رفتن به مطلب

روش جدید فروش کالاهای کاربران : نظر شما چیست ؟

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان گلم

من کاری به ذهنم رسیده که میخواستم با شما در میون بگذارم .

ما توان این رو داریم که کالاهای زیادی رو بفروشیم و اون هم با بهترین قیمت .

اکثر دوستان و کاربران دوست دارن که کالاهاشون رو به قیمت بالایی بفروشن و خریدار هم دوست داره کالاش رو به قیمت خوبی بخره .

من پیشنهادی دارم :

روش کار به شرح زیره :

1 - کاربر کالاش رو به ما اعلام میکنه و قیمتی رو هم مشخص میکنه که دوست داره کالاش به اون قیمت فروش بره

2 - ما راهنماییش میکنیم که این کالا به اون قیمت فروش میرسه و یا به اون قیمت میرسه یا نه

3 - اگر قیمت بین ما و کاربر مورد نظر اوکی شد با هزینه خودش کالا رو برا ما ارسال میکنه

4 - ما کالا رو اول تستش میکنیم بعد برای مزائده در فروم در بخش حراجی قرار میدیم و براش ساعت و قوانین و قیمت اولیه مشخص میکنیم .

5 - اگر قیمت کالا به قیمت مورد نظر کاربر رسید کالارو میفروشیم

6 - در این وسط ما درصدی رو برای این کار برای خودمون مشخص میکنیم بین 5 تا 10 درصد که بعدا بیشترش روش بحث میشه .

مزایای این کار :

1 - کالا توسط تیم ما کاملا تست میشه و خریدار با خیال احت میتونه کالا رو بخره

2 - فروشنده و صاحب کالا به رقم مورد نظرش میرسه و معمولا کالا توسط ما با قیمت خوبی فروخته میشه .

3 - فروشنده و خریدار با خیالی راحت معامله ای رو انجام میدن .

البته یه سری قوانین براش میگذاریم . مثلا فروشنده موظف به ارسال کالای سالم هستش و خریدار میتونه 24 ساعت مهلت تست داشته باشه . و خیلی از مسائل دیگه

شاید یکی بگه که ار فروش نرفت چی ؟ جواب من به ایشون اینه که با تجربه ای که دارم قیمت کالاها رو خوب میدونم که چقدر ارزش دارن :-?

حالا نظرتون چیه دوستان ؟ ایا شما با چنین کاری موافقید ؟

لینک به دیدگاه

سلام به آقای حسینی و دوستانی که تاپیک رو مطالعه می کنند . به نظر میاد با این سیستم جدید امنیت خرید و فروش ها بالا بره . البته اگه فروشندگان حاضر بشن کالاهاشون را با قیمت واقعی و روز بفروشند :-?

لینک به دیدگاه

صد در صد تایید میشه

این روش فوق العاده هستش هم برای اطمینان از سلامت کالا هم اینکه دیگه هیچ بحثی بعد از خرید یا فروش پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

روش خوبیه . ولی یک مشکل داره . اون هم هزینه ارسال کالا هست . مثلا من از رشت میخوام یک کالایی رو بفروشم . این کالا اول میاد تهران . یک هزینه میخوره . بعد یکی این کالا رو از یک شهر دیگه میخره . باز هم یک هزینه دیگه میخوره . این هزینه ها برای خیلی از کالاها به صرفه نیست . اگر فرضا من بخوام 2 گیگ رم با قیمت 20 تومان بفروشم حدود 6-7 تومان هزینه پستش میشه . خریدار میره نو میخره . دیگه چرا بیاد کار کرده بخره . نمیگم این کار جنبه مثبت نداره . اتفاقا جنبه های خوب زیادی داره . ولی طرف منفی کار رو هم ببینیم بد نیست ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این تیکش رو کاملا موافقم مشکل اصلی خریدار ها همینه!clapping.gif

مزایای این کار :

کالا توسط تیم ما کاملا تست میشه و خریدار با خیال احت میتونه کالا رو بخره

روش خوبیه . ولی یک مشکل داره . اون هم هزینه ارسال کالا هست . مثلا من از رشت میخوام یک کالایی رو بفروشم . این کالا اول میاد تهران . یک هزینه میخوره . بعد یکی این کالا رو از یک شهر دیگه میخره . باز هم یک هزینه دیگه میخوره . این هزینه ها برای خیلی از کالاها به صرفه نیست . اگر فرضا من بخوام 2 گیگ رم با قیمت 20 تومان بفروشم حدود 6-7 تومان هزینه پستش میشه . خریدار میره نو میخره . دیگه چرا بیاد کار کرده بخره . نمیگم این کار جنبه مثبت نداره . اتفاقا جنبه های خوب زیادی داره . ولی طرف منفی کار رو هم ببینیم بد نیست ;)

موافقم مکان خیلی توی معامله تاثیر داره!thinking.gif

لینک به دیدگاه

بسیار روش خوبیه و هم خریدار و هم فروشنده تقریبا میتونند مطمئن باشند که حقشون ضایع نخواهد شد چون نفر سومی هست که هر دو بهش اطمینان کامل دارند ! ولی همونطور که دوستمون گفتند برای خیلی ها مخصوصا شهرستانی ها بصرفه نیست !

