رفتن به مطلب

مشاوره در مورد انتخاب کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

بهترین مدل کارت گرافیک 1070 asus رو معرفی کنید بهترین مدل و... ( دوال ام باشه مشکلی نیست)

نوع مدل و دلیل رو ذکر کنید ممنون :x

نقل قول

حالا 2 تا سوال هم داشتم یک : فرق asus 1070 dual 8g با asus 1070 dual o8g چیه؟

توربو ، بوست و اورکلاک چه فرقی باهم میکنند؟

لینک به دیدگاه

سلام میخواستم بپرسم کارت گرافیگ asus 460rx oc به مادربرد ddr3 pci 2 میخوره مدلشم اینه. 

ASUS M5A97 LE R2.0 AM3

خواهشا مدیر گروه جواب بده چون سر جواب الکی. 800 تومان ضرر کردم

لینک به دیدگاه

سلام.

بهترین مدل اونی هست که قیمتش نسبت به قیمت جهانی مناسب تر هست. asus متاسفانه چند وقتی هست قیمت هاش منصفانه نیست . توجه داشته باشین میزان بوست واقعی بین مدل های مختلف رده بالا تفاوت زیادی باهم نداره و میشه گفت همیشه بوست واقعی بیشتر از چیزی هست که سازنده اعلام میکنه  اگه مشکل حرارتی  یا تغذیه ای نباشه و اختلاف نهایی قابل چشم پوشی هست. بنظر بنده msi gaming X تا وقتی که قیمتش مناسب تر هست گزینه ی خوبیه که هم خنک و بی صداست و هم زیبا و البته جمع و جور  .از لحاظ اورکلاک بدون افزایش ولتاژ در شرایط عادی هم تفاوت سقف نهایی بسیار کم هست و بسته به شانستون شاید حتی نتیجه ی بهتری نسبت به مدل گرانتر هم بگیرین  و مدل های گرانتر 1070 توجیهی برای هزینه ی بیشتر ندارن برای 1070 .

asus عموما برای مدل های اورکلاک شده (کلاک بالاتر از حد پیش فرض) از "O" استفاده میکنه . به عبارت ساده تر o8g نسبت به 8g از کلاک بالاتری در حالت base و boost استفاده میکنه.

base به کلاک پایه گفته میشه به عنوان مثال core clock مدل 8g پایه   1531 هست درصورتی که از لحاظ حرارتی و تغذیه (برق رسانی) مشکلی نباشه تا 1721 بوست میشه بصورت تضمین شده که عموما بوست نهایی بیشتر هست.overclock هم به عملیاتی گفته میشه که خودتون دست به تغییر کلاک (در اینجا افزایش کلاک) میزنین که در نتیجه میزان مصرف برق و حرارت قطعه بیشتر میشه.

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

بهترین مدل اونی هست که قیمتش نسبت به قیمت جهانی مناسب تر هست. asus متاسفانه چند وقتی هست قیمت هاش منصفانه نیست . توجه داشته باشین میزان بوست واقعی بین مدل های مختلف رده بالا تفاوت زیادی باهم نداره و میشه گفت همیشه بوست واقعی بیشتر از چیزی هست که سازنده اعلام میکنه  اگه مشکل حرارتی  یا تغذیه ای نباشه و اختلاف نهایی قابل چشم پوشی هست. بنظر بنده msi gaming X تا وقتی که قیمتش مناسب تر هست گزینه ی خوبیه که هم خنک و بی صداست و هم زیبا و البته جمع و جور  .از لحاظ اورکلاک بدون افزایش ولتاژ در شرایط عادی هم تفاوت سقف نهایی بسیار کم هست و بسته به شانستون شاید حتی نتیجه ی بهتری نسبت به مدل گرانتر هم بگیرین  و مدل های گرانتر 1070 توجیهی برای هزینه ی بیشتر ندارن برای 1070 .

asus عموما برای مدل های اورکلاک شده (کلاک بالاتر از حد پیش فرض) از "O" استفاده میکنه . به عبارت ساده تر o8g نسبت به 8g از کلاک بالاتری در حالت base و boost استفاده میکنه.

base به کلاک پایه گفته میشه به عنوان مثال core clock مدل 8g پایه   1531 هست درصورتی که از لحاظ حرارتی و تغذیه (برق رسانی) مشکلی نباشه تا 1721 بوست میشه بصورت تضمین شده که عموما بوست نهایی بیشتر هست.overclock هم به عملیاتی گفته میشه که خودتون دست به تغییر کلاک (در اینجا افزایش کلاک) میزنین که در نتیجه میزان مصرف برق و حرارت قطعه بیشتر میشه.

موفق باشین.

