رفتن به مطلب

بررسی صرفه اقتصادی ابزار ماین ( ASIC های پیشفروش )

Recommended Posts

• کاربر ویژه

به نام خدا

با توجه به بحث های داغ ماینینگ و جلوگیری از تصمیمات هیجانی که ممکنه موجب از دست رفتن سرمایه هموطنان گرامی بشه لازم دونستم توضیحاتی رو ارایه کنم تا اگر قصد هزینه کردن برای وارد شدن به کسب و کار ماینینگ رو دارن با آگاهی بیشتر بتونن این کار رو انجام بدن.

تعریف َASIC :

به طور مختصر به مدارات مجتمعی که برای کاربرد مشخص طراحی میشن ASIC گفته میشه. که در مبحث ماینینگ به دستگاههایی که برای ماین کردن به صورت خاص بر روی یک الگوریتم ساخته شدن گفته میشه.

تعدادی از تجهیزات ماین را در لینک زیر میتوانید مشاهده کنید.

https://www.cryptocompare.com/mining/#/equipment

در صدر جدول (که به طور پیشفرض بر مبنای بازگشت سرمایه مرتب شده)  به D3 Antminer ASIC   مخصوص کوین دش برخورد میکنیم که مقداری عجیب به نظر میرسید. بازگشت سرمایه ظرف تنها 9 روز!!!

با بررسی این دستگاه به طور مثال میتوان با روند سود دهی دستگاه های ماینر به طور کلی آشنا شد.

این دستگاه متعلق به شرکت چینی Bitmain میباشد.

مشخصات

هشریت: 15GH/s

توان مصرفی: 1200w

الگوریتم : X11 (الگوریتم کوین دش)

نحوه فروش دستگاه.

چند مرحله پیشفروش و ارسال بر اساس زمان خرید.

در حال حاضر سختی شبکه دش حدود 132,646 GH/s   هست که هر دستگاه که در شبکه قرار بگیرد 15 گیگا هش به آن اضافه میکند.

بر مبنای اطلاعات غیر موثق جستجو شده در اینترنت حدود 40000 دستگاه از این نوع اسیک پیشفروش شده که با قرار گرفتن در شبکه سختی حدود 5.5 برابر میشود و با فرض ثابت بودن قیمت دش زمان بازگشت سرمایه هم 5.5 برابر یعنی 50 الی 60 روز میگردد. البته این امر میتواند باعث پایداری شبکه و افزایش قیمت کوین هم بشود ولی جهش پنج برابری در قیمت اتفاق نمی افتد و معمولا قیمت تا مقداری بالا میرود که ماین کردن با دستگاه جدید صرفه اقتصادی معقول داشته باشد.

در ضمن تا زمان دریافت دستگاه و رسیدن به نقطه سر به سر امکان تولید و فروش اسیک هایی از شرکت های دیگر نیز وجود دارد که باعث بالا رفتن سختی شبکه می شوند.

این نکته را هم باید در نظر داشت که با آمدن دستگاه هایی با نسبت هش به توان مصرفی بهتر دستگاه های قبلی از حالت سود دهی به ضرر دهی هم میتوانند تغییر کنند. ( که البته این مورد باعث خروج دستگاه ها ی قدیمی از شبکه و کاهش جزیی هشریت شبکه میگردد).

امیدوارم توضیحات ارائه شده برای دوستان عزیز مفید بوده باشد.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط farid68
لینک به دیدگاه

متاسفانه اسیک بعلت نداشتن خدمات پس از فروش و طول عمر پایین و بالا رفتن ناگهانی سختی با عرضه شدن همزمان دستگاه های جدید و  بی استفاده شدن اون دستگاه با از دست دادن سود دهی اش خیلی پیشنهاد نمیشه.

ویرایش شده توسط Nateghi7
لینک به دیدگاه

بصورت کلی بله هنگام عرضه خوبه ولی در ادامه این اتفاق می افته»

1.  هنگام اومدن این دستگاه ها، سکه های DASH بسیاری تولید میشن که بخاطر قضیه ی Greed در ما انسان ها،باعث میشه همه سکه هایی که در میارن رو سریعا بفروشن، این باعث میشه قیمت سکه ی دش از 1میلیون و 400 هزار تومان (بستگی به مقاومت بازار) بشدت کاهش پیدا کنه.من نظرم اینه روی 500هزار تومان سقوط میکنه حدودا.

2.  تا زمانیکه این دستگاه رو پیش خرید کنید و به دست شما برسه،علاوه بر اینکه سختی افزایش پیدا میکنه، تا اون موقع قیمت دش هم بشدت سقوط کرده.

