رفتن به مطلب

تعظیم Ryzen 7 1700X در برابر Core i7 8700K در نتایج بنچمارک 3DMark

Recommended Posts

اول اینکه من تمام اون کسایی که هنوز مطمئن نیستن که 8700K روی Z170 و Z270 کار می کنه یا نه رو خیالشون رو راحت کنم. 8700K با برد های سری 100 و 200 اصلا و ابدا کار نمی کنه و شما نیاز دارید یه برد Z370 بخرید که بتونید از تمام توان 8700K استفاده کنید.

اما اصل مطلب که من توی بنچمارک هایی که توی Youtube دیدم و Review هایی که خوندم مخصوصا مال Techpowerup این CPU توی Productivity با 1700-1700x برابری می کنه (گاهی 1700-1700x جلو تر گاهی  8700K گاهی) توی گیم تفاوت های قابل مشاهده تر هستن طبیعتا به خاطر فرکانس بالاتر 8700K ولی بازم هر دو بالای 100 فریم می گیرن اکثرا و Minimum های قابل قبولی دارن.

از اونجایی که من احتمال قوی سیستم جدیدی می خوام بگیرم و نظرم روی 1600X بود( چون توی گیم از 1700 بهتر عملکرده به دلیل فرکانس بالاتر)، خیلی منتظر اومدن 8700K بودم.برای همین وقتی من 1600x رو با 8700K مقایسه کردم دیدم که در کل توی گیم و توی Productivity در هر دو حالت 8700K حدودی 20 درصد( کلی ) قوی تر از 1600x هستش.(داخل گیم این تفاوت کمتره مخصوصا روی 2K).

برای مثال 1600x با یه GTX 1080  توی BF1 با 1080p متوسط فریم 142.5 و مینیمم 94.4 رو گرفته و 8700K توی BF1  با 1080p متوسط فریم 148.3 و مینیمم 113.3  رو گرفته. این یعنی در متوسط فریم 8700K حدود 4 درصد بهتر بوده و توی مینیمم 20 درصد.

در رزولوشن 2K اعداد 1600xبه ترتیب متوسط 100.2 و حداقل 70.9 هستن و اعداد 8700K به ترتیب متوسط 102.5 و مینیمم 80.8 بوده که برتریش متوسط فریم 2 درصد و مینیمم 13.9 درصد هستش.این رویه رو توی بازی های دیگه هم می شه دید.

https://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i7_8700K/12.html

https://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i7_8700K/14.html

اما نکته ای که باید بهش توجه کرد اینکه 1600x قیمتش 250 دلاره و داخل بازار ایران 980 تومن. 8700K قیمت 360 دلاری داره و این داخل بازار ایران با دلار 4000 تومنی حداقل تبدیل می شه به 1440. تفاوت قیمت دلاریشون 44 درصد هستش و اگه با همین قیمت تقریبی بخواییم حساب کنیم داخل ایران 47 درصد تفاوت قیمت دارن در حالی که تفاوت کاراییشون 20 درصد هستش به طور کلی.

نکته ی دیگه اینکه کنترول دما 8700K کار سختیه و با اینکه CPU می تونه راحت به 5GHz اورکلاک کنه، مصرف و دماش خیلی بیشتر می شن.( تقریبا می شه گفت از 6700K مشکلات کنترول دما گریبان Intel رو گرفته) در حالی که کنترول دما توی نسل جدید CPU های AMD خیلی راحت تره( اما باید در نظر داشته باشید که خیلی هم خوب اورکلاک نمی کنن). نکته ی دیگه ای که خیلی ها از گفتنش تفره رفتن اینکه 8700K تمام هسته ها رو به 4.7Ghz  اورکلاک نمی کنه بلکه یک هسته رو روی 4.7GHz می بره درحالی که بقیه هسته ها روی 3.7Ghz  باقی می مونن( یا اینکه دو هسته رو روی 4.6 می بره و بقیه پایین خواهند موند). این قسمت از Review سایت Tweak Town هستش.(یعنی بدون اورکلاک دستی که خودتون تایین کنید که همه ی هسته ها روی 4.7Ghz یا بیشتر برن، 8700K خودش این کار رو نمی کنه و درصورت نیاز حداکثر تا 4.3ghz  همه ی هسته ها رو اورکلاک می کنه)

Capture.thumb.JPG.6924831ba03f3e8c6272105b2f30097e.JPG

https://www.tweaktown.com/reviews/8363/intel-core-i7-8700k-i5-8400-coffee-lake-cpu-review/index.html
البته هنوز این قضیه مبهمه و درست توضیح ندادن که اورکلاک 5Ghz روی تمام هسته ها به چه صورت بوده.اگر هر شش هسته رو می شه به 5Ghz رسوند پس چرا Turbo Clock خود اینتل فقط یک هسته رو به 4.7Ghz می بره؟ این مسئله رو با رسیدن پردازنده به دست مصرف کننده ها فکر کنم دقیق بفهمیم.چون حتی توی Kit Guru هم گفته شده که CPU هایی که دست مصرف کننده ها می رسن احتمال اینکه بتونن هر 6 هسته رو به 5Ghz برسونن ممکنه نباشه.و Sample های Review به نظر دست چین شده هستن.(ولی بازم با ولتاژ کمی که لازم بوده تا پردازنده رو برسونن به 5Ghz دما تا 76 درجه بالا رفته که احتمالا یه Delead  کردن و یه خمیر خوب توی گلوش گیر کرده)

Recipe: hit an all-core 5GHz in the BIOS, increase voltage from stock to 1.275V, and away you go. The all-core temperature averaged 76°C under sustained load.

