رفتن به مطلب

مزایا و معایب پاور های گرین

Recommended Posts

در 7 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

خریداران گرین اغلب اونهایی هستن که قصد حمایت از تولید باکیفیت (!) ملی رو دارن ...

من خودم هیچ وقت اجازه نمیدم افسار سیستمم رو بدم دست این شرکت

نه سراغ کولرهاش میرم نه سراغ پاورهاش نه کیس هاش نه فن هاش

فقط پارسال که NZXT و گرین روابطی داشتن و گرین فیلترهاش رو از NZXT خریداری میکرد و کیفیت های کیس هاش عالی بود کیسم رو برای اولین و آخرین بار Green X1 برداشتم ...

متاسفانه اغلب خریدارانی که دنبال گرین هستند زیاد روابط شفافی با حمایت از تولید ملی ندارند و فقط به دلیل این تفکر دنبال این برند هستند که دارن باکیفیت ترین کالای بازار رو میخرن ! منشاء ایجاد این فکر توذهن مبارکشون هم شنیده هاشون از اکثر بازاریانه متخصص در زمینه ی فروش کالای خود هست :D البته این حقیقت رو نباید فراموش کنیم که بسیاری از فروشندگان خودشون هم در این باور به سر میبرند ، البته فکر کنم در سال هایه اخیر اوضاع خیلی بهتر شده زمانی رو یادم میاد که پاور ها کلا به دو دسته تقسیم میشدند : گرین و ... !

لینک به دیدگاه

• ارسال 85
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 51 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

از طرفی دوست عزیز آیه که نیومده حتما این مدلو بگیری!! اگر دیدی نمیتونی اعتماد کنی از شرکتای کولرمستر ..... تهیه کن چون کسی که داره این مدل پاور به این قوی ای میگیره حتما باقی قطعاتش گرون و خیل قوی هستن

اعتماد که ندارم به دلیل نظرات منفی  که هست

ولی خب به هر حال قراره به یه جمع بندی برسیم که میتونیم این پاور هارو خریداری کنیم و گزینه خوبی هستن و یا اینکه کلا باید قیدشو بزنیم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

من شنیده بودم در مدل های قدیمی پاورهای گرین ولتاژ اولیه زیادی وارد سیستم میکرد و دلیل دور گرفتن های شدید فن ها در لحظه روشن شدن هم همین بود!!

ولی در مدل های جدید حداقل من چنین چیزی مشاهده نکردم

ایا دلیلش همین بوده یا مربوط به چیز دیگه ایه؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

اوایل سال 91 یک پاور گرین 785b خریدم برای  سیستم سوکت 2011 چیپست x79 تا الان که هیچ گونه مشکلی نداشتم بعد از 5 سال و نیم  و گرافیکم Gtx 1080 هست و سی پی یو 4930k  و همیشه گراف و پردازنده اور هستن  و سیستم روزی 12 ساعت حداقل روشن هست 

بخوام بخرم هم از سری جدید گرین ocpt  میخرم 

لینک به دیدگاه

بنده اردیبهشت از جناب محبی یه دونه از پاور گرین ۱۰۵۰ اوسی پلاس گرفتم، بعد کمتر از یک ماه، گرافیک کلکسیونیه ۲۹۰ ـم و مادربردم که حالا زیاد مهم نبود رو دود کرد علتشم نا مشخصه چون من رو سیستم اون موقع دوتا کارت داشتم ولی فقط یکیشون سوخت!

حالا اتفاقی که قبل از سوختن افتاد هم این بود که برا تست قطعه چندباری سیستمو فورا خاموش روشن کردم و بار ۵ ـم که این کارو کردم دیدم سیستم یه سوت خفیف ازش اومد و دار فانی رو ودا گفت و بردم یکی از دوستان گفت اتصال کوتاه کرده! گفتم یعنی چی آخه من برد رو به جایی نزدم که اتصالی کنه ولی خوب به حرفشون اعتماد کردم چون اون موقع نمیدونستم کارت گرافیکمم دود شده و قبول کردم که احتمالا پیچگوشتی از جایی نا مشخص به سمت مادربرد پرتاب شده و خورده به هر دلیلی و اتصال کوتاه کرده! بعد که مادربردم از گارانتی برگشت دیدم کارت گرافیکمم یکیشون کلا تصویر نمیده و شناسایی هم نمیشه گفتم خوب این دیگه یقینن بخاطر تغذیه برد هستش وگرنه چرا یه کارتی که داشت سالم و سرحال کار میکرد ناگهانی به این روز میوفته؟؟

