رفتن به مطلب

بنچمارک های تأیید نشده RX Vega 56 منتشر شد: قاتل GTX 1070؟

Recommended Posts

اصلا AMDقویترین کارت گرافیک جهان رو داشته باشه خب؟

Nivdia Game wroks

تموم شد و رفت،شماها گیمر هستید یا کارت  گرافیک میخرید بنچمارک  و  تست بگیرید؟من  می خوام تمام اپشین های گرافیکی برام فعال باشه با AMDمیشه؟نمیشه  چون فعلا  انویدیا روی  خود بازی ها هم  سرمایه گذاری  میکنه و  گرافیک انحصاری  برای کارتاش داره

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، saeed110 گفته است :

عزیز باز نفهمیدن برای چی و از چی رنج می بره ؟ چیزی که هنوز نیومده دارید ایراداتش رو می گیرید. چرا عقب و جلو تر استفاده کردن از حافظه hbm2 از نظر شما معنا نداره اما زودتر استفاده کردن ای ام دی از این حافظه در کارتای گیمینگش معنا داره . خوب اینم معنا نداره. چرا نتونه از حافظه HBM2 استفاده کنه ؟ هر وقت نیاز باشه استفاده می کنه الان نیاز نشده استفاده نکرده در سری تسلا نیاز داشت سریع تر از ای ام دی استفاده کرد. بقیه موارد همش گمانه زنیه منم میگم انویدیا سرمایه اش بیشتره از ای ام دی می تونه خیلی بهتر  از حافظه استفاده کنه چون هزینه بیشتری برای تحقیقات و توسعه می تونه اختصاص بده . عزیز این حدس زدن ها حقیقتش ارزش زیادی نداره چون منم یه مدل دیگه حدس میزنم  ، از پشت پرده هم خبر نداریم پس حدس زدن ها بیشتر اشتباه هم در میاد. کی اشتباه می کنه کسی نمی دونه و شاید دقیقا پیش بینی شما اشتباه در بیاد. یادمه می گفتید پردازنده 1950X در حدود ۱۲۵ وات مصرف می کنه چارت هم کشیدید . من گفتم منبع معتبر دارید که دیدم حدس زدید. عزیز حدس زدن نمی تونه مبنا استدلال باشه . الان مشخص شده مصرف این پردازنده ۱۸۰ واته و کلا اون چارتی که کشیدید بی اعتبار شد. 

در هر صورت این نظر منه که مایی که به خبرهای پشت پرده دسترسی نداریم و تحلیل گر حرفه ای نیستیم باید از چیزی که موثق هست و یا در حد بالایی تایید شده استفاده کنیم برای استدلال ها و نه حدسیات چون من میگم این درست نیست . حالا گی درست می گی کسی نمی دونه .

دیگه الکی بحث طولانی نشه 

خیر پیش 

به نظر میرسه شما اصلا متوجه صحبت من نشدید .

کل صحبت من در مورد گلوگاه احتمای مموری برای ولتا بر مبنای بنچمارک هایی قرار داره که از کارتهای 1080 و 1070 و Fury X و ... قرار داره .

توی این پست :

یه بار کامل توضیح دادم . چرا باید به گلوگاه شدن مموری در 1080 و 1070 مشکوک بود .

حالا ولتا قرار عرضه بشه . انویدیا گفته از HBM2 استفاده نمی کنم . ( احتمال استفاده از GDDR6 هست اما به علت زمان لانچ GDDR6  بعیده ، ضمن این که بنده در پست های قبلی گفتم اگر از GDDR6 استفاده نکنه ) خب پس اگر بنا رو بر استفاده از GDDR5 در ولتا بزاریم یه نتیجه خیلی راحت میشه ازش گرفت . وقتی مموری GDDR5 برای پاسکال گلوگاه به وجود آورده خیلی طبیعیه که این گلوگاه در ولتا هم وجود داشته باشه و این بار بدتر از قبل . دلیلش هم خیلی واضحه ولتا از پاسکال قوی تر خواهد بود ( طبق عرف حدود 20 درصد و طبق بعضی از صحبتها که قبلا شده خیلی بیشتر ) قدرت بیشتر GPU ای که در پرچمدار ولتا هست به مموری پرسرعت تری نسبت به پاسکال نیاز داره نتیجه نهایی هم مشخصه .

