رفتن به مطلب

مشاوره برای انتخاب بهترین مانیتور 4K

RED
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

واقعا براتون متاسفم منفی هم نمی دم باید یه فرقی باشه

الله علم

O.o

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

جناب مانیتور های واید نسبتشون 16:9نیست بلکه 21:9

و اگه بخوای استاندارد رو دستی تغییر بدی تصاویر کشیده شده و کیفیت فایل تصویری پایین میاد!!!

اینکه مانیتور های عریض تا حدودی برای گیم بهتر هستن (نه همشون)درسته ولی برای خیلی از کاربرد های  دیگه خوب نیستن!

خب منظور من دقیقا همینه دیگه. کیفیتش پایین میاد.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

هر دو مانیتور خوب هستن ولی با توجه به اینکه ال جی 31 اینچ هست انتخاب بهتریه برای رزولوشن 4kچون 27 اینج کمی کوچیک هست برای نماش دسکتاب در حالت 4kو ممکنه مشکلاتی هر چند جزئی رو در بر داشته باشه و اینکه مانیتور ال جی از استاندارد اصلی 4k که 4096 پیکسل افقی هست بهره میبره و این یعنی تعداد بیشتر پیکسل در اینچ و در نتیجه کیفیت بافت در بازی ها بالاتر میره

به هر حال درسته که کیفیت تصویر پنل های مانیتور بالاتر از تی وی هست ولی با این قیمت های غیر منطقی مانیتور بهتر هست یه تی وی 4kبا قابلیت hdrبخرید تا اینکه این دو مدل مانیتور یا هر مانیتور دیگه ای رو انتخاب کنید!

دادش چه تی وی پیشنهاد میدی؟

لینک به دیدگاه

نسبت های 16.9 و 21.9 استاندارد هستن و برای مصارف مختلف ازشون استفاده میشه

اگه واسه فیلم میخای ، نسبت فیلم 21.9 هست اگه برا سریاله که نسبت 16.9 هست. البته فیلم های که با تکنولوژی imax ساخته میشن ( مثل فیلم dunkirk) بحثشون جداست.

اگه در خرید تلویریون یا مانیتور شک داری ، یه تاپیک بزن تا کلیه معایب و مزایای هردوشون رو دوستان برات میزارن یا  میتونی با یه سرچ توی نت تفاوتاشونو دریابی

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، mohammadtabrizi گفته است :

دادش چه تی وی پیشنهاد میدی؟

برند ال جی سری 6900 خوب هستن

قیمت حدود 2400 -2500 در سایز 43با گارانتی اصلی ولی با گارانتی متفرقه یا خرید از بانه یا جنوب زیر دو تومن هم پیدا میشه که البته ریسکش هم باید بپذیری چون گارانتی های متفرقه و کالای بانه ای در حقیقت هیچ ضمانتی ندارن

فقط دقت کن به تعداد پیکس ها،نرخ تازه سازی تصویر(زیر 60 نباشه چون یه سری 50 هست) و اینکه حتما از قابلیت HDRپشتیبانی کنه

ویرایش شده توسط Keykhosro.Goorani
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، i-Farzad گفته است :

نسبت های 16.9 و 21.9 استاندارد هستن و برای مصارف مختلف ازشون استفاده میشه

اگه واسه فیلم میخای ، نسبت فیلم 21.9 هست اگه برا سریاله که نسبت 16.9 هست. البته فیلم های که با تکنولوژی imax ساخته میشن ( مثل فیلم dunkirk) بحثشون جداست.

اگه در خرید تلویریون یا مانیتور شک داری ، یه تاپیک بزن تا کلیه معایب و مزایای هردوشون رو دوستان برات میزارن یا  میتونی با یه سرچ توی نت تفاوتاشونو دریابی

چه سریال و چه فیلم سینمایی

اکثر محتوایی که فعلا برای دانلودو یا پخش آنلاین موجود هست و یا به صورت نسخه های فیزیکی در ایران و جهان به فروش میره از استاندارد 16:9 پیروی میکنن!!!

فعلا 1080Pفراگیرترین استاندارد ارائه شدس و نسبت 1.85:1 سینمایی و یا نسبت2.2:1 65 و 70 میلیمتری جایگاه کم و کوچکی در محتوای در دسترس داره

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

چه سریال و چه فیلم سینمایی

اکثر محتوایی که فعلا برای دانلودو یا پخش آنلاین موجود هست و یا به صورت نسخه های فیزیکی در ایران و جهان به فروش میره از استاندارد 16:9 پیروی میکنن!!!

