رفتن به مطلب

خرید هدفون برای سبک متال

iman0013
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.یه هدفون برای سبک مثال و هارد راک .هدفونش باید جزئیات رو به خوبی پخش کنه مثلا صدای گیتار بیس رو ادم قشنگ حس کنه. حجم صداش هم خوب باشه،بیسش مهم نیست.

به موبایل و کامپیوتر وصل میکنم امپ و کارت صدای حرفه ای هم ندارم.(هر از گاهی هم شاید به PS4 وصل کنم ولی اولویت اولم همون موسیقی متاله) شنیدم برای متال هدفون مانیتورینگ یا استدیویی ادم بگیره بهتره درسته ایا؟

رنج قیمت بین 200 تا 300

:ph34r:

لینک به دیدگاه

برای سبک متال تفکیک صدا مهمترین چیزه

و بیس قوی نیاز نیست 

فک میکنم این مورد ها برای شما مناسب باشن

https://www.tehranmelody.com/headphone/presonus-hd7.html?sort=p.price&order=ASC

https://iranheadphone.com/style/over-ear-headphones/audio-technica-ath-ava400?sort=p.price&order=ASC

https://iranheadphone.com/style/over-ear-headphones/sennheiser-hd200-pro?sort=p.price&order=ASC

مورد اول نیمه باز هست. یچی بین پشت باز و بسته

مورد دوم پشت باز یعنی صدارو بیرون میده ولی صدا طبیعی تره و برای مدت طولانی مناسب تره

مورد سوم هم پشت بستست و صدا رو بیرون نمیده

البته خودتونم از مشاورای سایت ایران هدفون مشاوره بگیرید

و اگه تهران تشریف دارید میتونید حضوری برید و هدفون هارو تست بکنید

اگه هدفون توگوشی میخواید هم فک کنم fiio ex1 مناسب باشه براتون

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Cantaver گفته است :

و بیس قوی نیاز نیست 

https://iranheadphone.com/style/over-ear-headphones/audio-technica-ath-ava400?sort=p.price&order=ASC

https://iranheadphone.com/style/over-ear-headphones/sennheiser-hd200-pro?sort=p.price&order=ASC

مورد دوم پشت باز یعنی صدارو بیرون میده ولی صدا طبیعی تره و برای مدت طولانی مناسب تره

ممنون از پاسختون اتفاقا من زنگ زدم ازشون پرسیدم  HD200 PRO و AVA400 رو پیشنهاد دادن.هدوفون تو گوش نمیخوام دور گوش یا روی گوش

پشت بسته بودن مشکلی داره؟

لینک به دیدگاه

نه مشکلی نداره

خوبیش اینه که صدای آهنگی که شما دارید گوش میدین رو کسی نمیشنوه و تا حدودی بسته به هدفون صدای محیط رو کاهش میده

پشت بازم دقیقا برعکس پشت بستست و صدای طبیعی تری داره

هرکدومشون خوبی های خاص خودشون رو دارن

لینک به دیدگاه

سلام.

هر 3 موردی  که دوست عزیزمون  cantaver پیشنهاد دادن بسیار گزینه های خوبی هست با توجه به اینکه کارت صدا ندارین و سقف بودجه ای که درنظر دارین

و همونطور که ایشون فرمودن برای متال تفکیک صدا مهمترین چیز هست(بخصوص اگه به سبک symphonic metal و امثال اون هم علاقه دارین یا کارهای شلوغ تر  که بتونین در کنار riff ها از solo ها هم لذت لازم رو ببرین) که در این رده ی قیمتی نمیتونین هدفونی پیدا کنین که هم بیس بسیار قوی داشته باشه و هم تفکیک صدا مناسب و بالانس صدا داشته باشه جوری که بیس قالب نشه به مید (پایین ترین فرکانسی که گیتار بیس 4 سیم تولید میکنه 41hz هست و در رده ی sub bass قرار میگیره که با هدفون مانیتورینگ میتونین حسش کنین بصورت رضایت بخش اما نباید انتظار داشته باشین اعضای داخلی بدنتون رو به لرزش در بیاره :) . به همین دلیل شما باید دنبال هدفون های analytical (عموما بیس ضعیف و غیر کوبشی  دارن که البته میتونه عمیق باشه و تا فرکانس های پایین هم جوابگو باشه در موارد گرانتر اما اولویت همیشه با mid range و high هست که گاهی متاسفانه موجب میشه صدا sibilant بشه و s وsh کمی ناراحت کننده باشه برای گوش و موجب خستگی بشه که میشه با equalizer برطرفش کرد.)   مانند audio technica ad500x باشین که دارای sound stage بسیار وسیع و تفکیک فوق العاده ای هستند اما به مراتب از بودجه مورد نظر شما بالاتر هست. همین دلایل موجب میشه presonus hd7 که دوست عزیزمون پیشنهاد دادن با قیمت زیر 200تومن گزینه ی بسیار مناسبی باشه و همچنین در رده ی هدفون های مانیتورینگ قرار میگیره مانند hd200 برخلاف audio technica ava400 و avc500 که در رده ی هدفون های خانگی قرار میگیرن و قیمت بالاتری دارن (320 و 350تومن)  

نکته ی دیگه هم این هست که باید پشت باز بودن و بسته بودن رو درنظر داشته باشین . درصورتی  که  تنها زندگی نمیکنین و قصد دارین شب هم با صدای بلند متال گوش بدین حتی درصورتی که در اتاق بسته باشه نشتی صدا موجب ناراحتی سایرین خواهد شد بخصوص زمانی که در منزل سر و صدای دیگری نباشه و استفاده در محیط خارج از منزل هم رو که بکلی باید فراموش کنین. hd7 هم که نیمه باز هست تفاوت آنچنانی نداره و همچنان نشتی صدا داره. بین 4 موردی که پیشنهاد شده avc500 پشت بسته هست و hd200 که این مورد هم ارزان تر هست (حدود 270 اگه اشتباه نکنم) و هم در رده ی هدفون های مانیتورینگ قرار داره.

