رفتن به مطلب

مزایا و معایب پاور های گرین

Recommended Posts

دوستان چند وقت پیش یه مدل از پاور گرین در لیون کامپیوتر تست شد توسط شرکت گرین و حرف و حدیث زیادی هم در موردش بود و آخر سر هم جمع بندی و نتیجه گیری خوبی به دست نیومد!!

به خاطر همین میخوام هر کس تا حالا از پاور های این برند استفاده کرده مزایا و معایبش رو بگه و اگه احیانا این پاورها صدمه ای به قطعاتش وارد کرده اعلام کنه

میخوام به یه جمع بندی برسیم که آیا واقعا این همه نظر منفی در مورد این پاورها دلیل و علتی داره و یا صرفا به خاطر جو روانی هست که حاکم شده و اینکه بلاخره این پاورهارو بخریم یا نخریم

فقط لطف کنید سلیقه ای نظر ندید و فقط به مواردی اشاره بشه که پاور باعث صدمه به قطعات شده و یا اینکه توضیح بدید که چند وقته از این پاور ها استفاده میکنید و چه مدلی بازده بهتری داشته

ویرایش شده توسط Keykhosro.Goorani
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

• ارسال 85
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بنده به شخصه اولین بار از یک پاور 435 وات گرین استفاده میکردم و پاور بعدیم یه 885 b استفاده کردم و بعد از اون هم چند ماه هست که از ۷۵۰ سری \لاتینیوم استفاده میکنم

تنها مشکلی که سیستمم داشته مال دفعه قبل بود که اون هم بعد حدود ۹ سال کارت گرافیش سوخت و به احتمال زیاد به علت فرسودگی بوده و فکر نکنم ربطی به \اور داشته باشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

دوستان چند وقت پیش یه مدل از پاور گرین در لیون کامپیوتر تست شد توسط شرکت گرین و حرف و حدیث زیادی هم در موردش بود و آخر سر هم جمع بندی و نتیجه گیری خوبی به دست نیومد!!

به خاطر همین میخوام هر کس تا حالا از پاور های این برند استفاده کرده مزایا و معایبش رو بگه و اگه احیانا این پاورها صدمه ای به قطعاتش وارد کرده اعلام کنه

میخوام به یه جمع بندی برسیم که آیا واقعا این همه نظر منفی در مورد این پاورها دلیل و علتی داره و یا صرفا به خاطر جو روانی هست که حاکم شده و اینکه بلاخره این پاورهارو بخریم یا نخریم

فقط لطف کنید سلیقه ای نظر ندید و فقط به مواردی اشاره بشه که پاور باعث صدمه به قطعات شده و یا اینکه توضیح بدید که چند وقته از این پاور ها استفاده میکنید و چه مدلی بازده بهتری داشته

من اصلا با این جور چیزا کاری ندارم .... فقط میدونم که پاور من که گرین هستش هیچ مشکلی نداره و داره خیلی خوب کارشو انجام میده سری گلد هستش

لینک به دیدگاه

یه بحثی هس که شما اگه سیستم ۱۵ میلیونی داشته باشی مثلا ۲ تا 1080ti, روی این سیستم پاور گرین ۵۰۰ تومنی میندازی؟ یا پاور هم وات گرین ولی تا ۷۰۰/۸۰۰ تومنی از evga یا cooler master میندازی؟

اول بگم من پاور گرین ۵۸۰ وات برنز دارم مشکلی هم به هیچ وجه ندارم. ولی با شرایطی که بالا گفتم برای سیستم ۱۵ میلیونی این ریسکو نمیشه کرد که از cooler master یا evga پاور نگیری.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

بالاخره یه فرقی بین پاور ۱۲۰۰ واتی کولر مستر با قیمت 4.6 میلیون با گرین ۹۰۰ تومنی ۱۲۰۰ وات وجود داره.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

برای قطعات گران قیمت استفاده از پاور گرین به هیچ وجه توصیه نمیشه

لینک به دیدگاه

بنده قبلا یه پاور 535 گرین داشتم به مدت 4سال هیچ مشکلی هم باهاش نداشتم ولی این اواخر بازدهیش کم شده بود چون  گرافیکم اون موقع 4850 بود و پرمصرف.آخرم گرافیک سوخت البته خودم مقصر بودم چون باید بعد 4 سال عوضش میکردم چون بازدهیش پایین اومده بود. دیگه قدرتش .الانم یه سه سالی هست گرین 700hp دارم خداروشکر تاالان مشکلی باهاش نداشتم.بنظرم که پاورای گرین پاورای بدی نیستن

لینک به دیدگاه

والا من الان رو سیستمم یه پاور 850 وات oc evo  دارم ، بسته بندیش خیلی عالی بود، یه سری سیماش چسبی بود، ولی کیفیتش به نظرم خیلی خوب اومد....

