رفتن به مطلب

سیستم گیمینگ تا 7.5 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من می خوام یه سیستم گیمینگ ببندم  لطفا پیشنهاد بدید

به نظرتون صبر برای core i7 7800x کار منطقی است یا 7700k بگیرم

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، whouse گفته است :

سلام من می خوام یه سیستم گیمینگ ببندم  لطفا پیشنهاد بدید

به نظرتون صبر برای core i7 7800x کار منطقی است یا 7700k بگیرم

فقط کیس یا مانیتور و غیره هم هست ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، The.13east گفته است :

فقط کیس یا مانیتور و غیره هم هست ؟

کیس

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، whouse گفته است :

کیس

و رزولوشن بازی ؟

لینک به دیدگاه

سیستم رایزن بردارید 

برای 4کا مشکلی نداره و مثل 1080 گلوگاه ایجاد نمیکنه و قدرت بسیار بیشتری سی پی یو نسبت به 7700کا داره !

Untitled.png

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

سیستم رایزن بردارید 

برای 4کا مشکلی نداره و مثل 1080 گلوگاه ایجاد نمیکنه و قدرت بسیار بیشتری سی پی یو نسبت به 7700کا داره !

Untitled.png

چرا رایزن اینتل رو صلاح نمیدونین؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، whouse گفته است :

چرا رایزن اینتل رو صلاح نمیدونین؟

برای 4کا بازی ها بیشتر گرافیک میخوان تا سی پی یو و زیاد تفاوتی بین سی پی یو رایزن و 7700کا نیست 

ولی توی کارای دیگه سیستم قول العاده قوی میشه 

اگر بخواید میتونید حتی سی پی یو رو 1700 با برد بی350 بردارید و در عوض برید برای 1080تی ای ینی لیست زیر 

Untitled.png

سیستم بسیار قدرت مند تر میشه برای بازی

ویرایش شده توسط The.13east
لینک به دیدگاه

دوست عزیز با بودجه ای که شما دارین حیفه که پردازنده کبی لیک بخریدو به نظر من تا لانچ شدن سری کافی لیک صبر کنید و از اون نسل تهیه کنید چون در واقع کافی لیک رقیب اصلی سری رایزنه

لینک به دیدگاه

بودجه این دوستمون 7.5 میلیون تومن هست اونوقت شما بهش کارت 1080 پیشنهاد میدین؟

من با این بودجه اولین کاری که میکردم کارت  1080ti میخریدم

پاور گرین ؟؟؟؟

پردازنده 1800x ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

بودجه این دوستمون 7.5 میلیون تومن هست اونوقت شما بهش کارت 1080 پیشنهاد میدین؟

من با این بودجه اولین کاری که میکردم کارت  1080ti میخریدم

پاور گرین ؟؟؟؟

پردازنده 1800x ؟؟؟؟

پاور گرین مشکلش چیه؟!چون ایرانی هست این همه علامت سوال ایجاد شده برای شما؟!

بله کارت که حتما باید 1080 ti باشه

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، WeedFeeder گفته است :

دوست عزیز با بودجه ای که شما دارین حیفه که پردازنده کبی لیک بخریدو به نظر من تا لانچ شدن سری کافی لیک صبر کنید و از اون نسل تهیه کنید چون در واقع کافی لیک رقیب اصلی سری رایزنه

فرق انچنانی ندارن!!چند فریم اختلاف در حدودا 100 فریم

مهم کارت گرافیک هست

لینک به دیدگاه

جناب این دو مدلی که شما گفتی فرق انچنانی ندارن تو بازی!نهایت دو سه درصد!!

من یه سری نظرات منفی دیدم در مورد رایزن 1800 و اینکه ظاهرا در بازی ها هم عملکرد زیاد جالبی نداره نمیدونم دوستان چطور این رو پیشنهاد دادن!!میتونید در فروم ها خودتون پیگیر باشید!

