رفتن به مطلب

مشاوره و سوال برای ریگ ماینینگ

Recommended Posts

به نام خدا!

دوستان یه مدتیه تصمیم گرفتم  یک ریگ ماینینگ  تهیه کنم برای استخراج ارز های دیحیتالی بدین صورت که تا مدت زمانی که هزینه خود ریگ در بیاد اتریوم ماین کنم و بعد ارزهایی که احتمال افزایش قیمت اون ها در اینده زیاده رو ماین کنم!

بودجه هم که برای این کار در نظر گرفتم 6 الی 8 میلیون تومانه!(کمی بالا و پایین هم مشکلی نداره)

اما سوالات بنده:

1.مدت عمر مفید کارت گرافیک ها بدون دستکاری و ادیت بایوس چقدره؟؟(فقط بهینه سازی فرکانس و دور فن و ولتاژ)و بهترین برندگرافیک از نظر طول عمر و دوام چه برندیه؟؟)(دمای محیط 25 درجه)

2.کارت گرافیگ ها اگر طی مدت گارانتی مشکلی براشون به وجود بیاد گارانتی تعمیر یا تعویض میکنه؟؟یا به علت ماینینگ تقبل نمیکنن؟؟

3.کاهش هش ریت و کارایی گرافیک پس از مدتی صحت داره؟؟به چه صورته؟!؟

4.Dag File یعنی چی؟؟منظور از این که میگن به علت Dag file size تا یه مدت خاصی میشه با کارت گرافیک ماین کرد چیه؟(اگه اشتباه نکنم هر چه مقدار حافظه گرافیکی کارت بیشتر باشه مدت زمانی بیشتری میشه در ماینینگ ازش استفاده کرد)

5. کارت های ماینینگ و گیمینگ غیر از هش ریت و نداشتن خروجی  HDMI-DVI-.. و مصرف برق در طول عمر هم متفاوتند؟!؟!(طول عمر و دوام کارت های ماینینگ بیشتره یا گیمینگ؟!)

6.خرید کارت ماینینگ به صرفه تره یا گیمینگ؟!؟!(به این علت این سوالو پرسیدم چون کارت های ماینینگ خروجی تصویر ندارن و نمیشه ازشون برای گیم استفاده کرد و فروشش به صورته دست دوم سخت تره)

7.مقادیری که در سایت https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth محاسبه میشه به روزه و با محاسبه سختی کاره؟؟؟مقدار درامد  واقعی با مقدار محاسبه شده در این سایت نهایتا چند درصد متفاوته!؟

8.فرضا اگر فلان کارت دو سال عمر کرد پردازنده و رم وپاور هم به همون میزان عمر میکنن؟؟بهترین برند پاور از نظر دوام و کارایی چیه؟!رم چطور؟؟یه سری تبلیغات تو کانال دیدم که پاور های سرور میفروشن و قید کردن که:(پاور های سرور  برای  شرایطی ساخته شده اند که در 24 ساعت شبانه روز در دیتا سنتر های بزرگ استفاده شوند  به همین دلیل بهترین گزینه برای  مصرف در ماینینگ میباشند برتری پاور های سرور نسبت به پاور های معمولی موجود در بازار  میتوان به قیمت مناسب آنها  و با صرفه بودن  آنها اشاره کرد  ) مثلا پاور سرور 1200 وات رو 700000 تومان میفروشن!!

9.در حین ماین اگر برق بره یا قطع بشه یا سیم پاور اتفاقی کنده بشه و .... مشکلی برای قطعات ریگ به وجود نمیاد؟؟!؟!

10.استفاده از چند کارت گرافیک با برند های مختلف روی مادربرد مقدوره؟؟؟استفاده از amd و nvidia همزمان روی یک مادربرد چطور؟؟

11.درامد حاصل از ارز ماین شده هر چه مدت به والت واریز میشه؟!؟!مثلا  اگر قراره طی 24 ساعت با فلان گرافیک 1 اتریوم ماین شه اگه سر 23 ساعت برق بره چه اتفاقی میافته؟

12.اگه اشتباه نکنم برای ساخت کیف پول میشه از سایت های مختلفی اقدام کرد...تفاوتشون چیه این سایت ها؟؟؟؟کیف پول رو میشه هم آفلاین هم آنلاین نگهداری کرد؟؟امنیت کودوم بیشتره؟؟کیف پول اگه آفلاین باشه و یه مقدار پولی بره تو اون حساب کجا میره دقیقا وقتی آفلاینه؟!؟!

13.دوال ماینینگ یعنی چی و به  چه صورته؟

14.چجوری یک سکه بین 1000 و خورده ای سکه موجود پرکاربرد میشه و قیمتش افزایش پیدا میکنه؟!؟!علت و دلیل و کاربردش چیه؟؟!چجوری یه سکه ایجاد میشه و وارد marketcap قرار میگیره؟!؟!علت تغییرات لحظه ای BitCoin چیه؟!

15.اگر در حین ماینینگ چند کارت با هم اگر یه کارت رو جدا کنیم چه اتفاقی می افته؟!ماینینگ تمام کارت ها متوقف میشه؟!؟(از این جهت میپرسم که رو  سیستم فعلیم کارت ندارم و بعضی موقع ها هوس بازی کردم..... :1_grinning:)

16.نویز یه ریگ ماینینگ با 6 عدد کارت رو 60% فن چند دسی بل؟!؟!

17.بعد از چه مدتی باید خمیر سیلیکون کارت گرافیم رو تعویض کنیم؟!؟!

18.کارت x اگه از کارت y تو ارز فلان هش ریت بیشتری داشته باشه تو بقیه ارز ها هم هش ریت بیشتری داره یا کلا متفاوته!!؟؟

در اخر هم نیاز به پیشنهاد ریگ برای ماینینگ اتریوم و zcash و Ripple و چند کوین اینده دار!!(بهینه باشه در کل)(بیشتر هم مدنظرم قطعات دست دوم تمیزه)

دوستان خیلی ببخشید سوالا زیاد شد!!ممنون میشم پاسخ بدید سوال های بنده ممکنه سوال خیلی بچه های دیگه باشه!!تو تاپیک های دیگه هم تا جایی که مطالعه کردم جوابه کامل برای سوالاتم پیدا نکردم!

