رفتن به مطلب

حل مشکل AHCI در ویندوز سون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود :

امروز به یه مشکل برخوردم توی فروم های خارجی راه حلش رو پیدا کردم گفتم اینجا هم بزارم اگه کسی سرچ کرد یه سایت فارسی پیدا بشه . ;)

در بعضی از کنترلرها اگر بعد از نصب ویندوز سون به بایوس رفته و مود AHCI را فعال کنید موقع لودیمگ شدن ویندوز سیستم ریستارت خواهد شد و با مود AHCI بالا نخواهد آمد .

اما راه حل :

1 - خوب اول از همه وارد بایوس شده و مود AHCI رو به همون قبلی یعنی IDE برمیگردونیم تا سیستم بتونه بوت بشه .

2 - با تایپ کردن عبارت regedit در RUN وارد راجیستری ویندوز شوید . (در ویندوز سون با گرفتن کلید های ترکیبی ویندوز + R پنجره RUN باز میشود)

3 - سپس به مسیر یوبه رو رفته : HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Services\ Msahci

4 - مقدار "Start" را به 0 تغییر داده .

5 - سیستم را راه اندازی مجدد کرده و وارد بایوس شده و مود AHCI را انتخاب کنید .

با تشکر ;)

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود :

امروز به یه مشکل برخوردم توی فروم های خارجی راه حلش رو پیدا کردم گفتم اینجا هم بزارم اگه کسی سرچ کرد یه سایت فارسی پیدا بشه . ;)

در بعضی از کنترلرها اگر بعد از نصب ویندوز سون به بایوس رفته و مود ACHI را فعال کنید موقع لودیمگ شدن ویندوز سیستم ریستارت خواهد شد و با مود ACHI بالا نخواهد آمد .

اما راه حل :

1 - خوب اول از همه وارد بایوس شده و مود ACHI رو به همون قبلی یعنی IDE برمیگردونیم تا سیستم بتونه بوت بشه .

2 - با تایپ کردن عبارت regedit در RUN وارد راجیستری ویندوز شوید . (در ویندوز سون با گرفتن کلید های ترکیبی ویندوز + R پنجره RUN باز میشود)

3 - سپس به مسیر یوبه رو رفته : HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Services\ Msahci

4 - مقدار "Start" را به 0 تغییر داده .

5 - سیستم را راه اندازی مجدد کرده و وارد بایوس شده و مود ACHI را انتخاب کنید .

با تشکر ;)

با درود:

بله دوست عزیز ، راه حل همین است ، اما در مورد XP چگونه است ؟

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

بله دوست عزیز ، راه حل همین است ، اما در مورد XP چگونه است ؟

با تشکر...

درود :

در مورد XP این ویندوز کلا با مود AHCI مشکل داره و باید درایور مربوط به چیپ مادربورد رو از سایت سازنده دانلود و بر روی سیستم نصب کرد و ....

در لینک زیر میتونید اموزش مربوط به چیپ P35-DS4 ICH9R رو مشاهده کنید : لینک شما

با تشکر....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر

ولی ظاهرا AHCI به اشتباه ACHI تایپ شده

Advanced Host Controller Interface

ممنون دوست عزیز اصلاح شد ;)

یه بار نوشتم ACHI کپی کردم بدون اینکه دقت کنم توی متن Paste میکردم Oh%20Go%20On.gif

با تشکر .

لینک به دیدگاه

سلام

یه لطفی کنید و در مورد این مود AHCI و کاراییش یه توضیح جامع هم بدید، ممنون میشم

تشکر ;)

لینک به دیدگاه

درود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد AHCI به این لینک ها مراجعه کنید

پست شمارۀ 10

پست شمارۀ 12

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

پست اول این تاپیک رو دیدم ولی ای کاش نمیدیدم ، من تا قبل از اینکه به این تاپیک سر بزنم وقتی حالت ahci رو فعال میکردم سیستم ریست میشد ولی وقتی دوباره ide میذاشتم سیستم بالا می آمد

من تمام مراحل پست اول رو انجام دادم ولی بعدش ویندوز به هیچ عنوان بالا نیومد ، حتی بایوس رو به حالت عادی برگردوندم اما بازم نشد ، ویندوز حتی وارد سیف مود هم نمیشد ، حتی وارد ویندوز ریپیر هم نشد

خلاصه کل ویندوزی که برای آماده سازیش وقت زیادی صرف کرده بودم در عرض 1 دقیقه بطور کامل f**ked up شد

ای کاش به پست شماره 7 بیشتر دقت میکردم

در سوال دربارۀ پورتهای SATA توضیحات خیلی جامعتر بود

لینک به دیدگاه

سلام

یک سوال برای من پیش اومد...

