رفتن به مطلب

تعظیم Ryzen 7 1700X در برابر Core i7 8700K در نتایج بنچمارک 3DMark

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، rezagtx گفته است :

نه مشکلی نیست دوست من راحت باش   منظوراز قطعیت این بود که این کافی لیک خیلی راحت داره به  فرکانس های بالا دست پیدا میکنه  و تاثیرش هم مشخصه شما ببنید در بازیها و خیلی ازتستها ازسریعترین های خود اینتل و AMD هم جلو زده .شما گفتی فقط یک نفر بوده شده 4.1  من هم دیدم چند تا ولی  اینجا هر ریویویی میاد دارن به سرعت های بالا دسترسی پیدا میکنن و ضمنا دقت کنید عزیزم  این cpu 6 هسته ای است و داره  5 گیگاهرتز میزنه نه 4هسته   و این قیمت 350 تا 370 دلاری  براش فوق العاده است. نسل پیش 7700 حدود 340 دلار بود GBP - الان داریم دو هسته اضاف با فرکانس عالی میگیریم با همون قیمت . اینتل  باید گفت  محصول خوبی عرضه کرده. اینکه حتی در بازی ها از 1800 ایکس هم جلوز ده دلیلش همینه فرکانس موثر. اگر اون پردازنده  3.0 گیگاهرتز رو اورنکنید که اصلا   نمیتونه رقابت کنه ولی این خودش بدون اور هم نمایش خوبی داشته است. . منتهی شما  فکر میکنم چون رایزن خریدید یکم      حالت دفاعی دارید من نه 8700 دارم نه رایزن و در همه پستهام هم از AMD بخاطر اینکه رقابت رو بیدار کرد تشکر کردم.

بنده هم  ادامه نمیدم بحث رو موفق باشید

:D

فراموش کردید که تیم خبری لیون هستین ؟! خیرجناب چیزی به نام دفاعی نداره ! خود تیتر ایراد داره.تکلیف رایزن بر همه مشخص هست.هنوز جواب ندادین تعظیم یعنی چیه ؟ اصلا قرار نبوده رایزن تعظیم کنه! بعد می آیید میگید وای خدا عجب محشری بود این اینتل 8700K.خب منم میگویم زمانی که رایزن 1700 با فرکانس 4.5 بیاد( یا اگر بشه 4.8 )  اون موقع ملت میگویند به به عجب محشری بود!

اختلاف فرکانس 4.3 تا 5 گیگاهرتز فقط 700 هست.این یعنی اورکلاک ولی رایزن 1700 میشه تا 3.9 برد این اختلاف میشه 900 مگاهرتز ولی چون از نظر جنابعالی 5 گیگاهرتز ابهت داره پس نتیجه میگیریم که اورکلاک رایزن ارزشی ندارد.حرفتتون مرا به یاد فن بویسم های عاشق بلدوزر انداخت که دیوانه وار عاشق 5گیگاهرتز بودند چون 5 گیگاهرتز یک ابهت بود در زمان خودش ولی با عملکرد بسیار ضعیف.

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

• ارسال 72
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

@BehrouzSedigh

درود دوست ارجمند

آغازگر تاپیک آقا رضا نیست و دوست گرامی آقا مجید بکاییانه و درباره ی عنوان تاپیک در صفحه ی اول توضیح داده.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است :

فراموش کردید که تیم خبری لیون هستین ؟! خیرجناب چیزی به نام دفاعی نداره ! خود تیتر ایراد داره.تکلیف رایزن بر همه مشخص هست.هنوز جواب ندادین تعظیم یعنی چیه ؟ اصلا قرار نبوده رایزن تعظیم کنه! بعد می آیید میگید وای خدا عجب محشری بود این اینتل 8700K.خب منم میگویم زمانی که رایزن 1700 با فرکانس 4.5 بیاد اون موقع ملت میگویند به به عجب محشری بود!

اختلاف فرکانس 4.3 تا 5 گیگاهرتز فقط 700 هست.این یعنی اورکلاک ولی رایزن 1700 میشه تا 3.9 برد این اختلاف میشه 900 مگاهرتز ولی چون از نظر جنابعالی 5 گیگاهرتز ابهت داره پس نتیجه میگیریم که اورکلاک رایزن ارزشی ندارد.حرفتتون مرا به یاد فن بویسم های عاشق بلدوزر انداخت که دیوانه وار عاشق 5گیگاهرتز بودند چون 5 گیگاهرتز یک ابهت بود در زمان خودش.

اولاً تاپیک رو آقا رضا ارسال نکرده بنده حدود دو ماه قبل ارسال کرده بودم که اون موقع آقا رضا فعال نبودن و دوباره بعد از مدتی غیبت به جمع ما برگشتن.

دوماً در مورد تیتر که ظاهراً موجبات مسرت شما رو فراهم کرده: لطفاً قبل از اظهار نظر یک دفعه کامل تیتر رو مطالعه کنید؛ تیتر کامل "تعظیم Ryzen 7 1700X در برابر Core i7 8700K در نتایج بنچمارک 3DMark" هست. منظور در اینجا عقب افتادن یک پردازنده 8 هسته ای / 16 رشته ای از یک پردازنده 6 هسته ای / 12 رشته ای فقط در این بنچمارک 3DMark هست. اون موقعی که این خبر منتشر شد (دو ماه پیش) این جزو معدود اخباری بود که مبنی بر این بود که پردازنده پرچمدار گیمینگ جدید اینتل در این بنچمارک از 1700X قدرتمندتر ظاهر شده که البته الان مشخص شده در موارد و زمینه های بیشتری فقط از بنچمارک های متفاوت 3DMark برتری با 8700K هست. منم میدونم رایزن تا قبل از اون خدا نبود، اینجا فقط بحث عقب افتادن 1700X از 8700K بود. کسی حرفی از معماری رایزن به طور کلی یا دیگر پردازنده های مبتنی بر این معماری یا در شرایط تست دیگری یا... نزده! خبر فقط و فقط در مورد مقایسه 8700K با 1700X در بنچمارک 3DMark 11 Performance بوده.