ممنون خیلی کمک کررین

اورکلاک و میدونم

دیروز هم زنگ زدم خدمات پس از فروش ایسوس پرسیدم اورکلاک هم شامل گارانتی هست یا نه اول گفت نه شما خودت میای اورکلاک میکنی نمیشه و اینا گفتم مثلا فرق i7 7700 یا 7700k تو آنلاک بودن با اورکلاکش هست وقتی خود شرکت سازنده ساپورت میکنه ، چرا شامل گارانتیش نکنه؟ برگشت گفت آره حق با شماست ولی تو ایران نه اونجا شامل میشه اینجا نه گفتم مگه نمایندگی رسمی نیستیند؟ گفتن چرا ولی نه:/

حالا به نظر شما پس اگر بخوام asus بگیرم asus dual o8g کفایت میکنه و خوبه و تفاوت چندانی با بقیه کارت گرافیک های هم سری و مدل خود نداره؟

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/24, 19:52:17، aryajv گفته است :

دوست عزیز سیپیو سری k و x مخصوص اورکلاک هستن و  اصلا برای اور ساخته شدن. اما کارت گرافیک ها اورکلاک کارخانه ای میشن که دیگه نیازی به اور نباشه ولی شما میتونین بازم اونو اورکلاک کنید. شما لازم نبود اورکلاکو اطلاع بدید. میتونید خودتون اورکلاک کنید و اگرم مشکلی بود به گارانتی ببرید و نگید اور کردید. اما اگر زیادی اورکلاک کنید و صدمه ای به کارت وارد شه شامل گارانتی نمیشه( منظور پشتیبان هم همین بوده احتمالا)

لینک به دیدگاه

با قیمت حاضر(2430.000) موردی که مدنظر دارین به هیچ عنوان مناسب نیست و توجیه نداره  و اگه حتما اصرار دارین asus باشه میتونین مدل strix gaming رو حدود 2.480 تومن پیدا کنین(توجه داشته باشین شاید داخل کیستون جا نشه) . درکل همونطور که عرض کردم متاسفانه asus چند وقتی هست سیاست قیمت گذاری جالبی نداره و از برند های دیگه میتونین مدل های بهتر و قیمت مناسب تر پیدا کنین . Msi در حال حاضر موجودیش کمه اما الان چک کردم داخل یکی از سایت ها msi 1080 gaming X رو 2.640 گذاشته بصورت فروش ویژه(قیمت لیون 2.750 هست)  که به مراتب انتخاب بهتری هستش و حدود 200 تومن افزایش بودجه برای 1080 بسیار هوشمندانه هست اگه البته قیمتش رو اشتباه نزده باشه و موجود باشه. در هرحال اگه داخل بازار بتونین همون 1070 gaming X رو هم پیدا کنین به احتمال زیاد قیمتش مناسب تر از asus dual باشه و همچنین از همه لحاظ گزینه ی بهتری هست .

لینک به دیدگاه

نقل قول

با قیمت حاضر(2430.000) موردی که مدنظر دارین به هیچ عنوان مناسب نیست و توجیه نداره  و اگه حتما اصرار دارین asus باشه میتونین مدل strix gaming رو حدود 2.480 تومن پیدا کنین(توجه داشته باشین شاید داخل کیستون جا نشه) . درکل همونطور که عرض کردم متاسفانه asus چند وقتی هست سیاست قیمت گذاری جالبی نداره و از برند های دیگه میتونین مدل های بهتر و قیمت مناسب تر پیدا کنین . Msi در حال حاضر موجودیش کمه اما الان چک کردم داخل یکی از سایت ها msi 1080 gaming X رو 2.640 گذاشته بصورت فروش ویژه(قیمت لیون 2.750 هست)  که به مراتب انتخاب بهتری هستش و حدود 200 تومن افزایش بودجه برای 1080 بسیار هوشمندانه هست اگه البته قیمتش رو اشتباه نزده باشه و موجود باشه. در هرحال اگه داخل بازار بتونین همون 1070 gaming X رو هم پیدا کنین به احتمال زیاد قیمتش مناسب تر از asus dual باشه و همچنین از همه لحاظ گزینه ی بهتری هست .

یعنی در صورتی که asus در اولیت اول باشه الان بهترین گزینه ( بدون صرف نظر قیمت و فقط کارایی مهم باشه )

gaming x

msi

strix

و در آخر dual

( به ترتیب ) است؟

ویرایش شده توسط aryajv
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

موفق باشین.

در ۱ ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

دوست عزیز سیپیو سری k و x مخصوص اورکلاک هستن و  اصلا برای اور ساخته شدن. اما کارت گرافیک ها اورکلاک کارخانه ای میشن که دیگه نیازی به اور نباشه ولی شما میتونین بازم اونو اورکلاک کنید. شما لازم نبود اورکلاکو اطلاع بدید. میتونید خودتون اورکلاک کنید و اگرم مشکلی بود به گارانتی ببرید و نگید اور کردید. اما اگر زیادی اورکلاک کنید و صدمه ای به کارت وارد شه شامل گارانتی نمیشه( منظور پشتیبان هم همین بوده احتمالا)

دوستان واسه من این امکان هستش که گرافیکمو از اونور بیارم

به نظرتون میارزه؟ وقتی نمایندگی هست از نظر قیمت یا معتبر بودن؟

مدل خاصی هست که اینور هنوز نیمده باشه

نمایندگی ایسوس هم گفت که از اونور بیارم شامل گارانتی نمیشه ،

میارزه که بیارم؟

لینک به دیدگاه

من خودم تو این فکرم یه سفر توریستی برم دبی هم دوتا کارت گرافیک بیارم هم یه هدست اشنایدر با یه مانیتور 4K و یه ریش تراش سری 9 فیلیپس . واقعا اختلاف قیمتش با ایران حداقل 6 میلیون میشه ...

