رفتن به مطلب

مزایا و معایب پاور های گرین

Recommended Posts

بنده پاور 480 وات استفاده میکنم هیچ مشکلی نداشتم من سیستم قبلی نزدیک 8 سال هست دارمش هنوز اونم پاور گرین روشه تا الان هیچ مشکلی نداشته بازم سیستم ببندم میرم سمت گرین چون واقعا ازش راضیم ولی واسه سیستم  گرون باید پاور گرون خرید چون پاورای گرین خازناشون و برداشون تحمل اون همه ولتاز امپر گرمارو ندارند زودی  کل سیستمتو نابود میکنه گرین فقط برای سیستمای متوسط روبه پایین خوبه نه واسه یه سیستم 20 ملیونی

لینک به دیدگاه

• ارسال 85
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود،

پست ها و نظرات دوستان رو تا اینجا مطالعه کردم، همه نظرات قابل احترام هستند، چه عزیزانی که تجربیات خوب رو بیان کردند چه عزیزانی که تجربیات بدشون رو به اشتراک گذاشتند.

نظر شخصی بنده این هستش که نظرات بیشتر احساسی هستش و مطلب فنی تا جایی که مطالعه کردم ندیدم...

مثلاً عزیزی گفتند شرکت گرین با برند NZXT همکاری می کرده، در صورتی که چنین چیزی صحت نداره... یا دوست خوب دیگه ای اشاره کردند که از آقای محبی پاوری تهیه کردند که برای سیستمشون مشکل ایجاد کرده، ما جدیداً با پاورهای خارج از گارانتی که آقای محبی به فروش می رسونن زیاد داریم به مشکل می خوریم، پاور میاد گارانتی به دلایل منطقی از گارانتی خارج می شه و ایشون هم بدون گارانتی می فروشن و ... اگر پاور گرین شما گارانتی داشته باشد و به سیستمتون آسیب برساند قطعاً بخش گارانتی گرین خسارت سیستم شما رو پرداخت خواهد کرد !!! و ...

یک نکته رو من اشاره کنم و اون هم اینه که به شکل کلی فروش پاورهای رده پایین خیلی خیلی بیشتر از فروش پاورهای بالای 1000 وات هستش... شاید به جرات بشه گفت که گرین به اندازه کل پاورهای رده پایین 30 تا برند توی بازار پاور رده بالا فروخته چه برسه به مقایسه فروش رده بالا با رده بالا !!! و چون قطعه الکترونیکی قطعاً امکان خرابی داره، پس قطع به یقین شما تعداد خرابی بیشتری در برند گرین خواهید دید !!!

عزیزانی که به نظرشون پاورهای رده بالا از برندهای دیگه دچار سوختگی نمی شه مقاله زیر رو توصیه می کنم یه مطالعه بفرمایند:

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/articles-guides/13885-what-is-mining-and-miner-challenges-with-solution

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ar_prv گفته است :

دوستان کسی بوده که با پاور گرین موقع روشن کردن سیستم دور فن های کیس و گرافیک و ... بالا رفته باشه. بعد پاور از مارک دیگه خریده باشه این اتفاق نیفته؟؟!

دارم نگران میشم خودم. چون این اتفاق از اول واسم افتاده سیستم اولم که پاور گرین بود. معمولی بود خودم نبستم. سیستم دومم تازه بستم با پاور گرین عه. همیشه هم موقع روشن کردن کل فن ها صداشون زیاد میشه. فک میکردم از دستورات بایوس مادربرد باشه این قضیه. غیر از اینه یعنی؟؟

بنده در سری 850 bاین مشکل رو داشتم ولی ایندفه با 750 پلاتینیوم این مشکل رو ندارم

به نظر میاد سری های قدیمی تر ولتاژ اولیه زیادی وارد سیستم میکنن

البته نمیدونم شاید عادی باشه

باید بقیه دوستان که از برند های دیگه پاور تهیه کردن هم بگن که برای اونها چطور هست