سوماً تا جایی که من می دونم هیچ کس نمیاد بگه صبر کن تا 1700 هم با فرکانس 4.5 بیاد اون موقع ببین ملت چه بَه بَه و چَه چَه می کنند! وقتی میگن 1700 ضعیف تر یا قوی تر هست دیگه شرایط فرکانس براش تعیین نمی کنند که صبر کن اون یکی با فلان فرکانس بیاد تا ببینیم کدوم یکی بهتر هست! اینم خیلی ساده: یک پردازنده 1700 به عنوان یک پکیج و یا هر تعداد منابع پردازشی و فرکانس پیش فرض از یک 8700K ضعیف تر هست که ظاهراً در فهم این هم دچار مشکل هستید. 

مورد چهارم هم شما یادمه در تاپیک دیگری هم که بنده ارسال کرده بودم که مبنی بر هم رده بودن پرچمدار وگا با GTX 1080 بود، اعتراض کرده بودید که این اخبار نباید در فروم قرار بگیره و سطح اخبار فروم پایین هست! اما حالا که وگا 64 اومده و موقعیتش نسبت به GTX 1080 مشخص شده میشه یه توضیحی بدید که الان در واقع این اظهار فضل شما هم اشتباه از آب درآمده چطور در اون تاپیک به اون نتیجه رسیدید که پیش از مشخص شدن نتیجه قطعی اون تاپیک رو هم بی اعتبار کنید؟

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 23 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است :

فراموش کردید که تیم خبری لیون هستین ؟! خیرجناب چیزی به نام دفاعی نداره ! خود تیتر ایراد داره.تکلیف رایزن بر همه مشخص هست.هنوز جواب ندادین تعظیم یعنی چیه ؟ اصلا قرار نبوده رایزن تعظیم کنه! بعد می آیید میگید وای خدا عجب محشری بود این اینتل 8700K.خب منم میگویم زمانی که رایزن 1700 با فرکانس 4.5 بیاد( یا اگر بشه 4.8 )  اون موقع ملت میگویند به به عجب محشری بود!

اختلاف فرکانس 4.3 تا 5 گیگاهرتز فقط 700 هست.این یعنی اورکلاک ولی رایزن 1700 میشه تا 3.9 برد این اختلاف میشه 900 مگاهرتز ولی چون از نظر جنابعالی 5 گیگاهرتز ابهت داره پس نتیجه میگیریم که اورکلاک رایزن ارزشی ندارد.حرفتتون مرا به یاد فن بویسم های عاشق بلدوزر انداخت که دیوانه وار عاشق 5گیگاهرتز بودند چون 5 گیگاهرتز یک ابهت بود در زمان خودش ولی با عملکرد بسیار ضعیف.

دوست من سلام

من گفتم  شما چون کاربر رایزن هستید یکم ناراحت شدید الان چون حتی نمیدونید مقاله رو کی نوشته! اشکالی نداره منم بعضی مواقع توی این تاپیک ها گم میشم دوست خوب . من همش سه تاپست گذاشتم و اصلا خود مقاله رو هم نخوندم البته با عرض پوزش از  نویسنده ، چون این اطلالاعات رو  چند روزه  دارم  مرتب پیگیری میکنم.  من اصلا ربطی به  تاپیک  و نام این مقاله ندارم . تعظیم کردن یا نکردن  به من کار نداره .

ولی گفتم از این نام ها میزارن در مقالات- مثلا همین الان پی سی گیمر اسم مقالش  The new King است ،  پادشاه جدید خوب این اسم مربوط به همین بررسی این پردازنده نسل هشت  اینتله-حالا باید  کلی  بحث بشه که چرا گذاشته شد ؟ خوب میزارن از این  اسمها، بازارگرمی است. من سالهاست دارم مقاله مینویسم  چه اینجا چه شهر سخت افزار . وووو ..معمولا اسمی انتخاب میشه که یکم مخاطب ها رو جمع کنه. مثلا بنویسیم 8700 آمد قوی بود...!!!! نویسنده مطلب ایشون   آنقدر سواد داره که فن بوی نباشه عزیزم.

ببنید وقتی داریم از  چیزی که وجود داره صحبت میکنیم. از تخیل صحبت نمیکنیم دوست خوبم، ما همه جز جهان واقعی هستیم و جهان واقعی میگه این پردازنده کاراییش اینطور بوده .حالا شما میگید  یک سی پی یو میاد که اینقدر مییشه و .... خوب اینها نیومده دقت کن ماداریم درباره این محصول صحبت میکنیم  شما میگید 4.7 گیگاهرتز من میگم cpu بعدی اینتل  icelake دریاچه یخ  نسل 9  میاد میشه 7 گیگاهرتز !!!! خوب درسته ؟؟نمیشه گفت ممکنه بشه  ممکنه هم نشه ببنید ما داریم درباره الان صحبت میکینم اگر بخواهیم اشاره کنیم به  چیز های که وجود ندارن میتونیم هزارتا چیز رو اسم بیاریم. اگر فقط اینجاییم که بگم این cpu خوب ظاهر شده (8700) تمام فقط میگیم خوب ظاهر شده تازه من نمیگم عالی چون هنوز در اولین پستم در این تاپیک هم نوشتم این پردازنده باید یک سال پیش می امد که همه فکر نکنن اینتل از  هول این سی پی یو رو داده بیرون چون اینتل از سالها پیش  برنامه داشته برای  تعدا هسته های  بیشتر از 4  حتی من دوسال پیش شنیده  بودم اونموقع اصلا خبری نبود رایزن و  این بحث ها نبود. پس من  الان دارم میگم که تازه اینتل با این همه تکنولوژی کار خاصی نکرده باید زودتر از این ها عرضه میکرد ولی بهرحال حرکتی مثبتی است و ما به فال نیک میگیریم مخصوصا قیمت که برگ برنده است .