However, we have since spoken to a number of UK-based system integrators and learned that the engineering-sample chips provided by Intel overclock to 5GHz far more easily than retail models, to the extent that an extra 0.1V is needed to ensure stability, raising heat and calling a guaranteed all-core 5GHz overclock into serious question. We'll undoubtedly learn more as systems come into the lab, but don't be surprised to see PCs arrive at speeds that don't rival what we show.

https://hexus.net/tech/reviews/cpu/110336-intel-core-i7-8700k-core-i5-8400-14nm-coffee-lake/?page=13

که وقتی بخواییم این رو بزاریم کنار 1600x که هر چهار هسته رو می تونه روی 4Ghz ببره،  فکر نکنم 0.3ghz  روی تمام هسته ها ارزش 44-47 درصد قیمت بیشتر رو داشته باشه. نکته ی دیگه هم اینکه 1600x روی تمام برد های AMD یعنی حتی یه برد 80-90 دلاری B350  توانایی اورکلاک  رو خواهد داشت. در حالی که روی پلتفرم اینتل باید یه برد Z370 بخرید که مطمئنن خیلی گرون تر خواهند بود.

در مورد بحث آینده نگری هم چیزی که ما می دونیم اینکه AMD تا سال 2020 برای سوکت AM4 برنامه ریزی کرده و این یعنی اگر امسال من یه سیستم  AM4 بخرم،  توی سال 2020 بنده می تونم جدید ترین CPU از AMD که مال همون سال هست رو بدون تغییر رم و مادربرد بخرم و استفاده کنم. در حالی که به احتمال قوی Intel برای نسل بعدی یا از سوکت جدید یا از چیپ ست Z470 استفاده می کنه.(که ممکنه روی برد های قبلی کار بکنه یا ممکنه که کار نکنه که احتمال دومی قوی تر هستش). در نهایت CPU قوی هستش 8700K ولی به نظر من هنوز 1600X صرفه ی اقتصادی و آینده نگریش خیلی خیلی بهتره. 20 درصد کارایی بیشتر در مقابل 44-47 درصد افزایش قیمت و برد های Z370 گرون تر از ارزش 8700K کم می کنه به نظرم.ولی اگه کسی نیاز داره که نهایت و آخرین میزان فریم ریت ممکن از بازی ها رو بگیره بدون اینکه لازم بشه یه ThreadRipper 1920x یا 1950x بخره، 8700K براش گزینه ی خیلی خوبیه. من اگه باشم یه 1600X روی AM4 می خرم و صبر می کنم ببینم 2020 چه CPU براش عرضه می شه.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

• ارسال 72
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 31 دقیقه قبل، HK888 گفته است :

نکته ی دیگه اینکه کنترول دما 8700K کار سختیه و با اینکه CPU می تونه راحت به 5GHz اورکلاک کنه، مصرف و دماش خیلی بیشتر می شن.( تقریبا می شه گفت از 6700K مشکلات کنترول دما گریبان Intel رو گرفته) در حالی که کنترول دما توی نسل جدید CPU های AMD خیلی راحت تره( اما باید در نظر داشته باشید که خیلی هم خوب اورکلاک نمی کنن). نکته ی دیگه ای که خیلی ها از گفتنش تفره رفتن اینکه 8700K تمام هسته ها رو به 4.7Ghz یا 5GH.z اورکلاک نمی کنه بلکه یک هسته رو روی 4.7GHz می بره درحالی که بقیه هسته ها روی 3.7Ghz  باقی می مونن( یا اینکه دو هسته رو روی 4.6 می بره و بقیه پایین خواهند موند). این قسمت از Review سایت Tweak Town هستش.(یعنی بدون اورکلاک دستی که خودتون تایین کنید که همه ی هسته ها روی 4.7Ghz یا بیشتر برن مثل اینکه امکان نداره و 8700K بدون تنظیمات دستی تمام هسته ها رو حداکثر تا 4.3ghz اورکلاک می کنه)

Capture.thumb.JPG.6924831ba03f3e8c6272105b2f30097e.JPG

https://www.tweaktown.com/reviews/8363/intel-core-i7-8700k-i5-8400-coffee-lake-cpu-review/index.html
البته هنوز این قضیه مبهمه و درست توضیح ندادن که اورکلاک 5Ghz روی تمام هسته ها انجام شده و یا فقط 1 هسته به اون فرکانس رفته در حالی که بقیه هسته روی  3.7Ghz باقی موندن.بعضی ها گفتن فقط یک هسته به 5Ghz رسیده بعضی می گن هر 6 هسته. که اگر هر شش هسته رو می شه به 5Ghz رسوند پس چرا Turbo Clock خود اینتل فقط یک هسته رو به 4.7Ghz می بره؟ این مسئله رو با رسیدن پردازنده به دست مصرف کننده ها فکر کنم دقیق بفهمیم.چون حتی توی Kit Guru هم گفته شده که CPU هایی که دست مصرف کننده ها می رسن احتمال اینکه بتونن هر 6 هسته رو به 5Ghz برسونن ممکنه نباشه.