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Poorya_Lion گفته است :

درود،

... یا دوست خوب دیگه ای اشاره کردند که از آقای محبی پاوری تهیه کردند که برای سیستمشون مشکل ایجاد کرده، ما جدیداً با پاورهای خارج از گارانتی که آقای محبی به فروش می رسونن زیاد داریم به مشکل می خوریم، پاور میاد گارانتی به دلایل منطقی از گارانتی خارج می شه و ایشون هم بدون گارانتی می فروشن و ... اگر پاور گرین شما گارانتی داشته باشد و به سیستمتون آسیب برساند قطعاً بخش گارانتی گرین خسارت سیستم شما رو پرداخت خواهد کرد !!! و ...

درود دوست گرامی؛

بنده قبل از خرید پاور با ایشون صحبت کردم فرمودند پاور ها ریفر نیستند که بنده برام سوال شد که چجوری آخه؟؟ ولی جواب صریحی نگرفتم و بیخیال شدم چون اعتبارشون توی فروم هم بالا بود و هرکی تو تایپیک گرفته بود راضی بود گفتم خوب منم یکیش.

ثانیا خوب بنده خریدار از کجا باید بدونم جدیدا این مشکل ایجاد شده که این پاورا به سیستما آسیب میزنه؟ خوب توی تایپیک باید یک چیزی نوشته بشه دیگه وگرنه من که متوجه نمیشم نه تنها من خیلی های دیگه هم متوجه نمیشن تا متضرر شن!

ثالثا،خوب شما که دارید میبینید این قطعه ای که این دوستمون میفروشه داره به سیستما آسیب میزنه، چرا تایپیکش رو  قفل نمیکنید تا مشکل قطعاتشون رو برطرف نکردن؟

البته من قصد جسارت به شما و همکاران لیون رو ندارم فقط پیشنهاد میدم اگر اینکار انجام بشه خوب دیگه این مشکلی که برای بنده و خیلی دوستان دیگه پیش اومد، پیش نمیاد

ویرایش شده توسط danyalbmw
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

5 سال پیش یه سیستم خریدم با پاور گرین 700 کارت هم 970 بود  بلایی بر سر مادربورد و  کارت گرافیک  اومد که دو ماه کامپیوتر اینور و اونور بود تا به هر  روشی شده درستش کنن و هزینه زیادی ندیم

کارت قطع و وصل میشد و تصویر دیگه نمیومد!خوبه یه تاپیک دیگه در موردش بحث شده و صحبت اینجا کاملا بی فایده است و اکثریت   هم مخالف این مارک بودن بعضیا فکر میکنند ما تو شرکتی جایی کار میکنیم و می خوایم بد این برند رو بگیم ! بگذریم

کارت گرافیک کلا تو تو اسلات یک و دو دیگه  کار نمیکرد اسلات های اول پهنای باند بیشتری دارند و مصرف برقشون بیشتره این پاور همه چیز رو نابوده کرده خواشا نیازی هم به بحث های فنی در این باره نیست به اندازه کافی سیستمم این دست و اون دست شده و کسایی که باید میدیدن دیدن و مشکل پاور گرین بود و ای کاش هیچوقت گرین نمیخریدم !

یادمه همون اوایل عکسای سیستمم رو میذاشتم فیسبوک تمام  خارجیا میگفت فقط این پاورت رو صد در صد عوض  کن ! ضمنا همین سایت تاپیک دیگه داشت پاور های گرین رو با هم رده های خودش مقایسه کرده بودن که  کلا گرین چیزی شبیه به لب مرزبود

یعنی من بخاطر گفتن  اتفاقی که برام  افتاد منفی گرفتم

فاتحه این سایت با کاربرای اماتور تازه وارد خونده شد تبدیلش کردن اینستاگرام

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

منم یه پاور 580 دارم صدوات بیشتر از مصرفمه یه محافظم گرفتم تا الان مشکلی نبوده.