فعلا 1080Pفراگیرترین استاندارد ارائه شدس و نسبت 1.85:1 سینمایی و یا نسبت2.2:1 65 و 70 میلیمتری جایگاه کم و کوچکی در محتوای در دسترس داره

99 درصد فیلم های سینمایی با استاندارد 21.9 هستند. انیمیشن ها و imax و تعدادی دیگر استاندارد متفاوتی دارند ولی 99 درصد فیلم ها 21.9 هستند

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

برند ال جی سری 6900 خوب هستن

قیمت حدود 2400 -2500 در سایز 43با گارانتی اصلی ولی با گارانتی متفرقه یا خرید از بانه یا جنوب زیر دو تومن هم پیدا میشه که البته ریسکش هم باید بپذیری چون گارانتی های متفرقه و کالای بانه ای در حقیقت هیچ ضمانتی ندارن

فقط دقت کن به تعداد پیکس ها،نرخ تازه سازی تصویر(زیر 60 نباشه چون یه سری 50 هست) و اینکه حتما از قابلیت HDRپشتیبانی کنه

لینکی داری بدی؟؟

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، i-Farzad گفته است :

99 درصد فیلم های سینمایی با استاندارد 21.9 هستند. انیمیشن ها و imax و تعدادی دیگر استاندارد متفاوتی دارند ولی 99 درصد فیلم ها 21.9 هستند

1080*1920 رو نسبت بگیریم میشه21:9؟؟؟!!!O.o

گفتم محتوای در دسترس!!!

یه سری به سایت های دانلود فیلم و سریال بزن زده دانلود 480p , 720p,1080p که بیشترشون تمام صفحه هستن در نسبت 16:9

اینا کدومشون 21:9 هست؟؟

خیلی از فیلم های سینمایی در پنل 16:9 حاشیه ای ندارن و تمام صفحه هستن و سریال ها هم که اکثر 16:9 هستن!شما چطور میگی 99 درصد؟!

یا اونچه به صورت نسخه فیزیکی عرضه میشه در بازار ایران کدومش 21:9 هست؟استاندارد کدوم تی وی الان 21:9 هست؟؟2160*3840 رو نسبت بگیریم میشه 21:9؟؟!!

بحث سینما جداس

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mohammadtabrizi گفته است :

لینکی داری بدی؟؟

یه مدل بود من دیدم فکر کنم 6920 ال جی بود کیفیت خیلی خوبی داشت ولی لینک نمیدم ممکنه اشتباه باشه(مدل دقیقشو یادم رفته)

یه پیشنهاد بهت میدم تلویزیون و مانیتور چیزی نیست که بشه با نقد و بررسی کیفیت تصویرشو فهمید

برو مغازه بگو یه تی وی 42 یا 43 اینچ میخوام که اولترا اچ دی باشه و اچ دی ار رو پشتیبانی کنه

خودت یه نصفه روز وقت بزار چندتا مغازه رو بگرد و مدل های پیشنهادی رو کیفیت تصویرشو چک کن  و حتما  هر کدوم رو دیدی تصویرش بهتره مدل دقیقشو از فروشنده بگیر و تو نت سرچ کن اگه مشکل خاصی نبود همون رو بخر!

مثلا من خودم چند وقت پیش میخواستم یه مانیتور بخرم یه مدل بود از ال جی خیلی خوشم اومد با کیفیت تصویر عالی ولی بعد دیدم تو نت نظرات منفی خیلی هست و ظاهرا اکثرشون بعد یه سال پنلشون مشکل پیدا میکنه!به خاطر همین میگم حتما بعدش تو نت هم یه سرچ بکن و بعد بخر

https://www.digibaneh.com/تلویزیون-ال-ای-دی-4k-ال-جی-سری-uh850v-با-صفحه-49-اینچ.html

این مدل رو هم زیاد دیدم تعریف میکنن ازش البته 49 هست ولی فکر کنم کوچک ترش هم باشه

http://www.lg.com/ir/tvs/lg-49UH65200GI-uhd

اینم هست ولی باز خودت بگرد و با چشم خودت ببین

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

1080*1920 رو نسبت بگیریم میشه21:9؟؟؟!!!O.o

گفتم محتوای در دسترس!!!

یه سری به سایت های دانلود فیلم و سریال بزن زده دانلود 480p , 720p,1080p که بیشترشون تمام صفحه هستن در نسبت 16:9

اینا کدومشون 21:9 هست؟؟

خیلی از فیلم های سینمایی در پنل 16:9 حاشیه ای ندارن و تمام صفحه هستن و سریال ها هم که اکثر 16:9 هستن!شما چطور میگی 99 درصد؟!

یا اونچه به صورت نسخه فیزیکی عرضه میشه در بازار ایران کدومش 21:9 هست؟استاندارد کدوم تی وی الان 21:9 هست؟؟2160*3840 رو نسبت بگیریم میشه 21:9؟؟!!

بحث سینما جداس

شما انگار بالایی. من کجا گفتم 1920*1080 میشه 21.9 ؟؟؟

سریال ها همگی 1920*1080 هستن و فیلم ها نسبت 21.9  نمیدونم شاید شما فیلم ها ایرانی یا هندی میبینی که 16.9 هستن ولی فیلم های هالیوودی 99 درصدشون  21.9 هستن

هر فیلم هالیوودی شما میخای دان کن در قسمت مشخصات پیکسل هارو  نسبت بگیر اونموقع متوجه میشی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...