البته یه چنتا سوال مسخره هم پرسیدم که به بزرگی خودتون ببخشید!!:12_slight_smile:

ویرایش شده توسط amirmasoud
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، amirmasoud گفته است :

(جواب به رنگ بنفش)

به نام خدا!

دوستان یه مدتیه تصمیم گرفتم  یک ریگ ماینینگ  تهیه کنم برای استخراج ارز های دیحیتالی بدین صورت که تا مدت زمانی که هزینه خود ریگ در بیاد اتریوم ماین کنم و بعد ارزهایی که احتمال افزایش قیمت اون ها در اینده زیاده رو ماین کنم!

بودجه هم که برای این کار در نظر گرفتم 6 الی 8 میلیون تومانه!(کمی بالا و پایین هم مشکلی نداره)

اما سوالات بنده:

1.مدت عمر مفید کارت گرافیک ها بدون دستکاری و ادیت بایوس چقدره؟؟(فقط بهینه سازی فرکانس و دور فن و ولتاژ)و بهترین برندگرافیک از نظر طول عمر و دوام چه برندیه؟؟)(دمای محیط 25 درجه)

عمر مفید کارت کاملا به دما بستگی داره. دمای کارت حدودا 40درجه بیشتر از محیط خواهد شد. اگر دمای کارت زیر 60 درجه باشه طبق MTBF صد هزار ساعت (10سال) کار میده. زیر 65 درجه باشه جوریکه من دنبال کردم حداقل 5سال عمر مفید رو خواهد داشت. دمای کارت بالای 70 درجه باشه بشدت تاثیر منفی در عمر میزاره.این نظر منه و برای هر کارت و برندی میتونه متفاوت باشه.

2.کارت گرافیگ ها اگر طی مدت گارانتی مشکلی براشون به وجود بیاد گارانتی تعمیر یا تعویض میکنه؟؟یا به علت ماینینگ تقبل نمیکنن؟؟

فقط در صورت مُد بایوس و اگر متوجه بشن، از ارائه خدمات میتونن صرفه نظر کنن.وگرنه بصورت کلی وظیفه ی گارانتی کننده اینه که هر گونه مشکلی داشته باشه، در صدد رفعش باشه.هر مورد مشکلی که در شرایط گارانتی ذکر شده.میخواد ماین باشه میخواد گیم باشه هیچ فرقی نمیکنه درصورتیکه مُد بایوس انجام نشه.

3.کاهش هش ریت و کارایی گرافیک پس از مدتی صحت داره؟؟به چه صورته؟!؟

قضیه به دگ فایل ربط داشت.نه خود کارت بهیچوجه کاهش کارایی نمیده (منظورم سخت افزاری هستش)

4.Dag File یعنی چی؟؟منظور از این که میگن به علت Dag file size تا یه مدت خاصی میشه با کارت گرافیک ماین کرد چیه؟(اگه اشتباه نکنم هر چه مقدار حافظه گرافیکی کارت بیشتر باشه مدت زمانی بیشتری میشه در ماینینگ ازش استفاده کرد)

فقط در برخی سکه ها (اتریوم،اتریوم کلاسیک،یوبیک) مقدار حافظه ی گرافیکی مهم هست. اوایل با حافظه 2گیگ راحت استخراج میشد.هرچقدر که از عمر سکه بگذره میزان حافظه ای که نیاز هستش هم افزایش پیدا میکنه. برای اتریوم با 4گیگابایت حافظه میدونیم که تا اواسط سال 2018 بدون مشکل میشه ماین کرد و اگر بعد از اون کارت 4گیگ شما دیگه نتونه ماین کنه، میشه سکه ی دیگری رو باهاش ماین کرد مثلا اتریوم کلاسیک ، و بعد از اون میشه سکه ی یوبیک یا هر سکه ای که توی بازار هست ماین کرد هیچ اشکالی نداره.

5. کارت های ماینینگ و گیمینگ غیر از هش ریت و نداشتن خروجی  HDMI-DVI-.. و مصرف برق در طول عمر هم متفاوتند؟!؟!(طول عمر و دوام کارت های ماینینگ بیشتره یا گیمینگ؟!)

به نظر من، با توجه به دنبال کردن دنیای سخت افزار، هییییییچگونه تفاوتی نخواهند داشت. فقط بخاطر بازاریابی و فروش با قیمت بصرفه تر، کلمه ی "کارت های ماینینگ" مُد شده اند.وگرنه بازش کنی دقییییقا همون کارت گیمینگه فقط چنتا پورت حذف کردن که خرج کمتری در حین ساخت کارت داشته باشن. این نظر شخصی من هستش و میتونه اشتباه باشه.

6.خرید کارت ماینینگ به صرفه تره یا گیمینگ؟!؟!(به این علت این سوالو پرسیدم چون کارت های ماینینگ خروجی تصویر ندارن و نمیشه ازشون برای گیم استفاده کرد و فروشش به صورته دست دوم سخت تره)

بازم میگم،به نظر من، قطعا خرید کارت با خروجی بهتر هستش، چراکه ممکنه بخواید بفروشید با قیمت کمتر به یه بنده خدایی که میخواد با پول کم،بازی کنه.ولی کارت ماینینگ بدون خروجی خریدید، فقط و فقط برای ماین خوبه.درصورتی خوبه که با قیمت بسیار پایینی تهیه اش کنید.مثلا 400تومن ارزونتر از کارت گیمینگ.اونجوری آره خوبه نگهش میداری تا آخر باهاش ماین میکنی.