لینک به دیدگاه

من از پاور 430 گرین که دارم راضی هستم. ولی بنظرم مارک های حرفه ای تر و گرون تری هم موجوده در بازار که بستگی به بودجه و سلایق طرف داره.گرین هم مارک کاملا قابل اعتمادی هست بنظرم در ایران.

ویرایش شده توسط m-reali
لینک به دیدگاه

در وات های بالای 1000 گرین واقعا افتضاح عمل کرده

ولی در وات های زیر 1000 تقریبا همه پاورهای موجود در بازار خوب هستن

خودم از پاور سمی ماژولار g650m کولرمستر با استاندارد 80+ برنز استفاده میکنم

پاورهای گرین فقط سری oc شون خوبه اونم زیر 800 وات بقیش به درد نمیخوره

سمتشم نمیرم و با کولر مستر راحت ترم

لینک به دیدگاه

سلام

من از  برج 2 سال 92 یه مدل Green 650oc دارم . خدا رو شکر تا الان که بدون مشکل کار کرده. از اول هم سر راهش یه محافظ برق بوده که نوسانات برق بلایی به سرش نیاره.من که توی این مدت راضی بودم.^_^

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

دادا ازاونجا ک ملت همیشه مرغ همسایه رو غاز میبینن فک میکنن پاورهای برنداون طرفی بهتره!

بنده پاور 530 این برند رو بیش از 2 سال دارم استفاده میکنم.الانم رو سیستم ریزنم داره به خوبی خوب کار میکنه

من به شخصه تاحالا مشکلی ندیدم و نشنیدم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

دوستان من اصلا به دنبال طرفداری از این برند نیستم

چون پاور یک قطعه بسیار مهم در سیستم هست و فقط میخوام به یه جمع بندی برسیم تا ببینیم نظرات منفی در مورد این پاور بیشتر بر اساس واقعیت هست و یا جو روانی حاکم

لطفا هر کسی کوچکترین مشکلی با این پاورها داشته بیان کنه مثل دوست عزیزمون که گفتن بعد چند سال کارتشون به دلیل ضعیف شدن پاور سوخته

و هر کسی هم رضایت داره از پاور های این برند با ذکر دلیل بیان کنه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، mojtaba7 گفته است :

بنده قبلا یه پاور 535 گرین داشتم به مدت 4سال هیچ مشکلی هم باهاش نداشتم ولی این اواخر بازدهیش کم شده بود چون  گرافیکم اون موقع 4850 بود و پرمصرف.آخرم گرافیک سوخت البته خودم مقصر بودم چون باید بعد 4 سال عوضش میکردم چون بازدهیش پایین اومده بود. دیگه قدرتش .الانم یه سه سالی هست گرین 700hp دارم خداروشکر تاالان مشکلی باهاش نداشتم.بنظرم که پاورای گرین پاورای بدی نیستن

چرا بعد چهار سال باید عوض میکردید پاور رو؟مگه عمر مفید یک پاور چهار سال هست؟

به نظرتون برند های دیگه عمر مفید بیشتری دارن یا اون ها هم بعد چهار پنج سال باید عوض بشن؟

لینک به دیدگاه

معایب: از نظر ظاهری خیلی ارزون سازی شده تولید شده و تو هر رده از محوصلاتش این به چشم میخوره

طراحی بردها هم همینطور قدیمی به نظر میاد هر چند که این تاثیری تو خرید نداره

محاسنش هم قیمت خوبشه ولی به اسم تولید ایران نمیشه انتظار حمایت مصرف کننده داخلی رو داشت چرا که تو ایران تولید نمیشن ظاهراً