Recipe: hit an all-core 5GHz in the BIOS, increase voltage from stock to 1.275V, and away you go. The all-core temperature averaged 76°C under sustained load.

However, we have since spoken to a number of UK-based system integrators and learned that the engineering-sample chips provided by Intel overclock to 5GHz far more easily than retail models, to the extent that an extra 0.1V is needed to ensure stability, raising heat and calling a guaranteed all-core 5GHz overclock into serious question. We'll undoubtedly learn more as systems come into the lab, but don't be surprised to see PCs arrive at speeds that don't rival what we show.

ممنون از نکات مفیدی که فرمودین....

اما من توی ریویو های guru3d و tomshardware خوندم که همه هسته ها به 5 گیگاهرتز میرسن.... البته انتظارم توی نتیجه بنچمارکها بیشتر بود... در ضمن تمام هسته هابا توربو بوست تا 4.3 گیگاهرتز رو پر میکنن....
در مورد بحث آینده نگری که گفتین من حرفتون رو کامل قبول دارم... با توجه قول هایی که amd داده و سابقه این شرکت برای سوکت های قبلی مثل Am3 و Am3+ این قولشون قابل اعتماده. اما من مطمئنم امکاناتی به بردها و پردازنده ها جدیدشون اضافه میکنن که مصرف کننده  مجبور بشه که برای استفاده از ویژگی ها، برد جدیدتر رو تهیه کنه... 
مشکل دیگه در مورد سیستم Amd این هست که توی بازار ایران شما دستتون برای خرید مین برد بازی نیست و فقط از سه برند گیگا و ایسوز و ام اس آی مادربرد توی بازار میبینید و باقی برندهای ارزون قیمت تر نیستن و مشخص هم نیست که کی میان توی بازار...

لینک به دیدگاه

تعجبی نداره. اینتل اگر بخواد چیپ های خوبی تولید می کنه. 

اگه لطف کنه سی پی یو هاش را هم لحیم کنه به جای این آشغالی که میزنه زیر IHS عالی میشه. بعید میدونم همچین زحمتی بکشن. حتی برای گران ترین i9 ها.

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

تعجبی نداره. اینتل اگر بخواد چیپ های خوبی تولید می کنه. 

اگه لطف کنه سی پی یو هاش را هم لحیم کنه به جای این آشغالی که میزنه زیر IHS عالی میشه. بعید میدونم همچین زحمتی بکشن. حتی برای گران ترین i9 ها.

اینتل  به مشتری بها نمیده... یه cpu که به نظر خودش خوب هست و کار رو انجام میده، تولید میکنه و مصرف کننده هم بخاطر اینکه cpu دیگه ای که همترازش باشه، توی بازار نیست، مجبوره بخره، پس هر قیمتی بگه شما باید پرداخت کنید. حتی اگر زیر IHS  آشغال پر کنه....

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، mey2009 گفته است :

اینتل  به مشتری بها نمیده... یه cpu که به نظر خودش خوب هست و کار رو انجام میده، تولید میکنه و مصرف کننده هم بخاطر اینکه cpu دیگه ای که همترازش باشه، توی بازار نیست، مجبوره بخره، پس هر قیمتی بگه شما باید پرداخت کنید. حتی اگر زیر IHS  آشغال پر کنه....

وقتی رقیبی وجود نداره مصرف کننده چاره ای نداره.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Game World گفته است :

الان من مادربردم سری z270 هستش 

میتونم این پردازنده رو بندازم روش ؟

یعنی شما الان اینقد پردازنده ت رو لود 100درصده که به اون اضافه هم احتیاج داری!!!! :35_thinking: 

اصراف نکن پول اضافه داری بیار بده من حساب برات باز کنم بزارم بانک:D

ویرایش شده توسط sajad25
لینک به دیدگاه

درود

جدا ازین که هر برند طرفدارهای خودشو داره با پیشرفت هردو برند تولید کننده به نظرم خیلی هم خوب و مفید هست 

هرجورم بهش نگاه کنید دراخر فقط رضایت مشتری مهمه

اگر فقط یک برند یکه تاز میدان باشه به مرور زمان   قیمت ها شدیدا افزایش و پیشرفت تکنولوژی بسیار کم میشه 

اما اگر هردو باهم رقابت کنن فقط و فقط به نفع ما مصرف کننده هاست

پس پیشرفت هر برند صرفا نباید به صورت سطحی بهش نگاه کنیم .مهم اینه که رقابت وجود داشته باشه تا برند های مختلف مجبور باشن قیمت هاشون رو بشکنن وهر نسل رو بهتر از نسل قبلی ارائه بدن

