رفتن به مطلب

نیازمند کمک دوستان کارشناس و باتجربه در خرید مانیتور 4k

HOH
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت همه

دوستان یه مانیتور سامسونگ 24 اینچ  4k  (2160x3840)   مدل U24E590D   دست دو  پیدا کردم 

فروشنده میگه استوک هست و از دبی آوردم برای فروش  و قیمت 770  رو گذاشته روش

میخواستم ببینم کیفیت این مانیتور چه جوره آیا با این قیمت می ارزه بخرم یا نه؟

(جالبه تو هیچ فروشگاهی هم وجود نداره )

و اگه میشه یه توضیحی بدید که 144 هرتز چه برتری به 60 هرتز داره (به زبون خودمونی بگید بفهمیم حال ندارم مقاله دربارش بخونم)؟

خودم یه مانيتور ال جي مدل 23EA63V سايز 23 اينچ   وباتوجه به گرافیکrx 470  میدونم فعلا نمی تونم تو این رزولیشن بازی کنم (شاید اینده گرافیک بهتر بخرم )

ولی قیمت مانیتور و رزولیشن بالاتر برای فیلم یا کارای دیگه وسوسه ام کرده به نظرتون ارزش داره  خریدش ؟

اینم لینک :

https://www.amazon.com/Samsung-UHD-QHD-Monitor-U24E590D-23-6-Inch/dp/B00YUU4B60

منتظرم با تشکر

ویرایش شده توسط HOH
لینک به دیدگاه

سایز ۲۴ برای 4k زیاد مناسب نیست

من جای شما بودم  دنبال ۲۷ به بالا بودم

لینک به دیدگاه

ببین داداش، با سایز 24 اگز 4کا بگیری، مثل اینکه یه بوگاتی بگیری، توی پارکینگ نگهداری کنی:)

ویرایش:

اینی که شما پیدا کردی، مثل اینکه یه بوگاتی رو با قیمت پژو پارس بگیری و تو پارکینگ نگهداری کنی که کار خوبیه خخخ

ولی کارت گرافیکت برای 4 کا جوا نمیده، از اونجایی که فرق 4 کا با فول اچ دی رو توی این سایز به سختی میفهمی، در نتیجه شما اینو بگیر

پنل tn هست ولی ضاحرا فیری سینک داره و پوشش رنگ بالایی داره

کلا مانتیور خیلی خوبیه مخصوصا با اون قیمت

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

من الان چک کردم تو سایت سامسونگ زده پنل pls اگر باشه که عالیه

پوشش adobe rgb که پیدا نکردم ولی خیلی خوبه چون srgb صد در صده

دیگه من هیچ حرفی ندارم، ببین منم میخوام:4_joy:

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

داداش اگه هست منم میخوام خخخخخ

چون اگر اورج باشه که خیلی عاااالیه

یعنی رفرش نباشه

ویرایش شده توسط amir-ice
لینک به دیدگاه

770 دلار یا ۷۷۰ تومن

حواستون باشه گول نخورید و کلاه سرتون نره.

لینک به دیدگاه

RX 470 برای 4k یا 2.5K مناسب نیست. این کارت برای گیم در 1080p مناسب هست.

فرق 144Hz و 60Hz هم اینه که مانیتور 60 نهایت توانایی نمایش 60 فریم در ثانیه دارد و مانیتور 144Hz تا 144 فریم در ثانیه نمایش میدهد. فرق این دو زمین تا آسمونه، کار کردن با مانیتور 144 چند برابر روان تر از مانیتور معمولی هست و برای بازی های سریع مانند Battlefield و Counter Strike Global Offensive گیم پلی بسیار روان تر و چشم نواز تر میشه. حتی کار در محیط ویندوز هم خیلی نرم تر میشود.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

فرق 144Hz و 60Hz هم اینه که مانیتور 60 نهایت توانایی نمایش 60 فریم در ثانیه دارد و مانیتور 144Hz تا 144 فریم در ثانیه نمایش میدهد. فرق این دو زمین تا آسمونه، کار کردن با مانیتور 144 چند برابر روان تر از مانیتور معمولی هست و برای بازی های سریع مانند Battlefield و Counter Strike Global Offensive گیم پلی بسیار روان تر و چشم نواز تر میشه. حتی کار در محیط ویندوز هم خیلی نرم تر میشود.

توی بازی های سریع رو موافقم ولی مثالاش رو زیاد موافق نیستم، درسته که بین 60 تا 144 فرقه ولی توی بازی های سریع مثل ماشین بازی ها

برای افراد حساس توی همون کانتر هم بله مشخص میشه...