در ضمن این کیس دپ کول هم جالب نیست!تهویه خوبی نداره و فضای کیس هم جالب نیست!من سر تعریف هایی که ازش شده بود خریدم ولی دیدم کیس بدرد بخوری نیست!!!

یه کارت گرافیک 1080 tiگیمینگ ام اس ای بخرید و مادربورد رو هم از برند ام اس ای انتخاب کنید چون در حال حاضر هم کیفیت خوبی دارن و هم قیمتشون در ایران منطقی تره!

کیس رو هم مارک و مدلی انتخاب کنید که هرچه بیشتر ماژولار باشه و در عین اینکه فضای بزرگی داره فن های زیادی رو هم بشه در جهات مختلف نصب کرد وگرنه مجبور میشید برای بازی کردن درب کیس رو باز بزارید!

در مورد رم نظری ندارم  فقط فرکانسش زیر 3000 نباشه و حتما یک اس اس دی ترجیحا برند سامسونگ و نسخه حرفه ایش با حجم 500 گیگ تهیه کنید چون 250 گیگ واقعا کم هست!

پاور هم همین 850 وات گرین خوب هست البته سیستمتون به توان کمتری نیاز داره ولی خب شاید بعدا بخواید از دو کارت استفاده کنید!

نکته اخر اینکه اگر چند ماه صبر کنید قیمت کارت گرافیک پایین تر میاد و قیمت ها منطقی تر میشه ولی اگه هزینه براتون مهم نیست همین الان تهیه کنید

لینک به دیدگاه

چند مورد رو خدمتتون بگم

پردارنده کافی لیک بعید میدونم زودتر از 7-8  ماه دیگه وارد بازار بشه چون هنوز معرفی هم نشده.

در گیم هیچ تفاوتی بین 1600x و 1800x نیست (در حد 1-2 فریم) پس انتخاب عاقلانه خرید 1600x هست.

برای رزلوشن فول اچ دی تفاوتی بین پردازنده رایزن 1600x و 7700k نیست (دربازی) ولی در رزولشن 2k و 4k پردازنده 7700k کمی بهتر عمل میکنه. این دیگه بستگی به خودتون داره amd انتخاب کنید یا intel

ولی من amd رو پیشنهاد میدم چون جدای از گیم توانش خیلی بیشتر از 7700k هست.

دلیل استفاده نکردن از پاورهای گرین هم یه سرچ توی همین سایت بکنید دلیلش رو متوجه میشید. بنده از محصولات ایرانی حمایت میکنم ولی محصولات با کیفیت

سی پی یو ای ام دی Ryzen 5 1600

مادربرد ام اس آی X370 GAMING PLUS

کارت گرافیک ایسوس ROG STRIX GTX1080TI-11G-GAMING

رم گیل اوو فورزا DDR4 16GB 8GBx2 3000Mhz

اس اس دی کورسیر فورس ال ای 120 گیگ

هارد وسترن سری بلو 2 ترابایت WD20EZRZ

پاور کولرمستر وی 750 گلد RS750-AFBAG1

کیس گرین زد 4 آستیاک

۷,۵۱۵,۰۰۰ تومان

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

چند مورد رو خدمتتون بگم

پردارنده کافی لیک بعید میدونم زودتر از 7-8  ماه دیگه وارد بازار بشه چون هنوز معرفی هم نشده.

در گیم هیچ تفاوتی بین 1600x و 1800x نیست (در حد 1-2 فریم) پس انتخاب عاقلانه خرید 1600x هست.

