رفتن به مطلب

راهنمایی برای استفاده از دو پاور

Kiarash Atri
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

بنده قصد دارم به زودی روی یه سیستمی دو تا GTX 970 به صورت SLI بندازم....

حالا پاور سیستم ۶۰۰ هست و جواب نمیده.

مصرف دو تا 970 روی این سیستم دقیقا ۷۵۰ در میاد که پس باید من پاور ۸۵۰ بگیرم....پاور ها  هم که فوق العاده گرون...

خواستم بدونم که میشه روی سیستم دو تا پاور بندازم؟یعنی یه پاور ۶۰۰ دیگه بگیرم و کارت هارو مستقیم به اون وصل کنم .... شدنش که میدونم میشه و توی ریگ های ماین اینکارو  میکنن اما راهنمایی میخواستم که بدونم چطوریاس و اینکه چطوری پاور دوم قراره با روشن شدن سیستم روشن بشه؟؟؟:35_thinking:

مشکل ساز که نمیشه بر ای قطعات و اینا؟چون توی ریگ ها همشون از دو تا پاور استفاده میکنن

لینک به دیدگاه

سلام!

بله منتهی شما باید از یک تبدیل مثل این استفاده کنید

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA85V3DG9612&nm_mc=KNC-GoogleMKP-PC&cm_mmc=KNC-GoogleMKP-PC-_-pla-_-Data+Adapters-_-9SIA85V3DG9612&gclid=Cj0KEQjwzZe8BRDguN3cmOr4_dgBEiQAijjVFgmCuhgUIFaTzN08YDT6ixnAPlpPIMjx4K_bMV4NVc4aAiTN8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

در صورتی که پاور دوم رو از قبل دارید وگرنه استفاده از یک پاور قوی تر بهتر از دو پاور ضعیف تر هست

ویرایش شده توسط Saman Taji
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Saman Taji گفته است :

سلام!

بله منتهی شما باید از این تبدیل استفاده کنید

http://lioncomputer.ir/product/12729/تبدیل+همزمان+ساز+2+منبع+تغذیه/

در صورتی که پاور دوم رو از قبل دارید وگرنه استفاده از یک پاور قوی تر بهتر از دو پاور ضعیف تر هست

پاور الانم (GREEN 600A-HP) کاملا جوابگو سیستم هست...حالا من میخوام یه پاور دیگه عین همین بگیرم و اون پاور فقط به گراف ها وصل باشه....اینطوری بهتر نیس؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Kiarash Atri گفته است :

پاور الانم (GREEN 600A-HP) کاملا جوابگو سیستم هست...حالا من میخوام یه پاور دیگه عین همین بگیرم و اون پاور فقط به گراف ها وصل باشه....اینطوری بهتر نیس؟

پستم رو ویرایش کردم عزیز ببخشید

در گوگل این عبارت رو جستجو کنید راه حل رو پیدا میکنید

second psu for gpu

من اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم اما دوستان ماینر هستند که شما رو راهنمایی کنند...

ویرایش شده توسط Saman Taji
لینک به دیدگاه

شما اصلا به فروشگاه لیون هم نگاه میندازید!!

از این دو میتونید یکیو انتخاب کنید

http://lioncomputer.ir/product/12730/کابل+همزمان+ساز+2+منبع+تغذیه/

ویرایش شده توسط Done
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Done گفته است :

شما اصلا به فروشگاه لیون هم نگاه میندازید!!

از این دو میتونید یکیو انتخاب کنید

http://lioncomputer.ir/product/12730/کابل+همزمان+ساز+2+منبع+تغذیه/

دوست عزیز من قبل از تاپیک زدن کل فروشگاه رو زیر و رو کردم....

ممنون میشم قبل از اظهار نظر پست رو دقیق مطالعه کنید.....

در 5 ساعت قبل، Kiarash Atri گفته است :

یعنی یه پاور ۶۰۰ دیگه بگیرم و کارت هارو مستقیم به اون وصل کنم ....

