رفتن به مطلب

**ماینینگ و استخراج کوین ( ارزهای دیجیتالی ) ارز را وارد کشور می کند یا خارج می کند ؟نظر شما چیست ؟

Recommended Posts

درود

به نظر من اگر سکه‌ای باشه که با سازوکارهای داخل کشور تعریف بشه  در دراز مدت می‌تونه تراز مثبت برای کشور داشته باشه و گرنه در کوتاه مدت و دراز مدت تزار منفی برامون داره. به ویژه این که به هزینه های صنعتی و زیست محیطی  تولید انرژی بنگریم.

من   از سالها پیش  چند نفری رو می‌شناسم که ماین می‌کنند. جز  دو نفر همه زیان کرده‌اند. این بعد شخصی ماجراست. وقتی در مقیاس کلی بنگریم زیان هنگفتی به کشور وارد می‌شه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 59
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

سلام دوست من مرسی از نظرتون

یه سوال : به ظور مثال یک گیمر میاد یک سیستم میخره برای گیم و در زمان استراحت سیستم میاد ماین میکنه و کوین استخراج میکنه . و میره مثلا بازی یا هر چیزی که یک گیمر نیاز داره رو خریداری میکنه .

یعنی سیستم رو برای ماین نخریده ولی داره ماین میکنه و میخواد بخشی از هزینش رو در بیاره . در این مورد نظرتون چیه ؟

البته نظرتون راجب خرید کالای ایرانی رو میپذیرم و کلا ذات هر ارز و پولی همینه که خرید کالای داخلی به نفعشه .

درود سعید جان

شاید در نظر اینقدر جذاب باشه. من ندیده‌ام کسی رو که به این شکل درآمدی یا اندوخته‌ای قابل اعتنا از سکه‌های دیجیتال داشته باشه.

توی همین انجمن چند ماهه دوستان درگیرش شده‌اند و کاش از بیلان کارشون گزارشی می‌دادند برای این که ارزیابی بهتری از این پدیده داشته باشیم.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

یه سوال دارم از شما و سایر دوستان :

اگر این ارز دیجیتالی در کشور خودمون بابت خرید کالا خرج بشه چه اتفاقی میفته ؟

در وهله اول باید شما امکان اتصال حساب بانکی تون رو به کیف پول الکترونیکی داشته باشید تا قدرت تبادل مستقیم ارز الکترونیکی به پول محلی تون رو داشته باشید نمونه بارز اون هم بیت پی کارد هست که با کیف پول بیت کوین شارژ میشه و با دلار خرج میشه!

یا فروشگاه های اینترنت ی بزرگ در اینجا لیون کامپیوتر یا دیجیکالا باید امکان پرداخت با بیت کوین رو به عنوان یک گزینه در کنار روش های پرداخت داشته باشند تا امکان خرید کالا با بیت کوین هم فراهم بشه که در این صورت این ارز بین کاربران در کشور به گردش در میاد که همراه با سود آوری هم هست.

در جواب سوال تون باید بگم که ارزهای دیجیتالی نه داخل میشه نه خارج، چون اصولا ماهیت فیزیکی نداره که شما بتونید از اون استفاده کنید... صرفا بین حساب ها در حال گردش هست!

پ.ن: حتی خود من هم ار بیت کوین برای خرید کالاهای دیجیتالی در اینترنت استفاده میکنم و میتونم این رو بگم که این ارز ها ی دیجیتالی یک راهکار موثر جهت پرداخت در جاهایی هست که امکان پرداخت با کارت اعتباری و یا پی پال برای ما نیست

لینک به دیدگاه

یعنی اگه اشتباه نکنم میشه ازش برای خرید نرم افزار از استورهای مختلف خارجی هم استفاده کرد ... ؟

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود سعید جان

شاید در نظر اینقدر جذاب باشه. من ندیده‌ام کسی رو که به این شکل درآمدی یا اندوخته‌ای قابل اعتنا از سکه‌های دیجیتال داشته باشه.

توی همین انجمن چند ماهه دوستان درگیرش شده‌اند و کاش از بیلان کارشون گزارشی می‌دادند برای این که ارزیابی بهتری از این پدیده داشته باشیم.