برای رزلوشن فول اچ دی تفاوتی بین پردازنده رایزن 1600x و 7700k نیست (دربازی) ولی در رزولشن 2k و 4k پردازنده 7700k کمی بهتر عمل میکنه. این دیگه بستگی به خودتون داره amd انتخاب کنید یا intel

دلیل استفاده نکردن از پاورهای گرین هم یه سرچ توی همین سایت بکنید دلیلش رو متوجه میشید. بنده از محصولات ایرانی حمایت میکنم ولی محصولات با کیفیت

کیس گرین زد 4 آستیاک

۷,۵۱۵,۰۰۰ تومان

یک سری میگن پاور گرین خوب نیست!میگیم چرا؟میگن خوب نیست دیگه به هر حال میزنه قطعاتو داغون میکنه!!!شمام که میگی تو سایت سرچ بکنیم!خب شما که سرچ کردی یکی دو نمونه از ایرادات رو بهمون بگو یا لینک بفرست!!

لینک به دیدگاه

نتایج تست پاور گرین در لیون هم که بد نبود و نشون داد از نمونه ذکر شده توسط منتقدین استاندارد های بالاتری داره!!!

متاسفانه در اکثر موارد همینه!!!نمیدونم چرا یک سری با تولید داخلی سر جنگ دارن!!!

تو همین بحث بهداشت و کیفیت محصولات غذایی فقط یه مثال بزنم!!!برید جستجو کنید و ببینید چرا تاریخ انقضا سوسیس و کالباس در ایران در مارک های معتبر چهل  یا پنجاه روز هست ولی استاندارد های جهانی بیشتر از سه ماه!!!یا همین پاستیل های معروفی  مثل ببتو که برای ورود به ایران باید درصد واکس براق کننده کمتری داشته باشن و ایران حتی استاندارد های اروپا رو هم قبول نداره!!!

این پاور تست شد توسط مسئولین گرین درلیون و یک سری میبخشید فقط غر زدن و به وقتش صداشون در نمیومد!!!

ویرایش شده توسط g.z
لینک به دیدگاه

داداش حقیقت رو بخای درنظر بگیری پاور های گرین خوب هستن ولی به هیچ عنوان قابل رقابت با برندهایی مثل کولر مستر یا کورسایر یا evga نیستند. کسی با کسی سرجنگ نداره. طرف 7-8 میلیون تومن داره هزینه میکنه و اصلا ارزش نداره با پاور گرین ریسک تغذیه این قطعات رو بپذیره. این بحث گرین تمامی نداره و تا الان هیچ نتیجه گیری کلی بابتش داده نشده و نمیشه. چون یه عده بقول معروف غربی فکر میکنن یه عده وطنی.

وقتی بهترین پاور گیرین برا تست میره برا تکنسین های techpowerup و نتایج بسیار ضعیفی در برابر دیگر برند ها کسب میکنه شما میخاید چیو عوض کنید؟ همانطور که گفتم بنده حامی تولیدات داخلی با کیفیت هستم. دقیق نگاه کنی میبینی کیس رو گیرین انتخاب کردم چون خودم دارم و به نسبت قیمتش بسیار بسیار با کیفیت تر از محصولات خارجی هست.

کاری به تست این سایت و اون سایت ندارم ، بنده بشخصه 1 درصد هم سر این قطعه (پاور)  ریسک نمیکنم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، i-Farzad گفته است :

چند مورد رو خدمتتون بگم

کیس گرین زد 4 آستیاک

۷,۵۱۵,۰۰۰ تومان

همین سیستم خوبه البته با تغییرات زیر

cpu رو 1600X بگیرید . اگه 1600 بگیرید پولتون رو دور ریختید ( اون برد بهتره با پردازنده X دار استفاده بشه تا از قابلیت xfr استفاده بشه )

ssd رو حتما از مدل های nvm M2 بگیرید . سرعت بسیار بالاتری نسبت به ssd های ساتا دارند و از نظر قیمتی هم تفاوت انچنانی ندارند

کیس های گرین رو به شدت قبول دارم ولی این مدل برای این سیستم خوب نیست . حداقل کیس برای این سیستم باید master case pro 5  باشه .

