رفتن به مطلب

مشکل AMD RYZEN 5 1600x

Aref Taker
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام حدود یکی دو ماهی میشه که سیستم کرفتم . از همون ابتدا با یه مشکل بزرک مواجه شدم. مصرف cpu از 30 الی 40 بالاتر نمیره (به هیج وجه)

برای مثال وقتی فیلم کانورت میکنم مصرف cpu تنها 35 درصد هستش. و این باعث میشه زمان تبدیل فیلم طولانی بشه ( مثلا یه فایل 300 مکی رو 10 دیقه طول بده). همین طور در بازی ها , به دلیل مصرف کم cpu افت fps دارم و بازی رو لک میکنه.

تو نت هرجی کشتم جواب مناسبی پیدا نکردم.در ضمن کلوکاه هم نمیشه 

همه جی رو آپدیت کردم(کرافیک مادربورد) + سیستم توسط لیون اسمبل شده + cpu دمای متوسط و خوبی داره و داغ نمیکنه

vga : 1070 oc 8gb

ram:16

main:msi b350tomahawck

cpu:amd ryzen5 1600x

ویرایش شده توسط Aref Taker
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Aref Taker گفته است :

سلام حدود یکی دو ماهی میشه که سیستم کرفتم . از همون ابتدا با یه مشکل بزرک مواجه شدم. مصرف cpu از 30 الی 40 بالاتر نمیره (به هیج وجه)

برای مثال وقتی فیلم کانورت میکنم مصرف cpu تنها 35 درصد هستش. و این باعث میشه زمان تبدیل فیلم طولانی بشه ( مثلا یه فایل 300 مکی رو 10 دیقه طول بده). همین طور در بازی ها , به دلیل مصرف کم cpu افت fps دارم و بازی رو لک میکنه.

تو نت هرجی کشتم جواب مناسبی پیدا نکردم.در ضمن کلوکاه هم نمیشه 

همه جی رو آپدیت کردم(کرافیک مادربورد) + سیستم توسط لیون اسمبل شده + cpu دمای متوسط و خوبی داره و داغ نمیکنه

vga : 1070 oc 8gb

ram:16

main:msi b350tomahawck

cpu:amd ryzen5 1600x

فرکانس پردازندت چنده دادا؟؟میتونی از توی ryzen ,master یا  Al suit   بفهمی

لینک به دیدگاه

بایوس مادربرد رو اپدیت کن و تنظیمات پاور ویندوز رو بزار روی high performance.

رایزن تنظیمات پاور مجزا داره واسه ویندوز که قابله دانلوده تو نت بگردی هست. که همه هسته ها فعال میشن.

لینک به دیدگاه

اگه راهنمایی بقیه دوستان به نتیجه نرسید در نهایت هسته های مجازی رو غیر فعال کنی فقط فیزیکی فعال باشه نتیجه رو اعلام کنید

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 1396/06/05, 00:38:16، ar_prv گفته است :

بایوس مادربرد رو اپدیت کن و تنظیمات پاور ویندوز رو بزار روی high performance.

رایزن تنظیمات پاور مجزا داره واسه ویندوز که قابله دانلوده تو نت بگردی هست. که همه هسته ها فعال میشن.

بایوس و آپدیت کردم درست شد.

لینک به دیدگاه

کلا مادربردهای msi جالب نیستن ، بخصوص رو رایزن ایسوس سری  rog f بهتره 

خوشحالم که مشکلتون حل شد ، ،واقعارایزن وamdغوغاکرده ،،، خیلی راضیم ،،،،متخصص رایزن @Ramin Rostamiهست اکه مشکلتون حل نشدایشون پیداکنیدرایزن باتیم وییرمیادمجانی مشکلتون حل میکنه،مال من در 15 دیقه اورکرد رم ورایزن1700ام رو تا 4.3  و پیشنهاد قطعاتم همش ایشون دادن  تاحالا یک دونه هنگ ، صفحه ابی گرمای cpu  بالای 47 نداشتم وسط بازیهای سنگین 

ramin_rostami_trader@

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Haji Fatahi گفته است :

کلا مادربردهای msi جالب نیستن ، بخصوص رو رایزن ایسوس سری  rog f بهتره 

خوشحالم که مشکلتون حل شد ، ،واقعارایزن وamdغوغاکرده ،،، خیلی راضیم ،،،،متخصص رایزن @Ramin Rostamiهست اکه مشکلتون حل نشدایشون پیداکنیدرایزن باتیم وییرمیادمجانی مشکلتون حل میکنه،مال من در 15 دیقه اورکرد رم ورایزن1700ام رو تا 4.3  و پیشنهاد قطعاتم همش ایشون دادن  تاحالا یک دونه هنگ ، صفحه ابی گرمای cpu  بالای 47 نداشتم وسط بازیهای سنگین 

ramin_rostami_trader@

ramin_rostami_trader@ این ایدی تلگرامشه شاید تونست مشکلتون رو حل کنه هر چند که فک کنم نمیتونه.:D

ویرایش شده توسط SamanSina
لینک به دیدگاه

در در 1396/06/25, 01:21:54، SamanSina گفته است :

ramin_rostami_trader@ این ایدی تلگرامشه شاید تونست مشکلتون رو حل کنه هر چند که فک کنم نمیتونه.:D

میدونستی حاجی فتاحی خوده رامین رستمیه ؟ lol:8_laughing:

داره خودشو تبلیغ می کنه آره جون خودش متخصص amd ....:8_laughing:

لینک به دیدگاه

درود. مشکل از نرم افزاره که سی پی یو رو کامل ساپورت نمیکنه . پیشنهاد میکنم که از نرم افزارای بروز استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/25, 01:21:54، SamanSina گفته است :

این کیه!!!!همونه قبلا هی میگفت رم ژل بگیرید و تریدنت مشکل داره!!!و توی همه قطعات رایزن سایت کامنت میزاره!!!!؟؟؟؟ 

جریانش چیه؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، sajad25 گفته است :

این کیه!!!!همونه قبلا هی میگفت رم ژل بگیرید و تریدنت مشکل داره!!!و توی همه قطعات رایزن سایت کامنت میزاره!!!!؟؟؟؟ 

جریانش چیه؟

اره فک کنم خودشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، VansForeveeeee گفته است :

میدونستی حاجی فتاحی خوده رامین رستمیه ؟ lol:8_laughing:

داره خودشو تبلیغ می کنه آره جون خودش متخصص amd ....:8_laughing:

فتاحی کیه؟اصلا کسی از هویت این رستمی خبر دره؟شاید فیک باشه و و این رامین رستمی وجود خارجی نداشته باشه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، SamanSina گفته است :

فتاحی کیه؟اصلا کسی از هویت این رستمی خبر دره؟شاید فیک باشه و و این رامین رستمی وجود خارجی نداشته باشه

یوزرشه دیگه .

میگم چرا فتاحی ساختی ؟ میگه واسه یکی دیگه ساخته بودم قبلا

میگه با اسم خودم بیام بن میشم ...

نه بابا فیک چیه منو تو تلگرم بیچاره کرده الانم بلاکش کردم رفت پی کارش به حدی متعصبه که حد و مرزش معلوم نیست ...

ویرایش شده توسط VansForeveeeee
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...