نتیجه اخلاقی: گرین نخاهم خرید و بدمبال جایگزینم!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

یکی از دوستان من 4 ساله پاور گرین داره و من دیدم هنوز مشکلی براش پیش نیومده.

ویرایش شده توسط SamanSina
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

بنده اردیبهشت از جناب محبی یه دونه از پاور گرین ۱۰۵۰ اوسی پلاس گرفتم، بعد کمتر از یک ماه، گرافیک کلکسیونیه ۲۹۰ ـم و مادربردم که حالا زیاد مهم نبود رو دود کرد علتشم نا مشخصه چون من رو سیستم اون موقع دوتا کارت داشتم ولی فقط یکیشون سوخت!

حالا اتفاقی که قبل از سوختن افتاد هم این بود که برا تست قطعه چندباری سیستمو فورا خاموش روشن کردم و بار ۵ ـم که این کارو کردم دیدم سیستم یه سوت خفیف ازش اومد و دار فانی رو ودا گفت و بردم یکی از دوستان گفت اتصال کوتاه کرده! گفتم یعنی چی آخه من برد رو به جایی نزدم که اتصالی کنه ولی خوب به حرفشون اعتماد کردم چون اون موقع نمیدونستم کارت گرافیکمم دود شده و قبول کردم که احتمالا پیچگوشتی از جایی نا مشخص به سمت مادربرد پرتاب شده و خورده به هر دلیلی و اتصال کوتاه کرده! بعد که مادربردم از گارانتی برگشت دیدم کارت گرافیکمم یکیشون کلا تصویر نمیده و شناسایی هم نمیشه گفتم خوب این دیگه یقینن بخاطر تغذیه برد هستش وگرنه چرا یه کارتی که داشت سالم و سرحال کار میکرد ناگهانی به این روز میوفته؟؟

نتیجه اخلاقی: گرین نخاهم خرید و بدمبال جایگزینم!

سلام بر شما که مثل بنده ( حتما به دلیل منافع شخصی و خصومت هایه شخصی تر) دنبال خراب کردن اعتبار گرین هستین آیا تا به حال قضاوتی به این شکل دیده بودی ؟ فکر میکنی کسی که چنین تهمتی رو به شما بزنه متعصبه یا شکاک یا مشکل جدی تری تو مغزش داره ؟ 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

من شنیده بودم در مدل های قدیمی پاورهای گرین ولتاژ اولیه زیادی وارد سیستم میکرد و دلیل دور گرفتن های شدید فن ها در لحظه روشن شدن هم همین بود!!

ولی در مدل های جدید حداقل من چنین چیزی مشاهده نکردم

ایا دلیلش همین بوده یا مربوط به چیز دیگه ایه؟

منکه همچین چیزی ندیدم خداییش توی این چندسالم که داشتم استفاده میکردم هیچ خرابی قطعه ای نداشتم

ویرایش شده توسط Amirhossein Azimi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

من مدل های مختلف گرین با توان های مختلف رو امتحان کردم و مشکل حادی (مثل سوزاندن قطعه )رو  باهاش مواجه نشدم اما مشکلات زیر برام وجود داشته.

1- مشکل برق بدنه پاور که به خاطر عدم وجود ارت هست ( که با توجه به این که عموما پریز ها در ایران به این صورت هستن بعد این همه مدت تولید باید یه فکر به حالش میکرد)

2- مشکل جریان کشی بالا در هنگام زدن دکمه پشت پاور و پراندن فیوز. که حتی در وات های معمول مثل مدل 585 هم وجود داشته و الان روی 1200 اش که دارم به شدت وجود داره .