7.مقادیری که در سایت https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth محاسبه میشه به روزه و با محاسبه سختی کاره؟؟؟مقدار درامد  واقعی با مقدار محاسبه شده در این سایت نهایتا چند درصد متفاوته!؟

کاملا بروز هست.تقریبا هر دقیقه میزان سختی آپدیت میشه. بهتره هر هفته یکبار با همین سایت بررسی کنید که بدونید حدودا چقدر درآمد خواهید داشت.سکه ها خیلی متغیرن اول ماه میبینی 200 دلاره آخر ماه شده 400 دلار.بستگی داره.ولی عموما محاسبه گر خوبی هست.

8.فرضا اگر فلان کارت دو سال عمر کرد پردازنده و رم وپاور هم به همون میزان عمر میکنن؟؟بهترین برند پاور از نظر دوام و کارایی چیه؟!رم چطور؟؟یه سری تبلیغات تو کانال دیدم که پاور های سرور میفروشن و قید کردن که:(پاور های سرور  برای  شرایطی ساخته شده اند که در 24 ساعت شبانه روز در دیتا سنتر های بزرگ استفاده شوند  به همین دلیل بهترین گزینه برای  مصرف در ماینینگ میباشند برتری پاور های سرور نسبت به پاور های معمولی موجود در بازار  میتوان به قیمت مناسب آنها  و با صرفه بودن  آنها اشاره کرد  ) مثلا پاور سرور 1200 وات رو 700000 تومان میفروشن!!

پاور کااااملا به دمای کاریش و مقدار واتی که ازش میگیری مرتبط هست.فارق از هر برندی،به نظر من روی پاور 1000وات شما 4گرافیک کار بکشی،در حد 4تا RX470 ، میشه حدود 600 وات یا 60% و تا 3سال بکوب میشه کار کشید. ولی بیشتر از این به پاور فشار میاد و دمای پاور میره بالا و مسلما عمرش کم میشه.حالا برند SeaSonic و EVGA و سپس Corsair و CoolerMaster خیلی خوب هستند. گرین هم خوبه:3_grin:

من شخصا پیشنهاد نمیدم به جز پاور های مرغوب و دست اول،از پاور دیگری استفاده کنین.حداقل اگر مشکلی داشت یه دقیقه میدی گارانتی یه کاری واست میکنه ولی اون پاورهای HP اگر خراب شدن، فقط باید بندازی سطل زباله. به نظر من خوب نیست.حالا نظر دیگران محترمه.

رم و سی پی یو و هارد هم هر مارکی بگیری قابل قبوله.سی پی یو که 1مارک بیشتر نداریم یجوری میگم اینگار مثلا گرین هم سی پی یو کور آی میزنه :3_grin:

9.در حین ماین اگر برق بره یا قطع بشه یا سیم پاور اتفاقی کنده بشه و .... مشکلی برای قطعات ریگ به وجود نمیاد؟؟!؟!

دقیقا مثل یخچال و کولر، هر اتفاقی واسه اونا بی افته،واسه پاور و قطعات هم می افته.اصولا ولتاژ بالا نره عیبی نیست.پایین بیاد فوقش خاموش میشه ولی بالا رفت،پاور رو میسوزونه.پاور هم پروتکشن نداشته باشه، باید بشینی برای هر کارت یه فاتحه بخونی.زمان میبره واسه 6 تا کارت فاتحه بخونی، پس یه محافظ برق بگیر:3_grin:

10.استفاده از چند کارت گرافیک با برند های مختلف روی مادربرد مقدوره؟؟؟استفاده از amd و nvidia همزمان روی یک مادربرد چطور؟؟

هیچ اشکالی نداره چنتا کارت ایسوز سافایر ام اس آی ، از انویدیا از ای ام دی و... عیبی نیست. توی ویندوز تا 8تا کارت از یک برند (amd - nvidia) میشه بست.بخاطر درایور هست.

11.درامد حاصل از ارز ماین شده هر چه مدت به والت واریز میشه؟!؟!مثلا  اگر قراره طی 24 ساعت با فلان گرافیک 1 اتریوم ماین شه اگه سر 23 ساعت برق بره چه اتفاقی میافته؟

معمولا با تنظیم در استخر سکه ها بصورت 0.05 اتریوم به حسابت واریز میشن میتونی هم تنظیمش کنی هر 1عدد کامل که استخراج شد،واریز بشه به کیف پولی اصلیت. دقییییقا مثل دانلود میمونه که قابلیت Resume داره.هر موقع دوس داشتی ببندش،برق رو بکش،فرقی نمیکنه به میلیونُم (0.000001)  قطره قطره واریز به حساب موقت میکنه و هر موقع پنج صدم یا 1عدد شد واریز به حساب اصلیت میکنه.

12.اگه اشتباه نکنم برای ساخت کیف پول میشه از سایت های مختلفی اقدام کرد...تفاوتشون چیه این سایت ها؟؟؟؟کیف پول رو میشه هم آفلاین هم آنلاین نگهداری کرد؟؟امنیت کودوم بیشتره؟؟کیف پول اگه آفلاین باشه و یه مقدار پولی بره تو اون حساب مجا میره دقیقا وقتی آفلاینه؟!؟!

کیف پولی که دانلود کنی و برای وارد شدن بهش از شرکت های واسطه استفاده نکنی بهتر هستش.مثل myetherwallet.com که کیف پول توی کامپیوترت نگه میداری و هیچکس جز خودت نمیتونه بازش کنه. امنیت اکثرشون خوبه ولی اگر میلیاردی سکه نگه میداری کیف پولی سخت افزاری هست Ledger Nano S برای مثال، ولی اکثرا دیدم همین کیف پولی های معمول خوب جواب داده.

13.دوال ماینینگ یعنی چی و به  چه صورته؟

همزمان 2سکه رو ماین میکنی که میشه در کنار هم ماین بشن و زیاد از قدرت کم نمیکنن مثلا در حالت عادی اتریوم با قدرت 30مگاهش داره استخراج میشه. ولی سکه Decred هم اضافه میکنی اتریوم میشه 29 مگاهش ولی دکرد میشه 230 مگاهش ،اما 230 مگاهش دکرد فکر نکنید خیلیه ها!نه،زیاد نیست.ولی میتونه قسمتی از پول برق رو جبران کنه.دکرد سکه خیلی ارزونی هستش و با قدرت زیاد هم به سختی استخراج میشه ولی  برنامه نویسا یه کاری کردن به نفع ما شده که کنار اتریوم استخراج میشه و زیاد از قدرت کم نمیکنه.

