رفتن به مطلب

! راهنمایی در خرید سیستم Hi-End با بودجه 3,500 !

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

بچه ها

بعد سالیان میخوام یه سیستم Hi-End جمع کنم با بودجه 3,500 . مشاوره میخواستم ؛ دستتون درد نکنه . سیستم پیشنهادی خودمم اینه :

قیمتا رو حدودی گرفتم

CPU = Intel : Core i7 2600K 415

MB = GIGAByte : GA - Z68 - UD7 - B3 650

VGA = EVGA : GTX 560Ti SC 350

RAM = ? : 2x4GB 2000MHz 8-8-8-24CL 250

HDD = WD : 1x2TB Black + 1x2TB Green 200+140

SSD = OCZ : 1x120GB Vertex III + 1x60GB Agility 370+260

PSU = Enermax : Revolution +85 1250W SLI 400

ODD = Plextor : DVD/RW 24x SATA 50

Case = CoolerMaster : HAF X 250

- خوب هست سیستمش ؟ نقصی تو ساپورت قطعات با هم نیست ؟ البته من این قطعاتو با دلیل انتخاب کردم . اما اگه قطعه دیگه ای پیشنهاد میدین دلیلتون رو هم ذکر کنید . مثلا : مادربرد رو چون قلق گیگا کاملا دستمه و این مدل چون دوتا 16× ساپورت میکنه ( با اینکه میدونم فرق زیادی با 8× نداره ) و سیستم خنک کنندگی خوبی داره انتخابش کردم و ... .

- رمشو معرفی کنید با مشخصاتی که نوشتم ، تاجاییکه ممکنه ؛ اگه نه که یه چیزه مشتی معرفی کنید . تایمنگش دیگه از اینی که نوشتم بدتر نباشه !

- چون این اولین سیستمی High هست که خودم دارم میبندم ... نکته ای توی اسمبل هست که باید رعایت کنم ؟ مثل اتصال جامپر ها ، نحوه خمیر گذاری و ... .

- یه کولر CPU معرفی کنید که جمو جور باشه ، خوش قیافه باشه ، معکعبی باشه مثل V8 و V6 ، نویش خیلی پایین باشه ، وزنش زیاد نباشه و ... خلاصه که کاراییش اصلا مهم نیست چون اگه بخوام اور مشتی بزنم واتر کولینگش میکنم . بین 50 تا 80 تومان یه خمیر مشتی هم معرفی کنید ( نکته ای هم توی نصبش هست ذکر کنید ) . تا جایی که ممکنه یا LED نداشته باشه ، یا بشه خاموششون کرد ، یا سفید باشن و یا بشه فنارو با فنای 120×120×25 عوض کرد ( بعد اگه دوتا فن خودم بندازم چهجوری باید به مادر برد متصلشون کنم ؟ )

- درمورد اتصال این سیم های کیس به مادربرد هم راهنمایی کنید .

- هاردها مورد نداره ؟ خیالم راحت باشه که اطلاعاتو نمیپرونن ؟ عمری هستن ؟

- برای کارت گرافیک همین درایو 275 رو بریزم ؟ باقی چیزمیزا ( DX11 و ... ) رو باید از کجا بیارم ؟

- چند وقت پیش که خواستم ویندوزو آپدیت کنم توی آپدیت های لازم خودش همرو تیک داده بود جز دو سه تا رو ، چرا ؟ به خاطر کرکش هست ؟ اگه کرکش از کار بیفته باید چیکار کنم ؟

- وقطی میخوام سون بریزم یه درایو 100 مگ میسازه که من پاکش میکنم ، برای چی هست ؟ باید باشه یا همنجور الکی هست ؟

- یه تایپیک بود در مورد تنظیمات کنترل پنل انویدیا . چه جوری باشه تنظیماتش ؟ اگه برای همه برنامه ها همه چیز تا آخر باشه بده ؟

- هارد گیرینه برای آرشیو خوبه ؟ کم صدا هست دیگه ؟ ISR روش این هم تاثیر میزاره ؟

- تو تنظیمات بایوس باید چه کارایی بکنم ؟ برای XMP و ISR و ... .

- پلتفرم کلا Intel- nVIDIA باشه .

- کارمم گیمینگ و یه مقدار اورکلاک هست .

کلا نکته ای مونده که از قلم افتاده ممنون میشم ذکر کنید .

ممنون .

لینک به دیدگاه

مانیتورت چند اینچ؟با این سیستم که برای گیم میخای ببندی مانیتور باید حداقل 22 اینچ باشه تا full hd ساپورت کنه و با رزولوشن 1920*1080 این گرافیک ضعیفه ,یه gtx570 یا gtx580 بگیر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه بیشتر گیم هست پول رو بزارید برای کارت گرافیک حیف نیست 560 برداشتید؟مثلا کولینگ این سیتم با کیس X9 یا Falcon هم حل میشد اگه یه مقدار اورکلاک میکنید این مادربورد رو انتخاب نکنید چون واقعا قیمت بالایی داره و پول رو بزارید برای گرافیک بعد برای این کارت گرافیک شدیدا پاور بالایی برداشتید با یه 800 وات یا 900 وات حتی برای اورکلاک هم کافی میباشد!