درمقابل توجه داشته باشین عموم هدفون های پشت باز دارای sound stage وسیع تری هستند و صدای طبیعی تری هم ارایه میدن و بیس نرم تر هست اما کوبش کمتری هم داره

برای اینکه تصمیم گیری راحت تر باشه و از لحاظ اقتصادی بین presonus hd7 و sennheiser hd200 که مورد اول نیم باز و مورد دوم پشت بسته هست و audio technica ava400 که کاملا  پشت باز هست میتونین انتخاب کنین با توجه به شرایطی که دارین .پیشنهاد بنده اگه با پشت بازبودن مشکل ندارین hd7 هست که از لحاظ اقتصادی به صرفه تر هست و ببینین اصلا صدای این نوع هدفون ها با سلیقه شما سازگار هست یا نه. درصورتی هم که با پشت باز بودن مشکل دارین hd200 گزینه ی خوبی هست و راضیتون میکنه.

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Cantaver گفته است :

و بیس قوی نیاز نیست 

من صدای مورد دوم رو شنیدم خیلی شفاف بود، رفتم توی مغازه ی ایران هدفون امتحانش کردم، خریدشو پیشنهاد میکنم، HD200 رو هم امتحان کردم ولی مورد دوم رو پیشنهاد میدم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، amirff1 گفته است :

من صدای مورد دوم رو شنیدم خیلی شفاف بود، رفتم توی مغازه ی ایران هدفون امتحانش کردم، خریدشو پیشنهاد میکنم، HD200 رو هم امتحان کردم ولی مورد دوم رو پیشنهاد میدم

در 8 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

هر 3 موردی  که دوست عزیزمون  cantaver پیشنهاد دادن بسیار گزینه های خوبی هست با توجه به اینکه کارت صدا ندارین و سقف بودجه ای که درنظر دارین

و همونطور که ایشون فرمودن برای متال تفکیک صدا مهمترین چیز هست(بخصوص اگه به سبک symphonic metal و امثال اون هم علاقه دارین یا کارهای شلوغ تر  که بتونین در کنار riff ها از solo ها هم لذت لازم رو ببرین) که در این رده ی قیمتی نمیتونین هدفونی پیدا کنین که هم بیس بسیار قوی داشته باشه و هم تفکیک صدا مناسب و بالانس صدا داشته باشه جوری که بیس قالب نشه به مید (پایین ترین فرکانسی که گیتار بیس 4 سیم تولید میکنه 41hz هست و در رده ی sub bass قرار میگیره که با هدفون مانیتورینگ میتونین حسش کنین بصورت رضایت بخش اما نباید انتظار داشته باشین اعضای داخلی بدنتون رو به لرزش در بیاره :) . به همین دلیل شما باید دنبال هدفون های analytical (عموما بیس ضعیف و غیر کوبشی  دارن که البته میتونه عمیق باشه و تا فرکانس های پایین هم جوابگو باشه در موارد گرانتر اما اولویت همیشه با mid range و high هست که گاهی متاسفانه موجب میشه صدا sibilant بشه و s وsh کمی ناراحت کننده باشه برای گوش و موجب خستگی بشه که میشه با equalizer برطرفش کرد.)   مانند audio technica ad500x باشین که دارای sound stage بسیار وسیع و تفکیک فوق العاده ای هستند اما به مراتب از بودجه مورد نظر شما بالاتر هست. همین دلایل موجب میشه presonus hd7 که دوست عزیزمون پیشنهاد دادن با قیمت زیر 200تومن گزینه ی بسیار مناسبی باشه و همچنین در رده ی هدفون های مانیتورینگ قرار میگیره مانند hd200 برخلاف audio technica ava400 و avc500 که در رده ی هدفون های خانگی قرار میگیرن و قیمت بالاتری دارن (320 و 350تومن)  

نکته ی دیگه هم این هست که باید پشت باز بودن و بسته بودن رو درنظر داشته باشین . درصورتی  که  تنها زندگی نمیکنین و قصد دارین شب هم با صدای بلند متال گوش بدین حتی درصورتی که در اتاق بسته باشه نشتی صدا موجب ناراحتی سایرین خواهد شد بخصوص زمانی که در منزل سر و صدای دیگری نباشه و استفاده در محیط خارج از منزل هم رو که بکلی باید فراموش کنین. hd7 هم که نیمه باز هست تفاوت آنچنانی نداره و همچنان نشتی صدا داره. بین 4 موردی که پیشنهاد شده avc500 پشت بسته هست و hd200 که این مورد هم ارزان تر هست (حدود 270 اگه اشتباه نکنم) و هم در رده ی هدفون های مانیتورینگ قرار داره.