درود سعید جان

ما خیلی وقته که امار نسبی از کارتهای موجود ماینینگ در ایران و نحوه کار کردشون و مقدار سوددهیشون در زمانهای مختلف داشتیم و داریم

و به دایل مختلف که بعدها حتما اعلام میکنیم این موارد رو علنی اعلام نکردیم و حتی اسم ماینینگ رو نیاوردیم .

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

یعنی اگه اشتباه نکنم میشه ازش برای خرید نرم افزار از استورهای مختلف خارجی هم استفاده کرد ... ؟

بله دوست من به راحتی امکان پذیره

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

البته اگر گزینه بیت کوین در کنار روش های مختلف پرداخت باشه که متاسفانه این امکان در همه جا نیست...

ویرایش شده توسط Saman Taji
لینک به دیدگاه

سلام

کل سود از ماینینگ نگهداری سکه و فروش آن زمانی که ارزش سکه بالا بره. وگرنه ماینینگ اگر بخای سریع به تومن تبدیل کنی سود آنچنانی نداره. همانطور که دوستان محاسبه کردند با سرمایه گذاری 20 میلیون تومنی شما ماهی تقریبا 2 میلیون تومن خواهید داشت که بعد از 10 ماه سرمایه بازمیگرده. اینها در شرایط ایده آل هستند و ریسک ها و خطرات ناشی از کاهش ارزش سکه و دلار و  ورود کارت های جدید و غیره بماند.

اگر روند سعودی ارزش سکه ها در دراز مدت پایدار باشه، بله ارزش سرمایه گذاری داره. درغیر اینصورت ارزشمند نیست. کلا دیده بنده نسبت به این سیستم قمار هست. سکه هایی که هیچ پشتوانه ای ندارند یکشبه میتونه یه عده ای رو میلیاردر کنه و یه عده ای رو به خاک سیاه بنشونه.

اگه میخاید نوع ارز آوری رو محاسبه کنین ، خیلی مسایل رو باید درنظر بگیرید. درکل بخام بگم ، بله ارز آوری داره فقط برای کسانی که در کشورهایی زندگی میکنن که ریشه سیستم اقتصادی قوی دارن.با اینکه شما در ایران کار میکنید و درامدتون از طریق ارز هست ولی بازهم برای ایران ارز آوری نداره و ضرر به اقتصاد هست. خیلی مسایل پیچیده در این موضوع هست که در حوصله جمع نیست.

لینک به دیدگاه

به هر حال این پول های دیجیتالی پشتوانه ای ندارن و پول بدون پشتوانه هیچوقت ثبات ارزشی نداره به خاطر همین هم شاهد افت و خیز های شدید ارزشی هستیم که حتی بزرگترین اقتصاددان ها هم از پیش بینیش عاجز هستن!هر پول بدون پشتوانه ای یک نوع ضربه به  اقتصاد در سطح کلان هست!فکر کردید چرا کشورهایی مثل آمریکا و به خصوص چین بر کالا بودن بیت کوین تاکید دارن؟!

یکم خبرهارو که دنبال کنیم میفهمیم که چه کشورهای و بر چه اساسی دارن از هیچ(پول مجازی)سود میبرن!و متاسفانه این مسئله هیچوقت به نفع ما نخواهد بود!

ماین کردن در شرایط فعلی در ایران و با سیستم اک هجده میلیونی لیون به هیچ وجه صرفه اقتصادی نداره و حتی به نظر میاد در دراز مدت و با افت قیمت ها هم کاری منطقی نباشه چون اپدیت سخت افزاری در ایران با مشکلات و هزینه های زیادی همراه هست!

ولی اگر این موج ماینیگ جهانی بخوابه  و قیمت قطعات در ایران برابر با ارزش دلاری و واقعی باشه در حالت کلی و کوتاه مدت(بازه زمانی چند ساله)ارز بیشتری وارد خواهد شد نسبت به ارزی که خارج شده ولی در دراز مدت شک نکنید که به ضرر اقتصاد کشور خواهد بود

ویرایش شده توسط Keykhosro.Goorani
لینک به دیدگاه

متاسفانه در کشور ما پر هست از سرمایه های خرد که بخش تولید چه خصوصی و چه دولتی نتونسته موفق باشه در جذبش و طرح هایی مثل بنگاه های زود بازده هم عملا محکوم به شکست هستن!