برای انجام دول ماینینگ هم فقط ساختن کیف پول سکه دکرد و یه تنظیم ساده در نرم افزار کلیمور، امکان پذیر هست.

14.چجوری یک سکه بین 1000 و خورده ای سکه موجود پرکاربرد میشه و قیمتش افزایش پیدا میکنه؟!؟!علت و دلیل و کاربردش چیه؟؟!چجوری یه سکه ایجاد میشه و وارد marketcap قرار میگیره؟!؟!

ایجاد شدنش که واقعا نمیدونم.ولی یه سری دولاپر ها (سازندگان سکه) الگوریتمش رو میسازن،هرچقدر الگوریتم ناب تر و خوش ساخت تر و آینده نگرانه تر و امکانات و امنیت بیشتری داشته باشه،سکه آروم آروم رشد میکنه.تمام سکه ها یه سری فروم هایی دارن،یه سری وبسایت هایی دارن که طرفدارا اونجا جمع میشن نظر میدن و اینها به این جمع میگن کامیونیتی، هرچقدر این کامیونیتی بزرگتر باشه،احتمال رشد اون سکه بسیار زیاده واسه همین سکه هایی که معروفن و پر طرفدار میشن،عموما افزایش قیمت دارن. این خیلی برمیگرده به سازندگان اون سکه که چطور سکه رو خوب بسازن و چطور بخوبی معرفیش کنن که خوب سر و صدا کنه و مردم اونو بخوان.جوری بخوان که ماینر ها 2سال کامل در شرایطی که قیمت سکه 1دلار هست،استخراجش کنن و بهش امنیت و ارزش بدن جوریکه منتظر باشن بشه 300 دلار.اینجور تیم ها و ماینر ها و کامیونیتی ها نیاز به تلاش زیادی داره.نگه داشتن اینهمه آدم دور و بر خودت و بر یک اصول خیلی کار سختیه. از همینجور جاها هست که سکه رشد میکنه.

الآن خیلی سکه های دیگری داریم که از اتریوم و بیت کوین به مراتب بسیار امن تر،سریعتر و خوش ساخت ترن، ولی اصلا دلیل نمیشه قیمتشون بالاتر باشه.نمونه واضحش یوبیک نسبت به اتریوم هست. نمونه واضحش لایت کوین، دش کوین هستن که از بیت کوین خیلی بهتر ساخته شدن به دید من.

15.اگر در حین ماینینگ چند کارت با هم اگر یه کارت رو جدا کنیم چه اتفاقی می افته؟!ماینینگ تمام کارت ها متوقف میشه؟!؟(از این جهت میپرسم که رو  سیستم فعلیم کارت ندارم و بعضی موقع ها هوس بازی کردم..... :1_grinning:)

با یک دستور کارت شماره ی مثلا 5رو خاموش میکنی.سیستم رو ری استارت میکنی، کارت رو جدا میکنی بازی که کردی، میندازی روی سیستم ماینینگ، یه ری استارت میدی و دستور خاموشیه کارت رو برمیداری،و شروع میکنی.مشکلی نیست.

16.نویز یه ریگ ماینینگ با 6 عدد کارت رو 60% فن چند دسی بل؟!؟!

واقعا اطلاعی ندارم از این موضوع چون ریگ ندارم.ولی فکر میکنم در حد 45دسیبل باشه. یادم نیست تو یه کلیپی یوتیوبی دیدم.اگر اشتباه نکرده باشم.میدونم که زیر 60% صدای فن هاشون خیلی کمه واقعا.

معمولا پیشنهاد میشه سالی 1بار.

18.کارت x اگه از کارت y تو ارز فلان هش ریت بیشتری داشته باشه تو بقیه ارز ها هم هش ریت بیشتری داره یا کلا متفاوته!!؟؟

معماری کارت ها خیلی زیاد شبیه به همه.بخصوص معماری شرکت به شرکت.مثلا AMD همه ی کارتهاش خیلی خوب روی اتریوم هش خواهند داشت.ولی مثلا NVIDIA با الگوریتم های سکه ی زد کش خیلی خوب مچ هست و استخراج میکنه.

ولی عموما کارتی که خوش ساخت برای ماینینگ هست، مثلا RX470 ، روی اکثر ارز ها خوب استخراج میکنه.

در اخر هم نیاز به پیشنهاد ریگ برای ماینینگ اتریوم و zcash و Ripple و چند کوین اینده دار!!(بهینه باشه در کل)(بیشتر هم مدنظرم قطعات دست دوم تمیزه)

دست دوم تمیز که amd گیرت نمیاد.پس مجبوری nvidia برداری پس سکه ی ZCash برای شما بنظرم مناسب تر هستش.ولی باز هم با توجه به افزایش قیمت اتریوم، پیشنهاد میکنم هر کارتی میگیری (ترجیحا 1070 از انویدیا و سری RX از ای ام دی) همون اتریوم یا سکه ی خوب همون زمان رو استخراج کنید.

دوستان خیلی ببخشید سوالا زیاد شد!!

نمی بخشمت!

ممنون میشم پاسخ بدید سوال های بنده ممکنه سوال خیلی بچه های دیگه باشه!!تو تاپیک های دیگه هم تا جایی که مطالعه کردم جوابه کامل برای سوالاتم پیدا نکردم!

البته یه چنتا سوال مسخره هم پرسیدم که به بزرگی خودتون ببخشید!!:12_slight_smile:

من بر اساس نظر خودم به رنگ بنفش جواب دادم.

ولی هرکسی حس کرد جایی نظر من مشکل داره،درستش کنه.