درمقابل توجه داشته باشین عموم هدفون های پشت باز دارای sound stage وسیع تری هستند و صدای طبیعی تری هم ارایه میدن و بیس نرم تر هست اما کوبش کمتری هم داره

برای اینکه تصمیم گیری راحت تر باشه و از لحاظ اقتصادی بین presonus hd7 و sennheiser hd200 که مورد اول نیم باز و مورد دوم پشت بسته هست و audio technica ava400 که کاملا  پشت باز هست میتونین انتخاب کنین با توجه به شرایطی که دارین .پیشنهاد بنده اگه با پشت بازبودن مشکل ندارین hd7 هست که از لحاظ اقتصادی به صرفه تر هست و ببینین اصلا صدای این نوع هدفون ها با سلیقه شما سازگار هست یا نه. درصورتی هم که با پشت باز بودن مشکل دارین hd200 گزینه ی خوبی هست و راضیتون میکنه.

موفق باشین.

ممنون از پاسخ کامل و حرفه ای شما.من ثرش متال و هوی متال و هارد راک گوش میدم.والا من اصن نمیدونستم پشت باز و پشت بسته چیه (در این حد وارد جزئیات نشدم) هدفون های زیادی هم تست نکردم غیر از یک بیتس استدیو که مال یکی از دوستان بود به نظرم برای متال اصلا خوب نبود!

الان HD200 PRO از همه اینا جدید تره (2017)  تو یوتیوب هم ازش 2-3 تا بررسی بیشتر نیستو قیمتش هم 260 و AVA 400 قیمتش 320 تومنه به نظرتون ارزش این اختلاف 60 تومنی رو داره؟به هر حال سنهایرز هم اسم بزرگی تو صدا هست!

فکر کنم پشت بسته بودن بهتر باشه چون شبا هم گوش میدم، 

در 4 ساعت قبل، amirff1 گفته است :

صداشون خیلی فرق داشت؟این ایدیو تکنیکا ارزش اختلاف 60 هزار تومنی و پشت باز بودن رو داره؟من تهران نیستم که بتونم تستشون کنم واسه همین تاپیک زدم دیگه:3_grin:

ویرایش شده توسط iman0013
لینک به دیدگاه

اینجوری که از avatar شما مشخصه حدس میزنم علاقه ی خاصی به james hetfield دارین و بیشتر هم کارای metallica و شبیه به اون رو گوش میدین بنابراین   بنظر بنده اگه با نشتی صدا مشکلی ندارین hd7 رو انتخاب کنین که از لحاظ اقتصادی هم گزینه ی بهتری هست و نسبت به قیمتش یک گزینه ی مانیتورینگ بسیار مقرون به صرفه با کیفیت مناسب هست اما درمقابل ava 400  از اونجایی که هدفون خونگی هست میتونه  انتخاب بهتری باشه(شخصا صداش رو نشنیدم که بتونم نظر قطعی بدم)  چون درصورتی که قصد داشته باشین فیلم  باهاش نگاه کنین یا موسیقی سبک های دیگه گوش بدین گزینه ی بهتری هست اما مهمترین دلیلی که موجب برتری هدفون های خونگی میشه این هست که نیازی به سورس با کیفیت نیست برای لذت بردن اما در مقابل با hd7 اگه سورستون با کیفیت نباشه  صدا ممکنه کمی آزاردهنده بشه .

گزینه ی آخر هم درصورتی که نشتی صدا مشکل ایجاد میکنه و بخصوص زمانی که سایرین خواب هستند قصد گوش دادن موسیقی دارین  باید بین hd200 و avc500 انتخاب کنین که شخصا بنظرم hd200 به صرفه تر هست و همچنین sound isolation بسیار مناسبی داره و از ورود صدای خارجی و نشتی صدا به بیرون تا میزان زیادی جلوگیری میکنه .در هر صورت نباید انتظار خیلی بالایی از این هدفون ها داشته باشین و با هدفون های high-end مقایسه کنین اما این موارد بخصوص hd200 و hd7 از لحاظ قیمت به کارایی جزو بهترین گزینه های موجود هستند و کارایی به مراتب بیشتر از قیمتشون دارن.

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

برند سوپرلوکس رو هم در نظر داشته باش نسبت به قیمتشون کیفیت خوبی دارن از لحاظ صدایی

مدلایه hd 668b , hd660

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، iman0013 گفته است :

ممنون از پاسخ کامل و حرفه ای شما.من ثرش متال و هوی متال و هارد راک گوش میدم.والا من اصن نمیدونستم پشت باز و پشت بسته چیه (در این حد وارد جزئیات نشدم) هدفون های زیادی هم تست نکردم غیر از یک بیتس استدیو که مال یکی از دوستان بود به نظرم برای متال اصلا خوب نبود!

الان HD200 PRO از همه اینا جدید تره (2017)  تو یوتیوب هم ازش 2-3 تا بررسی بیشتر نیستو قیمتش هم 260 و AVA 400 قیمتش 320 تومنه به نظرتون ارزش این اختلاف 60 تومنی رو داره؟به هر حال سنهایرز هم اسم بزرگی تو صدا هست!

فکر کنم پشت بسته بودن بهتر باشه چون شبا هم گوش میدم، 

صداشون خیلی فرق داشت؟این ایدیو تکنیکا ارزش اختلاف 60 هزار تومنی و پشت باز بودن رو داره؟من تهران نیستم که بتونم تستشون کنم واسه همین تاپیک زدم دیگه:3_grin:

خب والا خیلی شانسی شد که من رفتم توی مغازه ی ایران هدفون، و خب از قبل خیلی تحقیق کرده بودم و میخواستم ببینم cx3 ی افسانه ای سنهایزر چه طوره، چون راستش من با اینکه پاپ و راک گوش میدم، برام تفکیک صدای خواننده از پس زمینه خیلی مهمه، ولی متاسفانه یا cx3 ی مغازه خراب بود ( که فروشنده گفت سالمه) یا مشکل از گوش من بود، چون اصلا اون چیزی که فکر میکردم نبود!(هم با s8 و هم با nokia lumia 930  امتحان کردم)

در عوضش یه مدل 89 تومنی بود از سنهایزر که خب به قیافش نمیخورد ولی صداش به شدت شفاف و عالی بود، حتما اگر موجود بشه میخرمش...

