رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی برای انتخاب cpu ایوی بریج یا سندی بریج

Recommended Posts

سلام
من میخواستم از بین 2500k و 3570k یکی رو انتخاب کنم و البته مادبردی که میخوام بردارم z77 هست 
سوالی که هست اینه که من سی پی یو رو برای اورکلاک میخوام و از اونجایی که تحقیق کردم سری سندی بریج برای اتصال ihs از لحیم استفاده کرده ولی تو ایوی بریج از خمیر بی کیفیت که خب نیاز به حدا کردن ihs هست و ازاون طرف هم سندی بریج از pci نسل 2 پشتیبانی میکنه 
حالا من موندم چون میخوام سی پی یو رو تا جا ممکن اور کنم و دنبال دردسر نیستم از بین این دو پردازنده کدومش برای خرید منطقی تره؟
با تشکر

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، ALFARED گفته است :

سلام
من میخواستم از بین 2500k و 3570k یکی رو انتخاب کنم و البته مادبردی که میخوام بردارم z77 هست 
سوالی که هست اینه که من سی پی یو رو برای اورکلاک میخوام و از اونجایی که تحقیق کردم سری سندی بریج برای اتصال ihs از لحیم استفاده کرده ولی تو ایوی بریج از خمیر بی کیفیت که خب نیاز به حدا کردن ihs هست و ازاون طرف هم سندی بریج از pci نسل 2 پشتیبانی میکنه 
حالا من موندم چون میخوام سی پی یو رو تا جا ممکن اور کنم و دنبال دردسر نیستم از بین این دو پردازنده کدومش برای خرید منطقی تره؟
با تشکر

من حدود 2 سال یه 3770k رو‌ oc میکردم

بطور مداوم

اخ نمیگفت ،با کولر ترمال رایتarchon

شما 3570 بردار که با مارد برد سازگار تر هست.و 22nm و DX11 و...

کلا تفاوت زیادی داره

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Javadmpower گفته است :

من حدود 2 سال یه 3770k رو‌ oc میکردم

بطور مداوم

اخ نمیگفت ،با کولر ترمال رایتarchon

شما 3570 بردار که با مارد برد سازگار تر هست.و 22nm و DX11 و...

کلا تفاوت زیادی داره

ممنون از شما بله منم نظرم همینه ولی مشکل دما رو میخوام بدونم و اینکه من کولری که براش در نظر گرفتم  ترمال رایت ماچو rt هست که خب فرکانس تارگتم 4.5 به بالاست و اینکه منم به طور مدوام میخوام  جوری که تا چن سال اور باشه و مشکلی پیش نیاد از هر لحاظ

لینک به دیدگاه

2600k انتخاب بهتریه

از هر دو اینها قویتره قیمتش هم اگر بگردید با 600 هم گیر میاد

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Trevor گفته است :

2600k انتخاب بهتریه

خب بازم pci  3 و یو اس بی 3  رو پشتیبانی نمیکنه و خب گرونتر هست من میخوام بدونم کسی اینجا هست که اگر 3570 گرفتم بتونه برام سطح ihs رو جدا کنه

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، ALFARED گفته است :

خب بازم pci  3 و یو اس بی 3  رو پشتیبانی نمیکنه و خب گرونتر هست من میخوام بدونم کسی اینجا هست که اگر 3570 گرفتم بتونه برام سطح ihs رو جدا کنه

چندان با قسمت usb موافق نیستم اما PCI3.0 درسته. هرچند تفاوت قدرت کارتی مثل 980 رو درگاه نسل 2 و 3 کمتر از 5% هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/05/22, 16:51:25، Trevor گفته است :

2600k انتخاب بهتریه

سلام

بانظر شما کاملا موافقم 

یه ای سون. قوی و ماهیه هنوزم و خوشقیمت

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/22, 16:51:25، Trevor گفته است :