که درست ترین ها رو در تاپیک 0 تا 100 قرار بدیم.

مرسی از همتون.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 25 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

کاملا بروز هست.تقریبا هر دقیقه میزان سختی آپدیت میشه. بهتره هر هفته یکبار با همین سایت بررسی کنید که بدونید حدودا چقدر درآمد خواهید داشت.سکه ها خیلی متغیرن اول ماه میبینی 200 دلاره آخر ماه شده 400 دلار.بستگی داره.ولی عموما محاسبه گر خوبی هست.

سلام جناب محسن

ماشین حسابش مشکل داره (روی اتریوم هم بیشترین مشکل رو داره و همیشه زیاد نشون میده) و ماشین حسابی که من بررسی کردم و همون ارقامی که واقعا در آمد هست رو نشون میده این جا هست مثلا.

https://www.coinwarz.com/calculators

هم جامع تره هم دقیق تر .

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، farid68 گفته است :

سلام جناب محسن

ماشین حسابش مشکل داره (روی اتریوم هم بیشترین مشکل رو داره و همیشه زیاد نشون میده) و ماشین حسابی که من بررسی کردم و همون ارقامی که واقعا در آمد هست رو نشون میده این جا هست مثلا.

https://www.coinwarz.com/calculators

هم جامع تره هم دقیق تر .

به این توجه نکرده بودم!

با 100 مگاهش:

روی cryptocompare می شود 242 دلار در ماه.

روی coinwarz می شود 205 دلار در ماه.

روی whattomine می شود 190 دلار در ماه!

اینا هی دارن بدتر میشن میترسم محاسبه گر دیگه ای تست کنم :3_grin:

مرسی از نظر خوبت:9_innocent::100_pray:

لینک به دیدگاه

سلام

این ریگ  اگر اتریوم یا بیت کویین یا هردو رو هم زمان ماین کنم چقدر درامد ماهانش میشه؟

http://lioncomputer.ir/product/12834/LMR05+باندل+ماینیگ+با+6+کارت+BIOSTAR+RX+570+4GB+MINING/

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

معمولا پیشنهاد میشه سالی 1بار.

سلام

من 480 کارکرده گرفتم ، سه تا سافایر... یکی 65 درجه گرم میشه و دوتای دیگه حدود 70-72 ، البته اونهایی که 70-72 درجه گرمتر هستند جالبه واقعا گرمای هوایی که میزنه از کارت بیرون هم گرم تره یکم شک کردم که به خاطر خمیر باشه

به نظرتون خمیر رو تعویض کنم؟ یا بدم گارانتی الماس تعویض کنه؟ حدود یک سال گارانتی داره... (اونی که دماش کمتره هم فنش صدا میده ، البته خودم فن رو باز کردم روغن زدم بهتر نشد اون هم میتونم بفرستم؟)

و یک سوال دیگه ، چند روزه بهم تحویل میدن؟

ممنون

ویرایش: در مورد این محاسبه گرهایی که گفتید من قبلا با https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth حساب کردم حددوا دقیق بود اما حالا خیلی متفاوته...البته فک می کنم مشکل از جای دیگس

من از exodus استفاده میکردم با ویندوز 7 ، اومدم مینبورد رو تعویض کردم با ویندوز 10 و والت مای اتر والت... به خاطر درایور بلاکچین از 77 هشریتم شد 86 اما قبلا داخل ethermine.org میزد ساعتی 0.0072-0.0073 اما حالا میزنه 0.0064 ، فک نمیکنم در دو روز اینقد سختی رفته باشه بالا که با اضافه شدن هش ریت هم اینقد بخوام کمتر اتر دریافت کنم...

راستی میانگین بهره وری حدود 4 تا کمتر از هش ریت اصلی هست که برای محاسبه همین رو میزنم...

ویرایش شده توسط abc.abc
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mohammadreza1987 گفته است :

سلام

این ریگ  اگر اتریوم یا بیت کویین یا هردو رو هم زمان ماین کنم چقدر درامد ماهانش میشه؟

http://lioncomputer.ir/product/12834/LMR05+باندل+ماینیگ+با+6+کارت+BIOSTAR+RX+570+4GB+MINING/

سلام. اینجا سوال 5 نوشتم:

احتمالا 1200تومن.

در ۱ ساعت قبل، abc.abc گفته است :

سلام

من 480 کارکرده گرفتم ، سه تا سافایر... یکی 65 درجه گرم میشه و دوتای دیگه حدود 70-72 ، البته اونهایی که 70-72 درجه گرمتر هستند جالبه واقعا گرمای هوایی که میزنه از کارت بیرون هم گرم تره یکم شک کردم که به خاطر خمیر باشه

به نظرتون خمیر رو تعویض کنم؟ یا بدم گارانتی الماس تعویض کنه؟ حدود یک سال گارانتی داره... (اونی که دماش کمتره هم فنش صدا میده ، البته خودم فن رو باز کردم روغن زدم بهتر نشد اون هم میتونم بفرستم؟)

و یک سوال دیگه ، چند روزه بهم تحویل میدن؟

ممنون

ویرایش: در مورد این محاسبه گرهایی که گفتید من قبلا با https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth حساب کردم حددوا دقیق بود اما حالا خیلی متفاوته...البته فک می کنم مشکل از جای دیگس

من از exodus استفاده میکردم با ویندوز 7 ، اومدم مینبورد رو تعویض کردم با ویندوز 10 و والت مای اتر والت... به خاطر درایور بلاکچین از 77 هشریتم شد 86 اما قبلا داخل ethermine.org میزد ساعتی 0.0072-0.0073 اما حالا میزنه 0.0064 ، فک نمیکنم در دو روز اینقد سختی رفته باشه بالا که با اضافه شدن هش ریت هم اینقد بخوام کمتر اتر دریافت کنم...

راستی میانگین بهره وری حدود 4 تا کمتر از هش ریت اصلی هست که برای محاسبه همین رو میزنم...

سلام.