بعد رفتم سراغ هدفونا، خب هدفون های بزرگ رو نمیشه رو گوشی درایو کرد ولی وقتی از فروشنده پرسیدم همین hd200 رو بهم پیشنهاد داد، منم امتحانش کردم، در کنارش اون مدل اوا رو امتحان کردم و واقعا میتونم بگم اوا بود که انتظاراتمو براورده کرد... شاید رو کامپیوتر یکی بشن، ولی رو گوشی قطعا تفاوتشون قابل چشم پوشی نبود برای من...

و خب راستش به بیسش دقت نکردم ولی فکر کنم hd200 بیس داشت.

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/14, 23:16:48، mohsen.dehvari گفته است :

اینجوری که از avatar شما مشخصه حدس میزنم علاقه ی خاصی به james hetfield دارین و بیشتر هم کارای metallica و شبیه به اون رو گوش میدین بنابراین   بنظر بنده اگه با نشتی صدا مشکلی ندارین hd7 رو انتخاب کنین که از لحاظ اقتصادی هم گزینه ی بهتری هست و نسبت به قیمتش یک گزینه ی مانیتورینگ بسیار مقرون به صرفه با کیفیت مناسب هست اما درمقابل ava 400  از اونجایی که هدفون خونگی هست میتونه  انتخاب بهتری باشه(شخصا صداش رو نشنیدم که بتونم نظر قطعی بدم)  چون درصورتی که قصد داشته باشین فیلم  باهاش نگاه کنین یا موسیقی سبک های دیگه گوش بدین گزینه ی بهتری هست اما مهمترین دلیلی که موجب برتری هدفون های خونگی میشه این هست که نیازی به سورس با کیفیت نیست برای لذت بردن اما در مقابل با hd7 اگه سورستون با کیفیت نباشه  صدا ممکنه کمی آزاردهنده بشه .

گزینه ی آخر هم درصورتی که نشتی صدا مشکل ایجاد میکنه و بخصوص زمانی که سایرین خواب هستند قصد گوش دادن موسیقی دارین  باید بین hd200 و avc500 انتخاب کنین که شخصا بنظرم hd200 به صرفه تر هست و همچنین sound isolation بسیار مناسبی داره و از ورود صدای خارجی و نشتی صدا به بیرون تا میزان زیادی جلوگیری میکنه .در هر صورت نباید انتظار خیلی بالایی از این هدفون ها داشته باشین و با هدفون های high-end مقایسه کنین اما این موارد بخصوص hd200 و hd7 از لحاظ قیمت به کارایی جزو بهترین گزینه های موجود هستند و کارایی به مراتب بیشتر از قیمتشون دارن.

موفق باشین.

منظورتون از سورس با کیفیت خود اون فایل اهنگ هست یا خروجی صدا؟چون من  با موبایل و pc گوش میدم و اهنگام هم کیفیت 320 یا FLAC هستن،فیلم ها رو هم با اسپیکر میبینم معمولا

والا من همه جا گوش میدم حتی توی اوتبوس قبلا ایرپاد ایفون داشتم صداش میزد بیرون خوشم نمیومد!! نمیخوام صداش بره بیرون!!

فکر کنم انتخابم همون HD 200 PRO باشه چون هم قیمتش مناسبه( از AVA 400 حدود 60 هزار تومن ارزون تره) هم کیفیتش،تفاوتش با AVA 400 اینا هست:

وزن AVA حدود 240 گرم و وزن سن هایرز 184 گرم.

اوا 35 اهم و سنهایرز 32 اهم

حساسیت اوا، 93 دسی بل و سن هایرز 108 دسی بل

فرکانس اوا چهارصد، 18 هرتز تا 25 کیلو هرتز و سن هایرز 20 هرتز تا 20 کیلو هرتز

ویرایش شده توسط iman0013
لینک به دیدگاه

سلام من تخصصی در مورد هدفون ندارم -این اهنگ رو تقدیم شما میکنم

http://s9.picofile.com/file/8302783600/03_Walk.mp3.html

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان بابت راهنمایی

مدل AVC500 ایودیو تکنیکا رو خریداری کردم:1_grinning:

رسید تستش میکنم نتیجه رو تو همین تاپیک اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

تبریک میگم بخاطر انتخابتون از برند اودیو تکنیکا، من هم تقریبا دو ساله هدفون ATH AD500X رو خریدم و بشدت ازش راضی ام،

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/17, 15:42:01، iman0013 گفته است :

ممنون از همه دوستان بابت راهنمایی

مدل AVC500 ایودیو تکنیکا رو خریداری کردم:1_grinning:

رسید تستش میکنم نتیجه رو تو همین تاپیک اعلام میکنم

مبارکتون باشه .

خوشحال میشم نظرتون رو درموردش بدونم چون خودمم نشنیدم صدای این مدلش رو.

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

سلام دوستان?