بنده امروز رفته بودم بانک برای تعیین تکلیف حساب هام بنا به درخواست بانک(به دلیل مصوبات جدید در مورد سود بانکی)و دیدم که چقدر سرمایه های سرگردان و معمولا با مبلغی بین 30 تا 100 میلیون تومان به صورتی راکد در حساب های مردم باقی مونده که جمعش بالغ بر هزاران هزار میلیارد خواهد بود!مردم تشنه و مشتاق سرمایه گذاری هستن ولی به دو دلیل توانش رو ندارن!یکی ریسک بالا و دومی عدم سرمایه کافی!متاسفانه دولت به جای اماده کردن بسترها برای سرمایه گذاری مطمئن سعی در کاهش نرخ سود بانکی داره و اگر این به اصطلاح زیرابی رفتن بانک ها برای ثبت قرار داد های بلند مدت نبود دوباره شاهد افزایش چشمگیر قیمت دلار و طلا میبودیم!ماین کردن هم در ایران روشی شده برای سرمایه گذاری کوچک با سود بالا که متاسفانه همونطور که در کامنت بالا گفتم بنده اینده خوشی رو براش متصور نیستم

ویرایش شده توسط Keykhosro.Goorani
لینک به دیدگاه

حالا من یه سوال دارم!

انرژی برق مهم تره یا پول در اوردن از طریق ماین؟

لینک به دیدگاه

سلام ببخشید یک سوال خارج از موضوع دارم میشه بگید با یه سیستم حدود ده تومن که مخصوص ماینینگ و تو لیون هم میفروشن در ماه اگه بیست و چهار ساعت کامپیوتر روشن باشه حدودا چقدر کسب درامد میشه کرد لطفا یه حدود بگید مثلا چند دلار و چند کوین میشه استخراج کرد 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

به هر حال این پول های دیجیتالی پشتوانه ای ندارن و ...

در 52 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

متاسفانه در کشور ما......

احسنت :89_clap: :89_clap:

کاملا با حرف این دوستمون موافقم +

لینک به دیدگاه

خیلی از ویژگی ها وجود داره که باعث میشه یه چیز ارزشمند بشه .اما دو ویژگی مهم وجود داره که هر چیز ارزشمندی داره یک کمیاب بودن و دو تقاضا برای داشتن اون چیز. بیت کوین این دو ویژگی رو داره و یجورایی دقیقا مثل طلا می مونه البته در دنیای دیجیتالی، در آینده هم تقریبا هر چیزی دیجیتالی خواهد شد و احتمال اون خیلی زیاده این ارز باز هم ارزش اون بیشتر از این قیمت ها بشه.

بیت کوین بیشتر شبیه طلا هست تا یه ارز. اگه نگاه هم کنید قیمت طلا هم همیشه در حال نوسان هستش.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، amirff1 گفته است :

در واقع اصلا ارز چیز مسخره ای هست، و باید از معادلات بین المللی پولی برای کشور ها حذف بشه ، چون همین تقاضای زیادش الکی داره ارزششو قوی میکنه، در حالی که کشور ها و بازرگانا میتونن خودشون بدون استفاده از ارز و با معاهده ی پولی دوجانبه، ( اگر بخواین یه تاپیک میزنم میگم چیه) تقاضای ارز رو به شدت کاهش بدن.

بسیار زیبا و دقیق +

لینک به دیدگاه

سلام عرض میکنم خدمت جناب حسینی عزیز و سوالهای قشنگتون 

این سوالی که شما مطرح کردید یه مقدار پیچیدس .

چرا ؟  

الان میگم ...در وهله اول ما باید بدونیم که دنبال چه چیزی میگردیم 

بیت کویین یا هر نوع ارز دیجیتالی نیاز به تجهیزات جانبی زیادی داره 

اول : سخت افزار گران ( برای افرادی که به صورت عمده دنبال این نوع ارزها هستند)

تازه اگه فرد تازه کاری هم باشیم باید حداقل ۱۰ میلیون سرمایه اولیه داشته باشیم که این سرمایه اولیه خودش به صورت وارداتی به دست ما میرسه که این یعنی خروج ارز از کشور 

که معلوم نیست بعدا با استخراج این نوع ارزها سرمایه دوباره به ما برگرده یا نه .