پس ببنید من الان دارم دراین باره صحیت میکنم نمیتونم برای دفاع از CPU نسل 9 اینتل سال 2018 و 2019  اسم بیارم چون دیگه فایده نداره ممکنه بیاد بد باشه ممکنه بیاد خوب باشه کسی نمیدونه  .شما در پاسخ من که میگم این پردازنده قدرتمند ظاهر شده مرتب از آینده حرف می زنید الان مهمه . ما در لحظه ها زندگی میکنیم. نه در آینده نه در گذشته.

بازم میگم خوشحالم هم برای AMD هم برای اینتل و برای همه دوستان خود شما  استارتر و بقیه آرزوی موفقیت دارم ببخشید بحث طولانی شد.

لینک به دیدگاه

جواب فن بوی هارو ندین بهتره تاپیک هم به حاشیه کشیده نمیشه.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، rezagtx گفته است :

دوست من سلام

من گفتم  شما چون کاربر رایزن هستید یکم ناراحت شدید الان چون حتی نمیدونید مقاله رو کی نوشته! اشکالی نداره منم بعضی مواقع توی این تاپیک ها گم میشم دوست خوب . من همش سه تاپست گذاشتم و اصلا خود مقاله رو هم نخوندم البته با عرض پوزش از  نویسنده ، چون این اطلالاعات رو  چند روزه  دارم  مرتب پیگیری میکنم.  من اصلا ربطی به  تاپیک  و نام این مقاله ندارم . تعظیم کردن یا نکردن  به من کار نداره .

ولی گفتم از این نام ها میزارن در مقالات- مثلا همین الان پی سی گیمر اسم مقالش  The new King است ،  پادشاه جدید خوب این اسم مربوط به همین بررسی این پردازنده نسل هشت  اینتله-حالا باید  کلی  بحث بشه که چرا گذاشته شد ؟ خوب میزارن از این  اسمها، بازارگرمی است. من سالهاست دارم مقاله مینویسم  چه اینجا چه شهر سخت افزار . وووو ..معمولا اسمی انتخاب میشه که یکم مخاطب ها رو جمع کنه. مثلا بنویسیم 8700 آمد قوی بود...!!!! نویسنده مطلب ایشون   آنقدر سواد داره که فن بوی نباشه عزیزم.

هیچ منبع انگلیسی  کلمه تعظیم ننوشته است ، اگر تیتر خبر به این صورت بود : برتری 8700K در مقابل 1700x در 3Dmark 11  در اینصورت  تا حد زیادی مشکل حل میکرد.تعظیم لفظ ساخته خود ایرانی هاست.

در 11 ساعت قبل، Trickster گفته است :

مورد چهارم هم شما یادمه در تاپیک دیگری هم که بنده ارسال کرده بودم که مبنی بر هم رده بودن پرچمدار وگا با GTX 1080 بود، اعتراض کرده بودید که این اخبار نباید در فروم قرار بگیره و سطح اخبار فروم پایین هست! اما حالا که وگا 64 اومده و موقعیتش نسبت به GTX 1080 مشخص شده میشه یه توضیحی بدید که الان در واقع این اظهار فضل شما هم اشتباه از آب درآمده چطور در اون تاپیک به اون نتیجه رسیدید که پیش از مشخص شدن نتیجه قطعی اون تاپیک رو هم بی اعتبار کنید؟

چیزی بر پایه هایپ افراطی باشه نباید خبر بر پایه اون تنظیم بشه.حالادیگه تکلیف خودتون میدونین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است :

هیچ منبع انگلیسی  کلمه تعظیم ننوشته است ، اگر تیتر خبر به این صورت بود : برتری 8700K در مقابل 1700x در 3Dmark 11  در اینصورت  تا حد زیادی مشکل حل میکرد.تعظیم لفظ ساخته خود ایرانی هاست.

چیزی بر پایه هایپ افراطی باشه نباید خبر بر پایه اون تنظیم بشه.حالادیگه تکلیف خودتون میدونین.

سلام مجدد دوست گرامی

یک سرچ ساده بزنید  در گوگل پر است از این نام ها:

عکس زیر نمونه اش ،به 8700 میگن قاتل رایزن! ryzen killer، حالا این اقا نوشته تعظیم  برای احترام بیشتر.مثلا! ببنید این ها استفاده میشه  .این نام ها در اخبارها هست. حالا آیا رایزن آسیب دید ؟شاید فروشش آسیب ببینه ولی سرجاشه  .چیپ ارزشمندی است . دیگه از لاینس ما خطرناک تر نداریم نمیترسه که سابسکرایبر ازدست بده  اسم ریویوش اینه...ظرفیت ها باید بالا بره  . اطاعت کورکورانه از یک محصول یا برند  میتونه رقابت رو  در صنعت نابود کنه. فن بوی  بودن  تا زمانیه که محصول رقیبت رو ارزشش واقعی ایش رو نابود نکنی . وقتی اینکار انجام شد دیگه  فن بوی بازی  چیز  خوبی نیست.  fact ها رو باید درنظر گرفت .

