رفتن به مطلب

تهیه فن Slim، فن چیپست و هیت سینک

St. Anger
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود مجدد .

دوستان اگر این تاپیک توی بخشی به جز فروش بود باور کنید به پست هایی که بالا دادید من نفری یک مثبت می دادم . مطالب خوبی را اشاره کردید و من چیزهای زیادی یاد گرفتم .

والا من اطلاعاتم در زمینه الکترونیک خیلی محدود تر و کمتر از شما اساتید هستش ولی در زمینه چسب سیلیکون (یا ما بهش می گیم خمیر سیلیکون) توی کار ما (کامپیوتر) یک چسب هستش برای پر کردن شارهای بین سیستم کولینگ و سطحی که می خوایم خنک کنیم و دوم نگه دارندست و سوم رسانای گماست ، چون خمیر سیلیکون های ما درونش از مس و یا حتی نقره استفاده شده مثل TX4 یا ThermalRight CF2 یا ...

احتمالاً اون سیلیکونی که شما مد نظرتون هست و داخل بازار امجد هم زیاد هستش با این سیلیکون تفاوت های عمده ای داره . البته خمیر سیلیکون ما فکر نکنم اون چسبندگی که شما دنبالشی بهت بده .

توی عکسی که از فروشگاه رسا گذاشتم (پایین دست راستش) می تونید خمیر سیلیکون رو ببینید ، من از این (که برای ما ها عمده ای به حساب میاد) برای سی پی یو هم استفاده کردم خوب دما رو رد می کرد .

در رابطه با فن اسلیم هم ، من خودم برای پشت سینی کیس 4 تا فن 4 سانتی اسلیم رو به هم چسبوندم (با همون چسبی که هومن خان عکسش رو گذاشتند) و فکس جا زدم که واقعاً خوب شد . اگه از این فن ها می خواهید باید توی دست دوم فروش های پاساژ های کامپیوتری دنبالش بگردید .

@};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اجازه اساتیدی مثل آقا پوریا و آقای maxel134من هم چند نکته را عنوان کنم .

دوست عزیز به نظر من بهتره شما بیشتر در مورد کاری که میخواهید انجام دهید توضیح بدهید تا شاید اصلا مسیر حرکت شما با نظرات دوستان عوض بشه .شما از این رگولاتورها برای چه کاری میخواهید استفاده کنید که اینقدر هم کمبود فضا دارید؟چرا از 5تا رگولاتور استفاده میکنید ؟چرا از رگولاتورهای خطی استفاده میکنید ؟آیا استفاده از رگولاتورها ی سویچینگ بهتر نیست؟

در مورد چسب سیلیکون هم این روش جناب maxel134روش بسیار خوبی است شما که قرار نیست هر هفته خمیر سیلیکون را تعویض کنید ؟و از طرفی این چسب های 123نسبت به ضربه حساسه شما هر وقت قصد تعویض خمیر را داشتید با دوتا ضربه آرام به هیت سینک میتونید هیت سینک را از رگولاتور جدا کنید .ودوباره چسب بزنید .

یک نکته هم اشاره کنم که جناب فلاح برای شما هر قطعه الکترونیک نیاز داشته باشید وارد میکنند و میتوانید فنهای اسلیم را سفارش واردات را به ایشان بدهید

لینک به دیدگاه

درود مجدد .

دوستان اگر این تاپیک توی بخشی به جز فروش بود باور کنید به پست هایی که بالا دادید من نفری یک مثبت می دادم .

دقیقا درست می فرمایید . به نظر من با توجه به اینکه این تاپیک بار علمی زیادی داره بهتر است که به بخش دیگره به غیر از خرید و فروش بشود تا در آینده یک راهنمای خوب برای دوستان . کاربران فروم باشد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز.

یک نکته را خدمتتون یاد آوری کنم . اگر قصد دارید رگولاتور ها را برای افزایش شدت جریان مدار به صورت موازی وصل کنید توجه داشته باشید که در خروجی هر رگولاتور حتما باید از چندین مقاومت اهم پایین با وات بالا استفاده کنید. دلیلش هم این است که ولتاژ خروجی رگولاتور ها با هم متفاوت است ( در حد صدم ولت) . وقتی شما از چندین رگولاتور در یک مدار استفاده می کنید ، تمامی بار خروجی بر روی رگولاتوری می افتد که کمترین ولتاژ را دارد. حالا شما اگر به عنوان مثال از 5 رگولاتور 7805 اسفاده کنید تا حدود 5 آمپر را تامین کنید ، در صورتی که بار خروجی را به درستی تقسیم نکنید، رگولاتور های شما می سوزد. برای این کار مشابه با شکل زیر عمل کنید . به جای مقاومت های 1 اهم هم از مقاومت 0.33 اهم آجری استفاده کنید

high current voltage regulation

post-7143-072524000 1310370713_thumb.jpg

یک پیشنهاد

شما از یک مدار ساده رگولاتور متغیر استفاده کنید . با این تفاوت که یک بار به جای مقاومت adjust از یک پتانسیومتر استفاده کنید. و با تغییر آن ببینید رد چه مقاومتی خروجی 5 ولت را به شما می دهد. پس از پتانسیومتر را با مقاومت مورد نظر جاگزین کنید. حسن این مدار این است که شما فقط یک ای سی دارید که بین 5 تا 8 آمپر جریان از خودش عبور میده. در نتیجه به هیت سینک کوچکتر احتیاج خواهید داشت و تا حدودی مسئله انتفال حرات و خمیر سیلیکون و اینجور چیز ها هم کم اهمیت تر میشه. به عنوان مثال شما می توانیذ از ای سی lm318 برای اینکار استفاده کنید.

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود

یک نمونه از خمیر داری پودر مس گرفتم. عکسش را برای شما می گذارم تا مشاهده کنید

من یک مقدار از این خمیر رو روی سطح فلزی ریختم و توسط هیتر و تا 300 درجه حرارت دادم تا ببنیم چه اتفاقی میفته. جالب این بود که مایع سیال هیچ تغییری نکرد یعنی اینکه نه تبخیر شد و نه تغییر حالت داد

post-7143-076968800 1311225842_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...