رفتن به مطلب

راهنمایی : GTX1080 یا انتظار؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر دوستان گل لیون.

یک مدتی هست میخام گرافیک سیستمم رو ارتقا بدم.

خودم یک مقدار برای تصمیم گیری هام AMD رو ترجیح میدم.

حالا موندم 1080 بگیرم ( که هر روز داره به قیمتش اضافه میشه و عادلانه هم نیست) یا منتظر باندل های AMD وگا بمانم؟

مدل گرافیک مدل نظرم هم MSI gaming هست با قیمت 2700 اگر اشتباه نکنم یکم کمتر یا بیشتر.

بودجه هم 3300

لینک به دیدگاه

• ارسال 54
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

درود

وگا عملکرد بدی نداشته ولی حالا چطور قیمت گذاری بشه مشخص نیست و احتمال زیاد قیمتش در ایران بالا بشه.

بازار گرافیک ها بیشتر به خاطر ماینینگ اینطور شده و شاید به این زودی ها پایین نیاد و شایدم یه دفعه دیدید اومد اصلا مشخص نیست.

شما با اون بودجه میتونید یکم روش بذارید یه MSI ARMOR 1080 TI بگیرید که از بهترین 1080 هم بازم قویتره.

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

درود بر دوستان گل لیون.

یک مدتی هست میخام گرافیک سیستمم رو ارتقا بدم.

خودم یک مقدار برای تصمیم گیری هام AMD رو ترجیح میدم.

حالا موندم 1080 بگیرم ( که هر روز داره به قیمتش اضافه میشه و عادلانه هم نیست) یا منتظر باندل های AMD وگا بمانم؟

مدل گرافیک مدل نظرم هم MSI gaming هست با قیمت 2700 اگر اشتباه نکنم یکم کمتر یا بیشتر.

بودجه هم 3300

منم موندم والا! قیمتا خیلی بدن. اگه قیمتا کم بشن هم هزار سال طول میکشه تا تو ایران قیمتارو کم کنن.   vega64  تا اونجایی  هم که شنیدم میگن هنوز قدرتش به 1080 نمیرسه. ولی خب بروزتره

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Done گفته است :

درود

وگا عملکرد بدی نداشته ولی حالا چطور قیمت گذاری بشه مشخص نیست و احتمال زیاد قیمتش در ایران بالا بشه.

بازار گرافیک ها بیشتر به خاطر ماینینگ اینطور شده و شاید به این زودی ها پایین نیاد و شایدم یه دفعه دیدید اومد اصلا مشخص نیست.

شما با اون بودجه میتونید یکم روش بذارید یه MSI ARMOR 1080 TI بگیرید که از بهترین 1080 هم بازم قویتره.

یکی از دوستاد در انجمن از مشکل دمایی این کارت میگفت. کلا خودم از مدل آرمور خوشم نمیاد قیافتا.

بودجه هم نمیتونم زیاد کنم حتی 1000 تومن چون واقعا زورم میاد.xD

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mohammadtabrizi گفته است :

منم موندم والا! قیمتا خیلی بدن. اگه قیمتا کم بشن هم هزار سال طول میکشه تا تو ایران قیمتارو کم کنن.   vega64  تا اونجایی  هم که شنیدم میگن هنوز قدرتش به 1080 نمیرسه. ولی خب بروزتره

قیمت ها کم نمیشه طبق برسی که کردم. هم قیمت  ارز زیاد شده هم تعداد گرافیک ها کم شده به خاطر ماین هم حافظه DRAM کم یاب شده.ارز دیجیتالی هم که داره هر روز زیاد میشه.

بزار بگن قدرتش کمتره من HBD2 رو خیلی دوست دارم.^_^

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، saeed0c گفته است :

قیمت ها کم نمیشه طبق برسی که کردم. هم ارز زیاد شده هم تعداد گرافیک ها کم شده به خاطر ماین هم حافظه DRAM کم یاب شده.ارز دیجیتالی هم که داره هر روز زیاد میشه.

بزار بگن قدرتش کمتره من HBD2 رو خیلی دوست دارم.^_^

دوست عزیزمون هم بالا گفتن فک کنم. وگا اگه به ایران بیاد فک کنم قیمتاش از مدل ti 1080 هم بیشتر شه!!