من چند ماه قبل این تاپیک رو زده بودم و هدفون avc 500 رو هم گرفتم به قیمت 300 تومن (الان که فکر نکنم این قیمت پیدا بشه!!) این هدفون دقیقا همون چیزی بود که میخواستم،برای سبک متال و هاردراک مناسبه،بیس زیاد قوی نداره ولی تفکیک صدای خوبی داره،خدا رو شکر هدفون مانیتورینگ نخریدم چون برای استفاده از پتانسیل کاملش باید هزینه های دیگری هم کرد! ?

جنس هدفون هم خوبه،وزنش هم با این که از هدفون های دیگه بیشتر بود ولی اصلا سنگینیش احساس نمیشه،گوش آدم هم درد نمیگیره،من شده باهاش 4 ساعت پشت سر هم متال گوش بدم و احساس بدی نداشته باشم?  صداش هم خیلی زیاده،فقط سیم هدفون یکم زیادی بزرگه(3متر) که جلوی دست و پای آدم رو میگیره وقتی به موبایل وصل میکنم....سوالی بود در خدمتم

فقط دوستان یه سوال،چرا کیفیت پخش موزیک با هدفون تو گوشی بهتر از کامپیوتره؟(شایدم من اینطور فکر میکنم) کامپیوتر انگار یکم نویز و خش خش داره ولی با موبایل همچین مشکلی ندیدم(به چند تا موبایل وصل کردم)

کارت صدای انبورد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، iman0013 گفته است :

سلام دوستان1f642.png

من چند ماه قبل این تاپیک رو زده بودم و هدفون avc 500 رو هم گرفتم به قیمت 300 تومن (الان که فکر نکنم این قیمت پیدا بشه!!) این هدفون دقیقا همون چیزی بود که میخواستم،برای سبک متال و هاردراک مناسبه،بیس زیاد قوی نداره ولی تفکیک صدای خوبی داره،خدا رو شکر هدفون مانیتورینگ نخریدم چون برای استفاده از پتانسیل کاملش باید هزینه های دیگری هم کرد! 1f605.png

جنس هدفون هم خوبه،وزنش هم با این که از هدفون های دیگه بیشتر بود ولی اصلا سنگینیش احساس نمیشه،گوش آدم هم درد نمیگیره،من شده باهاش 4 ساعت پشت سر هم متال گوش بدم و احساس بدی نداشته باشم1f62c.png  صداش هم خیلی زیاده،فقط سیم هدفون یکم زیادی بزرگه(3متر) که جلوی دست و پای آدم رو میگیره وقتی به موبایل وصل میکنم....سوالی بود در خدمتم

فقط دوستان یه سوال،چرا کیفیت پخش موزیک با هدفون تو گوشی بهتر از کامپیوتره؟(شایدم من اینطور فکر میکنم) کامپیوتر انگار یکم نویز و خش خش داره ولی با موبایل همچین مشکلی ندیدم(به چند تا موبایل وصل کردم)

کارت صدای انبورد

درود

همینطوره  و اتفاقاً علی رغم اینکه مسئله بسیار مهم و تاثیر گذاری در مباحث صدا هست خیلی کم مورد توجه قرار میگیره. عموماً صدای موبایل از صدای آنبورد مادربرد نویز کمتری داره. به این دلیل که پردازش های سنگین روی عملکرد آنبورد تاثیر می گذارند. پردازش پردازنده,گرافیک و حتی فن های نصب شده روی مادربرد. به علاوه اینکه صدای آنبورد برقش رو از مادربرد میگیره و این خودش تاثیر زیادی میذاره.

حالا اگر از یک کارت صدای مجزا با درگاه پی سی آی استفاده کنید این نویز کمی کم تر میشه. همین طور اگر از یک کارت یا DAC مجزا و اکسترتال که برقش رو از USB پی سی تامین میکنه استفاده کنید نویز از مورد قبلی معمولاً باز هم کمتر می شه. و بالاخره در صورت استفاده از تجهیزاتی که برق رو از منبع تغذیه مجزا میگیرند (نه پی سی) و صرفاً سیگنال رو از ماردبرد دریافت می کنند نویز و جیتر کمتر و اصطلاحاً صدا بکراند دارک تری خواهد داشت. و تقریباً سطح نویز در حد موبایل یا DAP خواهد شد. اما حتی میشه پا رو فراتر گذاشت. نویزگیرها و تجهیزاتی که برق و جریان الکتریکی موجود در سیگنال خروجی مادربرد رو جدا میکنند و در واقع خالص ترین ورودی دیجیتال رو برای تبدیل به آنالوگ در اختیار کانورتر قرار می دهند. و البته بعضاً قیمت بالایی هم دارند حتی تا چند برابر قیمت کارت صدا یا DAC . در این صورت در مقام مقایسه با خروجی موبایل حتی اگر موبایل به دک وصل بشه به نظر نویزی و فاقد تفکیک مورد نظر میاد!

یادمه سایت آدیوبیکن یک DAC اند گیم چند هزار دلاری رو ریویو کرده بود (که همچین دک هایی معمولاً مدار بسیار پیشرفته و مهندسی صدای عالی و نویز فلور بسیار پایینی دارند) و با اضافه کردن ifi nano iusb3 به گفته خودشون صدا بسیار خالص تر و دارای بکراند خیلی ساکت تر شده بود.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mm65 گفته است :

درود

همینطوره  و اتفاقاً علی رغم اینکه مسئله بسیار مهم و تاثیر گذاری در مباحث صدا هست خیلی کم مورد توجه قرار میگیره. عموماً صدای موبایل از صدای آنبورد مادربرد نویز کمتری داره. به این دلیل که پردازش های سنگین روی عملکرد آنبورد تاثیر می گذارند. پردازش پردازنده,گرافیک و حتی فن های نصب شده روی مادربرد. به علاوه اینکه صدای آنبورد برقش رو از مادربرد میگیره و این خودش تاثیر زیادی میذاره.

