رفتن به مطلب

سوال عجیب: امکان استفاده از ر در صورت پر شدن فرکانس پردازنده

Recommended Posts

سلام دوستان ، یه سوالی در گیرم کرده ، من یه سرور دارم 64 گیگ رم داره و پردازندش AMD هستش ، آیا میشه وقتی پردازنده فول در حال کار کردنه ، از رم هم استفاده کرد به عنوان پردازنده؟

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، wthreex گفته است :

از رم هم استفاده کرد به عنوان پردازنده؟

Bildergebnis für ‫تعجب‬‎

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، wthreex گفته است :

سلام دوستان ، یه سوالی در گیرم کرده ، من یه سرور دارم 64 گیگ رم داره و پردازندش AMD هستش ، آیا میشه وقتی پردازنده فول در حال کار کردنه ، از رم هم استفاده کرد به عنوان پردازنده؟

xDO.o

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

یه مواقعی میشه از هارد و حتی فلش برای کمک به رم استفاده کرد ولی این که از رم به عنوان پردازنده استفاده بشه همونطور که فرمودید یه سوال عجیب و غریبه؟؟؟؟؟؟!!!!!!

مثل این میمونه که از پراید به جای تراکتور توی مزرعه استفاده کنیم؟!!!!! ( عجب مثال عجیبی زدمO.o....؟!!!!)

پردازنده  کارش پردازش اطلاعاته که به صورت کدهای باینری هستند ولی حافظه که به RAM معروفه و در واقع مخفف  Random Access Memory هست  و به معنیه حافظه با دسترسی تصادفیه  که به دلیل سرعت بالای اون میتونه با پردازنده در تعامل باشه و اطلاعات مورد نیاز رو به صورت موقت در اختیار پردازنده قرار بده  و بعد از خاموشی سیستم پاک میشه! پس در نتیجه رم با سی پی یو همکار یمیکنه ولی نمیتونه جای سی پی یو رو بگیره چون برای این کار ساخته نشده؟!!

سعی شد مختصر و مفید توضیح داده بشه.
موفق باشید.

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، wthreex گفته است :

اينكه سوال نداره , جوابش مثل روز روشنه 

نه نميشه

لینک به دیدگاه

واقعیتش من چند باری وقتی یک ویدئو 4K UHD با سرور کانورت میکنم ، به غیر از اینکه از پردانزده استفاده میکنه از رم سرور هم استفاده میکنه ! حدوده 7 گیگ...

لینک به دیدگاه

وظیفه ی رم حافظه موقت هستش وظیفش هم استفاده شدن هست! پس طبیعی استفاده شه!

در 4 دقیقه قبل، wthreex گفته است :

واقعیتش من چند باری وقتی یک ویدئو 4K UHD با سرور کانورت میکنم ، به غیر از اینکه از پردانزده استفاده میکنه از رم سرور هم استفاده میکنه ! حدوده 7 گیگ...

لینک به دیدگاه

دوستان ایشون اومدن سول کردن و اگه بلد بودن که نمیومدن سوال کنن . هیچ کس هم اینجا از وقتی از مادرش متولد شده از کامپیوتر سر در نمیورده. دلیلی برای منفی دادن یا خندیدن وجود نداره.

عزیز برای اینکه متوجه بشی یه مثال ساده می زنم. رم و میزان رم مثل میز کار هست هر چقدر رم بیشتری باشه میز کار بزرگتر میشه . پردازنده هم مثل کسی هست که روی میز کار پروژه ای رو انجام میده. هر چقدر میز کار بزرگتر باشه اون فرد آزادی عمل بیشتری داره برای انجام پروژه ها. از یه حد هم کوچیک باشه بعضی پروژه ها رو نمیشه انجام داد. پس رم (میزکار) و پردازنده (انسان) هر دو ویژگی خاص خودشون رو دارن و نمیشه بگیم هر کدوم وظیف اون یکی رو انجام بده. (البته این مثاله و دقیقا این طور نیست اما برای اینکه ذهنت آشنا بشه می تونه کمکت کنه)

خلاصه بگم وظیفه رم ذخیره اطلاعات هست و از جنس حافظه هست. پردازنده وظیفه پردازش اطلاعات رو برعهده داره . این دو یکی نیستن که بتونن وظیفه هم رو انجام بدن. مثلا رم و هارد هر جفتشون از جنس حافظه هستن و می تونن وظیفه هم رو انجام بدن. گرچه هارد خیلی خیلی کند تره اما خوب می تونه وظیفه رم رو  بسیار کند انجام بده.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...