اگه بودجتو تونستی زیاد کنی همون gtx 1080 ti بخر. اگه نه همون مدلی که خودت گفتی خوبه

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، mohammadtabrizi گفته است :

دوست عزیزمون هم بالا گفتن فک کنم. وگا اگه به ایران بیاد فک کنم قیمتاش از مدل ti 1080 هم بیشتر شه!!

اگه بودجتو تونستی زیاد کنی همون gtx 1080 ti بخر. اگه نه همون مدلی که خودت گفتی خوبه

اگر بیشتر شه اعتراض میکنم xD

لینک به دیدگاه

من بررسی که از Techpowerup خوندم، توش گرافیک VEGA 64 با GTX 1080 FE تو یه حد بودن(بعضی بازی ها VEGA جلو تر بعضی بازی ها 1080 جلوتر ولی AMD بیشتر به نظر می رسید به خاطر تنظیم نبودن درایور عقبه پس ممکنه با اصلاح کردن درایور به مرور بهتر بشه).

ولی حالا حالا ها باید منتظر مدل های غیر رفرنس باشید.چون اونطوری که من توی بررسی دیدم VEGA توی دیزاین رفرنس خود AMD عملکرد خوبی نداشته چون وقتی بایوس رو از حالت Power Saving به حالت Turbo بردن افزایش کارایی 5 درصد بوده ولی مصرف کارت 100-120 وات بیشتر شده(بعضی مواقع توی حالت Turbo بدتر از Power Saving بوده که احتمالا به این دلیله که توی حالت Turbo میزان ولتاژ و مصرف رو در حداکثر گذاشتن ولی به خاطر همین مصرف و ولتاژ بیشتر کارت دچار Thermal Throttle شدید شده و اونقدری که انتظار می رفته ازش افزایش کارایی نداده. من منتظرم ببینم توی مدل واتر کول شده عمل کرد چطوره) .در حالت Power Saving کارت Vega 64 حداکثر 207  وات مصرف داشته که در مقابل GTX 1080 هم حداکثر به 186 وات رسیده که اختلاف 20 واتی دارن.مشکل دیگه ای که VEGA با دیزاین رفرنس داره مشکل دما و نویز هستش که کلا همه ی کارت های رفرنس این مشکل رو دارن (حتی 1080  توی دیزاین رفرنس به 83 درجه رسیده) و کلا توی دیزاین رفرنس Thermal Throttle برای کارت وجود داره.پس بهتره منتظر مدل های غیر رفرنس مخصوصا از Sapphire  باشید.

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Radeon_RX_Vega_64/

https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_1080/

این از این نظر که از لحاظ قدرتی چطورن. از این لحاظ که کدوم در بازار حال ایران با این شرایط ارزش خرید دارن راستش مشکل اصلی بازار فعلی موجودی تا قیمت(اگر قیمت ها عجیب غریب شدن و بالا رفتن باز هم بیشتر بر میگرده به موجودی تا چیز دیگه...توی بازار ما همیشه بر عکس کشور های دیگه تا یه چیزی ته می کشه گرون می شه به جای اینکه ارزون بشه).مطمئنن VEGA 64 ورودش به بازار تا اواسط پاییز طول می کشه  با این اوضاع فعلی بازار که قطعه وارد نشده فروخته می شه ( یا به ماینرها یا به کسایی که عمده می خرن و بعد دونه دونه به بازار میارن و به قیمت های بالا می فروشن)و من به نظرم تا آخر 2017 اوضاع  به همین صورت خواهد بود.اما اگر تا آخر 2017 تولید کارت های مخصوص به ماین بیشتر بشه یا Difficulty کوین ها به دلیل هجوم بالای Hobby Miner ها توی کل دنیا بالا بره، اوضاع عوض می شه اما اینا حدس و گمان و اما و اگره.پس اگر حوصله دارید تا دی ماه صبر کنید که ببینید تا کریسمس چی می شه که صبر کنید، اگر نه که یه 1080 بخرید.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

من هربار که گرافیک میفروشم ارتقاء بدم فرتی گرون میشه بعدش اصلا خر ما از بدو تولد دم نداشت

لینک به دیدگاه

به نظر من اگه ۱۰۸۰با گرافیک قبلیت خیلی اختلاف داره بخر غیر از این نخر. من که ۱۰۸۰داشتم به مفت فروختم الان کمتر از ۱۰۸۰ti lightingراضیم نمیکنه زورم میاد بهش ۴تومن بدم که تا چند وقت پیش۳۳۰۰هم ناز میکردم بخرم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، EVGA OC گفته است :

به نظر من اگه ۱۰۸۰با گرافیک قبلیت خیلی اختلاف داره بخر غیر از این نخر. من که ۱۰۸۰داشتم به مفت فروختم الان کمتر از ۱۰۸۰ti lightingراضیم نمیکنه زورم میاد بهش ۴تومن بدم که تا چند وقت پیش۳۳۰۰هم ناز میکردم بخرم

الان سه ساله R9 280x دارم.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

الان سه ساله R9 280x دارم.