انویدیا همین الان هم به خاطر استفاده نکردن از HBM2 مقداری از قدرت گرافیک های قدرتمندی مثل 1070 و 1080 رو در 4K دور ریخته .

درسته که ما به اطلاعات دسترسی نداریم و فقط میتونیم حدس بزنیم اما وقتی برای حدسمون دلیل داریم این حدس از روی هوا نیومده و یه دلیلی چیزی پشتشه . ضمن این که بالای فروم نوشته تالار گفتمان یعنی در مورد مسائل کامپیوتر با هم دیگه گفت و گو کنیم و نظرات هم دیگه رو بشنویم . اگر قرار باشه فقط اخبار 100 در 100 موثق و بنچمارک های تائید شده قرار بگیره چند تا مدیر برای پوشش اخبار بس بود . اینجاییم تا اطلاعات و دانسته ها و حتی حدسیاتمون رو به اشتراک بزاریم . بنده برای نظرم یکی دوتا دلیل دارم شما چی ؟ دلیلی دارید ؟؟؟؟

در مورد اون جدول .

نمی دونم این دوتا چه ربطی داشت ولی همونجا هم گفتم مصرف 125 وات در نظر گرفته شده . فکر می کنید چرا چنین چیزی رو نوشتم ؟؟؟ خیلی واضح بود ، برای این که هر موقع که مشخص شد مصرف با 125 متفاوته مخاطب متوجه اشتباه در اطلاعات باشه وگرنه نوشتنش به هیچ دردی نمی خوره . اعتبار اون نمودار به متن زیرش بود . وقتی می نویسم مصرف این مقدار حساب شده یعنی اگر این مقدار نباشه خود به خود نمودار هم بی اعتبار میشه . این کار اشکالی داره ؟ من حتی متیونستم مصرف رو کمتر یا بیشتر در نظر بگیرم ( وقتی اطلاعات 100 در 100 معتبری نیست ) فقط کافیه اشاره کنم چه میزان در نظر گرفت شده تا مخاطب متوجه بشه که نمودار بر اساس چه اطلاعاتی کشیده شده و اگر اشکالی در اطلاعات وجود داره به نمودار استناد نکنه . این کار رو همه سایتها هم انجام میدن . نمونش اخبار ، نمودار ها و ... که در سایتهای مختلف گذاشته میشه که بعدا متوجه میشیم اطلاعاتشون در اون زمان درست نبوده پس اون نمودار یا خبر هم اعتباری نداره . در مورد احتمال گلوگاه شده GDDR5 برای ولتا هم دقیقا همینه . اگر در آینده انویدیا از GDDR6 استفاده کنه خود به خود این حدس هم نادرست از آب در میاد چون مبنای اون ( که بارها اشاره کردم ) استفاده انویدیا از مموری GDDR5 در ولتا هستش . اما با وجود این که حدس اشتباه از آب درمیاد کسی رو فریب نمی ده چون قبل از هرچیزی برای مخاطب مشخص شده در صورتی باید روی این حدس حساب کرد که شاهد GDDR5 در پرچمدار ولتا باشیم . این همه سایت در مورد ویندوز 9 و زمان لانچش و ... صحبت کردند . آخرش معلوم شده ویندوز 9 اصلا وجود نداره و نسخه بعدی ویندوز اسمش ویندوز 10 شده . حالا میشه رفت به این سایتها گفت شما چرا مدام خبر میدادید ویندوز 9 توی راهه ؟؟؟؟ یا ویندوز 9 که ازش حرف می زدید کو ؟ حالا هم همینه اگر ولتا بخواد با GDDR5 عرضه بشه احتمال بسیار بالا با گلوگاه رو به رو میشه  وگرنه نمیشه ، کل صحبت همینه .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