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، amirff1 گفته است :

توی بازی های سریع رو موافقم ولی مثالاش رو زیاد موافق نیستم، درسته که بین 60 تا 144 فرقه ولی توی بازی های سریع مثل ماشین بازی ها

برای افراد حساس توی همون کانتر هم بله مشخص میشه...

حساسیتی لازم نیست. نمیدوم شما 144 استفاده کردید یا خیر اما کسی که 1 هفته با 144 کار کنه مانیتور معمولی 60 دگه به دلش نمیشینه و خیلی کند به نظر می رسه.

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، rfadayi گفته است :

سایز ۲۴ برای 4k زیاد مناسب نیست

من جای شما بودم  دنبال ۲۷ به بالا بودم

با تشکر از راهنمایی شما :)

اره 27 خیلی خوبه ولی با این قیمت ها که گیر نمیاد

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، amirff1 گفته است :

ببین داداش، با سایز 24 اگز 4کا بگیری، مثل اینکه یه بوگاتی بگیری، توی پارکینگ نگهداری کنی:)

ویرایش:

اینی که شما پیدا کردی، مثل اینکه یه بوگاتی رو با قیمت پژو پارس بگیری و تو پارکینگ نگهداری کنی که کار خوبیه خخخ

ولی کارت گرافیکت برای 4 کا جوا نمیده، از اونجایی که فرق 4 کا با فول اچ دی رو توی این سایز به سختی میفهمی، در نتیجه شما اینو بگیر

پنل tn هست ولی ضاحرا فیری سینک داره و پوشش رنگ بالایی داره

کلا مانتیور خیلی خوبیه مخصوصا با اون قیمت

منم همین رو میخوام بدونم که با تغییر فول اچ دی به 4k  کلا  تغییری احساس میشه با صرف این هزینه .

یا با همین مانیتوری که دارم هم همون راندمان رو میگیرم؟:35_thinking: 

میخاستم  تجربه کسانی این تغییر رو دادن و از فول اچ دی به 4k رفتن  کمک بگیرم

آخه گاهی وقت ها تجربه بهترین  نتیجه رو میده B|

پس به نظر شما مانیتور خوبی هست در کل با این هزینه :)

خیلی ممنون به خاطر راهنمایی و کمک شما

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، amirff1 گفته است :

من الان چک کردم تو سایت سامسونگ زده پنل pls اگر باشه که عالیه

پوشش adobe rgb که پیدا نکردم ولی خیلی خوبه چون srgb صد در صده

دیگه من هیچ حرفی ندارم، ببین منم میخوام:4_joy:

اره مثل اینکه  pls هست

دوستان پنل pls  نسبت به ips چطوره ؟

اگر شما هم میخای تا سعی خودم رو بکنم برات:4_joy:

قابل شما رو نداره

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، amir-ice گفته است :

داداش اگه هست منم میخوام خخخخخ

چون اگر اورج باشه که خیلی عاااالیه

یعنی رفرش نباشه

اگر اورج باشه ؟o.O

منظورتون از اورج چیه ؟ میشه بیشتر توضیح بدید

و این که چه طور میشه فهمید مانیتور رفرش نیست ؟

سوال میگیرم اگر داره برای هر کسی خواست بگیرم خخخخخخخ:4_joy:

اصلا  خودم میارم برای فروش اگر متقاضی داشته باشه خخخخخخخ:4_joy:

با تشکر

ویرایش شده توسط HOH
لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

770 دلار یا ۷۷۰ تومن

حواستون باشه گول نخورید و کلاه سرتون نره.

سلام

770 دلار ؟ :o 

اینکه  به پول ما میشه حدود  دو میلیون و پونصد    :$

میگه 770 هزار تومن 

بازم ممنون به خاطر تذکر شما

لینک به دیدگاه

سلام

اگه برای بازی می خواین استفاده کنین به نظر من رفرش ریت بالا داشته باشه خیلی بهتره حداقل 120hz

یه مورد دیگه ای هم که هست برای مانیتور 4K همیشه گرافیکتون باید قوی و به روز باشه که وقت کم نیاره!