لینک به دیدگاه

400 تومن پوله پاور؟!!!! با 170 تومن یه 885 گرین بگیر بقیه پولشو بذار واسه گرافیک. با این بودجه حداقل باید 570 بگیری. 580 قیمتش کاذب هست. میتونی دوتا 560 هم sli کنی.

ویرایش شده توسط majid777
لینک به دیدگاه

بچه ها

بعد سالیان میخوام یه سیستم Hi-End جمع کنم با بودجه 3,500 . مشاوره میخواستم ؛ دستتون درد نکنه . سیستم پیشنهادی خودمم اینه :

قیمتا رو حدودی گرفتم

- خوب هست سیستمش ؟ نقصی تو ساپورت قطعات با هم نیست ؟ البته من این قطعاتو با دلیل انتخاب کردم . اما اگه قطعه دیگه ای پیشنهاد میدین دلیلتون رو هم ذکر کنید . مثلا : مادربرد رو چون قلق گیگا کاملا دستمه و این مدل چون دوتا 16× ساپورت میکنه ( با اینکه میدونم فرق زیادی با 8× نداره ) و سیستم خنک کنندگی خوبی داره انتخابش کردم و ... .

- رمشو معرفی کنید با مشخصاتی که نوشتم ، تاجاییکه ممکنه ؛ اگه نه که یه چیزه مشتی معرفی کنید . تایمنگش دیگه از اینی که نوشتم بدتر نباشه !

- چون این اولین سیستمی High هست که خودم دارم میبندم ... نکته ای توی اسمبل هست که باید رعایت کنم ؟ مثل اتصال جامپر ها ، نحوه خمیر گذاری و ... .

- یه کولر CPU معرفی کنید که جمو جور باشه ، خوش قیافه باشه ، معکعبی باشه مثل V8 و V6 ، نویش خیلی پایین باشه ، وزنش زیاد نباشه و ... خلاصه که کاراییش اصلا مهم نیست چون اگه بخوام اور مشتی بزنم واتر کولینگش میکنم . بین 50 تا 80 تومان یه خمیر مشتی هم معرفی کنید ( نکته ای هم توی نصبش هست ذکر کنید ) . تا جایی که ممکنه یا LED نداشته باشه ، یا بشه خاموششون کرد ، یا سفید باشن و یا بشه فنارو با فنای 120×120×25 عوض کرد ( بعد اگه دوتا فن خودم بندازم چهجوری باید به مادر برد متصلشون کنم ؟ )

- برای کارت گرافیک همین درایو 275 رو بریزم ؟ باقی چیزمیزا ( DX11 و ... ) رو باید از کجا بیارم ؟

- چند وقت پیش که خواستم ویندوزو آپدیت کنم توی آپدیت های لازم خودش همرو تیک داده بود جز دو سه تا رو ، چرا ؟ به خاطر کرکش هست ؟ اگه کرکش از کار بیفته باید چیکار کنم ؟

- وقطی میخوام سون بریزم یه درایو 100 مگ میسازه که من پاکش میکنم ، برای چی هست ؟ باید باشه یا همنجور الکی هست ؟

- یه تایپیک بود در مورد تنظیمات کنترل پنل انویدیا . چه جوری باشه تنظیماتش ؟ اگه برای همه برنامه ها همه چیز تا آخر باشه بده ؟

ممنون .

من مادربورد رو ASUS Maximus IV Extreme پیشنهاد میدم . قبلا امتحان شده و خیلی خوب برای اورکلاک جواب داده . قیمتش هم در حدود 510000 تومان هست . اختلاف 140000 تومانی رو میتونی بذاری روی کارت گرافیک و Gainward GTX570 Phantom بگیری . خوره اور کلاک هست . این کارت هم توسط بچه های فروم تست شده .

برای رم Patriot Viper Extereme 8G 2000 با قیمت حدود 220000 تومان پیشتهاد میدم که Cl برابر 27-9-11-9 در ولتاژ 1.65 داره . شما رم با فرکانس 2000 با CL کمتر گیر نمیاری .

تعداد هارها رو چرا زیاد میکنی ؟ مگه میخواد raid کنی؟ اگر قصد raid نداری 1 ssd برای تصب نرم افزار و 1 هارد برای آرشیو بگیر . به پاور هم کمتر فشار میاد .

