رفتن به مطلب

با چه برنامه ای میتونم صدای بم رو کاهش بدم؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

من هدست جدید رسیده  دستم و باس یا همون صدای بم بالایی داره. با چه برنامه ای میشه به طور کلی در سیستم کاهش داد؟ هدست خودش کارت صدا داره و جدای از مینه. تو برنامشم اکولایزر نداشت. از نت هم دانلود کردم چنتایی ولی جواب ندادن.

کسی برنامه ای رو تست کرده؟

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

برنامه ای تست نکردم فقط اومدم بگم ایشالا بلندگوش برات صدا بده

realtek باید یه همچین برنامه ای داشته باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

من هدست جدید رسیده  دستم و باس یا همون صدای بم بالایی داره. با چه برنامه ای میشه به طور کلی در سیستم کاهش داد؟ هدست خودش کارت صدا داره و جدای از مینه. تو برنامشم اکولایزر نداشت. از نت هم دانلود کردم چنتایی ولی جواب ندادن.

کسی برنامه ای رو تست کرده؟

سلام

شما با هر پلایری که موزیک گوش میدید خودش اکولایزر داره و میتونید بیس رو کاهش بدید

بطور مثال اکولایزر مدیا پلایر خود ویندوز.بخشی که تو کادر مشخص شده برای بیس صدا هست

Capture.thumb.JPG.bed4c8f1ad4d0f1a46516b8a93d18ad2.JPG

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، farhadii گفته است :

سلام تست کردم اکولایزر نداره

در 7 ساعت قبل، lordofgame گفته است :

DFX هم نرم افزار خوبیه توی این زمینه

سلام. گذینه ای برای کاهش باس یا صدای بم نداره.

در 8 ساعت قبل، MEHDI-GTX گفته است :

سلام

شما با هر پلایری که موزیک گوش میدید خودش اکولایزر داره و میتونید بیس رو کاهش بدید

بطور مثال اکولایزر مدیا پلایر خود ویندوز.بخشی که تو کادر مشخص شده برای بیس صدا هست

Capture.thumb.JPG.bed4c8f1ad4d0f1a46516b8a93d18ad2.JPG

سلام. ممنون ولی موزیک مد نظرم نیست کل سیستم مثلا تو بازی.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام تست کردم اکولایزر نداره

gh.jpg

شما چک کن دکمه enable روشن باشه

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، farhadii گفته است :

2.jpg

داره ولی تاثیری تو صدا نداره. حتی بعد از رجیستر کردن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

داره ولی تاثیری تو صدا نداره. حتی بعد از رجیستر کردن

خوب باید با اکولایزرش کار کنید وفرکانس های بم را کاهش بدید

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، farhadii گفته است :

خوب باید با اکولایزرش کار کنید وفرکانس های بم را کاهش بدید

کدوش کذینه؟ تغییر میدم ولی همون جوریه صدا

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

کدوش کذینه؟ تغییر میدم ولی همون جوریه صدا

http://vista.ir/article/258600/اکولایزر-چیست؟

لینک به دیدگاه

سلام.

دوست من با توجه به اینکه هدست شما usb هست احتمالا و میشه گفت درواقع خودش dac داره  , یکی از روش هایی که میتونین روی صدای نهایی equalizer قرار بدین نرم افزاری مانند equalizer apo هست که البته شاید ابتدا کمی کار کردن باهاش دشوار بنظر بیاد https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

صرفا جهت یادآوری عرض  میکنم اون اعدادی که سمت چپ قرار دارن  نشانگر فرکانس های bass هستند ( که خودش بطور کلی و به بیان غیر فنی  شامل 3 قسمت میشه (sub bass ,mid bass ,upper bass که به عنوان مثال اونهایی که در ابتدا هستند(چپ ترین ها) فرکانس های sub bass هستند و low ترین فرکانس ها هستند که حتی شما شاید امکان شنیدنشون رو نداشته باشین اما امکان حس کردنشون هست (چه میزان شنوایی باشه چه امکانات سخت افزاری)  و تفاوتی  در صدا نشنوین (فرکانس های sub bassحدودا زیر 60hz هستند و عموم مردم تا 20hz امکان شنیدنشون رو دارن و پایین تر از اون بیشتر حسی هست تا شنیداریحدودا  بین 80 تا 150hzمیشه گفت mid bass هست که فکر میکنم مشکل شما این بین باشه و حدودا 150 تا 250 upper bass هست و  شما باید ببینین دقیقا منظورتون از بم چی هست و متناسب به نیازتون تنظیم کنین.