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعد از چند سال .... ممنون اینتل از چیزی که باید سال 2016 عرضه می شد ولی بهرحال ممنون از این حرکت شما. بعد از این همه تیک تاک بالاخره اینتل  تکون خورد البته باید از AMD و همین 1700 تشکر کرد(هنوز معتقدم بهترین cpu رایزن همین 1700 است) چون این بود که  باعث شد کامپتیشن زنده بشه و گرنه مارکت تک قطبی شما پردازنده 6 هسته ای تا اخر 2018 هم نمی دیدید دردسکتاپ و سطح مصرف کننده عادی -

این cpu ها بدلیل کلاک بالاتر و IPC قویتر  در برنامه هایی که کلاک رو دوست دارن تا هسته میدرخشن. بازیها کلاک میخوان  برنام هایی مثل ادوبی پریمیر  کلاک میخواد.. اکثر برنامه ها سالهاست دارن روبه کلاک اپتمایز میشن نه هسته چون جواب هم مشخصه ،خود اینتل HPDC ها یا های پرفورمنس  دسکتاپ سی پی یو های پلتفرم  اکستریمش خیلی گرون قیمت هستند .1800 یا 2000 دلار در بعضی از کشورها میشه ده هزاردلار و اینجاست که پردازنده هایی مثل 8700 حسابی جا بازخواهند کرد چون هم هسته اضافه داره برای   گرانت بیشتر توانایی پردازشی بیشتر هم فرکانسش رو ی تک هسته که راحت میشه روی همه کور ها برد بالا  IPC بالایی بهش میده و در کل حرکت خوبی بود.

پردازنده های خیلی  خوبی و قوی هستن ریویو jazytwocent رو در یوتوب ببنید   تا 5.2 هم میرن  و مموری 3800 تا 3900 پایدار و قدرت شون  در همه برنامه ها و بازی ها    خیلی جالبه مخصوصا اون I5 که هیولاست. با 7700 گام میزن

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این پردازنده ها روی   فین فت اصلاح  شده 14 نانومتری درست شدن مصرفشون و کنترلر مموریشون و ... تفاوت داره درسته روی همون اصلاحیه معماری قبلی هستن ولی تفاوتشون  تا حدی است که  نمیشه روی 270 و باید روی چیپست جدید   به کار برده بشوند(ولی منظورم اینه شما این رو بخونید:  اینتل نمیاد اولین معماری 6 هسته ای سطح مصرف کننده عادی   رو با پلتقرم قدیمی بده بیرون باید با پلتفرم جدید عرضه بشه) گرگ خطه  ...:4_joy:

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، sajad25 گفته است :

یعنی شما الان اینقد پردازنده ت رو لود 100درصده که به اون اضافه هم احتیاج داری!!!! :35_thinking: 

اصراف نکن پول اضافه داری بیار بده من حساب برات باز کنم بزارم بانک:D

:8_laughing::8_laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک نکته مهم هم هست در مورد ساکتamdهمیشه میگه از ساکت ها پشتیبانی میکنه ولی ایا سال 2020 که این دوستمون مثال زد سی پی یو ارزشمندی خواهد داشت که خریدن اون سوکت رو توجیح کنه ؟یا اینتل   با همین تاکتیک تیک تاک دوباره فتح میکنه مشخص  نیست خیلی سخته یک سوکت رو نگه داریم چون قدیم هم داشتیم سوکت  هایی که چند سال موندن ولی  متاسفانه سی پی یو های مناسبی براشون نبود. ممکنه رقیب چیزی عرضه کنه که هر چقدر هم شما سوکتت مناسب باشه اوندبرتری کارایی داشته باشه.  در مورددساکت قضاوت خیلی سخته.

خبر مهم اینه که رقابت به پی سی مارکت برگشته سال 2017پر بودداز سخت افزارهای گوناگون  amdباید ادامه بده به توسعه که رقابت ادامه پیدا کنه. پلتفرمش رو پایدار تر کنه مشکلات بایوس و ریزه کاری ها رو حل کنه  اینتل هم فکر میکنم بزودی هشت هسته ای رو قراره در معماری بعدی عرضه کنه با فین فت کوچکتر حتی . باید دید قضاوت خیلی سخته .

لینک به دیدگاه

از آنجاییکه ماردبورد من Asus Prime X370 pro هست در نتیجه میتونم در آینده سی پی یو 1600X بفروشم و هشت هسته ای با فرکانس 4.6 بگیرم.قطعا با این مادربورد سازگار خواهد بود.

لینک به دیدگاه

مطلب فوق کاملا درسته.

8700k کاملا 1700x رو له کرد و اندازه 1800X قدرت داره

ولی خب اینو هم باید در نظر داشت ک amd هم اون شرکت سابق نیس.و باید منتظر حمله amd هم باید باشیم واسه سری بعدی ریزن ک رو همین مادربرد ها احتمالا قابل اجرا باشن

لینک به دیدگاه

اگر هشت هسته ای اورکلاک کنید به فرکانس 4 گیگاهرتز ، 8700 نمیتونه حریف اون بشه یعنی در قسمت پردازش سنگین.حالا چه برسد به اورکلاک 8700 در فرکانس 5 گیگاهرتز.تازه این پلتفرم فقط 6 هسته ای ساپورت میکنه.در حالیکه برای سوکت AM4 قرار است ، رایزر با قابلیت اورکلاک به فرکانس 4.5 بیاد که دیگه این 8700 نمیتونه رقابت کنه بنابراین فقط می ماند 8 هسته ای در چیپست 390

تنها جایی که فقط سروکارش با تک هسته یا 2 هسته است ، این 8700 حرفی برای گفتن دارد در واقع 7700K به علاوه 2 هسته بیشتر.بنابراین برای بیشتر بازی ها همان 7700 تا سالها جوابگو هست.