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز والا من تقریبا ده الی 15 روز پیش یه گراف کارکرده 1070 galax hof بهم خورد قیمت 1480 با کلی ریسک خریدم چون از این برند چیزی نمیدونستم و از طرفی هم ارزون بود و گارنتیشم مونده به شک افتادم با هر ریسکی بود خردیم گراف رو انصافا گرافیک خوبیه کاملا خنکه تو یوتیوب هم چند جا دیدم جز بهترین های دنیاس اگه به پستت خورد بخر برند با کیفیتیه 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، nima19 گفته است :

درود دوست عزیز والا من تقریبا ده الی 15 روز پیش یه گراف کارکرده 1070 galax hof بهم خورد قیمت 1480 با کلی ریسک خریدم چون از این برند چیزی نمیدونستم و از طرفی هم ارزون بود و گارنتیشم مونده به شک افتادم با هر ریسکی بود خردیم گراف رو انصافا گرافیک خوبیه کاملا خنکه تو یوتیوب هم چند جا دیدم جز بهترین های دنیاس اگه به پستت خورد بخر برند با کیفیتیه 

توی بنچمارک پیداش نکردم

ولی میگردم ، ممنون

لینک به دیدگاه

عزیز دیروز هم گفتم به شما که کارت 1080 ام اس آی الان برای شما بهترین انتخابه با توجه به قیمت و شما گفتید ایسوس. من معمولا کسی چشم بسته بگه فلان برند باش بحث نمی کنم چون یه برندی رو دوست داره و دوست داشتن منطق سرش نمیشه. نمی دونم چه اصراری دارید حتما ایسوس باشه وقتی کارت ام اس آی  کیفیت خیلی خوبی داره و قیمتش هم مناسبه. کلا برند گرایی رو بذارید کنار و منطقی انتخاب کنید. این کارت ام اس آی هم خنکه و هم کم نویز و یه انتخاب خوب هستش.

کارت زیر با توجه به قیمت بهترین انتخابه با توجه به بودجه ای که دارید.

https://....ir/vga-msi-gtx-1080-oc-gaming-x-tf-vi-8gb

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، saeed110 گفته است :

عزیز دیروز هم گفتم به شما که کارت 1080 ام اس آی الان برای شما بهترین انتخابه با توجه به قیمت و شما گفتید ایسوس. من معمولا کسی چشم بسته بگه فلان برند باش بحث نمی کنم چون یه برندی رو دوست داره و دوست داشتن منطق سرش نمیشه. نمی دونم چه اصراری دارید حتما ایسوس باشه وقتی کارت ام اس آی  کیفیت خیلی خوبی داره و قیمتش هم مناسبه. کلا برند گرایی رو بذارید کنار و منطقی انتخاب کنید. این کارت ام اس آی هم خنکه و هم کم نویز و یه انتخاب خوب هستش.

درود دقیقا منم همیشه اینو میگم همیشه اون گرافیکی رو بگیرید که ارزون تره کاریم به مارکش نداشته باشید!همه خوبن حالا هرچی میخاد باشه شاید شاید فقط مارک gainward بشه گفت یمقدار کیفیتش پایین تره اینم فقط من شنیدم خودم نداشتم.....

درکل بخاطر دوسه فریم بالاتر پول اضافی ندید پای برند!چون اگه قرار باشه زمانی برسه که ۱۰۸۰ ازرده خارج بشه همه برنداشم از رده خارجن واون دوسه فریم بیشترم بکار نمیاد....

لینک به دیدگاه

آظ

در در 1396/05/25, 11:27:47، saeed110 گفته است :

oc اورکلاک شدس یا آنلاک؟

الان داخل دیجی کالا نگاه کردم نوشته این گرافیک 2 اسلات میخواد یعنی دوال هست؟

ویرایش شده توسط aryajv
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، aryajv گفته است :

آظ

oc اورکلاک شدس یا آنلاک؟

الان داخل دیجی کالا نگاه کردم نوشته این گرافیک 2 اسلات میخواد یعنی دوال هست؟

oc ینی فرکانس کاری کارت نسبت به فرکانس کارت رفرنس بالاتر هستش.

این کارت دو اسلاید می خواد ینی اندازه دو اسلاید فضا می گیره. بعضی کارت ها کولر باریکی دارن اندازه یه اسلاید جا می گیرن و بعضی ها هم کولر بزرگی دارن و اندازه سه اسلاید فضا اشغال می کنن. ربطی به دوال نداره.  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...