کارت های رده بالای پاسکال پادشاهی خودشونو کردن

به مدت یک سال و خورده ای هیچ رقیبی براشون وجود نداشته

البته تابلوعه که vega خیلی زور بزنه بتونه 1070 رو پشت سرش بزاره و هنوز تا 1080 و 1080ti و titanXP راه ها داره

علی الخصوص اینکه آپدیت های جدیدی هم برای کارت های پاسکال در راهه و انویدیا درگیر توسعه volta ست (منهای مسئله حافظه)

البته amd اخیرا پیشرفت فوق العاده ای داشته cpu های رایزن و gpu های وگا گواه این پیشرفت هستن

رایزن به حدی موفق بوده که اینتل رو مجبور به تغییر استراژی 4 هسته ای بعد از چندین سال کرده

والا ما که اینجا تو ایران اوضاعمون اینقدر خوب نیست که برند بازی کنیم هرکدوم به نسبت قیمت بهتر بود طالب اونیم :)

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

اصلا AMDقویترین کارت گرافیک جهان رو داشته باشه خب؟

Nivdia Game wroks

تموم شد و رفت شماها گیمر هستید یا کارت  گرافیک میخرید بنچمارک  و  تست بگیرید؟من  می خوان تمام اپشین های گرافیکی برام فعال باشه با AMDمیشه؟نمیشه  چون فعلا  انویدیا روی  خود بازی ها هم  سرمایه گذاری  میکنه و  گرافیک انحصاری  برای کارتاش داره

سلام

خیر دوست عزیز به نظر من یه گیمر واقعی به جیبش نگاه میکنه و هربرندی که در ازای پول داده شده کیفیت بیشتری داره اونو انتخاب میکنه

متاسفانه الان خیلیها فکر میکنن با 8-10ملیون سیتم خریدن و 1میلیون کیبورد خریدن میشن گیمر در صورتیکه بنظر من اصلا و ابدا گیمر نخواهند بود

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است :

سلام

خیر دوست عزیز به نظر من یه گیمر واقعی به جیبش نگاه میکنه و هربرندی که در ازای پول داده شده کیفیت بیشتری داره اونو انتخاب میکنه

متاسفانه الان خیلیها فکر میکنن با 8-10ملیون سیتم خریدن و 1میلیون کیبورد خریدن میشن گیمر در صورتیکه بنظر من اصلا و ابدا گیمر نخواهند بود

الان این چه ربطی داشت به اون چیزی که من گفتمdafuq????????!!!!!!

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

لان این چه ربطی داشت به اون چیزی که من گفتمdafuq

دادا شما نمیتونی عقاید یه فرد بالغو تغییر بدی مگر اینکه خودش تغییر پذیر باشه. من به شخصه Nvidia physix رو که فقط 20% gamrworks رو تشکیل میده با کل تشکیلات amd و وگا عوض نمیکنم. حالا بماند بخش های دیگه  nvidia game works.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

همین 3 تا عکس کافیه هیچی نمیگم

maxresdefault.jpg

maxresdefault-2.jpg

NVIDIA-GameWorks-Flow.png

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

ای ام دی بعد یک سالو خورده ای وگا رو لانچ میکنه که حتی نتونسته پرچم دار پاسکال رو شکست بده تازه با دما و مصرف بیشتر این یک شکست مفتضحانه برای ای ام دی هست 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

دیگه ربطش رو شما متوجه نشدی تقصیر من که نیست دوست عزیز

من گفتم یه گیمر به جیبش نگاه میکنه و هر برندی در برابر پول دریافتی جنس بهتری ارائه بده میره اونو میخره من نه فن ای ام دی هستم نه انویدیا نه اینتل، اگه یه شرکت باشه که من 100درصد تاییدش کنم اون CD Project Red هست و بس من خودم توی صفحه های قبلی ناراضایتیمو به طور کامل از این طرح وگا مطرح کردم و مطئنا اگه با اومدن سال جدید بازی مورد علاقه خودم یعنی سایبر پانک 2077 نتونم با کارت های موجود ای ام دی 60 فریم رو بگیرم مطئنا از انویدیا میگیرم

