلاک از چیزی که خود کارخونه تشخیص داده کمتر بهش فشار بیاریم و عمرش رو به صورت تصاعدی بالاتر ببریم

سعی کنیم با آدم های با انصاف معامله داشته باشیم که هم مورد بالا رو رعایت کرده باشند و هم اینکه از گذشته ی کارت با خبر باشیم (حالا چه گیم چه ماین و چه رندر...) ، کسی که اطلاع نداشته باشه یا بی انصاف باشه خیلی بیشتر کارت رو خراب می کنه تا کسی که اصولی از کارت کار میکشه با هر کاربردی

یا حق.

ویرایش شده توسط abc.abc
لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

دوستان یه سوال.

من الان یه سیستم نو بخرم برای ماینینگ و بعد از 1 سال به فرض بخوام بفروشمش چقدر ضرر میکنم؟

اینم در نظر بگیرید که کل ریگ رو با قید ماین کردن

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

دوستان یه سوال.

من الان یه سیستم نو بخرم برای ماینینگ و بعد از 1 سال به فرض بخوام بفروشمش چقدر ضرر میکنم؟

اینم در نظر بگیرید که کل ریگ رو با قید ماین کردن

بعید میدونم حتی بتونی ۵۰ درصد قیمت خریدتم جبران کنی!

شما الان نگا کن سیستم زدن ۱۸ میلیون که در حقیقت ۹ میلیون هم ارزش نداره و بقیش حباب قیمتیه!

الان زمان بسیار بدی برای خرید سیستم نو هست و حتی دست دو هم قیمت فضایی داره چون تب ماینینگ هنوز فروکش نکرده!

یک سال دیگه به احتمال خیلی زیاد هجوم تازه وارد ها در ماین بسیار کمتر میشه و حباب های قیمتی میشکنن و از طرفی سری های جدید اومده وباز هم قیمت ها به واقعیت نزدیک تر خواهد شد و  با ورود سری های جدید قیمت سری قدیمی افت میکنه و از اون طرفم کارت شمارو بسیار بد خواهند خرید یکی به این دلیل که میدونن برای ماین بوده و دوم اینکه زمانی که شما بخوای بفروشی زمانیه که این سیستم سود دهی خوبی نداره و خیلی ها مثل شما اقدام به فروش میکنن و این باعث میشه بازار \ر بشه از کارت های دست دو ماینی که همین هم خودش باعث افت شدید قیمت میشه

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/05, 14:49:26، abc.abc گفته است :

قرار نیست حتما کارتی که ماین شده عمر کمتری نسبت به دیگر کارت ها داشته باشه (همونطور که برای گیم و رندر توضیح دادم)

مسلمه که عمر کمتری خواهد داشت وقتی کارتی ۲۴ ساعت شبانه روز با دمای معمولا بالای ۶۰ درجه در حال کار هست رو نمیتونید مقایسه کنید با کارتی که در سیستم گیم هست و معمولا روزی سه چهار ساعت و اگر شخص خوره بازی باشه نهایت هفت هشت ساعت میخواد ازش استفاده بشه!!تازه در اکثر بازی ها به دلیل نوسان فرکانسی دما بسیار \ایین تر از حالتی ماینینگ هست مگر اینکه بازی رو فریم ازاد باشه که معمولا این کار رو نمیکنن!یک سال عمر کارت در ماینینگ برابره با حداقل \نج سال عمر معمولی کارت و حتی بیشتر چون \ایداری دمای بالا در ترانزیستور ها به شدت صدمه میزنه به کارت گرافیک

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

مسلمه که عمر کمتری خواهد داشت وقتی کارتی ۲۴ ساعت شبانه روز با دمای معمولا بالای ۶۰ درجه در حال کار هست رو نمیتونید مقایسه کنید با کارتی که در سیستم گیم هست و معمولا روزی سه چهار ساعت و اگر شخص خوره بازی باشه نهایت هفت هشت ساعت میخواد ازش استفاده بشه!!تازه در اکثر بازی ها به دلیل نوسان فرکانسی دما بسیار \ایین تر از حالتی ماینینگ هست مگر اینکه بازی رو فریم ازاد باشه که معمولا این کار رو نمیکنن!یک سال عمر کارت در ماینینگ برابره با حداقل \نج سال عمر معمولی کارت و حتی بیشتر چون \ایداری دمای بالا در ترانزیستور ها به شدت صدمه میزنه به کارت گرافیک

سلام دوست عزیز

کارتی بهتر هست که داوون کلاک شده و برای ماین استفاده شده یا کارتی که برای رندر بدون هیچ داوون کلاکی.... یا کارتی که با روزی 5 ساعت گیم با اورکلاک استفاده شده... نمیشه قاطع گفت که کدوم کارت وضعیتش بهتره اما پست صفحه ی قبل من رو بخونید این توضیح ادامه ی اون بود....داخل پرانتز مشخصه...

برای خرید کارت برای ماینینگ هم تو این اوضاع با شما موافقم داخل تاپیک ماینینگ هم با حساب و کتاب نوشته بودم قبلا که پول تو بانک سودش بیشتره....

لینک به دیدگاه

ببین عزیز شما اگه کارت دسته دو میخری باید ریسکش هم قبول کنی درضمن همیشه کارت دسته دو با گارانتی بخرید ماینم شده باشه بسوزه هم گارانتی تعویض میکنه
کارتی که زیاد روشن باشه بیشترین جایی که بهش فشار میاد فن ها هستن چون قطعات مکانیکی هستن و تعویض یا تعمیر لازم دارن و در جایگاه دوم تعویض  خمیر سیلیکون هستش وقتی خمیر خشک بشه کارت برای اینکه زیاد داغ نشه خودش رو down clock میکنه و عملکرد کارت ضعیف میشه بنظرم یه چیز هست که همیشه توی گرافیک دست دوم صدق میکنه و بر ای من تاحالا همینطور بوده گرافیکی که بدون مشکل تصویر بده و کار کنه مشکلی براش پیش نمیاد و سالمه و هیچ وقت الکی خراب نمیشه مگر اینکه استاتیک شک بهش وارد بشه یا پاور خراب باشه یا مادربرد یا ما خودمون باهاش ور بریم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...