رفتن به مطلب

آیفون 8 و آیفون 8 پلاس با طراحی نسل قبل و قوی‌ترین پردازنده دنیای موبایل رونمایی شدند

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

https://www.zoomit.ir/2017/9/12/192001/iphone-8-and-iphone-8-plus-announced/

اپل از دو گوشی جدید خود با نام‌های آیفون 8 و آیفون 8 پلاس در رنگ‌های خاکستری، نقره‌ای، مشکی و طلایی رونمایی کرد. پوشش پشت و جلوی این گوشی‌ها از جنس شیشه‌ است و از طراحی بسیار مشابه نسبت به نسل قبل بهره می‌برند. آیفون 8 از یک دوربین در پشت و آیفون 8 پلاس دارای دو دوربین در پشت است. مهم‌ترین تغییر ظاهری در آیفون‌های جدید جایگزینی فلز نسل قبل به شیشه در نسل جدید است. آپل از سال ۲۰۱۴ و زمان رونمایی از آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس تا به امسال از طراحی یکسانی در آیفون‌های خود بهره برده است. 

اپل می‌گوید برای آنکه رنگ متفاوت و منحصر به فردی را در آیفون‌های جدید شاهد باشیم از ترکیب ۷ لایه مختلف در این گوشی‌ها بهره برده است. هر دو گوشی نیز ضد آب و ضد گرد غبار هستند. 

آیفون جدید به اسپیکر استریو مجهز شده است که ۲۵ درصد صدای بلدتری نسبت به آیفون ۷ دارد.

اپل ادعا می‌کند که آیفون‌های جدید به قوی‌ترین پردازنده‌ی گرافیکی دنیا مجهز شده‌اند. این پردازنده گرافیکی بخشی از SOC  جدید اپل با نام A11 Bionic است. این سیستم روی یک چیپ دارای ۶ هسته‌ی پردازشی CPU است و در مجموع ۴.۳ میلیارد ترانزیستور دارد. بخش CPU در A11 داری ۲ هسته‌ی قدرتمند است که نسبت به نسل قبل ۲۵ درصد سریع‌تر عمل می‌کنند و ۴ هسته‌ی کم مصرف و کم‌توان نیز نسبت به هسته‌های کم‌مصرف A10 حدود ۷۵ درصد سریع‌تر پردازش می‌کنند. بخش GPU در A11  سی درصد سریع‌تر از نسل قبلی عمل می‌کند. 

اما دوربین آیفون‌های جدید چه تغییری کرده است؟ در آیفون ۸ همچنان از یک حسگر ۱۲ مگاپیکسلی استفاده شده است که به گفته‌ی اپل سنسور جدید با فیلتر رنگی جدیدی است. این در حالی است که آیفون ۸ پلاس همچنان از ترکیب دو حسگر در پشت گوشی بهره برده است که هر دو ۱۲ مگاپیکسلی هستند. یکی از حسگرها لنز واید با F1.8  دارد و دیگری تله‌فوتو با  F2.8  است. اپل یک قابلیت نرم‌افزاری جدیدی را نیز به دوربین آیفون‌ها اضافه کرده که از آن با نام Portrait Lighting یاد می‌کند و در آن نور برای خلق پرتره‌های جذاب تنظیم می‌شود. 

دوربین آیفون های ۸ در زمینه‌ی فیلم‌برداری بهبودهای قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرده‌اند. براساس ادعای فیل شیلر، بالاترین کیفیت فیلم‌برداری در دوربین‌های موبایل از طریق آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس در دسترس است. این گوشی‌ها می‌تواند با نرخ ۶۰ فریم در ثانیه در رزولشون 4K  فیلم برداری کنند. فیلم‌برداری حرکت آهسته نیز در رزولوشن  1080p  با نرخ ۲۴۰ فریم بر ثانیه میسر است. 

آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس به دلیل استفاده از بدنه‌ی شیشه‌ای حالا از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند و اپل از بلوتوث ۵ در این گوشی‌های پشتیبانی می‌کند. 