2600k انتخاب بهتریه

دقیقا

منم همی رو دارم

اگر مین خوب داشته باشی حله 2-3 سالی هست که روی 4.5 گذاشتم بدون اضافه کردن ولتاژ

یه وقتایی هم که شیطونی میکردم تا 5.2 و 5.3 پایدار بود

usb3 هم که مین بوردم داره مشکلی نیست

اما اگه واسه گیم بخوای شاید pci e نسل 3 بهتر باشه ولی من مشکلی نداشتم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، kamyar sharifi گفته است :

دقیقا

منم همی رو دارم

اگر مین خوب داشته باشی حله 2-3 سالی هست که روی 4.5 گذاشتم بدون اضافه کردن ولتاژ

یه وقتایی هم که شیطونی میکردم تا 5.2 و 5.3 پایدار بود

usb3 هم که مین بوردم داره مشکلی نیست

اما اگه واسه گیم بخوای شاید pci e نسل 3 بهتر باشه ولی من مشکلی نداشتم

دقیقا من واسه گیم میخوام

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ferdosi گفته است :

سلام

بانظر شما کاملا موافقم 

یه ای سون. قوی و ماهیه هنوزم و خوشقیمت

مسئله این نیست من میخوام کمتر هزینه کنم برای پردازنده پس ناچارن باید یه i5 بردارم وگرنه من با خرید ای سون مشکلی ندارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، ALFARED گفته است :

مسئله این نیست من میخوام کمتر هزینه کنم برای پردازنده پس ناچارن باید یه i5 بردارم وگرنه من با خرید ای سون مشکلی ندارم

منظورم بنده هم کلی بود صرفا درمورد 2600 کا 

وگرنه بله درسته اختلاف قیمتشونم زیاده 

ولی شخصا 2500kرو ترجیح میدم. و کارشما رو مخصوصا اور کنید راه میندازه 

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، ferdosi گفته است :

منظورم بنده هم کلی بود صرفا درمورد 2600 کا 

وگرنه بله درسته اختلاف قیمتشونم زیاده 

ولی شخصا 2500kرو ترجیح میدم. و کارشما رو مخصوصا اور کنید راه میندازه 

سوالی که دتشتم اینه که تا چقدر میتونم 2500 رو اور کنم؟و اینکه اگر بخوام 3570 بگیرم و خب دیلایدش کنم بهتر از 2500 هست یا نه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، ALFARED گفته است :

سوالی که دتشتم اینه که تا چقدر میتونم 2500 رو اور کنم؟و اینکه اگر بخوام 3570 بگیرم و خب دیلایدش کنم بهتر از 2500 هست یا نه؟

راحت فکرکنم تا4.5 اور کنید 

بهتر که قاعدتا هست ولی خب. قیمتشم بیشتره ودیلاید  کردن دردسر های. خودشو داره و احتمال خراب شدن حین این کار هست حالا هرچند کم. 

اصلا شما 3570 قیمت مناسب بگیرید شاید نیازی به این کارم نباشه و بایه کولر خوب جواب بده باز دوستانی که این مدل رو دارن. و استفاده میکنن بهتر میتونن نظر بدند 

ولی 2600 کا که خودم دارم هم راحت اور میشه هم با یه واتر کولر دمای کاملا مناسبی تو اور داره

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

راحت فکرکنم تا4.5 اور کنید 

بهتر که قاعدتا هست ولی خب. قیمتشم بیشتره ودیلاید  کردن دردسر های. خودشو داره و احتمال خراب شدن حین این کار هست حالا هرچند کم. 

اصلا شما 3570 قیمت مناسب بگیرید شاید نیازی به این کارم نباشه و بایه کولر خوب جواب بده باز دوستانی که این مدل رو دارن. و استفاده میکنن بهتر میتونن نظر بدند 

ولی 2600 کا که خودم دارم هم راحت اور میشه هم با یه واتر کولر دمای کاملا مناسبی تو اور داره

,والا من تو یوتیوب روشهایی دیدم که با یک گیره خیلی راحت دیلاید میکنن و بدون ضربه و چیزی با یه حرکت دیلاید میشه و فکر نمیکنم اسیبی بزنه حتی دیدم که با ضربه هم دیلاید میکنن و مشکلی پیش نمیاد جوری که مثل اب خودن میمونه تنها مشکل من پیدا کردن خمیر خوب مثل لیکویید اولترا هست که گیر نمیاد