اون 100 مگ رو ویندوز برای کپی فایلهای اولیه بر میداره . اگر پاک هم کنی نمی تونی ازش استفاده کنی . ممکنه بعدا برای تعمیر ویندوز به کارت بیاد .

من تا حالا همه چیز ویندوز رو آپدیت کردم و کرکش مشکلی پیدا نکرده .

هارد رو سامسونگ سری J بگیری از همه بهتره . قیمتش هم مناسبتره . کم صداست .

بقیه موارد رو دوستان دیگه کمک میکنن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من مادربورد رو ASUS Maximus IV Extreme پیشنهاد میدم . قبلا امتحان شده و خیلی خوب برای اورکلاک جواب داده . قیمتش هم در حدود 510000 تومان هست . اختلاف 140000 تومانی رو میتونی بذاری روی کارت گرافیک و Gainward GTX570 Phantom بگیری . خوره اور کلاک هست . این کارت هم توسط بچه های فروم تست شده .

برای رم Patriot Viper Extereme 8G 2000 با قیمت حدود 220000 تومان پیشتهاد میدم که Cl برابر 27-9-11-9 در ولتاژ 1.65 داره . شما رم با فرکانس 2000 با CL کمتر گیر نمیاری .

تعداد هارها رو چرا زیاد میکنی ؟ مگه میخواد raid کنی؟ اگر قصد raid نداری 1 ssd برای تصب نرم افزار و 1 هارد برای آرشیو بگیر . به پاور هم کمتر فشار میاد .

اون 100 مگ رو ویندوز برای کپی فایلهای اولیه بر میداره . اگر پاک هم کنی نمی تونی ازش استفاده کنی . ممکنه بعدا برای تعمیر ویندوز به کارت بیاد .

من تا حالا همه چیز ویندوز رو آپدیت کردم و کرکش مشکلی پیدا نکرده .

هارد رو سامسونگ سری J بگیری از همه بهتره . قیمتش هم مناسبتره . کم صداست .

بقیه موارد رو دوستان دیگه کمک میکنن .

با حامد جان کاملا موافقم 570 رو میتونی تا قدرتی مثل 580 اور کنی پول کمتر کارایی خیلی خیلی بشتر!smile.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

MB : Asus Maximus IV Extreme 475 or Asus P8Z68 Deluxe 400

CPU : Intel Core i7 2600K 380

RAM : Crucial 2x4G 2000 Ballistix CL9 200

VGA : Asus GTX 580 Direct CuII 683 or 2xEVGA GTX 560 Ti SC 680

HDD : 2xSeagate 2TB Baracuda XT SATA 6Gb/s 200

SSD : 2xOCZ Agility 3 60G 410

PSU : Green 1000W Gold 274

ODD : Plextor SATA 42

Monitor : Asus ML239H 385

Case : Green X9 180

ویرایش شده توسط mfirouzi1989
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بچه ها

قیمتا رو حدودی گرفتم

ممنون .

با درود:

دوست عزیز ، قطعات خوبی انتخاب کردید.

چند نکته :

پاور

در مورد پاور می توانید تجدید نظر کنید ، قیمت و وات ( آمپر ) پاور بالاست ، می توانید با خرید پاوری ارزانتر بقیۀ پول را به کارت گرافیک اختصاص دهید.

مثلا می توانید پاور Green 1000 Gold

یا در همین حدود انتخاب کنید.

کارت گرافیک

در مورد کارت گرافیک می توانید 1 عدد 570 یا 2 عدد 560 انتخاب کنید ، بستگی به بودجۀ شما داره ، اما بنده 2 عدد 560 را ترجیح می دهم.

مانیتور

مانیتور 23 اینچ عالی است ، اگر نبود 22 اینچ.

درایور

درایور کارت گرافیک را 275.33 را نصب کنید ، به خصوص در حالت SLI بهینه شده است و یکسری مشکلات در ویرایشهای قبلی را برطرف کرده. دانلود این ویرایش

SSD

در مورد هارد می توانید یک عدد SSD انتخاب کنید و یک عدد هم HDD با ظرفیت بالا برای آرشیو.

فروش OCZ Vertex 3 120GB

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز چرا از کارتهای ATI amd نمیخای خرید کنی؟

بودجه ای که برای هارد کنار گذاشتی میتونی به رم اختصاص بدی.

هارد 4 ترا به دردت نمیخوره . خراب هم بشه خیلی ضرر میکنی .حداقل اون بلک رو بخرو پول گرین رو به رم اختصاص بده .