یکی از معایب بدش اینه که کابلاش کوتاهه بزور از پشت کیس رسوندم به گرافیکو هارد!

آره اینو کاملا موافقم به خصوص اگه کیس بزرگ باشه داستانی میشه این کوتاهی کابل ها

• لایک 1
لینک به دیدگاه

تعداد کانکتور هایی که لیون برای OCPT زده درسته ؟؟؟ داخل سایت گرین فرق میکنه ؟؟

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، MamadMedusa گفته است :

تعداد کانکتور هایی که لیون برای OCPT زده درسته ؟؟؟ داخل سایت گرین فرق میکنه ؟؟

به هر حال سایت سازنده معمولا اشتباه نمینویسه

اگه تفاوت داره بین گفته لیون و گرین به احتمال خیلی زیاد حرف سایت سازنده درسته

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

به هر حال سایت سازنده معمولا اشتباه نمینویسه

اگه تفاوت داره بین گفته لیون و گرین به احتمال خیلی زیاد حرف سایت سازنده درسته

الان فهمیدم

داخل سایت گرین نوشته 2  کانکتور pcie ( کانکتور تعبیه شده روی پاور )

لیون نوشته 4 کانکتور pcie ( کانکتور سیم ها )

هر کانکتور pcie روی پاور به 2 تا pcie در انتهای کابل ها تقسیم میشه

یعنی در کل این پاور توانایی ارایه 4 کانکتور 8 پین رو داره که میشه 150*4 = 600

بقیه کانکتور ها هم 50 وات  O.o

Capture1.JPG

GP650B-OCPT_Specification.jpg

ویرایش شده توسط MamadMedusa
لینک به دیدگاه

خب تا اینجای کار که نظرات منفی که با دلیل و علت ذکر شده بسیار کم بوده

و تعدادی از دوستان هم ذکر کردن که با وجود اینکه مدت زیادیه که از پاور های  گرین استفاده میکنن مشکل خاصی نداشتن

پس به نظر میاد جو روانی ایجاد شده بیشتر تاثیر داشته در نظرات مردم تا واقعیت

یک سری هم میگن زیر هزار وات پاور های گرین زیاد مشکلی ایجاد نمیکنن

خب البته صحبت ما هم بیشتر در مورد پاور های زیر هزار هست

چون اکثر مصرف کننده ها و حتی گیمرها هم معمولا پاور زیر هزار استفاده میکنن

به هر حال کسی که از پاور بالای هزار وات استفاده میکنه معمولا سیستم بسیار قدرتمندی داره و هزینه بالایی صرف تهیه این سیستم کرده و در این موارد هم معمولا توصیه میشه از بهترین پاور موجود در بازار استفاده بشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

یعنی من بخاطر گفتن  اتفاقی که برام  افتاد منفی گرفتم

فاتحه این سایت با کاربرای اماتور تازه وارد خونده شد تبدیلش کردن اینستاگرام

شما موجودی رو تصور کنید که مبلغی رو پرداخت میکنه و یک کالا رو میخره سپس ناگهان روی اون کالا تعصب پیدا میکنه !!! یاد مردمی افتادم که میگن پراید بهترین ماشینه :D

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، evga1060 گفته است :

هیچی... براهمین استفاده سنگین نمیکنم تا خرید پاور نو...

من موندم کجای این پست بد بود که اون عتیقه  بمن منفی داد بابتش....

لینک به دیدگاه

پاورها تو خارج با دستگاههای خاصی تست میشن مثلا خروجی 5 ولت رو اون پاور چند ولت میده؟؟ 4.9 یا 5.1؟  که  طبق سرچهای من تو مدلهای سوپرنوای evga دقیقا همون5 بود و تو برندهای دیگه هم دیدم... الان تو شهر ما 650 گلد گرین خرابی زیاد داره و پاورمن 485 هفت سال پیش گرینه ... مدل جدید نیست

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/22, 09:05:49، Poorya_Lion گفته است :

درود،

از آقای محبی پاوری تهیه کردند که برای سیستمشون مشکل ایجاد کرده، ما جدیداً با پاورهای خارج از گارانتی که آقای محبی به فروش می رسونن زیاد داریم به مشکل می خوریم، پاور میاد گارانتی به دلایل منطقی از گارانتی خارج می شه و ایشون هم بدون گارانتی می فروشن و ...