گفتم که مستقیم فقط به کارت ها وصل باشه و با مادر برد و اون یکی پاور هیچ تعاملی نداشته باشه....

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Saman Taji گفته است :

پستم رو ویرایش کردم عزیز ببخشید

در گوگل این عبارت رو جستجو کنید راه حل رو پیدا میکنید

second psu for gpu

من اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم اما دوستان ماینر هستند که شما رو راهنمایی کنند...

تو یوتیوب فیلم های مختلفی دیدم..ساده تر از چیزی که فکر میکردم بود:34_rolling_eyes:

سیم سبز رنگ (4 ام از سمت راست) و مشکی رنگ کناریش رو که به هم وصل کنی پاور روشن میشه(24 پین رو میگم)...حالا میشه مستقیم فقط پاور رو به گراف ها وصل کرد..

تشکر از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Kiarash Atri گفته است :

تو یوتیوب فیلم های مختلفی دیدم..ساده تر از چیزی که فکر میکردم بود:34_rolling_eyes:

سیم سبز رنگ (4 ام از سمت راست) و مشکی رنگ کناریش رو که به هم وصل کنی پاور روشن میشه(24 پین رو میگم)...حالا میشه مستقیم فقط پاور رو به گراف ها وصل کرد..

تشکر از راهنماییتون

خواهش میکنم

آره همین طور اما سوال شما مربوط به استفاده از دو پاور روی یک سیستم بود که با اون کابل امکان داشت... به هر حال گاهی اوقات با یه جستجو ی ساده میشه راحت به جواب رسید!

موفق باشید :-)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، Kiarash Atri گفته است :

بنده قصد دارم به زودی روی یه سیستمی دو تا GTX 970 به صورت SLI بندازم....

بهتره دو تا 970 رو بفروشید و یه 1070 دست دو گیر بیارید . حتی اگر مدل رفرنس هم گیرتون بیاد 100% کارایی بهتری از 2 تا 970 میگیرید . علاوه بر این اگر دو تا پاور تو سیستم بذارید یا باید کیس رو یه تغییراتی بدید که پاور دوم یه جای کیس محکم بشه . حرارت پاور دوم هم که وارد کیس میشه و نمیشه کاریش کرد . برای راه اندازی سیستم هم به دو تا کابل برق نیازه . جابجایی کیس هم که داستان درازی داره و باید خیلی با احتیاط حمل شه یا سیستم و پاور دوم رو باز کنید و بعد از جابجایی، دوباره اسمبل کنید .

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

بهتره دو تا 970 رو بفروشید و یه 1070 دست دو گیر بیارید . حتی اگر مدل رفرنس هم گیرتون بیاد 100% کارایی بهتری از 2 تا 970 میگیرید . علاوه بر این اگر دو تا پاور تو سیستم بذارید یا باید کیس رو یه تغییراتی بدید که پاور دوم یه جای کیس محکم بشه . حرارت پاور دوم هم که وارد کیس میشه و نمیشه کاریش کرد . برای راه اندازی سیستم هم به دو تا کابل برق نیازه . جابجایی کیس هم که داستان درازی داره و باید خیلی با احتیاط حمل شه یا سیستم و پاور دوم رو باز کنید و بعد از جابجایی، دوباره اسمبل کنید .

موضوع اول اینه که دو تا 970 دست دو میخوام بگیرم...نمیدونم از چه لحاظ میگید کارایی بهتر اما من بیشتر سرعتش توی برنامه های تحت CUDA و OPEN CL بررسی کردم که 2 * GTX970 سرعتی حدود 1.5 برابر GTX 1080  داشت....