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، MamadMedusa گفته است :

همین سیستم خوبه البته با تغییرات زیر

cpu رو 1600X بگیرید . اگه 1600 بگیرید پولتون رو دور ریختید ( اون برد بهتره با پردازنده X دار استفاده بشه تا از قابلیت xfr استفاده بشه )

ssd رو حتما از مدل های nvm M2 بگیرید . سرعت بسیار بالاتری نسبت به ssd های ساتا دارند و از نظر قیمتی هم تفاوت انچنانی ندارند

کیس های گرین رو به شدت قبول دارم ولی این مدل برای این سیستم خوب نیست . حداقل کیس برای این سیستم باید master case pro 5  باشه .

پردازنده 1600x هست. روی لینک کلیک کنید وارد خرید پردازنده 1600x میشید (این غلط املایی لیون هست)

درسته m2 سرعت بالاتری دارد ولی برای گیم ssd ساتا مناسبه . m2 برای کارهای محاسباتی سنگن هست که نیاز به سرعت بالای نوشتن و خواندن هست و برای گیم ssd ساتا کاملا مناسب هست.

کیس گرین z4  بسیار بسیار حرفه ای طراحی شده و البته حرف شما کاملا درسته MasterCase Pro 5 خیلی بهتر هست ولی شما نگاه قیمت بکنید. کیس گرین z4 قیمت 210  تومن pro 5  قیمت 700 تومن

انصافا  کیس GREEN Z4 بسیار حرفه ای طراحی شده (فضای داخلی) و تنها نقطه ضعفی که من ازش دیدم کیفیت پایین برخی قطعاتش هست

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

عزیز برای شما سیستم زیر مناسبه در رزولوشن 4K.

thumb_1501151675_1.jpg
مادربرد ام اس آی B350 GAMING PLUS
وضعیت گارانتی : با گارانتی گرین - 3 سال     رنگ :
delete.png حذف
قیمت : ۴۸۹,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۴۸۹,۰۰۰ تومان
thumb_1491977358_1.jpg
سی پی یو ای ام دی Ryzen 7 1700
وضعیت گارانتی : با گارانتی ماتریکس - 2 سال     رنگ :
delete.png حذف
قیمت : ۱,۲۴۳,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۱,۲۴۳,۰۰۰ تومان
thumb_1473070803_20-158-070-Z01.jpg
وضعیت گارانتی : با گارانتی گارانتی ایستا - لایف تایم     رنگ : قرمز
delete.png حذف
قیمت : ۶۱۵,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۶۱۵,۰۰۰ تومان
thumb_1457358942_p300%202tb.jpg
هارد پی 300 توشیبا 2 ترابایت
وضعیت گارانتی : با گارانتی اصلی (ماتریکس - لایف برد) 2 سال     رنگ :
delete.png حذف
قیمت : ۲۶۹,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۲۶۹,۰۰۰ تومان
thumb_1421746993_850%20EVO%20-%2001.jpg
اس اس دی سامسونگ 850 EVO 250GB SATA3
وضعیت گارانتی : با گارانتی دو سال MIT     رنگ : مشکی
delete.png حذف
قیمت : ۳۷۷,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۳۷۷,۰۰۰ تومان
thumb_1496754344_01.jpg
وضعیت گارانتی : با گارانتی گارانتی اصلی ( تابا , لایفبرد , سازگار , ویستا )     رنگ :
delete.png حذف
قیمت : ۳,۸۹۰,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۳,۸۹۰,۰۰۰ تومان
thumb_1461682052_V650%20gold%20-%2001.jpg
پاور کولرمستر وی 650 گلد RS650-AFBAG1
وضعیت گارانتی : با گارانتی آواژنگ - 4 سال     رنگ :
delete.png حذف
thumb_1470495851_GREEN_Z4.jpg
کیس گرین زد 4 آستیاک
وضعیت گارانتی : با گارانتی گرین     رنگ : مشکی
delete.png حذف
قیمت : ۲۱۰,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۲۱۰,۰۰۰ تومان
  مبلغ قابل پرداخت : ۷,۵۸۲,۰۰۰ تومان
لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