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است :

اگر هشت هسته ای اورکلاک کنید به فرکانس 4 گیگاهرتز ، 8700 نمیتونه حریف اون بشه مخصوصا تو پردازش سنگین.حالا چه برسد به اورکلاک 8700 در فرکانس 5 گیگاهرتز.تازه این پلتفرم فقط 6 هسته ای ساپورت میکنه.در حالیکه برای سوکت AM4 قرار است ، رایزر با قابلیت اورکلاک به فرکانس 4.5 بیاد که دیگه این 8700 نمیتونه رقابت کنه بنابراین فقط می ماند 8 هسته ای در چیپست 390

تنها جایی که فقط سروکارش با تک هسته یا 2 هسته است ، این 8700 حرفی برای گفتن دارد در واقع 7700K به علاوه 2 هسته بیشتر.بنابراین برای بیشتر بازی ها همان 7700 تا سالها جوابگو هست.

درود

بایددید پردازش سنگین کجاست  و کاربر به چه چیزی نیاز داره اگر  مالتی ترد تسکینگ خیلی سنگین  مد نظرباشه  و آنقدر توان پردازشی نیاز باشه که بالا  هشت هسته و ده هسته که اصلا بحث جدا است میشه  پلتفرم اکستریم و بحثشون جداست واصلا برای کاربر عادی نیست  و این پردازنده  برای دسکتاپ عرضه شده نه  پردازش خیلی سنگین که شما مثال میزنید هر چند اینقدر توان پردازشی بالایی داره که اونجا هم کم نیاورده ضمنا اینتل با معماری بعدی قرار هسته های کاملا جدید با فین فت کوچک تر  و هشت هسته ای برای دسکتاپ عرضه کنه اونموقع یا این IPC و کلاکی که و فرکانسی که ممکنه 6 گیگاهرتز  هم برسه خیلی قدرتمند ظاهر میشه. نه نمیشه گفت حرفی برای گفتن نداره  در  اکثر تست های  حتی انهایی که مالتی تردینگ سنگین میخوان خیلی خوب ظاهر شده در حالی سی پی یو دسکتاپه و چون IPC بالایی داره بخاطر اینکه با یکم تلاش میشه هسته های بیشتری رو ازش اورکلاک کرد به فرکانس های بالا در باز یها هم خیلی خوب میدرخشه و اختلاف کارایی های زیادی ایجاد میکنه حتی با پردازندهای کمی قویتر از خودش. پس نمیشه بهش بی محلی کرد . مقایسه هشت هسته و بیشتر هم با این زمانی میتونه صحیح باشه که فاکتور قیمت رو در نظر بگیریم .  i5 این نسل داره در حد هi7 نسل پیش  کارایی میده با قیمت i5 و 6هسته ای هم است و با کمی اورکلاک میتونه فوق العاده بازار پردازنده رو چه رقیب چه خودی بهم بریزه.

ضمنا 4.0 گیگاهرتز قله اورکلاک  رایزنه و بسختی بدست میاد همیشه تضمین نیست که  اور بشه من اکثر تستها دیدم از Oc3dtv یا جیزی یا لاینس   تونستنghz 3.9 پایدار با اگزاتیک کولینگ بگیرن پس   همیشه  هم نمیشه راحت 4 گیگاهرتز زد . ولی کافی لیک رو دارن با دو سه تا کلیک تو بایوس 5تا 5.2 میزنن  این نکات هم هست. باید همه جنبه ها رو دید .

مقاله جامعی است پی سی گیمر نوشته خییل خوب بررسی میکنن مقایسه ها رو در تصاویر زیر حتی 1800x هم  در بازی ها به گرد پاش نمیرسه و در نمای کلی سی پی یو پرفومنس  بازهم یک بامب جدی در کارایی ایجاد شده

JSPqQENb5AWX7fZjTWzbuS-650-80.png

ATFouYaxBChqM5WYv4jWP8-650-80.png

2dAXvZxKG23dBt7dFCJsMZ-650-80.png

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است :

گر هشت هسته ای اورکلاک کنید به فرکانس 4 گیگاهرتز ، 8700 نمیتونه حریف اون بشه

نخیر دادا.بخوای قبول کنی یا نه1700تو اورکلاک 4 هم حریف 8700k نمیشه.من ریویوشو دیدم.ولی فراموش نکنید ک 8700 خییلی داغه.طوری ک تو کلیپ هم بهش اشاره شد و سیستم  8700 روش واتر بسته بودن و اورکلاک کردن ولی رایزن رو با کولر بادی تا 3.9 اورکلاک کردن

لینک به دیدگاه

من دقیقا میفهمم چی میخواهید بگویید.نیازی نیست اعتبار رایزن با این حرفهایتان پایین بیاورید.