Capture.JPG

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

چه بحث الکی ای می کنید، هیچکس انتظار نداره یه پردازنده ی سردمدار بعد از یکسال که در اون انیتل فکر کنم 3 سری مختلف تولید و عرضه کرده تا به این سری رسیده بیاد از رایزن ضعیف تر یا در حد اون باشه، خب باید قویتر باشه چه بحث الکی ای می کنید اگه نباشه کسی نمی خره و اینتل ورشکست میشد(مثلا فکر کن اینتل یروز ورشکست یشه تو خوابم نمیشه دید^_^ )

بعدم هنوز بحث قیمت رو اگه در نظر بگیر بازم َamd می تونه خودی نشون بده و نشون داده راحت تر از اینتل به کاهش قیمت تن در میده این شرکت و نظر خیلی هارو تا الان جلب کرده... من خودم با اینکه میدونستم و این تایپیک رو دیده بودم اما با تفکری که نسبت به قیمت 7700k در ایران داشتم که تا 2 تومن هم بالا رفت  با اینکه فراوانی بود حالا این پردازنده قرار هست محدود عرضه بشه در نتیجه قیمت کذایی خواهد داشت در نتیجه تصمیم گرفتم صبر نکنم برای این پردازنده و رفتم 1700 رو خرید و الان خیلی هم راضی و خوشحالم و فکر می کنم پولمو درست سرماه گذاری کردم چون اینجوری که با قیمت رم ها ی در حال صعود و عرضه ی محدود اینتل در ابتدا بوش میاد فکر نکنم حالا حالاها بشه یه سیستم مناسبتر از اینی که من گرفتم گیر اورد.

بقیه ی موارد همش بحث الکیه زیاد خودتونو در گیرش نکنید امروز اینتل فردا amd این چیزیه که بوده و خواهد بود... ^_^

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

درود

چه بحث الکی ای می کنید، هیچکس انتظار نداره یه پردازنده ی سردمدار بعد از یکسال که در اون انیتل فکر کنم 3 سری مختلف تولید و عرضه کرده تا به این سری رسیده بیاد از رایزن ضعیف تر یا در حد اون باشه، خب باید قویتر باشه چه بحث الکی ای می کنید اگه نباشه کسی نمی خره و اینتل ورشکست میشد(مثلا فکر کن اینتل یروز ورشکست یشه تو خوابم نمیشه دید^_^ )

بعدم هنوز بحث قیمت رو اگه در نظر بگیر بازم َamd می تونه خودی نشون بده و نشون داده راحت تر از اینتل به کاهش قیمت تن در میده این شرکت و نظر خیلی هارو تا الان جلب کرده... من خودم با اینکه میدونستم و این تایپیک رو دیده بودم اما با تفکری که نسبت به قیمت 7700k در ایران داشتم که تا 2 تومن هم بالا رفت  با اینکه فراوانی بود حالا این پردازنده قرار هست محدود عرضه بشه در نتیجه قیمت کذایی خواهد داشت در نتیجه تصمیم گرفتم صبر نکنم برای این پردازنده و رفتم 1700 رو خرید و الان خیلی هم راضی و خوشحالم و فکر می کنم پولمو درست سرماه گذاری کردم چون اینجوری که با قیمت رم ها ی در حال صعود و عرضه ی محدود اینتل در ابتدا بوش میاد فکر نکنم حالا حالاها بشه یه سیستم مناسبتر از اینی که من گرفتم گیر اورد.

بقیه ی موارد همش بحث الکیه زیاد خودتونو در گیرش نکنید امروز اینتل فردا amd این چیزیه که بوده و خواهد بود... ^_^

مگه کسی فکر میکرد یک روز نوکیا ورشکسته بشه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

دیدم بحث داغ هست گفتم بیام یکم بیشتر جو بدم:4_joy::4_joy:(شوخی)

اقا یه cpu فقط نمیتونه 3d mark مد نظر داشت برای توان یه cpu این همه تست دیگه بهتر هست همه تست ها رو مد نظر داشت در این صورت باید عنوان رو عوض کرد نرسیدن به گرد پا 1700x  فقط کافی تست cinebench و چند تا بنچمارک دیگه هم دید

حرفم به طور کلی این هست که با یک تست نمیشه گفت یه پردازنده بهتر هست یا بهتر نیست

هر 2 پردازنده خوبی هستن  ولی همیشه اونی که ارزون تر هست به نظر من بهتر هست

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

یعنی فقط از لینوس پیدا کردین؟ خوبه هیچ ریو نیامده این کلمه (Killer Ryzen) به کار ببره تا سبک حرفه ای بودن را حفظ کند.بعضی هم نوشته اند سریعترین پردازنده گیمینگ ،  اینم از اون عنوان لینوس یوتیوب بهتر هست.در ضمن از نظر من لینوس یک دلقک هست و اصلا محتواش نگاه نمی کنم.حتی  کانال یوتیوب Hardware Unboxed و adoredtv  از اونم بهتر هست ، حرفه ای تر و دقیق تر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Alireza Api گفته است :

مگه کسی فکر میکرد یک روز نوکیا ورشکسته بشه؟

نوکیا که یکه تازه نبود رقیبان سر سختی داشت اما خب نمیشه این رو کتمان کرد که از بقیه پشتاز تر بود اما با اصرار بیجا و سعی بر رقابت با شرکت بزرگی چون گوگل و اپل بر سر سیستم عامل سیمبین خودش رو به ورطه ی نابودی کشوند!

پس اونقدرها هم بزرگ نبود یکی اینتله یکی مایکروسافت یکی اپل یکی گوگل اینا هیچوقت ورشکست نمیشن چون صاحب سبکن صاحب تفکر و تولید علم هستند و جایگزینی ندارن و بقیه شرکت های کوچک رو سریعا جذب می کنند و علمشون رو صاحب میشن حالا اون علم براشون شاید اندازه اون پولی که بابتش داده باشن شاید ارزش گاها نداشته باشه ولی همیشه بدنبال جذب و تولید علم روز هستند، اما برعکس نوکیا تا دلت بخواد جایگزین داشت و با یه کوتاهی کنار زدنش!!!