عزیز برای شما سیستم زیر مناسبه در رزولوشن 4K.

thumb_1501151675_1.jpg
مادربرد ام اس آی B350 GAMING PLUS
وضعیت گارانتی : با گارانتی گرین - 3 سال     رنگ :
delete.png حذف
thumb_1491977358_1.jpg
سی پی یو ای ام دی Ryzen 7 1700
وضعیت گارانتی : با گارانتی ماتریکس - 2 سال     رنگ :
delete.png حذف
قیمت : ۱,۲۴۳,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۱,۲۴۳,۰۰۰ تومان
thumb_1473070803_20-158-070-Z01.jpg
وضعیت گارانتی : با گارانتی گارانتی ایستا - لایف تایم     رنگ : قرمز
delete.png حذف
قیمت : ۶۱۵,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۶۱۵,۰۰۰ تومان
thumb_1457358942_p300%202tb.jpg
هارد پی 300 توشیبا 2 ترابایت
وضعیت گارانتی : با گارانتی اصلی (ماتریکس - لایف برد) 2 سال     رنگ :
delete.png حذف
قیمت : ۲۶۹,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۲۶۹,۰۰۰ تومان
thumb_1421746993_850%20EVO%20-%2001.jpg
اس اس دی سامسونگ 850 EVO 250GB SATA3
وضعیت گارانتی : با گارانتی دو سال MIT     رنگ : مشکی
delete.png حذف
قیمت : ۳۷۷,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۳۷۷,۰۰۰ تومان
thumb_1496754344_01.jpg
وضعیت گارانتی : با گارانتی گارانتی اصلی ( تابا , لایفبرد , سازگار , ویستا )     رنگ :
delete.png حذف
قیمت : ۳,۸۹۰,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۳,۸۹۰,۰۰۰ تومان
thumb_1461682052_V650%20gold%20-%2001.jpg
پاور کولرمستر وی 650 گلد RS650-AFBAG1
وضعیت گارانتی : با گارانتی آواژنگ - 4 سال     رنگ :
delete.png حذف
thumb_1470495851_GREEN_Z4.jpg
کیس گرین زد 4 آستیاک
وضعیت گارانتی : با گارانتی گرین     رنگ : مشکی
delete.png حذف
قیمت : ۲۱۰,۰۰۰ تومان تعداد :
جمع : ۲۱۰,۰۰۰ تومان
  مبلغ قابل پرداخت : ۷,۵۸۲,۰۰۰ تومان

دوست عزیز عملکرد 1600x در بازی بهتر از 1700 هست.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

دوست عزیز عملکرد 1600x در بازی بهتر از 1700 هست.

چقدر بهتر در رزولوشن 4K ؟  لینک بده. می دونی میشه پردازنده 1700 رو اورکلاک کرد؟ همچنین در پردازش چند هسته ای قوی تر و بسیار آینده نگرانه تر هستن. برای پردازنده 1600X هم باید مادربرد با چیپ 370X خریداری بشه تا xfr کار کنه که کلی باید پول مادربرد با این چیپ رو بدیم. خیلی راحت میشه پردازنده بدون ایکس رو دستی اور کرد و نیاز به خرید سری X نیست. 

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

چقدر بهتر؟  لینک بده. می دونی میشه پردازنده 1700 رو اورکلاک کرد؟ همچنین در پردازش چند هسته ای قوی تر و بسیار آینده نگرانه تر هستن. برای پردازنده 1600X هم باید مادربرد با چیپ 370X خریداری بشه تا xfr کار کنه که کلی باید پول مادربرد با این چیپ رو بدیم. خیلی راحت میشه پردازنده بدون ایکس رو دستی اور کرد و نیاز به خرید سری X نیست. 

