رفتن به مطلب

دلیل سوراخ بودن سی پی یوهای سوکت 2011-v3

GORGOROTH
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان یه سوالی برام پیش اومده این سی پی یو های سوکت2011-v3   یه سوراخی بر روی سی پی یو هستش -دلیل گذاشتن این سوراخ از طرف اینتل برای چی هستش ؟

1_این سوراخ برای اینه که  سی پی  یو گرما رو بهتره تهویه کنه ؟

2_این سوراخ  رو برای این گذاشتن که بتونید HIS رو راحتر بردارید ؟

3_این سوراخ برای این هستش که از طریق سوزن امپول خمیر سیلیکون سی پی یو بزنید ؟

269529_2245_draft_large.thumb.jpg.92317c1345ef10230d787fe8cf32241d.jpg.17cf8e5883e86e30ad05cd77ca8c4272.jpg

ویرایش شده توسط nasabam
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، nasabam گفته است :

لطفا نظر بدید

ویرایش شده توسط nasabam
لینک به دیدگاه

جناب من نه دیدم چیزی که میفرماید و نه دلیلشو از کسی شنیدم.. با توجه به برداشت من و میزان گرمایی که پردازنده تولید میکنه فکر میکنم این که سوراخ رو برا تهویه گذاشته باشه کاملا غیرمنطقیه..

تهویه هوا برا دفع گرمای فوق العاده پردازنده کاراآمد نیست در اون سطح مقطع  چون گذردهی حرارتی هوا کمه..  دلیل استفاده از فلزات و خمیر برای انتقال حرارت هم همینه..  در همین حد به ذهنم رسید خدمتتو عرض کردم

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، nasabam گفته است :

سلام دوستان یه سوالی برام پیش اومده این سی پی یو های سوکت2011-v3   یه سوراخی بر روی سی پی یو هستش -دلیل گذاشتن این سوراخ از طرف اینتل برای چی هستش ؟

1_این سوراخ برای اینه که  سی پی  یو گرما رو بهتره تهویه کنه ؟

2_این سوراخ  رو برای این گذاشتن که بتونید HIS رو راحتر بردارید ؟

3_این سوراخ برای این هستش که از طریق سوزن امپول خمیر سیلیکون سی پی یو بزنید ؟

269529_2245_draft_large.jpg

من منطقی ترین مطلبی که دیدم در این رابطه، در فرایند اتصال heatspreader و  ایجاد فشار ثابت  در تمام نقاط اتصالو جلوگیری از خاصیت بالشتکی هوا، امکان فرار هوا وجود داشته باشه. ( ظاهرا این مدل در دورش مسیری برای خروج هوا نداره.)

Intel-Haswell-E-Core-i7-5960X-De-lid.jpg

تو مطالبی که دیدم. توصیه این بوده که از termal paste های غیر رسانا استفاده بشه که احتمال اتصالی پیش نیاد ( موردی در رابطه با استفاده از نوع رسانا و سوختنش هنوز پیدا نکردم). 

ویرایش شده توسط zed2
لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، nasabam گفته است :

269529_2245_draft_large.jpg

عکس هاتون مشکل داره ...

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، EhsanCPU گفته است :

عکس هاتون مشکل داره ...

269529_2245_draft_large.thumb.jpg.92317c1345ef10230d787fe8cf32241d.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 52 دقیقه قبل، zed2 گفته است :

من منطقی ترین مطلبی که دیدم در این رابطه، در فرایند اتصال heatspreader و  ایجاد فشار ثابت  در تمام نقاط اتصالو جلوگیری از خاصیت بالشتکی هوا، امکان فرار هوا وجود داشته باشه. ( ظاهرا این مدل در دورش مسیری برای خروج هوا نداره.)

Intel-Haswell-E-Core-i7-5960X-De-lid.jpg

تو مطالبی که دیدم. توصیه این بوده که از termal paste های غیر رسانا استفاده بشه که احتمال اتصالی پیش نیاد ( موردی در رابطه با استفاده از نوع رسانا و سوختنش هنوز پیدا نکردم). 

من هم با نظر شما موافقم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...