رفتن به مطلب

اتصال واتر کولر به مادر برد Asus z270-a

Recommended Posts

مادربرد دارای یک سوکت چهار پین(cpu fan).یک سوکت چهار پین به نام(cpu opt) و سوکت AIO-pump و سوکتهای چهار پین فن کیس هست.واتر کولر گرین ( 240 GLACIER 240 GLC240-A)  هم یک رابط سه پین داره که از موتور واتر کولر میاد و دو رابط چهار پین داره که از دو فن 120 او میاد.

حالا سوال من این هست که:

اولا طریقه درست نصب این کانکتورها به مادربرد چی هست ؟

دوما در بایوس ایا باید تنظیمات رو تغییری بدیم؟

دوستان لطفا راهنمایی کنند

لینک به دیدگاه

درود،

کانکتور 3 پینی که از پمپ واتر کولینگ میاد بایستی به سوکت AIO-pump وصل بشه. معمولاً چون پمپ های واتر کولینگ ها صدای زیادی تولید نمی کنند و بهترین عملکرد رو توی حداکثر دور خودشون دارن مادربرد ساز میاد و روی این سوکت حداکثر دور رو در نظر می گیره...

یکی از فن ها رو به CPU Fan وصل کنید و دیگری رو بهCPU OPT (Optional)  وصل کنید.دقت کنید که اگر سوکت CPU Fan رو با یکی از فن ها پر نکنید هنگام بوت اولیه سیستم اروره CPU Fan Error رو می گیرید (البته این ارور از داخل بایوس قابل خاموش کردن هستش، ولی چه کاریه به اون وصل کنید تا ارور رو نگیرید) و فن دوم رو هم به CPU Opt وصل کنید. یک کانکتور 2 به 1 توی بسته بندیتون هستش که نیازی به استفاده ازش نیست چون اون برای مادربردهایی در نظر گرفته شده که فقط یه سوکت برای فن روی خودشون دارن...

تغییرات بایوس در حالت نرمال احتیاج نیستش ... البته بسته به نوع بایوس، نوع استفاده شما، حساسیتتون به صدای فن ها و ... ممکن نیاز باشه تغییراتی بدید ولی نرمال نیازی به تغییر در بایوس ندارید

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام بنده یه مادربرد z270 hero ایسوس دارم

واتر کولینگم کورسیر H80i هست و خودش برنامه و پین های فن خودش رو داره

دقیقا طبق گفته ی شما اگر به سی پی یو فن وصل نکنم ارور میده

باید چی کار کنم؟

اگر نخوام یکی از فن ها رو به CPU Fan وصل کنم و همین جوری بوت بشه باید چه کرد؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، sm.mosavi گفته است :

سلام بنده یه مادربرد z270 hero ایسوس دارم

واتر کولینگم کورسیر H80i هست و خودش برنامه و پین های فن خودش رو داره

دقیقا طبق گفته ی شما اگر به سی پی یو فن وصل نکنم ارور میده

باید چی کار کنم؟

اگر نخوام یکی از فن ها رو به CPU Fan وصل کنم و همین جوری بوت بشه باید چه کرد؟

درود،

وارد بایوس بشید،

به مد Advance مادربرد برید، سربرگ مانیتورینگ، یک گزینه اونجا بایستی با نام CPU Fan Error وجود داشته باشه، اون رو Disable کنید.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، sm.mosavi گفته است :

ممنون

الان امتحان میکنم

آقا ممنون حل شد

بازم یه سوال دیگه اگر لطف کنید

مادربرد رو دیروز خریدم و خیلی آشنایی ندارم با جزییات کار

الان تو قسمت دیباگر این  کد رو نشون میده A0

توی دفترچه گشتم نوشته این خطا Q-code Problem : A0  = IDE initialization started

این خطا  IDE initialization started یعنی چی؟ راه حل داره رفع بشه؟ مهمه اصلا؟

مادربرد قبلیم ام اس آی دما رو نشون میداد ولی این یکی این کد رو!

photo_2018-09-09_14-27-32.jpg

photo_2018-09-09_14-27-46.jpg

لینک به دیدگاه

کدهای اسوس کدهای دیباگینگ هستش، مرحله به مرحله چیزی که بوت می شه رو نشون می ده، اگر مادربرد تصویر می ده و می ره داخل سیستم عامل مشکلی نخواهد بود،

معمولا مادربردهای دیگه اسوس روی AE می موندن که یعنی ورود به ویندوز، اسوس دما رو نشون نمی ده بهتون و هیچ مشکلی توی این کد نیست مگر اینکه نره داخل ویندوز

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Poorya_Lion گفته است :

کدهای اسوس کدهای دیباگینگ هستش، مرحله به مرحله چیزی که بوت می شه رو نشون می ده، اگر مادربرد تصویر می ده و می ره داخل سیستم عامل مشکلی نخواهد بود،

معمولا مادربردهای دیگه اسوس روی AE می موندن که یعنی ورود به ویندوز، اسوس دما رو نشون نمی ده بهتون و هیچ مشکلی توی این کد نیست مگر اینکه نره داخل ویندوز

درود 

منم یک سوالی دارم cpu i7 8700k دارم و مادربرد asus strix z370f و asus strix 1080 ایا نیازی هستش من این 2 برنامه نصب بکنم ؟Dual Intelligent Processors 5 و GPUTweak2 

یا اینکه دیفالت خوده مادربرد کافیه نیازی با این 2 برنامه دیگه نیست؟اگر هر کدوم بهتره نصب باشه لطفا بگید که همون کارو بکنم؟

چون با توضیح نصب صحیح واتر کولر اوضاع سیستمم بهتر شد تشکر

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali lotfi گفته است :

درود 

منم یک سوالی دارم cpu i7 8700k دارم و مادربرد asus strix z370f و asus strix 1080 ایا نیازی هستش من این 2 برنامه نصب بکنم ؟Dual Intelligent Processors 5 و GPUTweak2 

یا اینکه دیفالت خوده مادربرد کافیه نیازی با این 2 برنامه دیگه نیست؟اگر هر کدوم بهتره نصب باشه لطفا بگید که همون کارو بکنم؟

چون با توضیح نصب صحیح واتر کولر اوضاع سیستمم بهتر شد تشکر

دوستان لطفا سوالات رو جای دیگه مطرح کنید،

ولی این دو برنامه احتیاجی به نصب ندارن، دوست دارید می تونید نصبشون کنید، برنامه اول Dual Intelligent Processors برنامه مانیتورینگ هست و در برای مصرف بهینه سیستم و نمایش میزان مصرف و ... طراحی شده، بعضی از دوستان با این برنامه مشکل عدم پایداری داشتند، من توصیه می کنم نصب نکنید.

برنامه دوم GPUTweak2  هم فقط برای مانیتورکردن و اورکلاک کردن کارت گرافیک هستش، اون هم احتیاجی به نصب نداره.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...