توی بازی هم کیفیت بالای 2k دو تا کارت اس ال آی فقط یکم از 1080GTX پایین تر بود...

sli-970-gta-v-1080.png

82880.png

کیس رو هم که قصد تغییرات روش رو ندارم...کلا از سیستم های اوپن فریم خوشم میاد.. دوست دارم دل و روده سیستم دیده بشه:D پاور دوم رو بیرون کیس میزارم فقط دو تا کابل pci رو داخل سیستم هدایت میکنم برای گرافیک ها

ویرایش شده توسط Kiarash Atri
لینک به دیدگاه

سلام. اول در مورد پاور بگم که مصرف سیستم شما در حالت sli حدود 550 وات هست نه 750

300 وات دو تا گرافیک.

80 90 وات cpu

80 90 وات main

حدود 50 وات هارد و رم و فن ها و رایتر

به خاطر همین پاور 700 یا 750 پیشنهاد میشه.

اما اگه بریم سراغ بازدهی خوب اصلا این کار منطقی نیست. شما باید پاور رو به قیمت دس دو بفروشی. بعد یه نو بخری. بعد یه 970 هم بخری. بازی های روز هم اکثرشون تو حالت sli بازدهی ریادی ندارن چون بهینه نیستن. در ثانی نویز و دمای بالا رو هم حساب کن. هزینه برای خرید پل sli هم هست. تازه vram هم همون 4 گیگ باقی میمونه.

خوب چه کاریه. یه 980ti یا 1070 دس دو پیدا کن یا حتی 1080  دس دو. هم بازدهی بیشتره هم خرجت کمتر میشه.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Kiarash Atri گفته است :

دوست عزیز من قبل از تاپیک زدن کل فروشگاه رو زیر و رو کردم....

ممنون میشم قبل از اظهار نظر پست رو دقیق مطالعه کنید.....

گفتم که مستقیم فقط به کارت ها وصل باشه و با مادر برد و اون یکی پاور هیچ تعاملی نداشته باشه....

, پست اول خودتون رو خوب مطالعه کنید

" خواستم بدونم که میشه روی سیستم دو تا پاور بندازم؟یعنی یه پاور ۶۰۰ دیگه بگیرم و کارت هارو مستقیم به اون وصل کنم .... شدنش که میدونم میشه و توی ریگ های ماین اینکارو  میکنن اما راهنمایی میخواستم که بدونم چطوریاس و اینکه چطوری پاور دوم قراره با روشن شدن سیستم روشن بشه؟؟؟:35_thinking: "

اگه مشکلی قرار بود ایجاد بشه که اون تبدیل ها رو نمیساختن.

اگه شما خوب زیر رو کرده بودین که سوال نمیکردین دیگه. ¬¬

ویرایش شده توسط Done
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام. اول در مورد پاور بگم که مصرف سیستم شما در حالت sli حدود 550 وات هست نه 750

300 وات دو تا گرافیک.

80 90 وات cpu

80 90 وات main

حدود 50 وات هارد و رم و فن ها و رایتر

به خاطر همین پاور 700 یا 750 پیشنهاد میشه.

اما اگه بریم سراغ بازدهی خوب اصلا این کار منطقی نیست. شما باید پاور رو به قیمت دس دو بفروشی. بعد یه نو بخری. بعد یه 970 هم بخری. بازی های روز هم اکثرشون تو حالت sli بازدهی ریادی ندارن چون بهینه نیستن. در ثانی نویز و دمای بالا رو هم حساب کن. هزینه برای خرید پل sli هم هست. تازه vram هم همون 4 گیگ باقی میمونه.

خوب چه کاریه. یه 980ti یا 1070 دس دو پیدا کن یا حتی 1080  دس دو. هم بازدهی بیشتره هم خرجت کمتر میشه.

