رفتن به مطلب

مشکل لگ در بازی بعد از تغییر کارت گرافیک!!

FEARR
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان...

من یه کارت گرافیک  زوتک 1060 6 گیگ خریدم تا قبل سیستمم مشکلی نداشت قبل این کارت 470 4 گیگ داشتم .. اما الان تو بازی هایی مثل فیفا یا واچ داگز 2  یا Ghost rexon: wildland  رو اخرین حد گرافیک روونه ولی یدفعه یه لگ ریز میزنه فریم افت میکنه ... من شکم به Cpu بود چون خیلی خاک گرفته کولرشو یجورایی پر خاکو پرز و اینا بود تمیزش کردم خمیر مرغوب هم زدم ...تست کردم مشکل حل شده بود ... ولی الان باز دوباره بعد 2 هفته اینجوری شده ...

مشخصات سیستم:

RAM:12 gb 1600
CPU: AMD FX 8350
VGA: GEFORCE ZOTAC 1060 6 GB AMP EDITION
MAIN: MSI 970 a G43

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، koorosh kabir گفته است :

پاورتون چیه چند واته

700 ,وات گرین

لینک به دیدگاه

احتمالا نرم افزاری هست با ویندوز عوض کردن درست میشه. ولی در کل یک کولر خوب برای پردازنده بذارید هم کم صداست هم داغ نمیکنه هم میشه خوب آورش کرد این مدلو من تا ۴۰۰مگاهرتز پایدار آورش کردم

لینک به دیدگاه

الان تست کردم دوباره با تعویض خمیر دوباره مشکل تو همه بازیا حل شده الا واچ داگز 2  که لگ میزنه یا لود تکسچر میکنه گیر میکنه بقیه بازی ها همه روون و بدون مشکلا....من قبلا یبار این مشکل برام پیش اومده بود که هم فن به سیستم اضافه کردم هم خمیر مرغوب گرفتم زدم که کلا مشکل نداشتم تو 1 سالو خورده ای...الان نمیدونم مشکل از بازیه از چیه:43_slight_frown:

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، EVGA OC گفته است :

احتمالا نرم افزاری هست با ویندوز عوض کردن درست میشه. ولی در کل یک کولر خوب برای پردازنده بذارید هم کم صداست هم داغ نمیکنه هم میشه خوب آورش کرد این مدلو من تا ۴۰۰مگاهرتز پایدار آورش کردم

سلام..مدلم کولرم این هستش :
deepcool frostwin v2
http://www.deepcool.com/product/cpucooler/2013-12/7_513.shtml

لینک به دیدگاه

فنه بدی نیست شما دوتا فن هم روش سوار کردی؟ خمیر چی میزنی؟ با نرم‌افزار اورست تست دما بگیر کو چند هست؟

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید .... مشکل نرم افزاری هست اخرین نسخه ویندوز 10 رو نصب کنید ... بهتره کلا درایو های ذخیره ایتون رو فرمت کنید .... آخرین درایور کارت گرافیک رو هم نصب کنید 

https://www.yasdl.com/33655/دانلود-درایور-nvidia-geforce.html

انشالله حل میشه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اول با برنامه DDU کلا درایور کارت قبلی رو باید پاک میکردید و بعد از خاموش شدن سیستم اقدام به تعویض گرافیک میکردید

حالا با همون برنامه درایور مربوطه رو پاک کنید و نسخه جدید ترش رو نصب کنید اگه مشکل حل نشد ویندوز رو آپدیت کنید یا کلا از اول نصب کنید

البته اینم بگم بازی مثل وواچ باگز 2 کلا آشغال پورت شده بود ولی میگن الان با آپدیت یکم بهتر شده که من اطلاع ندارم من خودم تست کردم با 290ایکس و 4790 به زور 35-40 فریم میداد .....

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، EVGA OC گفته است :

فنه بدی نیست شما دوتا فن هم روش سوار کردی؟ خمیر چی میزنی؟ با نرم‌افزار اورست تست دما بگیر کو چند هست؟

اره دو فنه هست.... بعد دماش تو حالت بیکاری رو 27 درجست تو فول لود تا 62 میره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، FEARR گفته است :

سلام دوستان...