حالا اگر از یک کارت صدای مجزا با درگاه پی سی آی استفاده کنید این نویز کمی کم تر میشه. همین طور اگر از یک کارت یا DAC مجزا و اکسترتال که برقش رو از USB پی سی تامین میکنه استفاده کنید نویز از مورد قبلی معمولاً باز هم کمتر می شه. و بالاخره در صورت استفاده از تجهیزاتی که برق رو از منبع تغذیه مجزا میگیرند (نه پی سی) و صرفاً سیگنال رو از ماردبرد دریافت می کنند نویز و جیتر کمتر و اصطلاحاً صدا بکراند دارک تری خواهد داشت. و تقریباً سطح نویز در حد موبایل یا DAP خواهد شد. اما حتی میشه پا رو فراتر گذاشت. نویزگیرها و تجهیزاتی که برق و جریان الکتریکی موجود در سیگنال خروجی مادربرد رو جدا میکنند و در واقع خالص ترین ورودی دیجیتال رو برای تبدیل به آنالوگ در اختیار کانورتر قرار می دهند. و البته بعضاً قیمت بالایی هم دارند حتی تا چند برابر قیمت کارت صدا یا DAC . در این صورت در مقام مقایسه با خروجی موبایل حتی اگر موبایل به دک وصل بشه به نظر نویزی و فاقد تفکیک مورد نظر میاد!

یادمه سایت آدیوبیکن یک DAC اند گیم چند هزار دلاری رو ریویو کرده بود (که همچین دک هایی معمولاً مدار بسیار پیشرفته و مهندسی صدای عالی و نویز فلور بسیار پایینی دارند) و با اضافه کردن ifi nano iusb3 به گفته خودشون صدا بسیار خالص تر و دارای بکراند خیلی ساکت تر شده بود.

موفق باشید

ممنون از توضیحاتتون

من هدفون رو به پورت جلوی کیس وصل میکنم که نویز کیس هم اضافه میشه علاوه بر مادربورد پشت هم نمیتونم وصل کنم چون اسپیکر وصله

الان بخوام خرج DAC کنم که فکر کنم خیلی گرون باشه!!! یه چی در حد 150 تومن پیدا میشه هدفون رو وصل کنم بهش بزنم به PC??

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، iman0013 گفته است :

سلام دوستان1f642.png

من چند ماه قبل این تاپیک رو زده بودم و هدفون avc 500 رو هم گرفتم به قیمت 300 تومن (الان که فکر نکنم این قیمت پیدا بشه!!) این هدفون دقیقا همون چیزی بود که میخواستم،برای سبک متال و هاردراک مناسبه،بیس زیاد قوی نداره ولی تفکیک صدای خوبی داره،خدا رو شکر هدفون مانیتورینگ نخریدم چون برای استفاده از پتانسیل کاملش باید هزینه های دیگری هم کرد! 1f605.png

جنس هدفون هم خوبه،وزنش هم با این که از هدفون های دیگه بیشتر بود ولی اصلا سنگینیش احساس نمیشه،گوش آدم هم درد نمیگیره،من شده باهاش 4 ساعت پشت سر هم متال گوش بدم و احساس بدی نداشته باشم1f62c.png  صداش هم خیلی زیاده،فقط سیم هدفون یکم زیادی بزرگه(3متر) که جلوی دست و پای آدم رو میگیره وقتی به موبایل وصل میکنم....سوالی بود در خدمتم

کارت صدای انبورد

کامپیوتر رو اورکلاک کردی؟ من این مشکل رو داشتم بایوس رو رست کردم حل شد

من خودم یه هدست گیمینگ دارم Hyper X cloud ii گاهی باهاش متال هم گوش میدم. خیلی دوست دارم بدونم کیفیت و تفکیک صدا چقدر تفاوت داره با این هدفون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، iman0013 گفته است :

ممنون از توضیحاتتون

من هدفون رو به پورت جلوی کیس وصل میکنم که نویز کیس هم اضافه میشه علاوه بر مادربورد پشت هم نمیتونم وصل کنم چون اسپیکر وصله

الان بخوام خرج DAC کنم که فکر کنم خیلی گرون باشه!!! یه چی در حد 150 تومن پیدا میشه هدفون رو وصل کنم بهش بزنم به PC??

فکر میکنم ارزون ترین چیزی که میشه تو بازار گیر اورد Fiio K1 باشه

به نظرم تو این رنج قیمت ارزش هزینه کردن نداره مگر اینکه امکان تست داشته باشید قبل از خرید و با هدفون خودتون تست کنید در صورتیکه از کیفیت صدا راضی بودید خرید کنید

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، shocker78 گفته است :

کامپیوتر رو اورکلاک کردی؟ من این مشکل رو داشتم بایوس رو رست کردم حل شد

من خودم یه هدست گیمینگ دارم Hyper X cloud ii گاهی باهاش متال هم گوش میدم. خیلی دوست دارم بدونم کیفیت و تفکیک صدا چقدر تفاوت داره با این هدفون

نه والا اورکلاک نکردم ،فکر کنم مشکل از کیس گرین باشه که نویز داره

هدست عالی دارید اگه روشی هست که بشه مقایسه کرد خوشحال میشم یه مقایسه انجام بدیم?