درود

بنده هم ازدوست خوبمون  آقای محبی  پاور 1050 OC+ تهیه کردم  بدون گارانتی و هیچ مشکلی هم  فی الحال روی سیستم ندارم  ( البته دنبال جایگزینم از برندهای معتبر) و پاور پلمپ خود گرین و داره و باز نشده 

لطفا  بفرمایید که؟

1-دلایل منطقی  خارج شدن  از گارانتی این پاور ها چیه ؟ و چرا این پاور ها پلمپ هستند ؟

2-آیا این پاور ها توسط گرین تعمیر شده و مجدد پلمپ شده اند ؟

3-آیا خود پلمپ دلیل بر دست کاری نشدن احتمالی  پاورها نیست؟  و تایید بر اصالت پاورنیست؟

4-چرا این  پاورها که به دلایل منطقی از گارانتی خارج شدن و پلمپ نیز هستند باید مشکل دار باشند ؟

ویرایش شده توسط Saman.Kh
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، evga1060 گفته است :

پاورها تو خارج با دستگاههای خاصی تست میشن مثلا خروجی 5 ولت رو اون پاور چند ولت میده؟؟ 4.9 یا 5.1؟  که  طبق سرچهای من تو مدلهای سوپرنوای evga دقیقا همون5 بود و تو برندهای دیگه هم دیدم... الان تو شهر ما 650 گلد گرین خرابی زیاد داره و پاورمن 485 هفت سال پیش گرینه ... مدل جدید نیست

متاسفانه آزمایشات انجام شده توسط شرکت گرین دقیق نبود و ابهامات زیادی داشت

و بعید میدونم تست و آزمایشات تکرار بشه

ظاهرا ما باید در همین بلاتکلیفی و سردرگمی بمونیم و به اجبار و حداقل برای سیستم های رده بالا قید این پاور هارو بزنیم

لینک به دیدگاه

http://meghdadit.com/product/44344/cooler-master-v750-power-supply/پاور-کولر-مستر-سری-وی-باتوان-750-وات/

دوستان میخوام این مدل رو جایگزین 750 پلاتینیوم گرین کنم!

مدل خوبی هست؟

گزینه بهتری سراغ دارید؟

تو رده بندی جهانی کدوم برند اول هست در کیفیت پاور های تولیدی؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

http://meghdadit.com/product/44344/cooler-master-v750-power-supply/پاور-کولر-مستر-سری-وی-باتوان-750-وات/

مدل خوبی هست؟

گزینه بهتری سراغ دارید؟

سلام عزیز پاور فوق العاده ای هستش من خودم داشتم همین مدل از لحاظ کیفیت عالیه کلا پاورهای کولر مستر بی نظیرن 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Saman.Kh گفته است :

شما خوش شانسی برادر پاور بنده هیچ برچسب پلمپی نداشت!

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، (:mohammad:) گفته است :

سلام عزیز پاور فوق العاده ای هستش من خودم داشتم همین مدل از لحاظ کیفیت عالیه کلا پاورهای کولر مستر بی نظیرن 

نظرت در مورد Corsair چیه؟

و اینکه اینجا یه سری به طراحی داخلی برد پاور گرین  ایراد گرفتن!

سوالی که هست اینه که چرا کل پاورا حالا از هر برندی معمولی طراحی داخلیشون افتضاحه!!مثل همین کولر مستری که لینک دادم

لینک به دیدگاه

من متوجه نمی شم چطور ما اینقدر راحت راجب مطلبی که بهش اشراف نداریم اظهار نظر می کنیم ؟!!!