والا این محاسبه رو با محاسبه گر گرین انجام دادم...یه چیزی حدود 750 نشون داد...

i7 6800K خودش TDP140 W مصرفشه...حالا نمیدونم چقدر این محاسبه گر دقیق باشه..الان یه 1070 بگیرم پاور 600 خودم جوابگو هست؟

i7 6800K

Asus X99-A 

32G ram 2400 DDR4

5 * fan

water cooler

کارت های 980ti و titan x که اصلا با پاور 600 جور در نمیاد:3_grin:

من در کل حدود 2.2 میلون بودجه دارم که باید پاور + گراف بخرم...شما چی پیشنهاد میدید؟(گراف رو که صد درصد دست دو...پاور هم دو دل ام دست دو بگیرم یا نو)

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Kiarash Atri گفته است :

والا این محاسبه رو با محاسبه گر گرین انجام دادم...یه چیزی حدود 750 نشون داد...

i7 6800K خودش TDP140 W مصرفشه...حالا نمیدونم چقدر این محاسبه گر دقیق باشه..الان یه 1070 بگیرم پاور 600 خودم جوابگو هست؟

i7 6800K

Asus X99-A 

32G ram 2400 DDR4

5 * fan

water cooler

کارت های 980ti و titan x که اصلا با پاور 600 جور در نمیاد:3_grin:

من در کل حدود 2.2 میلون بودجه دارم که باید پاور + گراف بخرم...شما چی پیشنهاد میدید؟(گراف رو که صد درصد دست دو...پاور هم دو دل ام دست دو بگیرم یا نو)

گرین اشتباه میزنه. برای 980ti حد اقل 650 میخوای

پاور برا 1070 کافیه اما بازم میتونی یه 650 کولر مستر نو بخری.

گراف هم 1070

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

چواب تمامی سوالات

1.بله میشه از  psu دوم استفاده کرد ولی برای احتیاط با تبدیل

2.GTX 970 SLI چیزی حدود 10 تا 30 درصد از یک 980TIقوی تر هست و GTX 1060 6GB چیزی حدود 30 درصد از یک عدد 970 قوی تره(فقط تو گیم توی بقیه موارد فوق العاده 1060 قوی تره)

شما از لحاظ  گیم بخواید حساب کنید یک عدد 1070 هم نسبت به دوعدد 970 توی گیم کارایی بیشتری داره یعنی دوتا 970 فقط 10 الی 40 درصد بهتر از یک 1060 (البته فقط تو گیم) 

3.با حزینه برای یک 970 و یک پاور مجزا و یک پنل SLI من بهت پیشنهد میکنم 970 خودتو بفرشی و یک 1060 شش گیگ یا 1070 هشت گیگ ولی دوفن بخری به صرفه تره و نیاز به پاور مجدد نیست 

4.برق مورد نیاز 1070 دو فن 8گیگ OCدر همه برند ها 300W بیشتر نیست

5.بله گرین درست زده سیستم شما بدون GPU 300 تا 350 وات برق نیاز داره

6.اون مقایسه ای که شما عکس زدید

همه نسخه های فاندر و رفرنس هستند وخیلی ظعیف تر از مدل های ASUS وMSIوGIGABYT

7.اگر هم با AMD حال میکنید یک RX570 8GB مدل OC دوفن کافیست

8.درمورد برند هم من شخصا نظرم Asus هستش چون خودم به شخصه کارایشو دیدم 

9.Dual GTX 1060 O6G 500W

یک عدد 6 پین میخوره(بر اساس سایت ایسوس)

Dual GTX 1070 O8G 300W 

یک عدد 8 پین میخوره که خودم شخصا نظدم اینه

10.درضمن اگر هم خواستی پاور بخری حواست گواهی های 80 پلاس باشه

یعنی هیچ  پاوری چیزی که نوشته شده رو بهت نمیده

ممنون از مطالعه تون

20190124_085042.png

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، SINA M.S.KH.85 گفته است :

چواب تمامی سوالات

دوست عزیز ممنون راهمنمایی کردی. 

ولی تاریخ تاپیک رو نگاه کن برای چه سالیه.

تاپیک رده خارج رو بالا نیارید

ویرایش شده توسط hamed_crazy
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...