دوم: هزینه برق که معمولا زیاد نمیشه و جزء سرمایه های ملی میشه ولی چون برق به صورت تصاعدی حساب میشه باید با منابع خورشیدی جایگزین بشه که صرفه اقتصادی داشته باشه

سوم:هزینه اینترنت که جزء سرمایه های ملی محسوب میشه و به نظر من هر چی سرانه مصرف اینترنت بالاتر باشه ارزانتر میشه و به اقتصاد کشور کمک میکنه و باعث پیشرفت میشه

تنها در صورتی باعث ورود ارز میشه که در مدت زمان طولانی ارزشش کم نشه و با گذشت زمان و سختتر شدن معادلات و نصف شدن جایزه اون قیمتش هم دو برابر بشه 

ببخشید که طولانی شد)

لینک به دیدگاه

یکی از مشکلاتی که برای اکثر ماینرها بوجود میاد ماینینگ غیر اصولیه

شما اگه تعریف من رو از ماینینگ بخواید من میگم:

یه کیف پول درست میکنید بعد نرم افزار استخراج رو تنظیم میکنید بعد سیستم شروع میکنه به ماین. وقتی هم که یه پولی جمع شد میرید صرافی اکسچنج میکنید و پولشو میزارید در کوزه و آبشو نوش جون میکنید

ولی اگه از یه مهندس سخت افزار یا یه ماینر حرفه ای بپرسید، علاوه بر چیزایی که من گفتم چند تا نکته فنی هم میزاره کنارش نظیر استفاده از مادربورد های بهینه با رگلاتور ها و فاز های تغذیه تقویت شده برای اسلات های توسعه و رایزر های استاندارد و پاور مرغوب و کولینگ محیط فعال و ...

همین چیزایی که رعایت نکردنشون باعث میشه پاور 1600 وات یکی از دوستان زیر فشار ماینینگ با دوتا 1070 (که 1600 وات کاملا براش جوابگوعه) آتیش بگیره و گارانتی هم مسئولیتشو قبول نکنه ...

این نکات ریز مرز بین سود و ضرر در ماینینگ هستن که رعایت کردنشون میتونه سود خیلی خوبی برای ماینر داشته باشه و رعایت نکردنشونم میتونه به همون نسبت زیان های سنگینی به ماینر بزنه

دوستان فرمودن که بیت کوین ناپایداره

طبق بررسی های صورت گرفته ارزش بیت کوین تا حداقل سال 2020 روند صعودی خودشو خواهد داشت ...

و اگه یه شخص همین امروز بهترین ریگ ماینینگ رو با قیمت 18 میلیون تومن از لیون خریداری کنه و ماهی 2 میلیون هم درامد متوسط داشته باشه در 36 ماه پیش رو (که پیش بینیشو انجام دادن)

و با در نظر گرفتن سیر صعودی و اینکه ارزش بالاتر میره این شخص ماینر میتونه حدود 75 میلیون تومن درامد داشته باشه که 40 تا 50 میلیون تومنش سود خالصه

یعنی شخص راحت 2 برابر ارزش سیستمش سود کرده

ولی یه مشکلی هست اونم اینه که معلوم نیست سخت افزار های ایشون چقدر دووم بیارن (فکر نمیکنم زیر این فشار بیشتر از یک سال و نیم دووم بیارن) یهو دیدی به خاطر یه مشکل کوچولو در پاور چند تا کارت دود بشن و برن هوا ...

در کل کار ریسکی و خطرناکیه و به نظر من بهترین راه ماینینگ استفاده از چندین ریگ کوچیک (4-5 تا کارت ) به جای یه ریگ بزرگ (با 20 تا کارت )هست چون خطر کمتری داره

اصلا نمیشه به بیت کوین اعتماد کرد چون همین یکی دو سال پیش افت قیمت شدید و ناگهانی بیت کوین باعث شدکه انبوهی کارت ماین شده که به اندازه چندین برابر عمر مفید خودشون کار کردن وارد بازار بشن و احتمال زیاد برای کارتهای پولاریس سری 500 و 400 و در آینده ای نزدیک کارت های وگا هم همین پایان اتفاق خواهد افتاد ...