همین سامسونگ ممکنه یه روز ورشکست بشه از نظر من چون جایگزین داره با اینکه بزرگترین تولید کننده و فروشنده ی قطعه و چیپ و هر کوفت و مرگ دیگه ای که فکر کنی هست حالا چرا چون بنظر من الان که توی اوج هست بخاطر اینه تو هرچی بگی دست داره اما تا دلت بخواد رقیب تو اون کار داره اما سعی کرده جز نفرات اول باشه اما اگه یه لحظه غفلت کنه رقابت رو از دست میده ببین چه ضرر بزرگی سر نوت 5 داد اما خب اینگوشی چون فقط یه مدل بود و گذارا تونست رد کنه براحتی :P

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در در 1396/07/13, 19:58:56، Trickster گفته است :

نتایج پردازنده 6 هسته ای / 12 رشته ای 8700K هم امروز منتشر شد. البته موضوع اصلی این تاپیک بنچمارک در قسمت 3DMark 11 Performance بود اما فعلاً می تونیم در قسمت های TimeSpy و یا Firestrike شاهد مقایسه پرچمدار گیمینگ جدید اینتل با پردازنده 8 هسته ای / 16 رشته ای Ryzen 1700X باشیم:

ممنون بنچمارک تک رشته  این پردازنده نیستش؟ چون قدرت هر هسته هم خیلی مهمه. 

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

ممنون بنچمارک تک رشته  این پردازنده نیستش؟ چون قدرت هر هسته هم خیلی مهمه. 

درود و وقت بخیر

درست متوجه منظور شما نشدم! اگر منظورتون در همین تست های 3DMark هست که حقیقتش بنده تا حالا نتیجه این بنچمارک رو در این حالت هیچ جا ندیدم (شاید باشه ولی من ندیدم، اگر جایی به چشمم خورد براتون می فرستم) اما اگر منظورتون در هر بنچمارکی هست که خب میشه مثلاً نتیجه سریعترین تک هسته 4.7 گیگاهرتزی رو در بنچمارک های دیگری مثل بنچمارک معتبر Cinebench R15 بررسی کرد:

59d8de1c0ae53_CinebenchR15.thumb.JPG.8583a6244b83ac4cb88403fbff07cfe7.JPG

PassMark.thumb.JPG.212ff0c7104d972651b938ff9f558ff2.JPGY-Cruncher.thumb.JPG.b51044f63bac82c330fe6a42565a0b7e.JPG

که می بینید به لطف فرکانس بالاتر یک تک هسته نسبت به دیگر رقبا و همچنین مدیریت بهتر کش، در حالت Single-Threaded (ستون های زرد رنگ) عملکرد خیلی خوبی داشته. البته ناگفته نماند اینا کمی به سناریوهای تست هم بستگی داره مثل تنوع سخت افزار اما در کل کم و بیش نتیجه چیزی در همین حدودها هست.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اعضای محترم خبری لیون 

بی زحمت این تاپیک قفل کنید واقعا موضوع داره بیش از اندازه ادامه داده میشه.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه
در در 1396/07/14, 20:21:32، rezagtx گفته است :

درود

بایددید پردازش سنگین کجاست  و کاربر به چه چیزی نیاز داره اگر  مالتی ترد تسکینگ خیلی سنگین  مد نظرباشه  و آنقدر توان پردازشی نیاز باشه که بالا  هشت هسته و ده هسته که اصلا بحث جدا است میشه  پلتفرم اکستریم و بحثشون جداست واصلا برای کاربر عادی نیست  و این پردازنده  برای دسکتاپ عرضه شده نه  پردازش خیلی سنگین که شما مثال میزنید هر چند اینقدر توان پردازشی بالایی داره که اونجا هم کم نیاورده ضمنا اینتل با معماری بعدی قرار هسته های کاملا جدید با فین فت کوچک تر  و هشت هسته ای برای دسکتاپ عرضه کنه اونموقع یا این IPC و کلاکی که و فرکانسی که ممکنه 6 گیگاهرتز  هم برسه خیلی قدرتمند ظاهر میشه. نه نمیشه گفت حرفی برای گفتن نداره  در  اکثر تست های  حتی انهایی که مالتی تردینگ سنگین میخوان خیلی خوب ظاهر شده در حالی سی پی یو دسکتاپه و چون IPC بالایی داره بخاطر اینکه با یکم تلاش میشه هسته های بیشتری رو ازش اورکلاک کرد به فرکانس های بالا در باز یها هم خیلی خوب میدرخشه و اختلاف کارایی های زیادی ایجاد میکنه حتی با پردازندهای کمی قویتر از خودش. پس نمیشه بهش بی محلی کرد . مقایسه هشت هسته و بیشتر هم با این زمانی میتونه صحیح باشه که فاکتور قیمت رو در نظر بگیریم .  i5 این نسل داره در حد هi7 نسل پیش  کارایی میده با قیمت i5 و 6هسته ای هم است و با کمی اورکلاک میتونه فوق العاده بازار پردازنده رو چه رقیب چه خودی بهم بریزه.

ضمنا 4.0 گیگاهرتز قله اورکلاک  رایزنه و بسختی بدست میاد همیشه تضمین نیست که  اور بشه من اکثر تستها دیدم از Oc3dtv یا جیزی یا لاینس   تونستنghz 3.9 پایدار با اگزاتیک کولینگ بگیرن پس   همیشه  هم نمیشه راحت 4 گیگاهرتز زد . ولی کافی لیک رو دارن با دو سه تا کلیک تو بایوس 5تا 5.2 میزنن  این نکات هم هست. باید همه جنبه ها رو دید .

