رفتن به مطلب

راهنمایی برای سیستم گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

عجب سر این گفتی از قابلیت XFR پشتیبانی می کنه. عزیز این ینی قابلیت اورکلاک داره که همه این رو می دونن . XFR یه قابلیت دیگه هست. لینیک من دادم رو بخون و اینکه چیپ B350 از قابلیت XFR پشتیبانی نمی کنه. XFR مخفف Extended Frequency Range  هستش و ربطی به اون چیزی که زیرش خط کشیدی نداره. اون ینی شما می تونی اورکلاک کنید و نه داشتن قابلیت XFR. برای اینکه متوجه بشی حتما لینک زیر رو مطالعه کن.

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/articles-guides/motherboard/11701-amd-ryzen-x370-b350-a320-chipset

xfr یعنی اورکلاک کاملا خودکار cpu که به هیچ تنظیمات خاصی نیاز نداره و پله پله انجام میشه .

اون که زیرش خط کشیدم میشه اورکلاک دستی که نیاز به تنظیم ولتاژ و غیره داره .

حالا مادربردی که از دستی پشتیبانی میکنه از خودکار ( XFR ) پشتیبانی نمیکنه ؟

پ ن : خودمم دارم شک میکنم .دارم اینترنت رو میگردم . جایی به این موضوع دقیق پرداخته نشده .  شما هم اگر مطلبی دیدید لینک بزارید . ( فقط سایت های خارجی معتبر )

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، MamadMedusa گفته است :

xfr یعنی اورکلاک کاملا خودکار cpu که به هیچ تنظیمات خاصی نیاز نداره و پله پله انجام میشه .

اون که زیرش خط کشیدم میشه اورکلاک دستی که نیاز به تنظیم ولتاژ و غیره داره .

حالا مادربردی که از دستی پشتیبانی میکنه از خودکار ( XFR ) پشتیبانی نمیکنه ؟

پ ن : خودمم دارم شک میکنم .دارم اینترنت رو میگردم . جایی به این موضوع دقیق پرداخته نشده .  شما هم اگر مطلبی دیدید لینک بزارید . ( فقط سایت های خارجی معتبر )

عزیز تعجب نکن. مگه پردازنده های 1600 و 1700 و 1500 به صورت دستی اور نمیشن . اما می بینی که قابلیت XFR ندارن. پس قابلیت اورکلاک دستی ربطی به داشتن قابلیت XFR نداره.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

عزیز تعجب نکن. مگه پردازنده های 1600 و 1700 و 1500 به صورت دستی اور نمیشن . اما می بینی که قابلیت XFR ندارن. پس قابلیت اورکلاک دستی ربطی به داشتن قابلیت XFR نداره.

جالب اینجاست که 1700 ( بدون X ) هم xfr داره !!!

https://www.pcper.com/news/Processors/PSA-AMD-XFR-Enabled-All-Ryzen-CPUs-X-SKUs-Have-Wider-Range

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، MamadMedusa گفته است :

جالب اینجاست که 1700 ( بدون X ) هم xfr داره !!!

https://www.pcper.com/news/Processors/PSA-AMD-XFR-Enabled-All-Ryzen-CPUs-X-SKUs-Have-Wider-Range

البته رنج افزایش فرکانس در 1700 کمتر هستش. همچنین نگفته در کدوم چیپ این قابلیت وجود داره. من قبلا همون لینک رو خونده بودم و دیدم که تنها چیپی که از XFR پشتیبانی می کنه X370 هست. الان تو سایت های خارجی معتبر هم سرچ می کردم مستقیم نگفته پشتیبانی می کنه یا نه و کاملا مبهم هست این قضیه. تنها راهش اینه ببینیم کسی که مادربرد B350 داره این قابلیت در بایوس فعال هست یا نه.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

البته رنج افزایش فرکانس در 1700 کمتر هستش. همچنین نگفته در کدوم چیپ این قابلیت وجود داره. من قبلا همون لینک رو خونده بودم و دیدم که تنها چیپی که از XFR پشتیبانی می کنه X370 هست. الان تو سایت های خارجی معتبر هم سرچ می کردم مستقیم نگفته پشتیبانی می کنه یا نه و کاملا مبهم هست این قضیه. تنها راهش اینه ببینیم کسی که مادربرد B350 داره این قابلیت در بایوس فعال هست یا نه.