در 4 ساعت قبل، mm65 گفته است :

فکر میکنم ارزون ترین چیزی که میشه تو بازار گیر اورد Fiio K1 باشه

به نظرم تو این رنج قیمت ارزش هزینه کردن نداره مگر اینکه امکان تست داشته باشید قبل از خرید و با هدفون خودتون تست کنید در صورتیکه از کیفیت صدا راضی بودید خرید کنید

والا امکان تست ندارم بودجه هم خیلی پایین? این مدل که گفتید 24 بیت و 96 کیلو هرتزه خب گوشی های الان که از این بالاتر هم هستن!فکر کنم بدرد درایو AVC 500 نمیخوره

ویرایش شده توسط iman0013
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، iman0013 گفته است :

والا امکان تست ندارم بودجه هم خیلی پایین1f604.png این مدل که گفتید 24 بیت و 96 کیلو هرتزه خب گوشی های الان که از این بالاتر هم هستن!فکر کنم بدرد درایو AVC 500 نمیخوره

تو قیمت های پایین (در این حد ) واقعاً ارزش هزینه کردن نداره

اما در رابطه با قسمتی که بولد کردم دو تا نکته است  صرفاً جهت آشنایی بیشتر شما:

1-اکثر موسیقی های مطرح با فرمت های لاسلس و با کیفیت بالا ریپ یا کانورت از سی دی یا فلک 24 بیت و 96 کیلوهرتز هستند. همراه با تعدادی دی اس دی  و ویو. ویو 192 کیلوهرتز معمولاً فایل های اوریجینال استودیو هستش که تعدادش زیاد نیست و پولیه بجز یه تعدادی سمپل رایگان که مثلاً امثال دیوید الیاس از ریکوردهای استودیویی خودشون برای دانلود قرار دادن که حجم زیادی هم داره.(هر ترک بالای 300 مگ) 

دی اس دی هم معمولاً 64 بیت هستش و خیلی از 128 و 256  کانورت شده هستند! برای خودم پیش اومده dsd 256  گوش کردم متوجه کیفیت پایینش شدم بعدها متوجه شدم کانورت شده از فلک 24 بیت 352کیلوهرتز بوده. عدد و ارقام بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند مثل شرکت معظم MSB که دک وی رو معرفی کرد در حالیکه هنوز برخی شرکت ها تو آپسملینگ 32 بیت موندن یا هنوز بهش نرسیدن دک MSB تا 80 بیت دقت داره. اما آیا محتوای قابل پخش 80 بیت داریم؟ اون هم به تعدادی که قیمت چند ده هزار دلاری اون دک رو توجیه کنه؟ قطعاً خیر. یا مثلاً آیفای این همه رو پردازش نیتیو dsd512 مانور داد و تو ces امسال هم صحبت از dsd1024 بود . الان چند تا ترک dsd512 وجود داره؟ اینا بیشتر تبلیغاته که نباید درگیر بازی های تبلیغاتی شرکت ها شد.

2- بازه فرکانسی,دقت وضوح, سرعت پردازش و بسیار المان های دیگر فقط یک جنبه از محصولات صوتی هستند. یک سری موارد در ساند لب ها قابل اندازه گیری نیست. و یک سری دیگر باز هم اعداد و ارقام و ادعاهای کذب تولید کنندگان هستش و یا اعدادی که در شرایط خاص به دست اومدن.

یک مثال میزنم , شرکت کورد و شرکت آیفای هر دو از غول ها ساخت تجهیزات صوتی (دک-امپ-کومبو-تجهیزات کاهش نویز) هستند. کورد موجو رو تولید کرد و آیفای idsd bl که هر دو مشترکاً بهترین دک/امپ های زیر هزار دلار هستند. اس ان آر موجو 125 دسی بل و آی دی اس دی بلک لیبل 117 دسی بل توسط سازنده ها اعلام شده. اما تستی که در عمل انجام شده  اس ان آر بی ال بالاتره :

1.thumb.PNG.66701d4f324b1c421193b180f8d7ffc6.PNG

در واقع اون اعداد در شرایط خاصی به دست آمده بستگی به عوامل زیادی داره مثل مود ,شدت جریان , رساندن هدفون به اس پی ال مورد نیاز و ...

صرفاً با اعداد و ارقام نمیشه فکت صادر کرد باز هم یک مثال دیگه میزنم ACRO L1000 پاسخ فرکانسی 10 هرتز تا 70 کیلوهرتز داره و Chord Hugo 2 دامنه 20هرتز تا 20 کیلوهرتز. الان با توجه به این اعداد منتشر شده باید L1000 رزولوشن بالاتر پاسخگویی سریعتر و مایکرودیتیل بیشاری داشته باشه در حالیکه در عمل Hugo 2 با فاصله بسیار بهتر عمل میکنه در همه ابعاد و جنبه ها!

همونطور که عرض کردم اول تست کنید برای همین بود صدا رو باید شنید در صورت امکان مقایسه A/B کرد.