مقاله جامعی است پی سی گیمر نوشته خییل خوب بررسی میکنن مقایسه ها رو در تصاویر زیر حتی 1800x هم  در بازی ها به گرد پاش نمیرسه و در نمای کلی سی پی یو پرفومنس  بازهم یک بامب جدی در کارایی ایجاد شده

اتفاقا یکی از مشکلات بزرگ کافی لیک همین هست رضا جان.

پردازنده ها به فرکانس بالا می رسند ولی برای کنترل دما باید از کولینگ فوق العاده ای استفاده کرد! اکثر سایت ها از بهترین ایر و واترکولینگ ها کمک گرفتن و بعضی هم خنک کننده های تغییر فاز رو ترجیح دادن برای کنترل دمای 8700K در فرکانس 5 گیگاهرتز یا بیشتر. جالب اینکه خیلی از سایت ها چارتی برای دما ندارند و با یکی دو جمله سر و تهش رو هم آوردن. اعلام دمای اورکلاک که بماند...

http://www.tomshardware.com/reviews/intel-coffee-lake-i7-8700k-cpu,5252-12.html

تامز هاردور برای کنترل دمای پردازنده 8700K اورکلاک شده در فرکانس 4.9 از خنک کننده تغییر فاز استفاده کرده ولی باز هم زیر لود میانگین دما حدود 93 -94 بوده!

http://www.comptoir-hardware.com/articles/cpu-mobo-ram/34933-test-intel-z370-core-i7-8700k-i5-8400-i3-8350k.html?start=17

سایت بالا در 5 گیگاهرتز دمای 94 رو داشته با NH D15 نوکتوا که از خیلی از واترکولینگ ها هم بهتر هست!

https://www.kitguru.net/components/leo-waldock/intel-core-i7-8700k-and-core-i5-8400-with-z370-aorus-gaming-7/6/

Our 240mm Fractal Design S24 cooler can handle Threadripper but suffers with Core i7

https://www.vortez.net/articles_pages/intel_coffee_lake_core_i7_8700k_review,6.html

The CPU would boot and bench beyond 5.0GHz but temperatures crept past the 90C mark which we set as the safe-zone parameter (NZXT Kraken X52)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Behraad گفته است :

دوستان 8700k چه زمانی میاد؟ ارزش داره صبر کنم یا 1700x بخرم؟

باید منتظر موند . با شرایط کنونی بعید میدونم به این زودی ها وارد بشه.صبر کنید تا معلوم بشه رنج قیمتش تو ایران چقدر میشه. من خودم قیمت زیر 1.5 میلیون رو براش پیش بینی کردم ولی با اوضاع بازاری که الان میبینم بعدی میدونم به اون قیمت برسه دست من و شما.

قیمت دلاری پردازنده در خورده فروشی های خارج از کشور در زمان ارائه حدود 400 دلار بود و 30-40 دلاری بیشتر از قیمت اعلامی اینتل. الان هم که موجود نیست در اکثر سایت ها.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، HeX گفته است :

اتفاقا یکی از مشکلات بزرگ کافی لیک همین هست رضا جان.

پردازنده ها به فرکانس بالا می رسند ولی برای کنترل دما باید از کولینگ فوق العاده ای استفاده کرد! اکثر سایت ها از بهترین ایر و واترکولینگ ها کمک گرفتن و بعضی هم خنک کننده های تغییر فاز رو ترجیح دادن برای کنترل دمای 8700K در فرکانس 5 گیگاهرتز یا بیشتر. جالب اینکه خیلی از سایت ها چارتی برای دما ندارند و با یکی دو جمله سر و تهش رو هم آوردن. اعلام دمای اورکلاک که بماند...

http://www.tomshardware.com/reviews/intel-coffee-lake-i7-8700k-cpu,5252-12.html

تامز هاردور برای کنترل دمای پردازنده 8700K اورکلاک شده در فرکانس 4.9 از خنک کننده تغییر فاز استفاده کرده ولی باز هم زیر لود میانگین دما حدود 93 -94 بوده!

http://www.comptoir-hardware.com/articles/cpu-mobo-ram/34933-test-intel-z370-core-i7-8700k-i5-8400-i3-8350k.html?start=17

سایت بالا در 5 گیگاهرتز دمای 94 رو داشته با NH D15 نوکتوا که از خیلی از واترکولینگ ها هم بهتر هست!

https://www.kitguru.net/components/leo-waldock/intel-core-i7-8700k-and-core-i5-8400-with-z370-aorus-gaming-7/6/

Our 240mm Fractal Design S24 cooler can handle Threadripper but suffers with Core i7

https://www.vortez.net/articles_pages/intel_coffee_lake_core_i7_8700k_review,6.html

The CPU would boot and bench beyond 5.0GHz but temperatures crept past the 90C mark which we set as the safe-zone parameter (NZXT Kraken X52)

درود

اینها اور میکنند بعد میرنددراسترس تست ها  و aida 64 و .. بنچمارگ میگیرن دما بسیار بالا میره- من  ریویوی های زیاد دیدم بعدش میان در بازی ها  و اپلکیشن های عادی و  ....استفاده روزانه دما کاملا عادی است . بهرحال ریویوها نسبت بهش خیلی مثبت بوده و اکثرا ستودن کار اینتل رو

http://www.techradar.com/reviews/intel-core-i7-8700k

درد تست بالا میگه  که  دما  با توجه اورکلاکش اتفاقا طبیعی هم هست .  در لود های عادی  دماش کاملا نرماله-ضمنا اتوولت  استاک ولت نیست . خیلی ها مثل ریویو زیر اومدن از اتوولت مادبرد استفاده کردن 1.4 !! تزریق شده به cpu  دماش بالا رفته -هرچند همین رو میشه با  یافتن ولتاژ پایین تر  پایدار  خیلی بهتر اور کرد.مین بوردها اپدیت بایوس میگیرن.Oc3d برای مثال بایوسی رو چک کرد برای  یک برد  ایسوس که ولتآژ خیلی تایت تری رو  فراهم میکرد و دما رو  مناسب تر میکرد . اینها روز لانچه بعد بهتر میشه

http://www.trustedreviews.com/reviews/intel-core-i7-8700k-performance-benchmarks-conclusion