من یه کارت گرافیک  زوتک 1060 6 گیگ خریدم تا قبل سیستمم مشکلی نداشت قبل این کارت 470 4 گیگ داشتم .. اما الان تو بازی هایی مثل فیفا یا واچ داگز 2  یا Ghost rexon: wildland  رو اخرین حد گرافیک روونه ولی یدفعه یه لگ ریز میزنه فریم افت میکنه ... من شکم به Cpu بود چون خیلی خاک گرفته کولرشو یجورایی پر خاکو پرز و اینا بود تمیزش کردم خمیر مرغوب هم زدم ...تست کردم مشکل حل شده بود ... ولی الان باز دوباره بعد 2 هفته اینجوری شده ...

مشخصات سیستم:

RAM:12 gb 1600
CPU: AMD FX 8350
VGA: GEFORCE ZOTAC 1060 6 GB AMP EDITION
MAIN: MSI 970 a G43

با DDU نرم افزار درایور گرافیک رو حذف نصب کنید 

و دوباره اقدام به نصب نرم افزار درایوربه جدیدترین ورژن نمائید 

لینک به دیدگاه

سلام.

جدا از بحث اینکه 1060 برای max setting در بازی هایی مثل watch dogs 2 کافی نیست اما با توجه به اینکه مشکلتون فقط در یک مورد نیست و میفرمایین همه چیز عادی هست اما یکدفعه دچار افت fps میشین بنظرمیاد پردازنده یا کارت گرافیک throttle میشه به دلیل مشکل حرارتی(کاهش کلاک موقتی که منجر به افت fps میشه)

اگه در محیط پر گرد و خاکی هستین جلوی فن ها از فیلتر استفاده کنین البته موردی که زیاد جلوی تهویه رو نگیره و سپس با blower فن ها و هیت سینک کولر و کارت گرافیک رو گردگیری کنین(حتما فن ها رو با دست نگه دارین که همراه باد نچرخن و آسیب نبینن)

نکته ی دیگه اینکه استفاده از خمیر حرارتی (thermal paste) باید به میزان مناسب باشه. اگه از روش پهن کردن خمیر استفاده میکنین دقت کنین که کل سطح پردازنده رو بپوشونه اما ضخامت زیادی نداشته باشه و فقط لایه ای نسبتا نازک باشه البته نه به اندازه ای که هنگام پخش شدن توسط پردازنده جاهایی خالی بمونه.(این مورد رو با توجه به اینکه فرمودین با تعویض خمیر مشکل حل میشه اما برمیگرده عرض کردم)

خالی از لطف نیست که حرارت پردازنده مرکزی و کارت گرافیک رو با hwinfo چک کنین ببینین این افت fps مرتبط به حرارت هست یا خیر. aida 64 هم تست پایداری داره که throttle و میزان زمانش رو نشون میده.

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

جدا از بحث اینکه 1060 برای max setting در بازی هایی مثل watch dogs 2 کافی نیست اما با توجه به اینکه مشکلتون فقط در یک مورد نیست و میفرمایین همه چیز عادی هست اما یکدفعه دچار افت fps میشین بنظرمیاد پردازنده یا کارت گرافیک throttle میشه به دلیل مشکل حرارتی(کاهش کلاک موقتی که منجر به افت fps میشه)

اگه در محیط پر گرد و خاکی هستین جلوی فن ها از فیلتر استفاده کنین البته موردی که زیاد جلوی تهویه رو نگیره و سپس با blower فن ها و هیت سینک کولر و کارت گرافیک رو گردگیری کنین(حتما فن ها رو با دست نگه دارین که همراه باد نچرخن و آسیب نبینن)

نکته ی دیگه اینکه استفاده از خمیر حرارتی (thermal paste) باید به میزان مناسب باشه. اگه از روش پهن کردن خمیر استفاده میکنین دقت کنین که کل سطح پردازنده رو بپوشونه اما ضخامت زیادی نداشته باشه و فقط لایه ای نسبتا نازک باشه البته نه به اندازه ای که هنگام پخش شدن توسط پردازنده جاهایی خالی بمونه.(این مورد رو با توجه به اینکه فرمودین با تعویض خمیر مشکل حل میشه اما برمیگرده عرض کردم)

خالی از لطف نیست که حرارت پردازنده مرکزی و کارت گرافیک رو با hwinfo چک کنین ببینین این افت fps مرتبط به حرارت هست یا خیر. aida 64 هم تست پایداری داره که throttle و میزان زمانش رو نشون میده.

موفق باشین.

120.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...