شاید تفاوت ریزی توی بایوس انجام شده مثلا ولتاژ اونی که 65درجه است، کمتره.یه نگاه دقیقی توی برنامه های آورکلاک یا Hardware Monitor ّهشون بنداز و چک کن چقدر ولتاژشون هست. وقتی از این مطمئن شدی خب بنظرم خودت میتونی خمیر عوض کنی.من ندیدم کسی بگه خمیر عوض کردن باعث میشه گارانتی باطل بشه.تا جاییکه میدونم اینجور نیست.

بنظرم خمیر خوب بخر، خودت خمیرشون رو عوض کن، یک هفته بهشون فشار بیار، اگر همچنان همین مسئله هست، بایوس اصلی رو بر رووشون بریز،تست کن، اگر نتیجه نداد، حالا از گارانتی استفاده کن.

من تجربه کار با گارانتی واقعا نداشتم ولی توی فروم از بچه ها که دیدم، حداقل 1هفته کارت دستت نخواهد بود.حداقل.

درصد چرخش فن هاشون رو هم چک کن، معمولا صدای فن ها از 60% بطور جدی شنیده میشه.هر سه رو قفل کن روی 60% ببین آیا صداشون خیلی متفاوته؟ اگر هر کدوم حس کردی خیلی متفاوته بفرست گارانتی برای تعویض فن.یادت باشه یه علامت خیلی کوچکی هم روی فن بزاری که پسفردا آوردن دیدی عوض نکردن، بدونی! چون ازین اتفاقا خیلی خیلی زیاد می افته. در مورد خمیر سیلیکن هم یکی از دوستان رو دیدم تو یه تاپیکی کارتشو فرستاد، خمیر یادشون رفته بود بزنن با همون خمیر گندیده ی قبلی کارتشو بستن، دمای کارتش خیلی بالا رفته بود دوباره فرستاد که باز کردن و خمیر نو زدن پس فرستادن.پس حواست باشه این مشکل واست پیش نیاد.

در مورد هش ریتت یکم مشکل عجیبه یعنی میگی روی ویندوز10 خیلی خوب استخراج نمیکنه اینگار 10% ضعیف تر استخراج میکنه.شما یکروز رو تست کن.ببین توی یک روز چقدر تفاوت هست؟ چون یه ساعت ممکنه بخاطر قطع و وصلی اینترنت این مشکل پیش بیاد.ولی تفاوت یکم زیاده.هش ریتت هم اگر از مُد -nofee در کلیمور استفاده نمیکنی، واقعا دلیلی نمیبینم که اینقدر تفاوت داشته باشه.

مقدار هش ریتت در استخر، با مقدار هش ریت گزارش شده از کلیمور رو مقایسه کن، ببین چقدر تفاوت وجود داره؟

ببخشید من سوالاتتون رو در حد هرچقدر که خودم میدونستم سعی کردم بنویسم.:14_relaxed:

موفق باشین:100_pray:

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

سلام.

شاید تفاوت ریزی توی بایوس انجام شده مثلا ولتاژ اونی که 65درجه است، کمتره.یه نگاه دقیقی توی برنامه های آورکلاک یا Hardware Monitor ّهشون بنداز و چک کن چقدر ولتاژشون هست. وقتی از این مطمئن شدی خب بنظرم خودت میتونی خمیر عوض کنی.من ندیدم کسی بگه خمیر عوض کردن باعث میشه گارانتی باطل بشه.تا جاییکه میدونم اینجور نیست.

بنظرم خمیر خوب بخر، خودت خمیرشون رو عوض کن، یک هفته بهشون فشار بیار، اگر همچنان همین مسئله هست، بایوس اصلی رو بر رووشون بریز،تست کن، اگر نتیجه نداد، حالا از گارانتی استفاده کن.

من تجربه کار با گارانتی واقعا نداشتم ولی توی فروم از بچه ها که دیدم، حداقل 1هفته کارت دستت نخواهد بود.حداقل.

درصد چرخش فن هاشون رو هم چک کن

سلام

ممنون

ببخشید حواسم نبود کاملتر توضیح بدم ، در یک ولتاژ و وات مصرفی منظورم بود که دما 5-7 درجه بیشتره

فن ها تنظیم هستند که با 70 درجه برسه بشن 50 درصد و ... چون سرعت فن های سافایر نیترو کلا بالا هست 50 درصد میشه 2000 اما مثلا گیگا 70 درصدش میشه 2000 شایدم کمتر...

خمیر چیل فکتور سه دارم الان یک ایمیل به گارانتی الماس میدم اگه خودشون گفتند مشکلی نیست خودم تعویض می کنم و اینطوری خیلی بهتره تا بفرستم براشون... و اینکه این ایمیل به عنوان مدرک میمونه پس فردا نگن نباید باز میکردی

در 14 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

در مورد هش ریتت یکم مشکل عجیبه یعنی میگی روی ویندوز10 خیلی خوب استخراج نمیکنه اینگار 10% ضعیف تر استخراج میکنه.شما یکروز رو تست کن.ببین توی یک روز چقدر تفاوت هست؟ چون یه ساعت ممکنه بخاطر قطع و وصلی اینترنت این مشکل پیش بیاد.ولی تفاوت یکم زیاده.هش ریتت هم اگر از مُد -nofee در کلیمور استفاده نمیکنی، واقعا دلیلی نمیبینم که اینقدر تفاوت داشته باشه.

مقدار هش ریتت در استخر، با مقدار هش ریت گزارش شده از کلیمور رو مقایسه کن، ببین چقدر تفاوت وجود داره؟

در ویندوز 10 با این درایور بلاکچین هش ریت بیشتر شده اما واریز کمتر شده...