تفاوت، مزایا و معایب توپولوژی های طراحی پاورها رو می دونید؟ فوروارد، دابل فوروارد، DC-DC ، هالف بریدج، فول بریدج و ... واقعاً تفاوت اینها رو می دونید؟

در 13 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

به خدا خود آریس  و جانی هم راجب پاور اینجوری اظهار نظر نمی کنن !!! ¬¬

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Poorya_Lion گفته است :

تفاوت، مزایا و معایب توپولوژی های طراحی پاورها رو می دونید؟ فوروارد، دابل فوروارد، DC-DC ، هالف بریدج، فول بریدج و ... واقعاً تفاوت اینها رو می دونید؟

¬¬

شما اگه اطلاعاتی دارید لطف کنید راهنمایی کنید

چه مدل و برندی جایگزین گرین کنم؟
1080tiرو سیستم هست باید 750 به بالا باشه توانش

یا همین گرین که دارم خوبه؟!:3_grin:

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

شما اگه اطلاعاتی دارید لطف کنید راهنمایی کنید

چه مدل و برندی جایگزین گرین کنم؟
1080tiرو سیستم هست باید 750 به بالا باشه توانش

یا همین گرین که دارم خوبه؟!:3_grin:

واقعیتش من توی خود گرین کار می کنم و اجازه اظهار نظر راجب بقیه برندها رو ندارم، سوادمم زیاد نیستش،

ولی برای اینکه آف تاپیک نباشه شما جای درستش تاپیک بزنید راجب هر پاور دیگه ای مثلاً پاور X از فلان برند، درخواست مقایسه کنید، مزایا و معایب و ... رو به راحتی بررسی کنید، بنده هم نظر شخصیم رو اونجا یا تو پ.خ عرض می کنم :100_pray:

چون کلاً هر تاپیکی راجب گرین زده بشه، تجربه ثابت کرده به حاشیه می ره...

شما خودت یه پرس و جو بکن، چندتا گزینه رو انتخاب بکن، توی بخش پاور تاپیک بزن از بچه ها راجب پاورهای انتخابیت نظر بخواه !!!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Poorya_Lion گفته است :

واقعیتش من توی خود گرین کار می کنم و اجازه اظهار نظر راجب بقیه برندها رو ندارم، سوادمم زیاد نیستش،

داداش شما که تو گرین کار میکنی پاورت یه مشکل خیلی بد داره لطفا برطرفش کن.

اینه که کابلا خیلی کوتاهن از پشت کیس نمیشه بیاریشون. من بزور اوردمشون ولی کابلاش الان از کار افتاده!!!!

مجبور شدم دوباره برگردونم همونجوری.

اینو لطفا درستش کنید ممنون میشیم.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

نظرت در مورد Corsair چیه؟

سوالی که هست اینه که چرا کل پاورا حالا از هر برندی معمولی طراحی داخلیشون افتضاحه!!مثل همین کولر مستری که لینک دادم

سلام دوست عزیز پاورهای کرسایر و کولرمستر و ای وی جی ای جز بهترین ها هستن الان خودم یدونه از پاورای کرسایر مدل vs 650  شیش ماهی خریدمش سیستمم در روز ده ساعت به طور مداوم روشنه تا الان به مشکل نخوردم کلا پاور بی صدایی هستش انگار نه انگار که داره کار میکنه

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

مدل خوبی هست؟

گزینه بهتری سراغ دارید؟ وات هم

والا تو بنچمارک و نقل قول مصرف کننده ها برا کاربرایی  بامصرف بالا

https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=220-T2-0750-X1

https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=220-P2-0750-X1

تو 750 وات  این 2لینک بالایی حرف اول رو میزنن تو 850 وات هم عین این مشخصات منتها 850 وات هم هستن تو تهران الان اگه بیشتر بگردی 750 یا 850 پی2 evga  هنوز پیدا میشه

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...