خودم رایزن 1600x  دارم و تونستم تا در فرکانس 4050 فیکس کنم ( آن هم فقط با دو کلیک :34_rolling_eyes:  نمیدونم چرا این حرف زدید ؟ )

در 31 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

درود

ضمنا 4.0 گیگاهرتز قله اورکلاک  رایزنه و بسختی بدست میاد همیشه تضمین نیست که  اور بشه من اکثر تستها دیدم از Oc3dtv یا جیزی یا لاینس   تونستنghz 3.9 پایدار با اگزاتیک کولینگ بگیرن پس   همیشه  هم نمیشه راحت 4 گیگاهرتز زد . ولی کافی لیک رو دارن با دو سه تا کلیک تو بایوس 5تا 5.2 میزنن  این نکات هم هست. باید همه جنبه ها رو دید .

یک نفر هست که رایزن 1700 تا مرز 4100 برده و مشکلی نداره.شما تا تاریخ Feb 2018 صبر کنید اونوقت رایزن در فرکانس 4.6 گیگاهرتز به بازار عرضه میشود که حرفی برای گفتن دارد.فن بویسم با همان تیتر که زدند شروع شد!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

نخیر دادا.بخوای قبول کنی یا نه1700تو اورکلاک 4 هم حریف 8700k نمیشه.من ریویوشو دیدم.ولی فراموش نکنید ک 8700 خییلی داغه.طوری ک تو کلیپ هم بهش اشاره شد و سیستم  8700 روش واتر بسته بودن و اورکلاک کردن ولی رایزن رو با کولر بادی تا 3.9 اورکلاک کردن

بخون چی گفتم.برای کارهای غیر بازی !! نه برای بازی ها و برنامه هایی که فقط متکی به حداکثر 4 هسته ای هستن.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، BehrouzSedigh گفته است :

بخون چی گفتم.برای کارهای غیر بازی !! نه برای بازی ها و برنامه هایی که فقط متکی به حداکثر 4 هسته ای هستن.

ببین دوست عزیز پردازنده خودم 1700 هستش ولی باید واقع بین بود.8700k هم تو پردازش غیر بازی هم پردازش بازی از روی 1700X رد میشه.تو اورکلاک هم همینطور

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

ببین دوست عزیز پردازنده خودم 1700 هستش ولی باید واقع بین بود.8700k هم تو پردازش غیر بازی هم پردازش بازی از روی 1700X رد میشه.تو اورکلاک هم همینطور

این بستگی به نوع پردازش داره.اگر برنامه ای از تمام هسته ها استفاده کنه.اون وقت دیگه مشخص هست.مثال Blender

قصد این نیست که اعتبار 8700 زیر سوال برود! ربطی به واقع بین بودن نداره.خودم تمام ریوها دیدم.منتها نه تمام پردازش ها

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است :

من دقیقا میفهمم چی میخواهید بگویید.نیازی نیست اعتبار رایزن با این حرفهایتان پایین بیاورید.

خودم رایزن 1600x  دارم و تونستم تا در فرکانس 4050 فیکس کنم ( آن هم فقط با دو کلیک :34_rolling_eyes:  نمیدونم چرا این حرف زدید ؟ )

یک نفر هست که رایزن 1700 تا مرز 4100 برده و مشکلی نداره.شما تا تاریخ Feb 2018 صبر کنید اونوقت رایزن در فرکانس 4.6 گیگاهرتز به بازار عرضه میشود که حرفی برای گفتن دارد.فن بویسم با همان تیتر که زدند شروع شد!

درود

بله  دارید میگید یک نفر  . من هم گفتم  اورکلاک در رایزن خیلی قطعیت نداره . اورکلاک که میگیم یعنی چیزی که  عمده کاربر ها بتونن انجام بدن نه اینکه یک نفر بتونه  انجام بده  . خوب اون گلدن چیپ بوده و خوب اور شده . اور کلی یعنی خود ماهیت پلتفرم راحت اور بشه و بشه بدون دردسر به فرکانس های بالا دست یافت. در کل باید گفت این AMD بود که باعث شد اینتل حرکت کنه و معماری با 50 درصد هسته بیشتر بیاره به دسکتاپ ولی مثل اینکه اینتل خیلی جدی گرفته قضیه رو. در ل باید هم از AMD هم از اینتل تشکر کرد هردو برنده هستند. وسود این پیشرفت ها برای ما کاربران است.

نه اسم تاپیک هم مشکلی نداره همیشه تاپیک ها و مقالاتی است  با این اسم  و شکل ها . فن بوی بازی بکنار همیشه هست :وگا اینقدر سریعتر از .... 1080ti آتش زد به .... اینتل اکستریم ...فلان کرد ... اشکالی نداره. شما حقایق رو باید در نظر بگیرید من خودم هرجا کارایی قویتر باشه میرم اون سمت واقعا حتی  خود فن بوی AMD هم با من فکر کنم هم عقیده باشه که  یک دهه ما هیچ  پیشرفتی از AMD نمیدیدیم در بخش CPU. اصلا خود AMD گفته بود علاقه ای نداره  به های پرفورمنس دسکتاپ یعنی چی یعنی بازار بدون رقابت . اخرین باری که سی پی یو از تیم قرمز امد 2010-2011  بود برای رقابت جدی . خوب این میشه 7 سال ! در واقع خود AMD باعث شد CPU مارکت تک قطبی بشه و خودش دوباره احیا کرد این بازار رو . همین خوبه اینکه اینتل اینقدر بوست زده توی کارایی نشون میده که رقابت هست اصلا خود AMD اومد که رقابت رو زنده کنه پس الان که رقیب جنبیده نمیشه ایراد گرفت.