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، farid68 گفته است :

2- مشکل جریان کشی بالا در هنگام زدن دکمه پشت پاور و پراندن فیوز. که حتی در وات های معمول مثل مدل 585 هم وجود داشته و الان روی 1200 اش که دارم به شدت وجود داره .

شاید به همین دلیل هست که هنگام روشن شدن سیستم برای حدود یک ثانیه دور فن ها خیلی بالا میره!درسته؟

البته مدل جدیدی که گرفتم اینطور نیست

لینک به دیدگاه

دوستان کسی بوده که با پاور گرین موقع روشن کردن سیستم دور فن های کیس و گرافیک و ... بالا رفته باشه. بعد پاور از مارک دیگه خریده باشه این اتفاق نیفته؟؟!

دارم نگران میشم خودم. چون این اتفاق از اول واسم افتاده سیستم اولم که پاور گرین بود. معمولی بود خودم نبستم. سیستم دومم تازه بستم با پاور گرین عه. همیشه هم موقع روشن کردن کل فن ها صداشون زیاد میشه. فک میکردم از دستورات بایوس مادربرد باشه این قضیه. غیر از اینه یعنی؟؟

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Nova Black گفته است :

من یه ۳۸۰ دارم اخ نگفته خداییش خوبن ولی اگه بخوام یه سیستم توپ ببندم حتما کورسیر برمیدارم

این سریای گرین مرگ ندارن. مخصوصا 330A قدیمیش.

لینک به دیدگاه

5 سال پیش یه سیستم خریدم با پاور گرین 700 کارت هم 970 بود  بلایی بر سر مادربورد و  کارت گرافیک  اومد که دو ماه کامپیوتر اینور و اونور بود تا به هر  روشی شده درستش کنن و هزینه زیادی ندیم

کارت قطع و وصل میشد و تصویر دیگه نمیومد!خوبه یه تاپیک دیگه در موردش بحث شده و صحبت اینجا کاملا بی فایده است و اکثریت   هم مخالف این مارک بودن بعضیا فکر میکنند ما تو شرکتی جایی کار میکنیم و می خوایم بد این برند رو بگیم ! بگذریم

کارت گرافیک کلا تو تو اسلات یک و دو دیگه  کار نمیکرد اسلات های اول پهنای باند بیشتری دارند و مصرف برقشون بیشتره این پاور همه چیز رو نابوده کرده خواشا نیازی هم به بحث های فنی در این باره نیست به اندازه کافی سیستمم این دست و اون دست شده و کسایی که باید میدیدن دیدن و مشکل پاور گرین بود و ای کاش هیچوقت گرین نمیخریدم !

یادمه همون اوایل عکسای سیستمم رو میذاشتم فیسبوک تمام  خارجیا میگفت فقط این پاورت رو صد در صد عوض  کن ! ضمنا همین سایت تاپیک دیگه داشت پاور های گرین رو با هم رده های خودش مقایسه کرده بودن که  کلا گرین چیزی شبیه به لب مرزبود

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

سایت techpowerup : پاور های گرین به هیچ عنوان با استانداردهای اروپا سازگاری نداره اجازه فروش نمیدن !

یک  تاپیک دیگه  هم یادمه در موردش بود اینو تازه پیدا کردم

لینک به دیدگاه

منم یه پاور 580 دارم صدوات بیشتر از مصرفمه یه محافظم گرفتم تا الان مشکلی نبوده.

یکی از معایب بدش اینه که کابلاش کوتاهه بزور از پشت کیس رسوندم به گرافیکو هارد!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

پاور باعث صدمه به قطعات شده

ما یه 750 oc+ داریم تا حالا به قطعات داخلی صدمه نزده ، ولی قطعات خارجی و سیستم برق خونه رو مورد عنایت قرار داده ، مشکلش اینه که موقع استارت زیادی برق میکشه.

خود پاور روهم که آدم میگیره دستش، حال میاد(از لحاظ ظاهری ش رو میگم)

تلفات هم که به جز ترکوندن سه تا محافظ برق مورد دیگه ای نداده .