و هیچ وقت کسی با 8میلیون سیستم خریدن گیمر نمیشه باور کن انقدر ها دیدم با موس کیبورد های 40تومنی و سیستم های 2تومنی چنان بازی میکنن که با کمی کار کردن روی این افراد و دادن تجهیزات بهتر شاید بتونن با تیم های رده بالای خارجی مسابقه بدن

در مقابل افرادی رو دیدم که با 8 میلیون سیستم هنوز نمیدونن استیم و بقیه منیجر ها اصلا چیه و فقط فکر میکنن همین بازی های کرکی ارجینالن ...

در 8 ساعت قبل، ar_prv گفته است :

دادا شما نمیتونی عقاید یه فرد بالغو تغییر بدی مگر اینکه خودش تغییر پذیر باشه. من به شخصه Nvidia physix رو که فقط 20% gamrworks رو تشکیل میده با کل تشکیلات amd و وگا عوض نمیکنم. حالا بماند بخش های دیگه  nvidia game works.

شما مثل اینکه این شده جدیدا تکه کلامت توی هر صفحه یه بار همچین حرفی رو زدید

دفعه اول به آقای Big Vultur

و حالا هم به من

دوست عزیز لازمه بدونی به هیچ عنوان همه بازی های روز حتی از انویدیا گیم ورکز پشتیبانی کامل نمیکنن و قضیه Hair Worksاش رو من مطمئنا میدونم که با فعال بودن این گزینه فریم بازی به طرز قابل توجهی میاد پایین

نمونش هم روی ویچر 3 تمامی کسانی که میخواستن روی الترا بازی کنن یا باید 970 میداشتن یا 980 که هر دوی این کارت ها با روشن بودن Hair Works  فریم بازی رو بطور قابل توجهی پایین می آورد.

مگر طرف 980ti داشته باشه یا الان 1070 و 1080

این نکته برداریتون هم خیلی جالبه "من به شخصه Nvidia physix رو که فقط 20% gamrworks رو تشکیل میده با کل تشکیلات amd و وگا عوض نمیکنم"

شما همین حرف رو ببر بزار جلوی یک متخصص قشنگ سطح سواد و درکتون مشخص میشه

بنده هم ترجیح میدم بیشتر از این تاپیک رو منحرف نکنم و اگه شما بحثی داشتید میتونید تشریف بیارید PV

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است :

مثل اینکه این شده جدیدا تکه کلامت توی هر صفحه یه بار همچین حرفی رو زدید

دفعه اول به آقای Big Vultur

و حالا هم به من

دوست عزیز لازمه بدونی به هیچ عنوان همه بازی های روز حتی از انویدیا گیم ورکز پشتیبانی کامل نمیکنن و قضیه Hair Worksاش رو من مطمئنا میدونم که با فعال بودن این گزینه فریم بازی به طرز قابل توجهی میاد پایین

نمونش هم روی ویچر 3 تمامی کسانی که میخواستن روی الترا بازی کنن یا باید 970 میداشتن یا 980 که هر دوی این کارت ها با روشن بودن Hair Works  فریم بازی رو بطور قابل توجهی پایین می آورد.

مگر طرف 980ti داشته باشه یا الان 1070 و 1080

این نکته برداریتون هم خیلی جالبه "من به شخصه Nvidia physix رو که فقط 20% gamrworks رو تشکیل میده با کل تشکیلات amd و وگا عوض نمیکنم"

شما همین حرف رو ببر بزار جلوی یک متخصص قشنگ سطح سواد و درکتون مشخص میشه

بنده هم ترجیح میدم بیشتر از این تاپیک رو منحرف نکنم و اگه شما بحثی داشتید میتونید تشریف بیارید PV

اول اینکه اون حرفی که زدم واسه جفتتون صدق میکنه دوما اگه یکم دقت کنی کاملا شبیه به هم نبودن.