شما نمیتونید بزرگ ترین سازدنده ریزپردازنده رو یا این ابعاد به چالش بکشید بعد منتظر پاسخ نباشید. همین پاسخ ها خوبه الان باید AMD پلتفرم رو بهبود بده و بایوس و مموری رو در رایزن قوی تر کنه  اونوقت در بازار پی سی شاهد تغییر خواهیم بود/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است :

این بستگی به نوع پردازش داره.اگر برنامه ای از تمام هسته ها استفاده کنه.اون وقت دیگه مشخص هست.مثال Blender

قصد این نیست که اعتبار 8700 زیر سوال برود! ربطی به واقع بین بودن نداره.خودم تمام ریوها دیدم.منتها نه تمام پردازش ها

ببنید باید صحبت ریل تام اپلکیشن کرد اخه سیستم که برای  بنچمارک نمیبندن مردم. بلندر  عاشق َAMD است .  اینکه برنامه ها و بازی ها از تمام  توان   استفاده کنن بخودی خود اتفاق نمیافته  توسعه دهنده باید بهش پرداخت بشه بهش بگن برادر گرامی این رو  اپتیمایز کن برای فلان محصول.  همینطور که همه چی بهینه نمیشه خودبه خود. بالاخره باید اپتمایز رد یک سطحی انجام بشه.  در همین بلندر هم 8700 بخاطر ipc بالا  سریعتر است . AMD باید الان تمرکز کنه رو ی کلاک .

لینک به دیدگاه

چه بخواین قبول کنین چه نکنین اینتل بخاطر ظرفیت اورکلاک بالا توی مولتی کور هم میتونه شکست بده رایزن رو. 8700k هم روی حالت اورکلاک روی 5.1 گیگا هرتز تونسته رایزن 1700xروی 4ghz رو توی همه چی شکست بده ریوو هاشم توی کل یوتوب پره. با واتر کولر 360  تونسته تا 5.1 اورکلاک کنه بدون دلید.

مدل 18 هسته ای رو هم تونستن با کاستوم واتر کولینگ تا 4.9 گیگاهرتز به صورت پایدار اورکلاک کنن. (jaystwocent)

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

درود

بله  دارید میگید یک نفر  . من هم گفتم  اورکلاک در رایزن خیلی قطعیت نداره . اورکلاک که میگیم یعنی چیزی که  عمده کاربر ها بتونن انجام بدن نه اینکه یک نفر بتونه  انجام بده  . خوب اون گلدن چیپ بوده و خوب اور شده . اور کلی یعنی خود ماهیت پلتفرم راحت اور بشه و بشه بدون دردسر به فرکانس های بالا دست یافت. در کل باید گفت این AMD بود که باعث شد اینتل حرکت کنه و معماری با 50 درصد هسته بیشتر بیاره به دسکتاپ ولی مثل اینکه اینتل خیلی جدی گرفته قضیه رو. در ل باید هم از AMD هم از اینتل تشکر کرد هردو برنده هستند. وسود این پیشرفت ها برای ما کاربران است.

نه اسم تاپیک هم مشکلی نداره همیشه تاپیک ها و مقالاتی است  با این اسم  و شکل ها . فن بوی بازی بکنار همیشه هست :وگا اینقدر سریعتر از .... 1080ti آتش زد به .... اینتل اکستریم ...فلان کرد ... اشکالی نداره. شما حقایق رو باید در نظر بگیرید من خودم هرجا کارایی قویتر باشه میرم اون سمت واقعا حتی  خود فن بوی AMD هم با من فکر کنم هم عقیده باشه که  یک دهه ما هیچ  پیشرفتی از AMD نمیدیدیم در بخش CPU. اصلا خود AMD گفته بود علاقه ای نداره  به های پرفورمنس دسکتاپ یعنی چی یعنی بازار بدون رقابت . اخرین باری که سی پی یو از تیم قرمز امد 2010-2011  بود برای رقابت جدی . خوب این میشه 7 سال ! در واقع خود AMD باعث شد CPU مارکت تک قطبی بشه و خودش دوباره احیا کرد این بازار رو . همین خوبه اینکه اینتل اینقدر بوست زده توی کارایی نشون میده که رقابت هست اصلا خود AMD اومد که رقابت رو زنده کنه پس الان که رقیب جنبیده نمیشه ایراد گرفت.