الان  داخل لایو از اقا ایمان پرسیدم گفت چیپ های A B X یعنی همه ی چیپ ها O.oO.o

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، MamadMedusa گفته است :

الان  داخل لایو از اقا ایمان پرسیدم گفت چیپ های A B X یعنی همه ی چیپ ها O.oO.o

وات واقعا؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، CleverM گفته است :

وات واقعا؟

اولین سوالی بود که جواب داد . حدودا دقیقه های 1 یا 2 بود . شما همون B350 بگیرید

لینک به دیدگاه

به نظر من 

شما اول باید مدل مانیتور را مشخص کنی و آیا قصد خرید مانیتور 2k یا 4k دارید یا نه؟  چون اگر قراره بازی ها را روی رزولیشین 1080 بازی کنید نیازی به خرید کارت گرافیک 1080 یا حتی 1070 نیست همون 1060 از عهده کار بر میاد در مورد آینده نگری هم تجربه نشان داده خرید کارت گرافیک رده بالا زیاد به صرفه نیست چون به سرعت کارت های گرافیک جدیدتری میان

اگه قرار نیست sli استفاده کنی میتونی  مادربورد سری b350 با سی پی یو ryzen 1700 بگیری

در مورد مادربورد سری b350  اگر درگاه sata زیاد برات مهم نیست میتونی msi b350 tomahawk  بگیری چون 4 تا درگاه ساتا بیشتر نداره اما اگر مدل با کیفیت تری می خوای gyga ab350 gaming 3 بگیر هم درگاه sata بیشتری داره هم کارت صوتی باکیفیت تری داره  سی پی یو هم 1700 هشت هسته ای هست ونسبت به 1600 دو هسته بیشتر داره و آینده بهتری داره اگرچه فرکانسش از 1600 کمتره ولی به راحتی میتونی هر موقع نیاز پیدا کردی آورکلاک کنی

ssd هم samsung 850 evo بگیر نیازی بهm2 نیست 

این نظر شخصی من هست اساتید بیشتر میتونن راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی همه دوستان حتما از راهنمایهاتون استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

سلام  خسته نباشید

با بودجه سه میلیون و صد می خوام ۵ قطعه بگیرم برا گیم

گرافیک و سی پی یو،رم،پاور،مادربورد

نظر خودم ۱۰۶۰  6g و cpu 7400 یا 7500 intel و 
MSI A320M BAZOOKA AM4 A320 Mainboard با رم ۱۶ یا ۸ فرکانس ۲۴۰۰

پاور ۵۳۰ کافیه؟

پیشنهادی برای تغییر قطعات دارید؟

لطفاً راهنمایی کنید؟

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Hossein.s گفته است :

سلام  خسته نباشید

با بودجه سه میلیون و صد می خوام ۵ قطعه بگیرم برا گیم

گرافیک و سی پی یو،رم،پاور،مادربورد

نظر خودم ۱۰۶۰  6g و cpu 7400 یا 7500 intel و 
MSI A320M BAZOOKA AM4 A320 Mainboard با رم ۱۶ یا ۸ فرکانس ۲۴۰۰

پاور ۵۳۰ کافیه؟

پیشنهادی برای تغییر قطعات دارید؟

لطفاً راهنمایی کنید؟

دوست عزیز مادربردی که انتخاب کردید پلتفرم AMD AM4 هستش در حالیکه پردازنده تون اینتله.شما با توجه به اینکه استفاده تون گیمه قطعات زیر رو بردارید

MB:B250

CPU:7500

VGA:1060 6GB

RAM:2*8 2400

PSU: مدلای معتبر حداقل 500 وات.اگه منظورتون 530 واته گرینه خیلی انتخاب خوبی نیست.

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، mostafa-b گفته است :

دوست عزیز مادربردی که انتخاب کردید پلتفرم AMD AM4 هستش در حالیکه پردازنده تون اینتله.شما با توجه به اینکه استفاده تون گیمه قطعات زیر رو بردارید

MB:B250

CPU:7500

VGA:1060 6GB

RAM:2*8 2400

PSU: مدلای معتبر حداقل 500 وات.اگه منظورتون 530 واته گرینه خیلی انتخاب خوبی نیست.

متشکر از راهنمایتون

کروس فایر ۵۰۰ وات کافیه؟ ۵۵۰ وات گرین چطور؟

ویرایش شده توسط Hossein.s
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hossein.s گفته است :

متشکر از راهنمایتون

کروس فایر ۵۰۰ وات کافیه؟ ۵۵۰ وات گرین چطور؟

مدل های مختلف b250 mb فرقی با هم دارن؟یا ارزانترین رو انتخاب کنم؟

لینک به دیدگاه

مادربرد این خوبه|:

http://lioncomputer.ir/product/10871/مادربرد+ام+اس+ای+B250M+MORTAR+ARCTIC/

پاور میتونید مدلهایی مثل green 550 uk یا coolermaster b600 بردارید. اگه در آینده قصد ارتقا دارید بهتره کمی افزایش بودجه بدید و پاور 700 وات بردارید.ولی در حال حاضر همون 550 تا 600 کاملا جوابگوی کار شما هستش

لینک به دیدگاه

آقا نه امتیاز مثبت واسه کسی پول میشه و نه امتیاز منفی حبس داره.فقط به ما بگین چرا فیدبک منفی خورد پست بنده که دیگه تکرار نشه9_9

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...