3. خود تولید کننده و فروشنده ها به بهانه ی تست، از این دستگاه ها برای تولید DASH و فروششون استفاده میکنن، قبل از عرضه ی این دستگاه ها یه نگاه به دیفیکالتی سکه دش بندازید متوجه میشید. 

4.  خرید این دستگاه صد در صد میصرفه، صد در صد هم سود میده. شکی درش نیست، ولی اینکه سود میلیاردی بده، یا یه شبیه میلیونر بشید این صحبت ها ، فکر نمیکنم حقیقت داشته باشه.

اینها نظر و تحلیل من از دنیای سکه ها بودش،میتونه اشتباه باشه.

نکته»

سکه ی Dashcoin رو با سکه ی DASH اشتباه نگیریم!  اونیکه الآن 1میلیون و 400 تومن قیمتشه DASH هست.

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، Nateghi7 گفته است :

متاسفانه اسیک بعلت نداشتن خدمات پس از فروش و طول عمر پایین و بالا رفتن ناگهانی سختی با عرضه شدن همزمان دستگاه های جدید و  بی استفاده شدن اون دستگاه با از دست دادن سود دهی اش خیلی پیشنهاد نمیشه.

در 3 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

بصورت کلی بله هنگام عرضه خوبه ولی در ادامه این اتفاق می افته»

1.  هنگام اومدن این دستگاه ها، سکه های DASH بسیاری تولید میشن که بخاطر قضیه ی Greed در ما انسان ها،باعث میشه همه سکه هایی که در میارن رو سریعا بفروشن، این باعث میشه قیمت سکه ی دش از 1میلیون و 400 هزار تومان (بستگی به مقاومت بازار) بشدت کاهش پیدا کنه.من نظرم اینه روی 500هزار تومان سقوط میکنه حدودا.

2.  تا زمانیکه این دستگاه رو پیش خرید کنید و به دست شما برسه،علاوه بر اینکه سختی افزایش پیدا میکنه، تا اون موقع قیمت دش هم بشدت سقوط کرده.

3. خود تولید کننده و فروشنده ها به بهانه ی تست، از این دستگاه ها برای تولید DASH و فروششون استفاده میکنن، قبل از عرضه ی این دستگاه ها یه نگاه به دیفیکالتی سکه دش بندازید متوجه میشید. 

4.  خرید این دستگاه صد در صد میصرفه، صد در صد هم سود میده. شکی درش نیست، ولی اینکه سود میلیاردی بده، یا یه شبیه میلیونر بشید این صحبت ها ، فکر نمیکنم حقیقت داشته باشه.

اینها نظر و تحلیل من از دنیای سکه ها بودش،میتونه اشتباه باشه.

نکته»

سکه ی Dashcoin رو با سکه ی DASH اشتباه نگیریم!  اونیکه الآن 1میلیون و 400 تومن قیمتشه DASH هست.

موفق باشین.

سلام خدمت هر دو دوست گرامی

البته هدف من هم از نوشتن مطالب بیان این موضوع بود که تصورات نادرست از سوددهی های نجومی این دستگاه رفع شود. اگر دوستان برداشت دیگری داشته اند حتما علت اشکال در نگارش بنده بوده است. 

لینک به دیدگاه

همه چیز عالیه دوست من. مرسی از اینکه وقت گذاشتی و شفاف سازی کردی. من هم فقط سعی کردم نظرم رو بگم. به امید موفقیت.

لینک به دیدگاه

بنظرم ماینینگ بیت کوین فقط با کانترکت های انلاین صرفه داره و حتی رسیدن به سرمایه اولیه در این روش سریعتر از سایر ارز هاست.

ویرایش شده توسط KingMast1r
لینک به دیدگاه

در در 1396/06/11, 23:27:46، KingMast1r گفته است :

بنظرم ماینینگ بیت کوین فقط با کانترکت های انلاین صرفه داره و حتی رسیدن به سرمایه اولیه در این روش سریعتر از سایر ارز هاست.

اتفاقا آنچنان به صرفه نیست، درسته که شما سخت افزار رو بصورت مستقیم زیر دست خودتون بکار نمیگیرید ولی عوایدی که استفاده مستقیم از سخت افزارهای استخراج نصیب ما میکنه ، کلود ها و کانترکت ها نمیکنن. یکی دو مورد شون رو بررسی کردم دقیقا نرخ استخراج پایین رو با مخارج بالا عرضه میکنن. از نظرات دوستان خارجی هم استفاده کردم اصلا راضی نبودن. البته من در مورد کلیت ارزها میگم نه فقط یه ارز بخصوص

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...