کامل تر توضیح میدم

اول ویندوز 7 بود روی یک مینبورد دیگه با والت exodus و درایور قدیمی ، 77 هش ریتم بود که حدود 74 میشد بهره وری هش ریت

حالا با ویندوز 10 و مینبورد جدید با والت myetherwallet و درایور بلاک چین ، هش ریتم 86 هست و بهره وری هم حدود 82

داخل استخر هم درست میشه اما محاسبه ی والت جدید رو زده هر ساعت 0.00065 اما با سیستم اول بود 0.00073 با اینکه اینجا هش ریت هم بیشتر شده.... خیلی برام جالبه چون در دو سه روز اینقد سختی اضافه نمیشه... و همونطور که میدونید این محاسبه ی استخر بر اساس  ماینگین بهره وری 24 ساعت گذشته هست که به همین دلیل بهره وری هاشون رو هم بالا نوشتم- دقیقا با همین بهره وری هش ریت اگه داخل سایت های محاسبه گر هم بزنیم مشخصه که باید بیشتر از 0.00073 بشه ، قبلا برای همین بهره وری 74 زده بودم همین 0.00073 بود اما الان با این 82 که میزنم مثلا باید 0.00080 باشه اما 0.00065-0.00063 هست

pool.jpg.4576080c33fd96a89f21a3ef544b6da0.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، abc.abc گفته است :

سلام

ممنون

ببخشید حواسم نبود کاملتر توضیح بدم ، در یک ولتاژ و وات مصرفی منظورم بود که دما 5-7 درجه بیشتره

فن ها تنظیم هستند که با 70 درجه برسه بشن 50 درصد و ... چون سرعت فن های سافایر نیترو کلا بالا هست 50 درصد میشه 2000 اما مثلا گیگا 70 درصدش میشه 2000 شایدم کمتر...

خمیر چیل فکتور سه دارم الان یک ایمیل به گارانتی الماس میدم اگه خودشون گفتند مشکلی نیست خودم تعویض می کنم و اینطوری خیلی بهتره تا بفرستم براشون... و اینکه این ایمیل به عنوان مدرک میمونه پس فردا نگن نباید باز میکردی

در ویندوز 10 با این درایور بلاکچین هش ریت بیشتر شده اما واریز کمتر شده...

کامل تر توضیح میدم

اول ویندوز 7 بود روی یک مینبورد دیگه با والت exodus و درایور قدیمی ، 77 هش ریتم بود که حدود 74 میشد بهره وری هش ریت

حالا با ویندوز 10 و مینبورد جدید با والت myetherwallet و درایور بلاک چین ، هش ریتم 86 هست و بهره وری هم حدود 82

داخل استخر هم درست میشه اما محاسبه ی والت جدید رو زده هر ساعت 0.00065 اما با سیستم اول بود 0.00073 با اینکه اینجا هش ریت هم بیشتر شده.... خیلی برام جالبه چون در دو سه روز اینقد سختی اضافه نمیشه... و همونطور که میدونید این محاسبه ی استخر بر اساس  ماینگین بهره وری 24 ساعت گذشته هست که به همین دلیل بهره وری هاشون رو هم بالا نوشتم- دقیقا با همین بهره وری هش ریت اگه داخل سایت های محاسبه گر هم بزنیم مشخصه که باید بیشتر از 0.00073 بشه ، قبلا برای همین بهره وری 74 زده بودم همین 0.00073 بود اما الان با این 82 که میزنم مثلا باید 0.00080 باشه اما 0.00065-0.00063 هست

pool.jpg.4576080c33fd96a89f21a3ef544b6da0.jpg

نه بنظرم مشکل عجیبی نیست.

آخه دیفیکالتی هر روز یا هر ساعت میتونه یکم بالا پایین بپره.

بصورت کلی دیفیکالتی مثلا 100تراهَش هستش خب، ولی برخی اوقات اگر یهو یک اتک یا یک نُد جدید اضافه بشه یهو هش ریت جهانی یکم افزایش پیدا میکنه برای همین سختی به مدت چند ساعت یهو بالا میره مثلا میشه 110تراهَش یکم مقاومت نشون میده بعدش برمیگرده به همون حالت 100 تراهَش.

یعنی بصورت صد در صد ثابت نیست که تصورمون هستش.اینو من با خوندن الگوریتم های مرتبط با یوبیک و اتریوم متوجه شدم بدین شکله.حالا اگر اشتباه کرده باشم خوشحال میشم بچه ها بهم توضیح بدن.

ازون طرف،3محاسبه گر از 3سایت مختلف تست کردیم هر 3، مقدار متفاوتی رو گزارش دادن که میشه ماین کرد!

نکته» والت هیچ ارتباطی به میزان استخراج اولیه نداره.والت،فقط یه والت هست که فقط موقع واریزی اصلی عمل اصلیش رو (ذخیره سکه) انجام میده.و توی اون مدت استخراج هیچ کاری انجام نمیده.یعنی اینها بصورت هزارم هزارم که واریز به والت نمیشن،بلکه به مقدار بیشتر از 0.05 که رسید تازه واریزی شروع میشه.تازه اگر تنظیمش کرده باشی روی 0.05 وگرنه که هر 1اتریوم،واریز میشه.

در مورد گارانتی هم دقیقا همون حرفی که زدن عمل کن.خمیر رو عوض کن، امیدوارم مشکل حل بشه و خبرشو بده.

دور فن تا جاییکه میدونم زیاد اهمیت نداره بلکه درصد چرخش فن اهمیت داره،مثلا فنی که تا 5هزار دور میتونه بچرخه، 50%ـش عالیه (2500دور) ولی فنی که 3هزار دور میچرخه، 2500 دور براش بیش از حد زیاده.این به بلبرینگ و نوع ساخت فن مرتبط هست.

بصورت درصدی تنظیمش کن بنظرم، به نظر من زیر 60% نبایستی مشکلی داشته باشی.و اگر دمای کارتهات رو به زیر 65درجه برسونی با همین درصد چرخش فن، قطعا با خیال راحت میتونی مدت های زیادی ماین کنی.بنظرم دمای 70درجه برای کارتهای ماین،زیاد هستش.پیشنهاد نمیکنم.