موضوع دیگه هم اینه که من برای کولر که ماچو rt در نظر گرفتم میخواستم بدونم تا چه حد میتونم روش حساب باز کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، ALFARED گفته است :

,والا من تو یوتیوب روشهایی دیدم که با یک گیره خیلی راحت دیلاید میکنن و بدون ضربه و چیزی با یه حرکت دیلاید میشه و فکر نمیکنم اسیبی بزنه حتی دیدم که با ضربه هم دیلاید میکنن و مشکلی پیش نمیاد جوری که مثل اب خودن میمونه تنها مشکل من پیدا کردن خمیر خوب مثل لیکویید اولترا هست که گیر نمیاد

موضوع دیگه هم اینه که من برای کولر که ماچو rt در نظر گرفتم میخواستم بدونم تا چه حد میتونم روش حساب باز کنم؟

اگر اینطور باشه که خوبه

باز توفروم میتونید نگاهی بندازید.  دوستان باتجربه که  دیلاید انجام دادن تجربشونو. تو تاپیکها گذاشتن 

درمورد کولر برا مورد شما بنظر میاد کاملا کافی. باشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

اگر اینطور باشه که خوبه

باز توفروم میتونید نگاهی بندازید.  دوستان باتجربه که  دیلاید انجام دادن تجربشونو. تو تاپیکها گذاشتن 

درمورد کولر برا مورد شما بنظر میاد کاملا کافی. باشه

خواستید اون روشی که مد نظرمه رو براتون لینکشو میزارم ببینید که کار 3 دقیقه بیشتر نیست و اینکه من تر فروم هم دیدم که بچه ها دیلاید کردن و روشهای متفاوت گذاشتن ولی اینی که من دیدم بهترین حالتشه

و اینکه اگر من بحای کولر ماچو از گرین گلایسر اوه 120 میلی استفاده کنم چی؟منساب هست  ایا؟

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، ALFARED گفته است :

خواستید اون روشی که مد نظرمه رو براتون لینکشو میزارم ببینید که کار 3 دقیقه بیشتر نیست و اینکه من تر فروم هم دیدم که بچه ها دیلاید کردن و روشهای متفاوت گذاشتن ولی اینی که من دیدم بهترین حالتشه

و اینکه اگر من بحای کولر ماچو از گرین گلایسر اوه 120 میلی استفاده کنم چی؟منساب هست  ایا؟

واس دیلاید اون وسیله که نیازه و صد البته امن تره حالا کجا گیر میاد اینجا مساله اصلیه

و پردازنده مدتی درون مایع تینر فوری باید بخوابه تا چسب زیر ihs نرم بشه (امیدوارم خود پردازنده نابود نشه:D) و راحت باز بشه

اگر زیر تینر دووم بیاره وسیله خاصی نیاز نیست بایه کارت پلاستیکی یا تلق نازک نایلونی هم میتونی بازش کنی

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Trevor گفته است :

واس دیلاید اون وسیله که نیازه و صد البته امن تره حالا کجا گیر میاد اینجا مساله اصلیه

و پردازنده مدتی درون مایع تینر فوری باید بخوابه تا چسب زیر ihs نرم بشه (امیدوارم خود پردازنده نابود نشه:D) و راحت باز بشه

اگر زیر تینر دووم بیاره وسیله خاصی نیاز نیست بایه کارت پلاستیکی یا تلق نازک نایلونی هم میتونی بازش کنی

منظورم از گیره گیره مخصوص دیلاید کردن نیست هر چند که اگر گیر بیاد خیلی بهتره منظورم از گیره اونایی که داخل کارگاه ها برای ثابت کردن قطعه کار استفاده میشه و اینکه لازم به تینر نیست چون این با فشار بسته شده گیره چسب برش میخوره و درواقع تو دو دقیقه انجام میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...