رفتن به مطلب

کمپانی Inno3D کارت گرافیک هایی که برای عملیات ماین استفاده شود را از ضمانت خارج میکند!!

Recommended Posts

• کاربر ویژه

5.thumb.jpg.86c847b9ca9a01ab90846212f5df2859.jpg

تب و تاب عملیات ماینینگ و تقاضا برای کارت های گرافیکی جهت استفاده در این پروسه ، در چند ماه اخیر به شدت بالا رفته است و این موضوع باعث افزایش شدید قیمت ها از توزیع کنندگان به خرده فروشان و در نهایت بازار ثانویه شده است .ماینر ها معمولا به دنبال برند خاص نیستند و کارتها را باتوجه به قدرتشان در عملیات ماینینگ خریداری میکنندو همیشه به دنبال ارزان ترین مدل ها هستندو حتی به دنبال خرید مدل هایی نیستند، که راه حل های خنک سازی مناسبی در آنها به کار گرفته شده باشد.

یکی از اثرات مخربی که به هنگام استفاده چند کارت گرافیک با تهویه نامناسب صورت میگیردآسیب وارده به کارت گرافیک است .در برخی موارد استفاده زمانی از این کارت گرافیک ها در حین عملیات ماین به صورت 24 ساعته و 7 روزه هفته (ویا نزدیک به آن) انجام میشود .با نگاه به برخی از فروم های ماینر ها متوجه این موضوع میشوید که ، مقدار مرجوعی کارتهایی که برای ماین استفاده شده اند ،بسیار بیشتر از کارتهایی است که در حالت استفاده نرمال بوده اند.ظاهرا کمپانی Inno3D از توافق نامه باز پرداخت برای کارت های خود تاثیر گرفته است و کارت های گرافیکی توزیعی خود را با برچسب هشدار نصب شده بر علیه ماینرها در پردازنده های گرافیکی خود ارائه میدهدو هشدار داده است که طبق این توافق نامه در صورت استفاده در عملیات ماینینگ ،هیچ خسارتی به صاحبان کارت ها باز پرداخت نخواهد شد.این برچسب ممکن است برای ایجاد هشدار به برخی کاربران کافی به نظر برسد ، امااینها به سختی جنبه قانونی پیدا میکنند و باید برای کاربرانی که در اروپا و ایالات متحده به دنبال بازپرداخت خسارت هستند ،نیز اتخاذ شود.اما این واقعیت وجود دارد که هر شرکتی به سختی میتواند اثبات کند که خرابی کارت گرافیک محصول این شرکت ،تحت فشار کاری با عملیات ماینینگ آسیب دیده است.به هر حال این میتواند یک تلنگر ساده باشد که از سوی کمپانی Inno3D به راحتی میتواند توسط کاربران فراخوانی شود.

منبع : Techpowerup

مترجم : محمد فتحی

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

با تشکر از تیم خبری لیون.....

این ماینینگ نمیدونم چه کوفتی بود که یه دفعه فراگیر شد....

اونی که ماین میکنه سودش رو میبره و فروشنده هم از اون بیشتر و  این وسط کاربرانی که قطعات رو برا ی کارهای دیگه میخوان باید با قیمت بالای قطعات روبرو بشن و پول اضافه بدن؟!!

هی دل دل میکنم بزنم تو کارش ولی چون با سخت افزار ها دوستی صمیمی دارم ، دلم نمیاد یه سیستم  ببندم و دهنشو با ماینینگ سرویس کنم؟!!:D

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

با تشکر از تیم خبری لیون.....

این ماینینگ نمیدونم چه کوفتی بود که یه دفعه فراگیر شد....

اونی که ماین میکنه سودش رو میبره و فروشنده هم از اون بیشتر و  این وسط کاربرانی که قطعات رو برا ی کارهای دیگه میخوان باید با قیمت بالای قطعات روبرو بشن و پول اضافه بدن؟!!

هی دل دل میکنم بزنم تو کارش ولی چون با سخت افزار ها دوستی صمیمی دارم ، دلم نمیاد یه سیستم  ببندم و دهنشو با ماینینگ سرویس کنم؟!!:D

اخه موضوع اینجاست که توی ایران بزرگترین تاثیر رو گذاشته

از یه طرف قیمت کارت های high end AMD به دلیل تقاضای زیاد ماینرها افزایش قیمت شدیدی داشته

از طرف دیگه به دلیل کمبود کارت های amd گیمر ها حجوم بردن سمت nvidia و فروشنده ها هم که قربونشون برم رحم و روزگار ندارن قیمت ها رو خودتون بهتر دستتونه

rx 470 رو پارسال به 900 تومن میشد خرید الان باید 1400 پولش رو داد ...

درکل این جریان ماین جز ضرر چیزی واسه کاربرهای دیگه نداشته تا الان ...

لینک به دیدگاه

البته تا جایی که میدونم برای کارت هایی هست که مخصوص مایینینگ نیستن و غیر ماینینگن.

Inno3d هم داره گدا بازی در میاره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...