و اینکه کارت های مخصوص ماینینگ اصلا به درد گیمینگ نمیخورن چون بیشتر برای فشار مداوم بهینه شدن نه فشار لحظه ای نوسانی در گیم

ولی حیف شد کارت های میان رده پاسکال و پولاریس خیلی خوش قیمت بودن در مقایسه با قدرتشون که ماینینگ 200 دلار به قیمتشون اضافه کرد :(

• لایک 1
لینک به دیدگاه

بهتره این سوال هم مطرح بشه :

درآمد حاصل از بیت کوین حلال هست یا نه؟

به نظر من پولی که واسش زحمت کشیده نشه حلال نیست.

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، Santa Cruise گفته است :

؟؟؟!!!

مثلا کسی که خونش و اجاره میده پول اجاره حلال نیست؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Santa Cruise گفته است :

چه مقدار پول برای چه مقدارتلاش حلاله ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، Santa Cruise گفته است :

سلام دوست عزیز

اگر دغدغه شما  مشخص شدن حکم شرعی مساله هست که راهکارش مشخصه.

اما این که چیزی رو که حرام نیست حرام کنید از  انجام عمل حرام بیشتر نباشه کمتر نیست. آیا عبارت به نظر من در مسایل شرعی جز برای مجتهد جایگاهی داره که مساله رو اینطور مطرح میکنید؟

دیگه از گنج پیدا کردن که کار راحت تری نیست . آیا خدا حرام کرده گنج رو؟

• لایک 2
لینک به دیدگاه

دوستان گلم میشه یکی راهنمایی کنه ماینینگ چیه و چجوری ازش درامدزایی میکنن؟

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من هم فعلا ارز آوری داره

ولی کار کردن با ارزهای مجازی مخاطرات زیادی داره نمونه بن شدن سایت لایبرتی رزرو توسط اف بی ای که خیلی اکسچنجرهای انلاین ایرانی و جهانی متضرر شدن

یا هک شدن سایت btc-e حدود یک ماه پیش که بعد از بالا اومدن سایت اعلام شد فقط 55% از بیت کوین سایت باقی مونده و عملا 45% ضرر  به یوزرهای اون سایت تحمیل شد

بسیار گسترده پر استرس وسوسه کننده با چالشهای مختلف و بدون کوچکترین ضمانت و نهایتا سود ده پس با چشم باز و اطلاعات کافی وارد بشید 

این نکته هم گوشه ذهنتون باشه هر واحد پولی در دنیا احتیاج به پشتوانه داره پشتوانه ی فیزیکی و هیچ کدوم از ارزهای الکترونیکی فعلی این ملزوم رو ندارند و به هر دلیلی ممکنه در چشم به هم زدنی ارزششون به صفر برگرده و اون زمان کسی پاسخ گو نیست. 

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/07, 17:59:54، i-Farzad گفته است :

سلام

کل سود از ماینینگ نگهداری سکه و فروش آن زمانی که ارزش سکه بالا بره. وگرنه ماینینگ اگر بخای سریع به تومن تبدیل کنی سود آنچنانی نداره. همانطور که دوستان محاسبه کردند با سرمایه گذاری 20 میلیون تومنی شما ماهی تقریبا 2 میلیون تومن خواهید داشت که بعد از 10 ماه سرمایه بازمیگرده. اینها در شرایط ایده آل هستند و ریسک ها و خطرات ناشی از کاهش ارزش سکه و دلار و  ورود کارت های جدید و غیره بماند.

اگر روند سعودی ارزش سکه ها در دراز مدت پایدار باشه، بله ارزش سرمایه گذاری داره. درغیر اینصورت ارزشمند نیست. کلا دیده بنده نسبت به این سیستم قمار هست. سکه هایی که هیچ پشتوانه ای ندارند یکشبه میتونه یه عده ای رو میلیاردر کنه و یه عده ای رو به خاک سیاه بنشونه.

اگه میخاید نوع ارز آوری رو محاسبه کنین ، خیلی مسایل رو باید درنظر بگیرید. درکل بخام بگم ، بله ارز آوری داره فقط برای کسانی که در کشورهایی زندگی میکنن که ریشه سیستم اقتصادی قوی دارن.با اینکه شما در ایران کار میکنید و درامدتون از طریق ارز هست ولی بازهم برای ایران ارز آوری نداره و ضرر به اقتصاد هست. خیلی مسایل پیچیده در این موضوع هست که در حوصله جمع نیست.