قبلش هم یه 330 قدیمی گرین (از اون تک فن ها که فنش پشت میخورد ) رو سیستم بود که خیلی خیلی پاور مردی بود  (حدودا 400 وات داشتم ازش میکشم با اورکلاک ) فقط خیلی سوت میزد که بهش حق میدادم و درکش میکردم .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

سایت techpowerup : پاور های گرین به هیچ عنوان با استانداردهای اروپا سازگاری نداره اجازه فروش نمیدن !

یک  تاپیک دیگه  هم یادمه در موردش بود اینو تازه پیدا کردم

دوست عزیز این تایپیکی ک اشاره کردین بچه های گرین لطف کردن و یه تست حضوری گذاشتن ولی آقای فراهانی نرفتن برای تست حضوری ک ببینن پاوری ک سایت TPU اشاره داشت پاور گرین نبوده!

بجاش چندتا از دوستان دیگه لطف کردن و رفتن و نتیجه هم به صورت تصویری تو سایت pideo هستش میتونید مشاهده کنید

لینک به دیدگاه

تنها باحرف نمیشه قضاوت کرد  باید با دستگاههای مخصوص تست بشن  گرچه امارخرابیهای گرین زیاده و هیچ کجا نمیتونین بنچمارکی از این پاور بدست بیارین.. تو ایران متاسفانه شرکتها اول خوب کار میکنن بعد از اسم در کردن دیگه خدا رو هم بنده نیستن.. من یک پاور485 گرین برا 7 سال پیش  دارم ظاهرا خوبه اما در باطن خدا میدونه... چیزی هم برا تست ندارم که تستش کنم....  سیستم هم جدیدا ارتقا دادم و تا پاورخوب نگیرم نمیتونم استفاده سنگین کنم .. الان بشدت دنبال پاور 550 یا 650 سری گلد یا پلاتینیوم evga هستم

https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=220-P2-0650-X1

https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=220-G2-0550-Y1

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، evga1060 گفته است :

من یک پاور485 گرین برا 7 سال پیش  دارم ظاهرا خوبه اما در باطن خدا میدونه... چیزی هم برا تست ندارم که تستش کنم.... 

از پاور 7 ساله چ انتظاری داری؟؟؟دادا میتونی تستر پاور بخری و پاورتو تست کنی!!!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

از پاور 7 ساله چ انتظاری داری؟؟؟دادا میتونی تستر پاور بخری و پاورتو تست کنی!!!

هیچی... براهمین استفاده سنگین نمیکنم تا خرید پاور نو...

لینک به دیدگاه

فقط چون میبینم پاور7سال پیش هنوز داره کار میکنه ولی سری جدید خرابی داره اینو گفتم = تو ایران متاسفانه شرکتها اول خوب کار میکنن بعد از اسم در کردن دیگه خدا رو هم بنده نیستن.. 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، CleverM گفته است :

من که همین الان سیستمم اومد دستم به اضافه پاور 650 گرین oc گرفتم :D

دقیقا مث منی.منم امشب سفارش پاور 650 ازاین سری جدید گرین دادم

لینک به دیدگاه

درود

من هم تجربه استفاده از پاور گرین785b به مدت 8 سال یا کم تر بیشتر رو دارم که تا الان هیچ مشکلی خدارو شکر نداشته.

با Amd phenom2 955  و مین msi790fx گرفتم وبا گرافیک سری 4 و 5 و 6 amd هم تا الان کار کرده .قطعا تا الان افت توان داشته ولی هیچ وقت مشکلی در هیچ قطعه ای من نداشتم.

در اینده هم اقلا در میان رده یا کمی بالاتر اگر سیستم ببندم باز هم بهش اعتماد میکنم هر چند در کیفیت برندهای کرسیر و کولر مستر و ترماتیک و غیره شکی نیست و انتخاب بهتری برای سیستم های های اند هست.

لینک به دیدگاه

ایمان من به تو یاره قدیمی
مدیونی فک کنی سوخته...
تکنولوژی های استفاده شده منو کشته 80plus
2x2=16 تا کی به کیه منم یه چندتا به خودم رنک بدم:4_joy:

1.thumb.jpg.b1317c48a86f479e8257349e16c455f1.jpg

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...