شما نمیتونید بزرگ ترین سازدنده ریزپردازنده رو یا این ابعاد به چالش بکشید بعد منتظر پاسخ نباشید. همین پاسخ ها خوبه الان باید AMD پلتفرم رو بهبود بده و بایوس و مموری رو در رایزن قوی تر کنه  اونوقت در بازار پی سی شاهد تغییر خواهیم بود/

اتفاقا وقتی اسم تاپیک دیدم خیلی خنده ام گرفت یعنی رایزن قبل اون 8700K خدا بود ؟!! یک کم فکر بکنید !! تعظیم در برابر 8700K چه معنایی داره ؟! کارایی رایزن در IPC مابین Broadwell و Sandybridge هست و بستگی به نوع برنامه نویسی داره.پس تعظیم چه معنایی داره ؟! مثل اینه بگوییم پردازنده 16 هسته ای  اینتل در مقابل رایزن تعظیم کرد!

AMD هم برنامه  AMD Ryzen Master منتشر کرده.مشکلی وجود نداره.خیلی خوب کار میکنه منتها من استفاده نمیکنم.این حرف که اورکلاک تو رایزن قطعیت نداره من قبول ندارم.اگر منظور اینه باید تا 5 گیگاهرتز اورکلاک بشه خوب این حرف خنده داری هست.اصلا اورکلاک حد و مرز یا اصلا معیار ندارد.یعنی تا مرز 400 مگاهرتز اورکلاک کنید باز هم این اسمش اورکلاک هست.رایزن 1700 هم فرکانسش 3 گیگاهرتز تا 4 گیاهرتز اورکلاک کنید ( نه اینکه نمیتونن اصلا بگید 3.9 ) باز هم این 900 مگاهرتز یعنی اورکلاک خیلی ها هم میتونن مشکلی ندارن.

اگر از اون آدمهایی هستید که اعتقاد دارید که اورکلاک یعنی 4.5 گیگاهرتز.خوب بهتر بحث نکنیم.چون مبنای حرف من درباره اورکلاک با شما فرق داره و به جایی نمیرسیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 23 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است :

اتفاقا وقتی اسم تاپیک دیدم خیلی خنده ام گرفت یعنی رایزن قبل اون 8700K خدا بود ؟!! یک کم فکر بکنید !! تعظیم در برابر 8700K چه معنایی داره ؟! کارایی رایزن در IPC مابین Broadwell و Sandybridge هست و بستگی به نوع برنامه نویسی داره.پس تعظیم چه معنایی داره ؟! مثل اینه بگوییم پردازنده 16 هسته ای  اینتل در مقابل رایزن تعظیم کرد!

AMD هم برنامه  AMD Ryzen Master منتشر کرده.مشکلی وجود نداره.خیلی خوب کار میکنه منتها من استفاده نمیکنم.این حرف که اورکلاک تو رایزن قطعیت نداره من قبول ندارم.اگر منظور اینه باید تا 5 گیگاهرتز اورکلاک بشه خوب این حرف خنده داری هست.اصلا اورکلاک حد و مرز یا اصلا معیار ندارد.یعنی تا مرز 400 مگاهرتز اورکلاک کنید باز هم این اسمش اورکلاک هست.رایزن 1700 هم فرکانسش 3 گیگاهرتز تا 4 گیاهرتز اورکلاک کنید ( نه اینکه نمیتونن اصلا بگید 3.9 ) باز هم این 900 مگاهرتز یعنی اورکلاک خیلی ها هم میتونن مشکلی ندارن.

اگر از اون آدمهایی هستید که اعتقاد دارید که اورکلاک یعنی 4.5 گیگاهرتز.خوب بهتر بحث نکنیم.چون مبنای حرف من درباره اورکلاک با شما فرق داره و به جایی نمیرسیم.

نه مشکلی نیست دوست من راحت باش   منظوراز قطعیت این بود که این کافی لیک خیلی راحت داره به  فرکانس های بالا دست پیدا میکنه  و تاثیرش هم مشخصه شما ببنید در بازیها و خیلی ازتستها ازسریعترین های خود اینتل و AMD هم جلو زده .شما گفتی فقط یک نفر بوده شده 4.1  من هم دیدم چند تا ولی  اینجا هر ریویویی میاد دارن به سرعت های بالا دسترسی پیدا میکنن و ضمنا دقت کنید عزیزم  این cpu 6 هسته ای است و داره  5 گیگاهرتز میزنه نه 4هسته   و این قیمت 350 تا 370 دلاری  براش فوق العاده است. نسل پیش 7700 حدود 340 دلار بود GBP - الان داریم دو هسته اضاف با فرکانس عالی میگیریم با همون قیمت . اینتل  باید گفت  محصول خوبی عرضه کرده. اینکه حتی در بازی ها از 1800 ایکس هم جلوز ده دلیلش همینه فرکانس موثر. اگر اون پردازنده  3.0 گیگاهرتز رو اورنکنید که اصلا   نمیتونه رقابت کنه ولی این خودش بدون اور هم نمایش خوبی داشته است. . منتهی شما  فکر میکنم چون رایزن خریدید یکم      حالت دفاعی دارید من نه 8700 دارم نه رایزن و در همه پستهام هم از AMD بخاطر اینکه رقابت رو بیدار کرد تشکر کردم.

بنده هم  ادامه نمیدم بحث رو موفق باشید

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...