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

در وات های بالای 1000 گرین واقعا افتضاح عمل کرده

ولی در وات های زیر 1000 تقریبا همه پاورهای موجود در بازار خوب هستن

خودم از پاور سمی ماژولار g650m کولرمستر با استاندارد 80+ برنز استفاده میکنم

پاورهای گرین فقط سری oc شون خوبه اونم زیر 800 وات بقیش به درد نمیخوره

سمتشم نمیرم و با کولر مستر راحت ترم

دلیلی هم دارید برای اینکه میگید مدل های بالای 1000 وات عملکرد خوبی ندارن؟

خرابی یا ایراداتی در این نمونه ها مشاهده کردید؟

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز چون بعد از چهار سال استفاده مداوم تمام پاورهاحدود 30 درصد از کارایی  اصلیشون کم میشه یعنی یه پاور 700 وات در حد یه پاور 500 وات یا کمتر بهتون کارایی میده 

لینک به دیدگاه

پاورهای گرین برای سیستم میان رده خوبن ولی برای سیستم های high end یکم ریسک هست

لینک به دیدگاه

ببینین، یه بحثی هست که این پاورا همشون توسط چند تا شرکت خفن تولید میشن

و از طرفی کسی که کولر مستر میاره، میخواد دلار 8 هزار تومن حساب کنه

در نتیجه شما داری با خرید پاور گرین، جنسی که گرونتر خرید شده رو ارزون تر میخری

من تو یک سال گذشته 8 تا سیستم بستم برا خودم و دوستام

و حداقل تو ظاهر کار، گرین از کولر مستر های ارزون و دیپ کول و اینا خییییییلیی بهتره

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، unhappy گفته است :

پاورهای گرین برای سیستم میان رده خوبن ولی برای سیستم های high end یکم ریسک هست

بحث بنده هم همینجاس چون اکثرا میگن ریسک داره خریدش

دنبال دلایلش هستم

چند روز پیشم که کارت گرافیک رده بالاتر خریدم فروشنده گفت پاورت چیه؟گفتم گرین

خندید و گفت این همه پول کارت گرافیک دادی بعد میخوای سیستمتو به اتیش بکشی؟

لینک به دیدگاه

خوب دوستان تجارب شخصیشونو از پاوری که دارن اعلام میکنن جا داره بنده هم اعلام کنم ، از سال 86 تا 93 فروشگاه PC و قطعات داشتم و فروش بالایی هم داشتیم ،  از سال 93 تا اکنون مسئول سخت افزار یک مجموعه با 800 نفر پرسنل هستم ، در تمام این مدت خرابی زیادی رو تو پاورهایه گرین میبینیم و به نظرم کیفیت ساختش در حدی است که اگر شما روزانه متوسط 6 ساعت استفاده کنین چند ماه الی نهایتا یک سال بعد از اتمام گارانتیش عمر پاور هم تموم میشه ، مشکل خازن هایه اصلی تغذیه اش (سوت زدن پاور) تا به حال بیشترین مشکل این پاورها بوده است و خازن هایی که تعمیرکاران عزیز جهت تعویض استفاده میکنن هیچوقت بیشتر از یکی دو ماه کار نمیکنه و این چنین که دوستان میگن خازن اصلی اش پیدا نمیشه طوری که ما هر چند ماه یه بار حداقل 10-20 دستگاه پاور گرین رو تحویل ضایعاتی هایه محترم میدیم ! تو مشهد یک کارخانه ساخت پاور هست که با قیمت هایه ارزونتر و بسته بندی معمولی پاورهایی رو به ما ارائه داده که خرابی کمتر و عمر متوسط بیشتری از گرین داشته اند  . پاورهایی که ما استفاده میکنیم همیشه بین 330الی580 هستند و پاورهایه بالاتر گرین رو به اون تعدادی باهاشون سروکار نداشتم که بخوام نظر بدم . دوستان اگر احتمالا این سوال براتون پیش اومد که با این تفاسیر چرا ما گرین میخریم هنوز در اکثر مواقع ؟ خدمتتون بگم که فقط به دلیل درخواست کارفرما یا مشتری هست .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

دلیلی هم دارید برای اینکه میگید مدل های بالای 1000 وات عملکرد خوبی ندارن؟

خرابی یا ایراداتی در این نمونه ها مشاهده کردید؟

بیشتر خرابی های گزارش شده از پاورهای گرین متعلق به مدلهای 1000 وات به بالا مثل 1200 وات و 1600 وات بودن