کمی وقت بگذارین کار کردن با apo رو یاد میگیرین.

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

دوست من با توجه به اینکه هدست شما usb هست احتمالا و میشه گفت درواقع خودش dac داره  , یکی از روش هایی که میتونین روی صدای نهایی equalizer قرار بدین نرم افزاری مانند equalizer apo هست که البته شاید ابتدا کمی کار کردن باهاش دشوار بنظر بیاد https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

صرفا جهت یادآوری عرض  میکنم اون اعدادی که سمت چپ قرار دارن  نشانگر فرکانس های bass هستند ( که خودش بطور کلی و به بیان غیر فنی  شامل 3 قسمت میشه (sub bass ,mid bass ,upper bass که به عنوان مثال اونهایی که در ابتدا هستند(چپ ترین ها) فرکانس های sub bass هستند و low ترین فرکانس ها هستند که حتی شما شاید امکان شنیدنشون رو نداشته باشین اما امکان حس کردنشون هست (چه میزان شنوایی باشه چه امکانات سخت افزاری)  و تفاوتی  در صدا نشنوین (فرکانس های sub bassحدودا زیر 60hz هستند و عموم مردم تا 20hz امکان شنیدنشون رو دارن و پایین تر از اون بیشتر حسی هست تا شنیداریحدودا  بین 80 تا 150hzمیشه گفت mid bass هست که فکر میکنم مشکل شما این بین باشه و حدودا 150 تا 250 upper bass هست و  شما باید ببینین دقیقا منظورتون از بم چی هست و متناسب به نیازتون تنظیم کنین.

موفق باشین.

سلام. اقا دستت درد نکنه مشکلم حل شد.

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام. اقا دستت درد نکنه مشکلم حل شد.

خواهش میکنم .

میتونین fine tune کنین و  کمی فرکانس های mid range   رو هم تغییر بدین (زیاد کردن) برای اینکه مکالمه ها در سریال ها بهتر شنیده بشه یا صدای پا در بازی ها تشخیصش راحت تر بشه یا صدای وکال (خواننده)قالب بشه در موسیقی (قسمت بالایی mid range مرتبط با صدای وکال زن و صدای soprano هست و صدای وکال مرد و tenor  قبل تر قرار میگیره ) اما زیاده روی نکنین و تغییرات کم اعمال کنین که هدستتون دچار آسیب دایمی نشه (در gain دادن محتاط باشین بخصوص در فرکانس های high و low )

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

موفق باشین.

سلام شما تو کار صدا هستید

هدست استفاده میکنید تو طولانی مدت گوش رو اذیت نمیکنه ؟ صدای بلند چطور؟

لینک به دیدگاه

سلام.

فقط شب از هدفون استفاده میکنم(9:30 به بعد برای رفاه همسایه ها)  و هیچ وقت از صدای بلند استفاده نمیکنم .(بیشترین تاثیر رو در ضعیف شدن شنوایی فرکانس های high دارن اگه اشتباه نکنم) نکته ی دوم اینکه هدفون های پشت باز فشار کمتری به گوش میارن

گوش هم طول عمر داره و نگهداری درست نیاز داره و متاسفانه خیلی از دوستان توجهی به این مورد نمیکنن و با سنی در حدود 20 سال سلامت گوش و شنواییشون در حد 35 سال هست .به مرور هرچی صدای بلند تر استفاده میکنین گوش هم به صدای بلندتر عادت میکنه و شخصا نتیجش رو دیدم و تجربه کردم. میتونین با یه تست ساده به سلامت گوشتون پی ببرین که از فرکانس low شروع میشه و بالا میاد کم کم . البته توجه کنین تست هایی که در یوت.یوب و aparat و غیره هست توسط خود سایت فشرده میشه فایل صوتی و فرکانس های high بهم میریزه و احتمالا بالای 18khz رو خیلی ها نشنون .یقین پیدا کنین فایلش دست نخورده باشه.همچنین هدفون یا اسپیکری هم که استفاده میکنین میتونه در نتیجه تاثیرگذار باشه با اینکه حتی بیشتر هدست های گیمینگ بین 20hz تا 20khz جوابگو هستند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...