Hair works تو ویتچر سه خودم gtx 1060 دارم ۲۰ فریم کم میکنه از ۷۵ فریم کل بازی. یه نگاه برو به arkham knight بخش nvidia game works به smoke نگاه کن. درسته که حدود ۱۰ فریم از کل کم میکنه ولی ارزششو دارن. اگه یکی ۱۰۸۰ti داشته باشه دیگه حرف فریم واسش مهم نیس. من بازم میگم physix رو با کل تشکیلات amd عوض نمیکنم. فک کنم ندونی txaa یا soft shadows یا HBAO+ و.... ده ها افکت گرافیکی دیگه رو کی  تولید کرده قبل اینکه به شعور بقیه توهین کنی خودتو قشنگ بسنج.?

من کل عمرمو با nvidia physix و game works گذروندم ۱ صفحه واست مینویسم. بعد میگی چون ۲۰ فریم میاره پایین بدرد نمیخوره؟؟?

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در در 1396/05/13, 17:08:31، ar_prv گفته است :

داداش شما کلا نمیتونی عقاید کسی رو که تا این حد متعصبه عوض کنی هیچ کسم نمیتونه.

ایشون براساس اخبار اون موقع گفته شماهم هی تکرار کن ؟ 

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/14, 14:36:15، ar_prv گفته است :

اول اینکه اون حرفی که زدم واسه جفتتون صدق میکنه دومن اگه یکم دقت کنی کاملا شبیه به هم نبودن.

Hair works تو ویتچر سه خودم gtx 1060 دارم ۲۰ فریم کم میکنه از ۷۵ فریم کل بازی. یه نگاه برو به arkham knight بخش nvidia game works به smoke نگاه کن. درسته که حدود ۱۰ فریم از کل کم میکنه ولی ارزششو دارن. اگه یکی ۱۰۸۰ti داشته باشه دیگه حرف فریم واسش مهم نیس. من بازم میگم physix رو با کل تشکیلات amd عوض نمیکنم. فک کنم ندونی txaa یا soft shadows یا HBAO+ و.... ده ها افکت گرافیکی دیگه رو کی  تولید کرده قبل اینکه به شعور بقیه توهین کنی خودتو قشنگ بسنج.?

من کل عمرمو با nvidia physix و game works گذروندم ۱ صفحه واست مینویسم. بعد میگی چون ۲۰ فریم میاره پایین بدرد نمیخوره؟؟?

دوست عزیز الان تو بنجمارک ها 20 فریم که هیچ  1 فریم هم تایین کننده است 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

یشون براساس اخبار اون موقع گفته شماهم

من حرفم کلی بود فقط محتص مصرف پردازنده ترد ریپر  نبود.

در 6 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

دوست عزیز الان تو بنجمارک ها 20 فریم که هیچ  1 فریم هم تایین کننده است 

ببین وقتی یکی کارتی مثل 1070 رو خریده نمیاد موقعی که شخصا داره بازی میکنه بازیشو بیاد مقایسه کنه با ۱۰۸۰ یا vega. اینجا بحث بنچمارک مطرح نیست. این مهمه که تجربه ی گرافیکی انویدیا از amd بهتره. اگه بحث بنچمارک وسط بود میگفتیم اره هر کدوم قدرت بر قیمت بهتری داشته باشه اون بهتره.

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/14, 15:09:45، ar_prv گفته است :

ببین وقتی یکی کارتی مثل 1070 رو خریده نمیاد موقعی که شخصا داره بازی میکنه بازیشو بیاد مقایسه کنه با ۱۰۸۰ یا vega. اینجا بحث بنچمارک مطرح نیست. این مهمه که تجربه ی گرافیکی انویدیا از amd بهتره. اگه بحث بنچمارک وسط بود میگفتیم اره هر کدوم قدرت بر قیمت بهتری داشته باشه اون بهتره.