البته همون تست بالا هم  70 تا 75 بوده با کولر خوب-ضمنا چیزی است به نام MCE یا مولتی کور اینهاسنمنت. این چیزی است که خیلی جاها باعث افزایش دما میشه در بردهای ایسوس .  درموردش تحقیق کنید.

بخشی دیگره به موضوع سولدد و یاترمال پیست برای اتصال ای اچ اس و دای که صحبت میشه ازش . Crappy thermal interface material ، اینکه مرتب به اینتل ایراد میگیرن از زمان هازول  فیکس کن- من که خودم هازول دارم رویکی از سیستم هام بنده خدا زا 50 بالا تر نمیره نمیدونم چیش رو میگفتن داغ!

این بررسی هم هست جالبه  کلا به دما اایراد منفی نمیگیرن- من ندیدم کسی بگه غیر قابل استفاده است  برعکس همه ستودنن:

http://www.pcgamer.com/intels-8th-gen-processors-deliver-a-huge-jump-in-performance/

بهرحال از  قیمت خوب و کارایی فوق الهاده نمیشه گذشت-

دما هم باید ببنید در بازی ها و برنامه های روزانه چطوره که کاملا عادی است و براحتی اینجور که من دیدم  هرکس میتونه با این پردازنده 5 تا 5.1 رو بزنه خیلی ها روی تمام هسته ها. -

ATFouYaxBChqM5WYv4jWP8-650-80.png

2dAXvZxKG23dBt7dFCJsMZ-650-80.png

یک تست  ممکنه حال بیاد ولتآژ خیلی بالایی بده  برای MCE بعد در استرس تست دمای بالایی بگیره  نمیشه ملاک کرد من خودم فقط تست دمایی روبرای شرایط عادی قبول دارم . دلیل نمیشه که Cpu رو 6 هسته اور کردیم تا 5.1 حتی 5.2!!!!بعد استرس تست هم بگریم  بعد تست رو هم رد کنه یعنی پایدار باشه از دماش ایراد بگیریم.  ؟باید بریم در بازی ها و اپلیکیشن های روزانه جایی که من هر چی ریویو دیدم  ندیدم بگن در  استفاده روزانه و عادی به مشکل برخوردیم  .  نه اقا خنک کننده  تغییر فاز؟! این رو با کولر   aio هم میشه استفاده کرد.قبول کنید اینتل شاید پردازنده داغ بده بیرون ولی اینقدر شرکت بزرگی است   که تست های دمای استاک یا اور شدش رو بشه کنترل کرد  .

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، HeX گفته است :

باید بیاد و ببیند رنج قیمتش تو ایران چقدر میشه. من خودم قیمت زیر 1.5 میلیون رو براش پیش بینی کردم ولی با اوضاع بازاری که الان میبینم بعدی میدونم به اون قیمت برسه دست من و شما.

بله بخاطر وضعیت بازار گفتم اصلا ارزش صبر داره یا خیر،

معلوم نیست چه زمانی میاد؟

و اینکه پیش بینیتون در مورد 1700x چیه آیا باز هم امکان داره گرونتر بشه؟

البته عجله ندارم و میخوام با 1.5 بهترین سی پی یو رو برای چند سال بخرم

ویرایش شده توسط Behraad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، rezagtx گفته است :

درود

اینها اور میکنند بعد میرنددراسترس تست ها  و aida 64 و .. بنچمارگ میگیرن دما بسیار بالا میره- من  ریویوی های زیاد دیدم بعدش میان در بازی ها  و اپلکیشن های عادی و  ....استفاده روزانه دما کاملا عادی است . بهرحال ریویوها نسبت بهش خیلی مثبت بوده و اکثرا ستودن کار اینتل رو

http://www.techradar.com/reviews/intel-core-i7-8700k

درد تست بالا میگه  که  دما  با توجه اورکلاکش اتفاقا طبیعی هم هست .  در لود های عادی  دماش کاملا نرماله-ضمنا اتوولت  استاک ولت نیست . خیلی ها مثل ریویو زیر اومدن از اتوولت مادبرد استفاده کردن 1.4 !! تزریق شده به cpu  دماش بالا رفته -هرچند همین رو میشه با  یافتن ولتاژ پایین تر  پایدار  خیلی بهتر اور کرد.مین بوردها اپدیت بایوس میگیرن.Oc3d برای مثال بایوسی رو چک کرد برای  یک برد  ایسوس که ولتآژ خیلی تایت تری رو  فراهم میکرد و دما رو  مناسب تر میکرد . اینها روز لانچه بعد بهتر میشه

http://www.trustedreviews.com/reviews/intel-core-i7-8700k-performance-benchmarks-conclusion

البته همون تست بالا هم  70 تا 75 بوده با کولر خوب-ض

البته که متفاوت خواهد شد نتایج. اینا که نمونه ES هستند و با نمونه ای که دست من و شما برسه قطعا کمی تفاوت داره و با بهسازی بایوس شرایط کمی بهتر هم خواهد شد.