بقیه قطعات سیستم شما چیست(cpu  .  Ram   .  Power   min)؟ شما ۱۰۷۰هم بخرید یک دنیا تفاوت احساس میکنید .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، EVGA OC گفته است :

بقیه قطعات سیستم شما چیست(cpu  .  Ram   .  Power   min)؟ شما ۱۰۷۰هم بخرید یک دنیا تفاوت احساس میکنید .

نه 1070 کمه. اگر بخوام این طوری خرج کنم 1060 میگیرم اونم کارکرده. بقیشو میزارم جیبم خیلی هم تفاوت حس میکنم.

2700k 4.7ghz+8gig2133 1kw silverstone mAin ASUS maximus IV Extreme

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

سلام.

بیش از 7 ماهه 1080 دارم مدل واتر.

بی نهایت راضیم و بازی نبوده که ماکزیمم تنظیمات رو 2K نتونم بازی کنم. دما بی نهایت خوب و عالی.

پیشنهاد من خرید 1080 هست.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

من همین خواستم کارتمو بفروشم قیمتا به پایین ترین حدش رسید و الان که میخوام بخرم در بالاترین حدشه!!!O.oxD

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

نه 1070 کمه. اگر بخوام این طوری خرج کنم 1060 میگیرم اونم کارکرده. بقیشو میزارم جیبم خیلی هم تفاوت حس میکنم.

2700k 4.7ghz+8gig2133 1kw silverstone mAin ASUS maximus IV Extreme

به نظر من ۱۰۸۰خیلی کافیه چون رمتونم کمه پردازنده هم زیاد قوی نیست که 1080tiبذارید شما قطعاتتون برای۱۰۸۰tiگلوگاه هست پاور هم باید یک۸۵۰بذارید

لینک به دیدگاه

با همون گرافیک۱۰۸۰هم بعدها رم۱۶با یک پردازنده ۷۷۰۰و یک مین h270بذارید تفاوته قابل توجهی رو خودتون احساس میکنید.با گرافیک۱۰۸۰پیج فایل ویندوز تون رو خاموش کنید کم بودن رم ۸تو بعضی از بازیها براتون مشهوده

ویرایش شده توسط EVGA OC
لینک به دیدگاه

داداش خوبم سلام

بگرد تو فامیل یا دوستان ببین کی داره میره اونور آب . دوبی  یا اروپا . بده باست بیارن من دادم دامادمون 1080ti مدل اکستریم گیگا باسم بیاره از سوئد 750دلار خرید که میشه دو میلیون و هشتصد و هشتاد هزار تومن

واقعا یه خرید عالی شد باسم . یا خودت اگر قصد مسافرت داری برو دوبی هم حال کن 3روزه هم یه خرید خوب کن بیا البت اگه داری .. اگرم نه که انتظار . هندونه دربسته رو انتخاب کن شاید اومد پایین . من قبل از مدل گیگا میخواستم مدل زوتک ای ام پی اکستریم رو بگیرم که تو یه  شب که خودم تعلل کردم بگم بیاره از 770دلار رفت رو 851دلار .

ببین داداشم کلا کارت گرافیک و رم داره میکشه بالا دلیلشم نبود و کمبود DRam ها هستش و یکی دیگه این جریان ماینرها . که خرید عمده میزنن

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، EVGA OC گفته است :

به نظر من ۱۰۸۰خیلی کافیه چون رمتونم کمه پردازنده هم زیاد قوی نیست که 1080tiبذارید شما قطعاتتون برای۱۰۸۰tiگلوگاه هست پاور هم باید یک۸۵۰بذارید

برای 1080 ti پاور 700 وات هم کفایت میکنه و حتی کمتر با این سیستمی که ذکر شده توان مصرفی به 500 هم نمیرسه در لود کامل و در بدترین حالت و بعد گذشت دو سه سال و افت توان پاور باز هم حداقل 200 واتی بدون استفاده میمونه و با توجه به اینکه برای بهینه شدن راندمان کاری سیستم معمولا 30 درصد توان پاور باید آزاد باشه باز هم پاور 700 جواب خواهد داد!