در در 1396/06/07, 18:11:24، Keykhosro.Goorani گفته است :

به هر حال این پول های دیجیتالی پشتوانه ای ندارن و پول بدون پشتوانه هیچوقت ثبات ارزشی نداره به خاطر همین هم شاهد افت و خیز های شدید ارزشی هستیم که حتی بزرگترین اقتصاددان ها هم از پیش بینیش عاجز هستن!هر پول بدون پشتوانه ای یک نوع ضربه به  اقتصاد در سطح کلان هست!فکر کردید چرا کشورهایی مثل آمریکا و به خصوص چین بر کالا بودن بیت کوین تاکید دارن؟!

یکم خبرهارو که دنبال کنیم میفهمیم که چه کشورهای و بر چه اساسی دارن از هیچ(پول مجازی)سود میبرن!و متاسفانه این مسئله هیچوقت به نفع ما نخواهد بود!

ماین کردن در شرایط فعلی در ایران و با سیستم اک هجده میلیونی لیون به هیچ وجه صرفه اقتصادی نداره و حتی به نظر میاد در دراز مدت و با افت قیمت ها هم کاری منطقی نباشه چون اپدیت سخت افزاری در ایران با مشکلات و هزینه های زیادی همراه هست!

ولی اگر این موج ماینیگ جهانی بخوابه  و قیمت قطعات در ایران برابر با ارزش دلاری و واقعی باشه در حالت کلی و کوتاه مدت(بازه زمانی چند ساله)ارز بیشتری وارد خواهد شد نسبت به ارزی که خارج شده ولی در دراز مدت شک نکنید که به ضرر اقتصاد کشور خواهد بود

دوستای عزیزم جا داره بیشتر با تکنولوژی این نوع از ارز آشنا بشین. پشتوانه بیت کوین علم ریاضی هست و همینطور سخت افزار ها و ماینر ها و تمامی کسانی که بیت کوین دارن. ارزش بیت کوین با توجه به تعداد محدودش از روز تولدش تا به امروز رشد بسیار زیادی رو داشته و همین موضوع باعث نوسان های شدیدمیتونه بشه و کوتاه مدت ممکنه ضرر بکنین ولی برای سرمایه گذاری بلند مدت پیشنهاد می کنم نمودار کلیش رو یه نگاه بندازین.

یه مقدار هم خارج از بحث صحبت کردین یه چندتا نکته هم من اضافه کنم
دلار امریکا و خیلی ارزهای دیگه هم ارز بی پشتوانه هستن.
بورس هم ممکنه نوسان های شدید داشته باشه و ریسک خودش رو داره. لطفا هر کلمه ای رو هر جایی نگین بی دلیل

ویرایش شده توسط Nateghi7
لینک به دیدگاه

در در 1396/06/08, 03:40:16، Alirajaie گفته است :

سلام

به نظر من هم فعلا ارز آوری داره

ولی کار کردن با ارزهای مجازی مخاطرات زیادی داره نمونه بن شدن سایت لایبرتی رزرو توسط اف بی ای که خیلی اکسچنجرهای انلاین ایرانی و جهانی متضرر شدن

یا هک شدن سایت btc-e حدود یک ماه پیش که بعد از بالا اومدن سایت اعلام شد فقط 55% از بیت کوین سایت باقی مونده و عملا 45% ضرر  به یوزرهای اون سایت تحمیل شد

بسیار گسترده پر استرس وسوسه کننده با چالشهای مختلف و بدون کوچکترین ضمانت و نهایتا سود ده پس با چشم باز و اطلاعات کافی وارد بشید 

این نکته هم گوشه ذهنتون باشه هر واحد پولی در دنیا احتیاج به پشتوانه داره پشتوانه ی فیزیکی و هیچ کدوم از ارزهای الکترونیکی فعلی این ملزوم رو ندارند و به هر دلیلی ممکنه در چشم به هم زدنی ارزششون به صفر برگرده و اون زمان کسی پاسخ گو نیست. 

موفق باشید

تمامی کسانی که آشنایی نسبی با اینکار  رو دارن استفاده از کیف پول شخصی رو پیشنهاد می کنن و میگن به هیچ عنوان از صرافی به عنوان کیف پول استفاده نکنین.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...