رفتن به مطلب

پرش صفحه نمایش

Recommended Posts

سلا م

وقتی که لپ تاپ asus n53sv رو خریدم هنگام کارکردن با آن گاهی اوقات نیمه ی پایینی صفحه نمایش پرش هایی رو داشت که برای رفع موقتی مشکل پنجره مربوطه رو میبستم

که این مشکل معمولا در موارد زیر بود

1- کارکردن با برنامه ی internet explorer

2- در حین تغییر تم های خود ویندوز یا پشت زمینه ها

3- پخش فیلم با مدیا پلیر

4- نمايش فايل هاي pdf

البته اين مشكل ها زماني رخ ميده كه از باطري استفاده ميكنم( نه هميشگي)

و مطمئن هستم كه به سطح شار‍‍ژ باطري ( خالي يا پر بودن آن ) بستگي ندارد.

اين مشكل هم در ويندوز اورجينال رخ داده و هم در غير اورجينال

ویرایش شده توسط xxxx
لینک به دیدگاه

اول اینکه شما لپ تاپ رو با گارانتی خریدی یا نه؟ دوم اینکه ویندوز اوریجینال همراهش بود؟ اگر نبود چه ویندوزی نصب کردی؟ روی کدوم کارت گرافیک مشکل داری؟ روی اینتل یا جیفورس؟ چون لپ تاپ شما 2 کارت داره . یکی اصطلاحا آنبورد و دیگری Geforce 540M . البته من فکر میکنم روی اینتل باشه . اون تصویری که گذاشتی مثل این میمونه که با ماوس اون قسمت رو کامل گرفته باشی . همین شکلیه ؟ اگر اینه و شما داری از تاچ پد استفاده میکنی یک بار روی تاچ پد بزنی باید درست بشه .

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

اول اینکه شما لپ تاپ رو با گارانتی خریدی یا نه؟ دوم اینکه ویندوز اوریجینال همراهش بود؟ اگر نبود چه ویندوزی نصب کردی؟ روی کدوم کارت گرافیک مشکل داری؟ روی اینتل یا جیفورس؟ چون لپ تاپ شما 2 کارت داره . یکی اصطلاحا آنبورد و دیگری Geforce 540M . البته من فکر میکنم روی اینتل باشه . اون تصویری که گذاشتی مثل این میمونه که با ماوس اون قسمت رو کامل گرفته باشی . همین شکلیه ؟ اگر اینه و شما داری از تاچ پد استفاده میکنی یک بار روی تاچ پد بزنی باید درست بشه .

با 2 سال گارانتی سازگار به همراه ویندوز اورجینال home

نمیدونم که روی کدوم کارت مشکل دارم. چه جوری میشه فهمید؟

بله با توجه به عکس به نتیجه درست رسیدید ولی آخه چرا این جوری میشه؟ در ضمن من با موس کار میکنم نه تاچ پد

لینک به دیدگاه

مشکل شما روی کارت اینتل هست . چون در حالتی که بار زیادی روی سیستم نیست و سیستم نیازی به کارت گرافیک نداره ، کارت سوئیچ میشه به اینتل . تو محیط بازی که مشکلی نداری؟ به نظر من ببر گارانتی . چون میتونه ایراد CPU باشه . گرافیک های اینتل توی سری Core i داخل CPU هستن . در مورد ماوس ببین خود ماوس مشکل نداره. با تاچ پد هم همین مشکل برای پیش میاد . ماوس رو روی یک پورت دیگه نصب کن امتحان کن . ماوس رو جدا کن و از تاچ پد استفاده کن . امتحان کن ببین چی میشه .

لینک به دیدگاه

مشکل شما روی کارت اینتل هست . چون در حالتی که بار زیادی روی سیستم نیست و سیستم نیازی به کارت گرافیک نداره ، کارت سوئیچ میشه به اینتل . تو محیط بازی که مشکلی نداری؟ به نظر من ببر گارانتی . چون میتونه ایراد CPU باشه . گرافیک های اینتل توی سری Core i داخل CPU هستن . در مورد ماوس ببین خود ماوس مشکل نداره. با تاچ پد هم همین مشکل برای پیش میاد . ماوس رو روی یک پورت دیگه نصب کن امتحان کن . ماوس رو جدا کن و از تاچ پد استفاده کن . امتحان کن ببین چی میشه .

حامد جان

به نظر شما بهتر نیست که برای اطمینان 100 از خرابی کارت گرافیک اینتل یا cpu ، این دوستمون با تغییر در تنظیمات سیستم ، کارت گرافیک geforce رو برای حالت دیفالت انتخاب کنند و مدتی هم در این شرایط استفاده کنند تا بتوان نتیجه بهتری گرفت؟;)

لینک به دیدگاه

من هنوز با این سیستم کار نکردم . نمی دونم میشه این کار رو کرد یا نه . ولی اگر بشه انجام داد میتونه جواب بده . اگر مشکل حل شد که یعنی گرافیک اینتل مشکل داره . اگر حل نشد که باید جای دیگه دنبال مشکل بود .

در ضمن اگر یک بار هم ویندوز رو عوض کنید ضرر نداره . شاید مشکل نرم افزاری باشه .

لینک به دیدگاه

عوض کردن ویندوز هم می توانه نتیجه بخش باشه. چون از این مشکلات در ویندوز فراوان هستش. یک مثال خنده دار . 2 روز پیش درایور انویدیا برای کارت گرافیک رو آپدیت کردم. بعد از آپدیت و ایننستال و restart . برای ,یندوز تست پرفورمنس گرفتم. هیچ تغییری در امتیاز graphic داده نشد ولی ایندکس هارد ssd از 7.7 به 7.5 کاهش یافت. به هر حال منظور اینه که اشکال نرم افزاری هم خیلی محتمل هست

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

همان طور که گفتم گارانتیش سازگار است

آدرسش در تهران؟؟؟

فکر میکنید چند وقته تحویل بدند؟( اگه مشکل از کارت گرافیکش باشه)

در ضمن این مشکل اخیرا زمانی که به برق شهر وصل است ( علاوه بر باطری که قبلا اعلام کردم) اتفاق می افتد

همچنین زمانی که جی فورس کار میکند و چراغ سفید مربوط به وضعیت کارت گرافیک روشن است اتفاق افتاده البته اخیرا

ویرایش شده توسط xxxx
لینک به دیدگاه

تهران -خيابان ميرزاي شيرازي - بالاتر از خیابان مطهری - خیابان ناهید - پلاک 17

021-8701

تماس بگیر و مشکلت رو بگو . حتی احتمال داره تعویض کنن . چون اگر مشکل از پردازنده و گرافیک باشه ، مشکل بتونن تعمیرش کنن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...