این ها به صورت کلی عرض شد صرفاً جهت اینکه خیلی به اعداد و ارقام توجه نکنید صدا مبحث بسیار پیچیده و خاصیه با چند تا نوشته نمیشه نظر قطعی داد

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من این دوتا کارت صدا رو دارم  https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16829102014 

و

https://www.tehranmelody.com/focusrite-scarlett-solo-second-generation

خودم گیتارالکتریک کار میکنم ( کاورهای متالیکا و رماشتاین و پینک فلوید و .....)      و متال و راک میگوشم
از دوستان می خوام یه هدست خوب پیشنهاد بدین که مناسب یکی از این دوتا کارت صدا باشه  (که بالا لینکشو گذاشتم)

لینک به دیدگاه

در در 1397/01/11, 01:40:37، iman0013 گفته است :

سلام دوستان1f642.png

من چند ماه قبل این تاپیک رو زده بودم و هدفون avc 500 رو هم گرفتم به قیمت 300 تومن (الان که فکر نکنم این قیمت پیدا بشه!!) این هدفون دقیقا همون چیزی بود که میخواستم،برای سبک متال و هاردراک مناسبه،بیس زیاد قوی نداره ولی تفکیک صدای خوبی داره،خدا رو شکر هدفون مانیتورینگ نخریدم چون برای استفاده از پتانسیل کاملش باید هزینه های دیگری هم کرد! 

سلام.

سال نوتون مبارک.خوشحالم که راضی بودین ازش(عموما audio technica با توجه به قیمت محصولاتش عملکرد خوبی درتفکیک جزییات داره  بخصوص برای سبکی که مدنظر داشتین) و ممنون از اینکه تجربه ی استفادتون رو به اشتراک گذاشتین.برای مشکل کیفیت صدا هم بشدت پیشنهاد میکنم  از خروجی پشت کیس استفاده کنین(مدل کارت صداتون رو نفرمودین اما کارت صداهای آنبرد جدید برای هدفون هایی در این رده بنظر بنده کاملا کفایت میکنن) و درصورتی هم که حوصله ندارین یا دسترسی به پشت کیس به هر دلیلی سخت هست برای  تعویضش با اسپیکر تنها 2 راه باقی میمونه .1: اینکهdac/amp مثل fiio k1 که دوست عزیزمون پیشنهاد دادین تهیه کنین که بنظرم بهترین مورد هست  یا کارت صدای external مثل creative soundblaster g1   تهیه کنین که بنظرم اتلاف بودجه هست (با وجود اینکه درمحدوده ی بودجه ای که درنظر دارین هست) این موارد با توجه به usb بودنشون امکانش هست که از  control panel زمانی که قصد switch  خروجی رو دارین بین هدفون و اسپیکر استفاده کنین یا نرم افزار هایی هست که میتونین hotkey روی کیبورد تنظیم کنین برای راحتی بیشتر یا حتی خودتون script ذخیره کنین برای سویچ سریع بدون انجام پروسه ی عادی.درهرحال dac /amp fiio k1 که دوست عزیزمون پیشنهاد دادن به مراتب گزینه ی بهتری هست.

2:اینکه کارت صدایی تهیه کنین که خروجی هدفون و اسپیکرش جدا باشه و هردو رو همزمان متصل کنین(دارای amp جداگانه برای هدفون هستند) و از محیط نرم افزار خود کارت صدا بدون تعویض کابل switch کنین..البته مزیت dac/amp  اینه که همه جا میتونین از کیفیت بالاتر بصورت همراه استفاده کنین البته با توجه به هدفونی که دارین  نباید انتظار افزایش سطح detail وجزییات یا تفکیک آنچنانی داشته باشین و اگر تفاوتی ایجاد بشه عموما بارزترین تغییر در حجم یا کنترل bass صورت میگیره.

درهرحال برای اینکه زیاد هزینه نکنین  اگه امکان وصل کردن هدفون به پشت کیس فراهم هست اما همچنان نویز کارت صدای  مینبورد پابرجاست میتونین یه کارت صدای داخلی جداگانه ارزون مثل audigy value تهیه کنین که درحال حاضر گمان کنم گرونتر شده و  حدود 120 تومن قیمتش باشه البته خروجی جداگانه اسپیکر و هدفون نداره)  فقط توجه داشته باشین که کاور و شیلد خاصی نداره برای جلوگیری از نویز احتمالی که در اونصورت باید ببینین چی موجب نویز انداختن میشه داخل کیستون.یا با تهیه ی dac کاملا از شر نویز داخلی خلاص بشین.

یه مورد دیگه هم اضافه کنم که سعی کنین مدت زمان طولانی با صدای بلند و هدفون موسیقی گوش ندین بخصوص سبک متال که شنواییتون رو بشدت و چندین برابر اسپیکر تحت تاثیر قرار میده.

موفق باشین

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، iman0013 گفته است :

نه والا اورکلاک نکردم ،فکر کنم مشکل از کیس گرین باشه که نویز داره

هدست عالی دارید اگه روشی هست که بشه مقایسه کرد خوشحال میشم یه مقایسه انجام بدیم1f62c.png

والا امکان تست ندارم بودجه هم خیلی پایین1f604.png این مدل که گفتید 24 بیت و 96 کیلو هرتزه خب گوشی های الان که از این بالاتر هم هستن!فکر کنم بدرد درایو AVC 500 نمیخوره

بعید میدونم از کیس باشه من خودم کیس گرین دارم. منظورم اورکلاک دستی نیست. مادربوردهای ایسوس با چندتا کلیک توی بایوس اورکلاک میشن. یه قسمتی هست تو صفحه اصلی بایوس  به نام Ez tuning

اونجا رو چک کن روی normal باشه. محض احتیاط بایوس رو رست کن و یه تست بزن. من دقیقا همین مشکل نویز و خش خش رو داشتم توی بازی ها هم شدیدتر میشد.

مشخصات سیستمتون هم خیلی شبیه منه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...