من خودم بیشتر به گفته های تامز استناد می کنم. تامز از کولر زیر استفاده کرده :

WbPPt3KcHeRpV7N2.jpg

alphacool eisbaer 420

رادیات بزرگ و 3 تا فن 140و در فرکانس 4.9 و در دمای اتاق 22 درجه در حین بازی دما حدود 85-90 بوده:

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9G

من فکر می کنم استفاده 24/7 این پردازنده در 5 گیگاهرتز حداقل یه واترکولر مثل H105 میخواد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، HeX گفته است :

البته که متفاوت خواهد شد نتایج. اینا که نمونه ES هستند و با نمونه ای که دست من و شما برسه قطعا کمی تفاوت داره و با بهسازی بایوس شرایط کمی بهتر هم خواهد شد.

من خودم بیشتر به گفته های تامز استناد می کنم. تامز از کولر زیر استفاده کرده :

WbPPt3KcHeRpV7N2.jpg

alphacool eisbaer 420

رادیات بزرگ و 3 تا فن 140و در فرکانس 4.9 و در دمای اتاق 22 درجه در حین بازی دما حدود 85-90 بوده:

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9G

من فکر می کنم استفاده 24/7 این پردازنده در 5 گیگاهرتز حداقل یه واترکولر مثل H105 میخواد.

100درصد  اور یک هیولا مثل 8700 با 6هسته روی  5.1 گیگاهرتز یا بیشتر کولر خوب میخواد شک نکنید. این میشه کلا سenthusiast دیگه کسی که رسیده به اینجا   فکر  این رو هم کرده!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا مادو تا دما داریم در تست ها یک نکته ای که خیلی ها بهش توجه ندارن . یکی دمای استرس تست  هاست یکی دمای شرایط عادی و نرمال . نود و نه درصد هایپی که میشه مربوط به موضوع ترمال یک چیپ  اکثرا روز لانچ با بایوس های ابتدایی و دماهای استرس تست هاست . همین چیپ کافی لیک تازه دارن خیلی از ریویور ها متوجه میشن که mcuروشن بوده و مثلا جیزی توسنت اومده امتیاز خیلی بالایی گرفته بعد گیمر نکسوس با برد گیگا نتونسته . بعد فهمیدن کهmcuبه صورت پیش فرض روشن بوده . پس خیلی از نکات پیش میاد بعد کشف میشن و این داستان ها هست. یکی دیگه  از نکات هایپ دمایی اینکه  هر وقت چیپی میاد بیرون معمولا بعضی از سایت ها برای ایجاد تاپیک و رفت و امد بیشتر به سایت یا کلا اتش زدن به جنگ فن بوی ها میان مثلا دمای استرس تست پرایم یا ایدا 64رو در اور سنگین با ولتاژبالا میزارن  بعد طرف هنوز نمیدونه خیلی  از تنظیمات بایوس چیه.

یک دمای دیگه که کاملا قابل اتکاست دمای  دیلی اپلیکشن هاست . باید دید وقتی بک پردازنده تا این فرکانس های بالا اور میشه  ایا در استفاده روزانه هم همین شرایط رو داره ؟هیچ وقت. چون ممکن نیست که دمای  پردازنده بشه مثل شرایط تست هاس مصنوعی . دماهای روز انه کاملا عادی هستن.

ضمناداین پردازنده های  کافی لیک رو باید  از یک دید متفاوتی نگاه کرد. یک نگر ش منفی بود دربارهx299اینتل که داغ میشه و ششصد وات وی ار ام میکشه و ..من تمام این موضاعات رو بررسی کردم .

اولا اون پلتفرم  سطح فوق حرفه ای است جایی که فقط چندین هزار دلار باید داد جای سی پی یوو مین برد و رم . خوب معمولا کسانی که میان به این پلتفرم خوب قطعا کاربر عادی نیستن و میدونن دارن چه میکنن و مبحث خنک کنندگی و... پاور و  رو رعایت میکنن و ازش اگاهن وارد این پلتفرم شدن هزینه داره .یکی دیگه بحثی بود که وی ارم ام داغ میشه و ... من تست های زیادی دیدم. بله مصرف بالا تا ششصد وات هم کل سیستم  موقع فقط لود سی پی و میرفت ولی ایسوس برای مثال گفته بود بردهاش اصلا با همین ویژگی ساخته شدن و وی ار ام میتونه هندل کنه و برد سی پی یو دو هزار دلاری که خودش پانصد دلاره قطعا  میدونه سازندش چه کنه و چطور بسازه و پایداری و این بحث ها مطمئنن موقع توسعه در نظر گرفته میشه. حالا یک ذهنیتی بود از اینتل و با اون ذهنیت که خیلی اش هم  اکثرا شنیده بودن و خودشون حتی سمت تست هم نرفته بودند، کاربران و یوزرها و سایت ها نگاه میخواستنن بکنن به کافی لیک .

موضوع اینه:  این یک محصول متفاوته باید از چشم خودش نگاهش کرد بله پلتفرم اکستریم اینتل و های پرفورمنس اش گرانه بله ولی کافی لیک روباید متفاوت نگاه کرد بهش میگن نگاه کردن به یک محصول و ارزیابی ان . متفاوته از محصول قبلی که من زیاد خوشم نیامد بخاطر قیمت های عجیب .

نمیشه کارایی خوب و قیمت مناسب این کافی لیک ها رو در نظر نگرفت حتی اگر قرار باشه کمی هزینه بشه برای کولر که من دیدم با aioخوب کورسیر راحت استفاده میشه  و هیچ مشکلی نیست . اگر به کارایی ایش نگاه کنیم در پنج گیگا هرتز واقعا کمی هزینه و ... ارزشش زو داره وشاید سریع ترین پردازنده موجوده زیر پلتفرم اکستریم.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...