گیم ورک که دیگه مشکلاتی که ایجاد کرد برا بازیها دیگه کمتر کمپانی حاظر هست استفاده کنه شما هی تاکید بر اون میکنی

الان بحث بهینگی مطرحه و تکنولوژی های جدید مثل  دایرتکس 12 و ولکان یا فناوری HDR  و کاهش سربار پردازنده و استفاده سطح پایین سخت افزار گرافیک

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ar_prv گفته است :

دوست گرامی این که فرمودید تجربه روی کارت های انویدیا بهتره ، به طور 100% نیست! اولا که همه ی کارت های انویدیا قدرت استفاده از قابلیت های مذکور رو ندارن! دوما بازی هایی بوده که همین تکنولوژی های انویدیا باعث بدتر شدنشون شده! دو نمونه که کاملا یادم هست بازی AC IV : Black Flag که با روشن کردن phys x حجم دود ها اونقدر زیاد میشد که باعث محدود شدن دید پلیر میشد و این خیلی آزار دهنده بود! Farcry 4 که کاملا یادمه که تنظیماتی تحت عنوان + Nvidia داشت که بعد از نصب آپدیت ورژن 1.4 از بین می رفت دلیلش هم به وجود آوردن ایرادات عجیب و غریب برای بازی بود.

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، AJOR گفته است :

دوست گرامی این که فرمودید تجربه روی کارت های انویدیا بهتره ، به طور 100% نیست! اولا که همه ی کارت های انویدیا قدرت استفاده از قابلیت های مذکور رو ندارن! دوما بازی هایی بوده که همین تکنولوژی های انویدیا باعث بدتر شدنشون شده! دو نمونه که کاملا یادم هست بازی AC IV : Black Flag که با روشن کردن phys x حجم دود ها اونقدر زیاد میشد که باعث محدود شدن دید پلیر میشد و این خیلی آزار دهنده بود! Farcry 4 که کاملا یادمه که تنظیماتی تحت عنوان + Nvidia داشت که بعد از نصب آپدیت ورژن 1.4 از بین می رفت دلیلش هم به وجود آوردن ایرادات عجیب و غریب برای بازی بود.

داداش رایزن وقتی اومد تا الان نزدیک ۱۱ تا اپدیت بایوس داده. الان پس بگیم رایزن اشغاله درسته؟!!!  اون بازی ها هم بعدش اپدیت اومد مشکلات برطرف شد.در ضمن farcry4 یادمه با اپدیت درایور مشکلش برطرف شد.

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

گیم ورک که دیگه مشکلاتی که ایجاد کرد برا بازیها دیگه کمتر کمپانی حاظر هست استفاده کنه شما هی تاکید بر اون میکنی

دقیقا چه کمپانی هایی؟?

Screenshot_20170805-160557.png

Screenshot_20170805-160957.png

Screenshot_20170805-160952.png

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ar_prv گفته است :

داداش رایزن وقتی اومد تا الان نزدیک ۱۱ تا اپدیت بایوس داده. الان پس بگیم رایزن اشغاله درسته؟!!!  اون بازی ها هم بعدش اپدیت اومد مشکلات برطرف شد.در ضمن farcry4 یادمه با اپدیت درایور مشکلش برطرف شد.

عزیز دل بحث ما سر مشکلاتی هست که Gamework بعضی مواقع برای بازی ها پیش میاره نه رایزن ها! بنده نگفتم این تکنولوژی ها آشغاله گفتم گاها مشکلاتی رو برای بازی ها به وجود آوردن!( شما گفتید:"تجربه ی گرافیکی انویدیا از amd بهتره"، عرض بنده اینکه این حرف همیشه درست نیست. ) 

خیر هیچ کدومشون درست نشدن فقط این قابلیت ها ازشون حذف شد! 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...