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

بله میدونم که گرافیکم برای گیم در 4k مناسب نیست اما برای فیلم و ... خوبه  البته ححجم فیلم های 4k هم خیلی بالاست :(

باید یه هارد برای ارشیو و یه اینترنت ارزون هم پیدا کرد :$

یعنی کارت گرافیک من روی اگر تو یک بازی مثلا 100 فریم بده مانیتور من به خاطر اینکه 60 هرتز هست توان نمایش  100 فریم رو نداره؟

ممنون به خاطر راهنمایی

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، XeniTroNwOw گفته است :

سلام

اگه برای بازی می خواین استفاده کنین به نظر من رفرش ریت بالا داشته باشه خیلی بهتره حداقل 120hz

یه مورد دیگه ای هم که هست برای مانیتور 4K همیشه گرافیکتون باید قوی و به روز باشه که وقت کم نیاره!

برای بازی که زیاد مد نظر نیست چون گرافیک خیلی قوی ندارم ولی شاید در اینده یه  gtx 1080  بخرم البته نه به این زودی ها

بیشتر برای فیلم

رفرش ریت  یعنی از نرخ تازه سازی تصویر ؟  یعنی زمانی که طول میکشه تصویر روی صفحه نمایش نشون داده بشه؟به گرافیک هم بستگی داره ؟

پس تکسچر ریت و فریم ریت چیه پس ؟

با تشکر از شما

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

تاپیک رو در بازارچه زده‌ای. از مدیران درخواست کن ببرنش جای مناسب.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود دوست گرامی

تاپیک رو در بازارچه زده‌ای. از مدیران درخواست کن ببرنش جای مناسب.

با سلام  به شما

بله خوب منم قصد خرید مانیتور رو دارم دیگه الان میخام ببینم با این قیمت و این امکانات مناسب هست بخرم یا نه؟

ولی اگر مشکل داره و اشتباه کردم  یاشه  چشم  حتما این کار رو میکنم  چاکر شما هم هستیم

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، HOH گفته است :

با سلام  به شما

بله خوب منم قصد خرید مانیتور رو دارم دیگه الان میخام ببینم با این قیمت و این امکانات مناسب هست بخرم یا نه؟

ولی اگر مشکل داره و اشتباه کردم  یاشه  چشم  حتما این کار رو میکنم  چاکر شما هم هستیم

با تشکر

ببین وقتی تاپیک در بخش بازارچه زده می‌شه یعنی می‌خوای از دوستان انجمن ( معمولا کارکرده)  بخری. وقتی قصد خرید از جای دیگر داری و می‌خوای راهنمایی بگیری باید در یکی از بخشهای فنی تاپیک رو بسازی مثلا اینجا:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/forum/21-مانیتور-،-کیبرد-،-موس-،-قلم-نوری/

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

ببین وقتی تاپیک در بخش بازارچه زده می‌شه یعنی می‌خوای از دوستان انجمن ( معمولا کارکرده)  بخری. وقتی قصد خرید از جای دیگر داری و می‌خوای راهنمایی بگیری باید در یکی از بخشهای فنی تاپیک رو بسازی مثلا اینجا:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/forum/21-مانیتور-،-کیبرد-،-موس-،-قلم-نوری/

اوکی

چشم 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، HOH گفته است :

بله میدونم که گرافیکم برای گیم در 4k مناسب نیست اما برای فیلم و ... خوبه  البته ححجم فیلم های 4k هم خیلی بالاست :(

باید یه هارد برای ارشیو و یه اینترنت ارزون هم پیدا کرد :$

یعنی کارت گرافیک من روی اگر تو یک بازی مثلا 100 فریم بده مانیتور من به خاطر اینکه 60 هرتز هست توان نمایش  100 فریم رو نداره؟

ممنون به خاطر راهنمایی

درسته. اگر شما در مثلا CS:GO مقدار 250 فریم بر ثانیه بگیرید اما مانیتور 60Hz داشته باشید در واقع از 60 فریم بر ثانیه بیشتر نشون نمیده.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

درسته. اگر شما در مثلا CS:GO مقدار 250 فریم بر ثانیه بگیرید اما مانیتور 60Hz داشته باشید در واقع از 60 فریم بر ثانیه بیشتر نشون نمیده.

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

داداش قیمتش مناسبه کیفیتش خوبه

ببین اخه مانتیور pls با رفرش ریت 120 بعیده واقعا، از فروشنده بپرس ببین اینجوریه؟

ببین pls خیلی خوبه، از ips بهتره چون رنگش واقعی تره، ولی ips رنگارو یه ذره بگی نگی تو باقالیا میبره خخخ( بستگی به مدلشم داره)

ولی معمولا رو pls نمیشه همچین رفرش ریتی گرفت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...