بعنوان نمونه یه کالایی به قیمت 200 : با فرض 7 تومان هزینه ارسال تا تهران و باز 7 تومان هزینه ارسال تا شهر خریدار اصلی و باز هم به فرض 5 درصد برداشت لیون کامپیوتر به رقمی حدود 24 تومان میرسیم !!!

لینک به دیدگاه

روش خیلی خوبیه

در مورد افزایش هزینه (چند بار هزینه حمل) هم حرف منطقی به نظر میاد اما باید اینم درنظر داشت این افزایش هزینه در مقابل یک مزیت خیلی بزرگی داره و اونم اطمینان بیشتر در مورد خرید کالا هست.

البته در مورد رم 20تومنی که خب حرفی نیست اما کالای 200 یا 300 تومنی ارزشش رو داره که آدم هزینه حمل دوبل بده اما جنس تست شده و مطمئن تحویل بگیره.

لینک به دیدگاه

برای اعتماد سازی در فروش روش خوبیه

اما فک کنم فقط برای کالاهای گران قیمت جواب بده و یا حداقل فروش چند کالا باهم ;)

ویرایش شده توسط rommatti
لینک به دیدگاه

درود .

جناب حسینی و دوستان ...

همه دیگه می دونن بنده آدم بسیار رکی هستم . رک می گم :

بنده برای تمامی نظرات بالا احترام فوق العاده قائل هستم ولی جناب حسینی برای سفارش کالا از خارج یادتون میاد چه مشکلاتی داشتید ؟ همه ok می دادند ، موقع سفارش هیچکس نبود . البته توی این سیستم شما چیزی رو از دست نمی دید ولی من پیش بینی می کنم استقبال نشه حالا چرا ؟

خودتون رو بگذارید جای فروشنده که دوتا راه داره ، یکی این که کالا رو بده به شما ، شما تست بکنید ، و بفروشید . راه دوم اینه که کالا رو خودش بگذاره برای فروش .

خوب فروشنده می خواد کالا رو 150000 تومان بفروشه . با این سیستم ، کالا رو برای شما ارسال می کنه (با هزینه خودش) ، شما تست می کنید ، اگه ok نبود چی(مثلاً توی راه خراب شده بود ، ممکن هست حتی شما با فروشنده به مشکل بخورید) ؟ هزینه برگشت در صورت خرابی به عهده کی هستش (اگر بر عهده فروشنده باشه ، آیا فروشنده این رسیک رو قبول می کنه) ؟

ذهنیت بدی که ممکن هستش برای خریدارها توی تاپیک های فروش معمولی پیش بیاد ، خریدار ها می گن خوب اگه این بابا ریگی به کفشش نباشه جنس رو می داد به لیون تست کنه(بدون اینکه بیان محاسبه کنن ببینن برای فروشنده میصرفه یا نه ).

اگر برای این کالا حداکثر قیمت پیشنهادی 147000 تومان بود این کاستی 3000 تومانی رو شما بیمه می کنید ؟

هزینه ارسال از دفتر شما به خریدار بر عهده کی هستش ؟ (اگر به صورت قانون بر عهده خریدار باشه تعداد خریدارها کم می شه اگر بر عهده فروشنده باشه فرونده با درصدی که به شما می ده ضرر زیادی رو جنسش می کنه)

خوب بیایم آزمایشی یک کالا رو تست کنیم . مثلاً یک کارت 4870 ، فروشنده از رشت ، قیمت رو با شما ok می کنه 150000 تومان . 5000 تومان دست کم می ده برای ارسال به شما ، شما تست می کنید توی فروم OK می دید ، حالا باید با خریدارها چونه بزنید ، بعد 150000 فروش می ره . خریدار از قم هستش . خریدار باید 4000 تومان هزینه دریافت کالا رو بده . هر دو طرف بایستی 2.5% به شما بدن ، که برای این کالا می شه 3750 تومان .

چیزی که در آزمایش بالا وجود داره اطمینان خریدار از سلامت کالا و اطمینان فروشنده از فروش کالاش هستش (با تضمین شما) .

فروشنده توی سیستم بالا در اصل کالاش رو 150000-5000-3750=141250 تومان فروخته در صورتی که شاید اگه خودش همون اول میومد 141000 تومان می گذاشت فروش می رفت ، اگر هم فروش نرفت که نرفت ، فروشنده چیزی رو از دست نداده فوقش می ره جای دیگه می گذاره برای فروش .

مطلب دیگه می تونه سواستفاده فروشنده از شما باشه ، که می تونه با یک تلفن ماکسیمم قیمت فروش کالاش رو دربیار .

;)

سعی کردم تمام سناریوهای ممکن و چیزی که به ذهنم می رسه رو در بالا ذکر کنم .

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان گلم

و ممنونم از همتون که نظر دادید .