داداش لینک نمیخاد که

شما توی گوگل بزن 1600x vs 1700 gaming

از نظر قدرت چند هسته بعله ولی برا گیم که فرکانس مهمه 1600x عملکرد خیلی بهتری داره

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

داداش لینک نمیخاد که

شما توی گوگل بزن 1600x vs 1700 gaming

از نظر قدرت چند هسته بعله ولی برا گیم که فرکانس مهمه 1600x عملکرد خیلی بهتری داره

عزیز می خوام مراجع حرف شما رو بدونم یه مرجعی که خیلی از نظر شما معتبره بده تا در موردش صحبت کنیم و اینکه ببینیم 1600X چقدر از 1700 بهتره و ارزش داره قدرت چند هسته ای اون رو که در آینده با پیشرفت بازی ها بکار میاد از دست بدیم. همچنین می دونم فرکانسش بیشتره . اما اون 300 مگاهرتز فرکانس بیشتر رو میشه با یه اور ساده حل کرد البته اگه نیاز باشه. وقتی خیلی راحت میشه 300 مگاهرتز رو دستی اور کنیم تا پردازنده 1700 فرکانسش مثل 1600X بشه چه نیازی به خرید این پردازنده و خرید یه مادربرد گرون تر هستش با همون پول میشه پردازنده 1700 خرید و همیچین یه مادربرد با چیپ B350.

عزیز لینک زیر رو نگاه کنید اگه قبولش دارید به قدری تفاوت در رزولوشن  4K کمه که صحبت در مورد اینکه کدوم بهتره زیاد مطرح نیست . به قدر کافی 1700 و همچین 1600X خوبن و کار رو راه می اندازن. همچین اون مقدار فرکانس کمتر پردازنده 1700 رو راحت میشه با اورکلاک جبران کرد اگه نیاز بشه البته. اما خوب خریدن 1700 بسیار آینده نگرانه تر هست. تو کارای دیگه هم اگه داشته باشن می تونه این قوی تر بودن کمکش کنه.

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Ryzen_5_1600X/12.html

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، i-Farzad گفته است :

داداش حقیقت رو بخای درنظر بگیری پاور های گرین خوب هستن ولی به هیچ عنوان قابل رقابت با برندهایی مثل کولر مستر یا کورسایر یا evga نیستند. کسی با کسی سرجنگ نداره. طرف 7-8 میلیون تومن داره هزینه میکنه و اصلا ارزش نداره با پاور گرین ریسک تغذیه این قطعات رو بپذیره. این بحث گرین تمامی نداره و تا الان هیچ نتیجه گیری کلی بابتش داده نشده و نمیشه. چون یه عده بقول معروف غربی فکر میکنن یه عده وطنی.

وقتی بهترین پاور گیرین برا تست میره برا تکنسین های techpowerup و نتایج بسیار ضعیفی در برابر دیگر برند ها کسب میکنه شما میخاید چیو عوض کنید؟ همانطور که گفتم بنده حامی تولیدات داخلی با کیفیت هستم. دقیق نگاه کنی میبینی کیس رو گیرین انتخاب کردم چون خودم دارم و به نسبت قیمتش بسیار بسیار با کیفیت تر از محصولات خارجی هست.

کاری به تست این سایت و اون سایت ندارم ، بنده بشخصه 1 درصد هم سر این قطعه (پاور)  ریسک نمیکنم.

البته نتایج پاور گرین خیلی بهتر بوده از پاور تست شده توسط...

مشخص شد که قطعات هم متفاوت هستن!!!بنده تا حالا چهار بار به کلی سیستم خانگیم رو عوض کردم و سه بارش پاورهام گرین بود و تا حالا فقط کارت گرافیک قبلیم سوخت بعد شش سال که البته مربوط به پاور نبود!

بحث سر اینه که خیلی ها میگن پاور های گرین قطعات مارو نابود کردن!!!ولی دنبال مدرک و دلیل که میگردم هیچ چیزی پیدا نمیکنم!!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...