مگر اینکه بخوان جفت استفاده کنن که با توجه به گرمای ایجاد شده و مصرف زیاد دو کارت و نسبت قیمتی هر سری به نظرم معمولا کار منطقی نیست و وقتی سری جدید عرضه میشه فروش کارت قبلی و خرید گرافیک جدید خیلی منطقی تر هست

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Arash_1367 گفته است :

داداش خوبم سلام

بگرد تو فامیل یا دوستان ببین کی داره میره اونور آب . دوبی  یا اروپا . بده باست بیارن من دادم دامادمون 1080ti مدل اکستریم گیگا باسم بیاره از سوئد 750دلار خرید که میشه دو میلیون و هشتصد و هشتاد هزار تومن

واقعا یه خرید عالی شد باسم . یا خودت اگر قصد مسافرت داری برو دوبی هم حال کن 3روزه هم یه خرید خوب کن بیا البت اگه داری .. اگرم نه که انتظار . هندونه دربسته رو انتخاب کن شاید اومد پایین . من قبل از مدل گیگا میخواستم مدل زوتک ای ام پی اکستریم رو بگیرم که تو یه  شب که خودم تعلل کردم بگم بیاره از 770دلار رفت رو 851دلار .

ببین داداشم کلا کارت گرافیک و رم داره میکشه بالا دلیلشم نبود و کمبود DRam ها هستش و یکی دیگه این جریان ماینرها . که خرید عمده میزنن

دوبی که یکی از دوستان تو فروم میگفت زیاد فرق نداره با اینجا!!

الان این کارتو واست اورد گمرکی نخورد؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Keykhosro.Goorani گفته است :

دوبی که یکی از دوستان تو فروم میگفت زیاد فرق نداره با اینجا!!

الان این کارتو واست اورد گمرکی نخورد؟

تو ساک خودش میزاره میاره نه گمرکی نداره قبلا هم سه تا ماشین ریش تراش و گوشی آورد هیچی نگرفتن

لینک به دیدگاه

به نظر من همون 1080 ام اس ای رو بگیر خیلی خوبه.تو این مدت پیشرو هم قراره قیمت کارتا دوباره افزایش پیدا کنه.پس همین زود تری بخری بهتره.در مورد وگاهم  وگا تا بخواد بیاد به بازار بیشترشو ماینتر ها میخرن و قیمتش خیلی بیشتر از اون مبلغی که ای ام دی کفته میشه و تازه خودت از بازار ایران خبر داری که  یه جنس جدید بیاد ایران با چه قیمت بالایی وارد میشه به جز برخی از محصولات خاص.

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/31, 11:37:57، SamanSina گفته است :

به نظر من همون 1080 ام اس ای رو بگیر خیلی خوبه.تو این مدت پیشرو هم قراره قیمت کارتا دوباره افزایش پیدا کنه.پس همین زود تری بخری بهتره.در مورد وگاهم  وگا تا بخواد بیاد به بازار بیشترشو ماینتر ها میخرن و قیمتش خیلی بیشتر از اون مبلغی که ای ام دی کفته میشه و تازه خودت از بازار ایران خبر داری که  یه جنس جدید بیاد ایران با چه قیمت بالایی وارد میشه به جز برخی از محصولات خاص.

من یه سوال برام پیش اومده چرا هر پستی شما میزارید 4-5 تا مثبت سریع میگیره:62_dizzy_face:

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، GRANDAM گفته است :

من یه سوال برام پیش اومده چرا هر پستی شما میزارید 4-5 تا مثبت سریع میگیره:62_dizzy_face:

داداش من یه مثبت بهت دادم تو دلت نمونه برو حال کن

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Arash_1367 گفته است :

داداش من یه مثبت بهت دادم تو دلت نمونه برو حال کن

خخخ ممنون داداش نه من سوال برام پیش اومده بود هرپستی میزارن میگن عالی مثلا یدفعه 5-6 تا مثبت میخوره میخواستم دلیلشو بدونم منم یدونه دادم بهتونxD

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...