Rose.gif

ویرایش شده توسط mamali_63
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

MB : Asus Maximus IV Extreme 475 or Asus P8Z68 Deluxe 400

CPU : Intel Core i7 2600K 380

RAM : Crucial 2x4G 2000 Ballistix CL9 200

VGA : Asus GTX 580 Direct CuII 683 or 2xEVGA GTX 560 Ti SC 680

HDD : 2xSeagate 2TB Baracuda XT SATA 6Gb/s 200

SSD : 2xOCZ Agility 3 60G 410

PSU : Green 1000W Gold 274

ODD : Plextor SATA 42

Monitor : Asus ML239H 385

Case : Green X9 180

موافقم . میتونید این تغییرات رو هم بدید :

VGA : Galaxy GTX 580 (Arctic Accelero Xtreme Plus) : 590!!

Monitor : ASUS VG236H 3D Vision Bundle : 780

HDD : 1x WD Caviar Green 2TB : 110

که جمعا میشه حدود 3400 ولی هم گرافک خیلی عالی میشه و هم مانیتور 3D

لینک به دیدگاه

من یک سیستم بهت پیشنهاد میدم . تا قیمتی که گفتی . قیمتها از سایتها برداشته شده و ممکنه در بازار کمی متفاوت باشه :

Main : Asus Maximus IV Extreme = 510,000

CPU : Intel Core i7 2600K = 416,000

RAM : Patriot Viper Extereme 2*4G 2000 9-11-9-27 = 211,000

VGA : Gainward GTX570 Phantom = 445,000

HDD : Seagate 2TB Baracuda XT SATA 6Gb/s = 200,000

SSD : OCZ Vertex 3 120GB = 360,000

ODD : 2*Plextor SATA = 84,000

Power : Green GP1200B-GOLD = 307,000

Case : Green X9 = 185,000

Monitor : Asus ML239H = 390,000

Keyboard : A4Tech G800MU = 22,000

MOUSE : A4TECH XL-750BK = 25,000

Speaker : Logitech X-530 5.1 = 105,000

CPU Fan : ZALMAN CNPS10X Extreme = 100,000

جمعش میشه 3,360,000 تومان . 140 هم اضافه میاد . @};-

اگر فقط کیس بخوای و مانیتور حدود 150 کم میشه که با 140 اضافه میشه 290 . میتونی بزاری روی گرافیک و 2 تا 560 بگیری و یا هارد یا رم رو اضافه کنی . @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از نظر من هم پول رو بزار براي SLI 560 Tithinking.gif

لینک به دیدگاه

صاحب تاپیک چرا هیچی نمیگه. 3D میخواین بازی کنین؟@};-

ویرایش شده توسط majid777
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از نظر همه عزیزان

فقط کیسشو میخواستم ؛ مانیتورشم دارم ؛ در آینده ممکنه دوتا 560 بشه ، حتی شاید سال بعدش دوتا 680 شه ؛ 3D هم پول ندارم اگه کار میکردم ؛ چون از کافینت میام و نمیتونم زیاد بیام .

دوستان سوالای مارم یکی فدایی بده جواب بده دیگه !

لینک به دیدگاه

اگر فقط کیس رو میخوای میتونی از 3 کارت GAINWARD GTX 560 TI Phantom DDR5 2Gb استفاده کنی . با اون قطعاتی که بالا گفته بودم مجموعش میشه 3.528.000 تومان

لینک به دیدگاه

بچه ها نظرتون چيه حالا كه مانيتور نميخواد 2 تا گرافيك Gainward GTX 570 phantom رو با هم SLI كنيم؟

به نظرتون نميتركونه؟ @};-

لینک به دیدگاه

اگر فقط کیس رو میخوای میتونی از 3 کارت GAINWARD GTX 560 TI Phantom DDR5 2Gb استفاده کنی . با اون قطعاتی که بالا گفته بودم مجموعش میشه 3.528.000 تومان

متاسفانه gtx 560 ti قابلیت 3way sli نداره !

لینک به دیدگاه

متاسفانه gtx 560 ti قابلیت 3way sli نداره !

درسته حق با شماست . 3way sli نداره . پس برمیگردیم روی Gainward GTX 570 phantom SLI که الان هر کدومش 485 شده و مجموعش میشه 3.343.000 تومان .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته حق با شماست . 3way sli نداره . پس برمیگردیم روی Gainward GTX 570 phantom SLI که الان هر کدومش 485 شده و مجموعش میشه 3.343.000 تومان .

به نظر من خرید 2 تا GTX 570 توجیهی نداره در حال حاضر تمام بازی ها رو میشه با یک عدد GTX 570 هم با بالاترین رزولوشن و کیفیت اجرا کرد و میتونند بودجه شون رو صرف خرید چیزهای دیگر بکنند هر وقت لازم شد اون وقت میتونند یک عدد کارت گرافیک دیگه با قیمتی پایین تر از حالا تهیه کنند.

اگر هم خیلی دوست دارند تمام پولشون رو خرج کنند من پیشنهاد می کنم تا اومدن Socket 2011 صبر کنند اون وقت شاید پول کم بیارند @};-

ویرایش شده توسط mfirouzi1989
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...