چند وقت قبل من 2 عدد هارد 1T WD Black SATA 6GB/s رو بروی یک سیستم نصب کردم. هدفم هم این بود که میخواستم RAID 1 رو انجام بدم و انجام کارهای شبکه ای بر روی سیستم ....

البته من روش میخواستم لینوکس نصب کنم و به هیچ وجه ویندوز روش امتحان نشد.

مادربورد انتخابی ASUS RAMPAGE III Extreme بود. مشکل اینجا بود هارد ها شناخته نمی شدند با ICH Family 10. من قبلا در جریان مود AHCI , IDE بودم واز ابتدا اون رو پس از اسمبل سیستم در مود AHCI قرار دادم.

ولی مشکل پا برجا بود.... بعد از کلی بررسی متوجه شدم که دو نوع کنترلر برای SATA III برروی مادربورد است.

دقیقا یادم نیست ... ولی علاوه بر اون من باید کنترلر اصلی رو هم به مود AHCI تغییر می دادم.

حالا سوال من اینست که کنترلر اولی چه ارتباطی با کنترلر اصلی دارد ؟(با جستجو هم متوجه این قضیه نشدم)

بعد از تغببر اون هم با مود AHCI هارد های سیستم به طور کامل شناخته شدند و امکان حالت رید و ادامه کارها میسسر شد. البته هدف من Software raid بود.

ویرایش شده توسط linux
لینک به دیدگاه

سلام

یک سوال برای من پیش اومد...

چند وقت قبل من 2 عدد هارد 1T WD Black SATA 6GB/s رو بروی یک سیستم نصب کردم. هدفم هم این بود که میخواستم RAID 1 رو انجام بدم و انجام کارهای شبکه ای بر روی سیستم ....

البته من روش میخواستم لینوکس نصب کنم و به هیچ وجه ویندوز روش امتحان نشد.

مادربورد انتخابی ASUS RAMPAGE III Extreme بود. مشکل اینجا بود هارد ها شناخته نمی شدند با ICH Family 10. من قبلا در جریان مود AHCI , IDE بودم واز ابتدا اون رو پس از اسمبل سیستم در مود AHCI قرار دادم.

ولی مشکل پا برجا بود.... بعد از کلی بررسی متوجه شدم که دو نوع کنترلر برای SATA III برروی مادربورد است.

دقیقا یادم نیست ... ولی علاوه بر اون من باید کنترلر اصلی رو هم به مود AHCI تغییر می دادم.

حالا سوال من اینست که کنترلر اولی چه ارتباطی با کنترلر اصلی دارد ؟(با جستجو هم متوجه این قضیه نشدم)

بعد از تغببر اون هم با مود AHCI هارد های سیستم به طور کامل شناخته شدند و امکان حالت رید و ادامه کارها میسسر شد. البته هدف من Software raid بود.

اقا من همین مشکل با سیستم خودم دارم اگه راهنمایی کنی کلی ممنون میشم.مادربورد من biostar ta890fxe و2تا هارد1tb وقتی raid میکنم و میخام ویندوز7 64بیتی نصب کنم و درایور هارد لود میکنم هارد نمیشناسه ولی ویندوز 32بیتی که درایور هارد لود میکنم مشکلی نداره و نصب میشه.تروخدا اگه میتونی راهنمایی کن.

لینک به دیدگاه

دوستان دفترچه يا همون manual اين برد رو مطالعه كنيد . لازم به ذكره كه چيپ دوم براي ساتا 3 ميباشد . كه ميتونه سيليكون ايميج يا مارول باشه . توي دفترچه كامل توضيح داده

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

از مدیران تقاضا میشه لینک های که در پست های این تاپیک قرار گرفته درستشون کنن چون دیگه کار نمی کنه و تاپیک مفیدی هستش

لینک به دیدگاه

شما میتونید از لینکهای زیر استفاده کنید :

برای پست 10 و 12 تاپیک کلاب هاردهای جامد http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=5749&st=0

برای سوال دربارۀ پورتهای SATA لینک http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=7182

این لینک هم خوبه : http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=11712

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...