در مورد مشکلاتی که وجود داره دونه به دونه توضیح میدم :

1 -این سیستم برای همه خوشایند و کارامد نیستش و این طبیعیه و فقط برای کسانی جواب میده که : الف : به ما اعتماد داشته باشن - ب : بخوان قطعه خودشون رو با خیال راحت و بدون دغدغه بفروشن

2 - در مورد هزینه ارسال باید بگم که مثلا یه دونه کارت گرافیکی که پوریا جان مثال زدن با پست تقریبا 5 تومان میشه . معمولا کاربران خیلی خیلی دوست دارن بیشتر از ارزش واقعیه کالا قیمت بگذارن که همون اولش براشون از طرف ما روشن میشه که نمیشه چنین چیزی مگر اینکه خودشون برای فروش اقدام کنن . اون مبلغی که ما براشون میتونیم بفروشیم طوری هستش که مشتری اون 5 تومان هزینه براش چیزی نباشه . و اصلا به چشم نیاد . هزینه ارسال برای خریدار که اکثرا با خریداره و اگر فروشنده مستقیما هم بخواد کالا رو ارسال کنه باز خریدار باید پرداخت کنه .

فروشنده فقط 5 تومان + درصد ما رو از هم کم کنیم تقریبا 10 تومان کمتر از اون چیزی هستش که میخواست بفروشه ولی ...... قیمتهایی که روی کالا میگذاریم در اکثر مواقع خود فروشنده به هیچ عنوان نمیتونه همون قیمت 140 تومان هم بفروشه تازه با کلی دردسری که خواهد کشید .

3 - این روش برای همه نیستش و فقط برای دوستانیه که میخوان با ارامش و با قیمتی خوب کالاشون رو بفروشن .

4 - کالاها رو همیشه به صورت حراجی نمیفروشیم . ما خودمون یه سری مشتری ثابت داریم که به راحتی کالاها رو از ما میخرن و نیاز به حراج و مزائده نیستش . که این روش هم خوب و هم سریعه .

5 - گاها شاید پیش بیاد که کالاها بیشتر از حد انتظار فروش بره که اون مقدار اضافه رو با فروشنده میتونیم تقسیمش کنیم .

6 - اگر کالا رسید دست ما و خراب باشه برای اون هم قوانینی میگذاریم . به طور مثال اگر کالا خراب باشه هزینه ارسال کالا باز بر عهده خود فروشنده هستش این مسئله باعث میشه که فروشنده تمام دقتش رو به کار ببره و خدای نکرده از ... دوری میکنه .

پوریا جان فرمودن که فروشنده قیمت در میاره اینطوری . از دید من اصلا مشکلی نیستش میتونه قیمت در بیاره ولی مهم اینه که بتونه اون قیمت بفروشه .

در ضمن پوریا جان کل هزینه درصد فروش بر عهده فروشنده هستش .

دوستان اگر به تاپیکهای فروش دقت کنید متوجه میشید که در اکثر مواقع فروشنده به رقم مورد نظر خودش نمیرسه . و یا اینکه مشکلاتی امکان داره بین طرفین بوجود بیاد . روش ما کار و راحت میکنه .

البته من میدونم که وقتی کسی بخواد چنین کاری رو بکنه اول ماشین حساب در میاره و سود ما رو محاسبه میکنه و با خودش میگه اینقدر سود برای چی بدم ؟؟؟؟؟؟ در کل اختیار دست خود فروشنده هستش میخواد بده کالا رو یا نه با خودشه .

یه سری قوانین محکم هم براش میگذاریم . مثلا وقتی به کسی قیمت میدم فقط 24 ساعت فرصت داره برای تصمیم و مثلا بعد از 24 ساعت ( که تلاشش رو میکنه بیشتر بفروشه و به نتیجه نرسیده ) بخواد کالا رو به ما برای فروش بده ما قبول نخواهیم کرد .

نظرتون چیه که برای نمونه این روش رو تستش کنیم ؟

;)

لینک به دیدگاه

روش خیلی خوبیه

در مورد افزایش هزینه (چند بار هزینه حمل) هم حرف منطقی به نظر میاد اما باید اینم درنظر داشت این افزایش هزینه در مقابل یک مزیت خیلی بزرگی داره و اونم اطمینان بیشتر در مورد خرید کالا هست.

البته در مورد رم 20تومنی که خب حرفی نیست اما کالای 200 یا 300 تومنی ارزشش رو داره که آدم هزینه حمل دوبل بده اما جنس تست شده و مطمئن تحویل بگیره.

عزیز خب اینی که شما میگی بیشتر به نفع خریدار میشه ! چون معمولا این چنین هزینه هایی باید توسط فروشنده پرداخت بشه !

مگر اینکه بین فروشنده و خریدار توافق بشه که هزینه ها نصف به نصف توسط این دو پرداخت بشه که خیلی بعیده که خریدار حاضر بشه نصف هزینه ها رو بپردازه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره بنظرم این روش کلا برای خریدار نفع داره ولی خوب از هیچی بهتره!smile.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...