کمتر کسی از پاورهای 800 وات به پایین گرین ایرادی میگیره

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، OmidArash گفته است :

خوب دوستان تجارب شخصیشونو از پاوری که دارن اعلام میکنن جا داره بنده هم اعلام کنم ، از سال 86 تا 93 فروشگاه PC و قطعات داشتم و فروش بالایی هم داشتیم ،  از سال 93 تا اکنون مسئول سخت افزار یک مجموعه با 800 نفر پرسنل هستم ، در تمام این مدت خرابی زیادی رو تو پاورهایه گرین میبینیم و به نظرم کیفیت ساختش در حدی است که اگر شما روزانه متوسط 6 ساعت استفاده کنین چند ماه الی نهایتا یک سال بعد از اتمام گارانتیش عمر پاور هم تموم میشه ، مشکل خازن هایه اصلی تغذیه اش (سوت زدن پاور) تا به حال بیشترین مشکل این پاورها بوده است و خازن هایی که تعمیرکاران عزیز جهت تعویض استفاده میکنن هیچوقت بیشتر از یکی دو ماه کار نمیکنه و این چنین که دوستان میگن خازن اصلی اش پیدا نمیشه طوری که ما هر چند ماه یه بار حداقل 10-20 دستگاه پاور گرین رو تحویل ضایعاتی هایه محترم میدیم ! تو مشهد یک کارخانه ساخت پاور هست که با قیمت هایه ارزونتر و بسته بندی معمولی پاورهایی رو به ما ارائه داده که خرابی کمتر و عمر متوسط بیشتری از گرین داشته اند  . پاورهایی که ما استفاده میکنیم همیشه بین 330الی580 هستند و پاورهایه بالاتر گرین رو به اون تعدادی باهاشون سروکار نداشتم که بخوام نظر بدم . دوستان اگر احتمالا این سوال براتون پیش اومد که با این تفاسیر چرا ما گرین میخریم هنوز در اکثر مواقع ؟ خدمتتون بگم که فقط به دلیل درخواست کارفرما یا مشتری هست .

خریداران گرین اغلب اونهایی هستن که قصد حمایت از تولید باکیفیت (!) ملی رو دارن ...

من خودم هیچ وقت اجازه نمیدم افسار سیستمم رو بدم دست این شرکت

نه سراغ کولرهاش میرم نه سراغ پاورهاش نه کیس هاش نه فن هاش

فقط پارسال که NZXT و گرین روابطی داشتن و گرین فیلترهاش رو از NZXT خریداری میکرد و کیفیت های کیس هاش عالی بود کیسم رو برای اولین و آخرین بار Green X1 برداشتم ...

لینک به دیدگاه

من یه ۳۸۰ دارم اخ نگفته خداییش خوبن ولی اگه بخوام یه سیستم توپ ببندم حتما کورسیر برمیدارم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

درود عزیزم منم پاور گرین دوتا داشتم یدونه 530w یدونه هم 550w مدل دقیقش یادم نمیاد اما ازین مدلای جدید نبود چون 4 سال پیش خریدمشون

درمورد عملکردش واقعا عالی بودن تا چند ماه پیش داشتمشون بعدم بعد این همه سال فروختمشون نه خرابی داشتن نه چیز دیگه ای واقعا پرفورمنس خوبی هم داشتن از همه مهم تر قیمتش عالی بود

درمورد این اخریکه شرکت زده و حرفو حدیث براش زیادهم چیزی نمیدونم اما اینو میدونم همینقدر که سرو صدا شده بیدلیل نیست حتما چیزی بوده که تست کردن و اینقدر رسانه ای شده

از طرفی دوست عزیز آیه که نیومده حتما این مدلو بگیری!! اگر دیدی نمیتونی اعتماد کنی از شرکتای کولرمستر ..... تهیه کن چون کسی که داره این مدل پاور به این قوی ای میگیره حتما باقی قطعاتش گرون و خیل قوی هستن

پس ریسک نکن.بهتر از اینهکه خدایی نکرده دنیایی ضرر کنی.مثل دوستم که دوتا 1080TI  داشت پاورش مشکلداشت کلا بدبخت به فنا رفت

پاور خیلی قطعه مهمی هست چون عملکردش روی سلامت بقیه قطعات اثر داره

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...