سلامت باشی،امیدوارم تونسته باشم یه کمک کوچولویی کرده باشم.قربونت برم.:9_innocent::100_pray:

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

نه بنظرم مشکل عجیبی نیست.

آخه دیفیکالتی هر روز یا هر ساعت میتونه یکم بالا پایین بپره.

بصورت کلی دیفیکالتی مثلا 100تراهَش هستش خب، ولی برخی اوقات اگر یهو یک اتک یا یک نُد جدید اضافه بشه یهو هش ریت جهانی یکم افزایش پیدا میکنه برای همین سختی به مدت چند ساعت یهو بالا میره مثلا میشه 110تراهَش یکم مقاومت نشون میده بعدش برمیگرده به همون حالت 100 تراهَش.

یعنی بصورت صد در صد ثابت نیست که تصورمون هستش.اینو من با خوندن الگوریتم های مرتبط با یوبیک و اتریوم متوجه شدم بدین شکله.حالا اگر اشتباه کرده باشم خوشحال میشم بچه ها بهم توضیح بدن.

ازون طرف،3محاسبه گر از 3سایت مختلف تست کردیم هر 3، مقدار متفاوتی رو گزارش دادن که میشه ماین کرد!

مشکل اینه اختلاف خیلی زیاده اگه کم بود اره ، مثلا در ماه الان داخل استخر میزنه 0.45 در میاد اما با محاسبه گر ها میشه 0.60 ، این اختلاف کمی نیست... قبلا با همون سیستم اول که نوشته با همین محاسبه گر تست کرده بودم اختلاف کمتر از 1-2 درصد بود

در 7 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

در مورد گارانتی هم دقیقا همون حرفی که زدن عمل کن.خمیر رو عوض کن، امیدوارم مشکل حل بشه و خبرشو بده.

دور فن تا جاییکه میدونم زیاد اهمیت نداره بلکه درصد چرخش فن اهمیت داره،مثلا فنی که تا 5هزار دور میتونه بچرخه، 50%ـش عالیه (2500دور) ولی فنی که 3هزار دور میچرخه، 2500 دور براش بیش از حد زیاده.این به بلبرینگ و نوع ساخت فن مرتبط هست.

در مورد گارانتی داخل سایتشون پرسیدم هنوز جواب ندادن

برای فن درسته درصد ها مهمه اما وقتی سرعت خیلی هم بالا باشه به دلیل استهکاک با هوا صدا خیلی زیاد میشه برای همین به اینصورت تنظیم کردم که به 70 درجه میرسه بشه 50 و چون حدود 72 هست عموما کمی بالای 50 هست ، اما کارت دیگر با همین حالت دماش 65 هست برای همین داخل سایت گارانتی هم پرسیدم اگه مشکلی نداشته باشه تعویض کنم خودم ، چون بخوام بفرستم تهران و برگرده و دو هفته بخوان معطل کنن دیگه به صرفه نمیشه...

ممنون از شما

لینک به دیدگاه

سلام

4-5 دقیقه قبل تماس گرفتم با گارانتی  برای خمیر گفتم میتونم خمیر رو خودم تعویض کنم کارت خیلی داغه خمیر چیل فکتور 3 میزنم که جز خوب های بازاره گفت مدلش چیه گفتم rx480 گفت مشکلی نیست تعویض کنید

انشاالله امروز عصر تعویض می کنم و خبرش رو اینجا میدم دوباره

ویرایش شده توسط abc.abc
لینک به دیدگاه

سلام 

خمیر کارت 2 رو که از همه گرمتر بود با چیل فکتور 3 تعویض کردم و با دیگر کارت ها مقایسه کردم:

کارت 1: 69

کارت 2 : 71

کارت 3 : 64

بعد از تعویض خمیر:

کارت 1 : 69

کارت 2 : 67

کارت 3 : 64

فک می کردم نزدیک تر بشه به کارت 3 اما فقط 4 درجه بهتر شد دیدم به هر حال تاثیرش بد هم نبوده کارت 1 رو هم خمیرش رو تعویض کردم به این صورت شد:

کارت 1: 66

کارت 2 : 66-67

کارت 3 :63-64

حدود 3 درجه هم روی کارت 1 تاثیر داشت ، البته این هم اضافه کنم که کارت 3 جلوی اون کارت ها هست و دیگر کارت ها به ترتیب پشت سرش قرار میگیرند احتمال داره این 2 درجه  دمای بیشتر به دلیل فضای کمتر کارتهای بعدی بوده باشه

پیشنهاد می کنم دوستان اگه یک کارت میبینند گرمتر هست خمیرش رو تعویض کنند تا کارت عمر بیشتری داشته باشه قبلش هم با گارانتی تماس بگیرند که بعدا بهانه ای دست شرکت گارانتی نداده باشند

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

سلام دوستان 

میخواستم یک ریگ ماین برای اتریوم جمع کنم 

انتظارم حداقل ۱ اتریوم در ماه هست 

سیستمگرافیک چی بخرم  نظر خودم رو 

Radeon Rx 5700  هست حدود ۱۸ میلیون هست

بعد می‌خوام اگه اتریوم ۲ اومد و بحث استخراج تمام شد برم سراغ اتریوم کلاسیک

البته به نظرم اگر از اتریوم کلاسیک شروع کنم بهتر باشه چون قیمتش ۵ دلار هست و قطعا تا ۲ سال دیگه بیشتر هم رشد میکنه

تنظیمات و نرم‌افزار های مخصوص اتریوم کلاسیک رو ممنون میشم ک آموزشش رو بدید 

آدرس بهترین استخر ها ی استخراج و آموزش تنظیمات و فایل های کانفیگ

ویندوز ۷ یا ۱۰ نسخه ۶۴ بیتی ؟ کدام بهتره ؟ 

بسیار سپاس گذار میشم ک بنده رو راهنمایی بفرمایید

🌹🌹🌹🌹🌹

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

عرض سلام خدمت همگی 

دوستان ، لطفا بگید مادربرد بایوستار مدل Z270gt8 برای ماینینگ مناسبه 

تشکر...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...