اپل صفحه‌ نمایش آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس را نیز بهبود داده است و قابلیت True Tone را به آن‌ها اضافه کرده که پیش از این در آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی استفاده شده بود و در آن نور صفحه نمایش بر اساس نور محیط با دقت بسیار بهتری در مقایسه با نسل قبلی تنظیم می‌شود و به موجب آن رنگ‌ها دقیق‌تر به تصویر در می‌آیند. 

این مطلب در حال بروز رسانی است....

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام 

میگم حالا با این قویترین پردازنده چیکار میکنن اونا که میخرن اپل رو ؟؟؟4تا اهنگ گوش میدن بازی های ساده انجام میدن چون امکان خرید بازی های خوب برای ایرانی ها وجود ندار و یا بسادگی نیست 

خداوکیلی چند تا از کاربرد های این پردازنده رو بگید که برای ایرانی ها کاربرد داشته باشه 

اگه بتونه ظرف بشوره یا خونه رو جار بکشه شاید نظرم برگرده 

:8_laughing:

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 37 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام 

میگم حالا با این قویترین پردازنده چیکار میکنن اونا که میخرن اپل رو ؟؟؟4تا اهنگ گوش میدن بازی های ساده انجام میدن چون امکان خرید بازی های خوب برای ایرانی ها وجود ندار و یا بسادگی نیست 

خداوکیلی چند تا از کاربرد های این پردازنده رو بگید که برای ایرانی ها کاربرد داشته باشه 

بنده زیاد اهل گوشی نیستم .واقعیش برای گوشی آن قرار هم پول نمی دهم. فقط  برای اپل دوستان این تایپک زدم دوست که دارند بخرند ودوستان که ندارد به امیدخریدش حال کنند

ویرایش شده توسط 780ti
لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام 

گر نظر تو برنگردد ما را غمی بزرگ آید...

به نظرم شما نظرتو بر نگردون و با همون اندروید کار کن و بهترین بازی ها رو باهاشون انجام بده ظرفاتو هم که میدی بشوره مواظب باش نشکونه.
ایفون دارا هم با گوشی های به درد نخورشون بازی های ضعیف و به درد نخور بازی کنن.

مرسی اّه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 15 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

گر نظر تو برنگردد ما را غمی بزرگ آید...

به نظرم شما نظرتو بر نگردون و با همون اندروید کار کن و بهترین بازی ها رو باهاشون انجام بده ظرفاتو هم که میدی بشوره مواظب باش نشکونه.
ایفون دارا هم با گوشی های به درد نخورشون بازی های ضعیف و به درد نخور بازی کنن.

مرسی اّه.

با سلام
والا ما که هر کی دور و برمون هست ندیدیم تا حالا بتونه با ایفون بازی های  خوب رو بازی کنه چون اکثر بازی ها ی خوب رایگان نیست  (فقط منظورم ایرانی ها هستن)
اکثراً کاربردشون با ایفون هاشون خلاصه میشه در 4 کار
1- تلگرام

2-تماس گرفتن

3- اینستاگرام

4- جلفی گرفتن و خود نمایی با ایفونشون

ضمناً من هیچ وقت نمیام بگم دوربین ایفون فلان و .... و قطعاً میگم خوبه یا جزئ بهترین هاست
موضوع اصلی بر میگرده به CPU الان و بحث و خبر تاپیک
اینقدر قوی بودن CPU ایا برای کاربر ایرانی اصلاً مهم هست ؟
مگه خود شما ایفون دار ها نمی گید اصلاً هنگ و ... نداره پس قضیه چیه ؟ یه چیزی میگیم سریع و بدون تفکر  و خالی نبودن عریضه می ایید و پاسخ میدین
در کل
مارا باشما کاری نیست :x:x

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

جلفی گرفتن

:1_grinning:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، 780ti گفته است :

:1_grinning:

بخدا دیدم که میگم
والله دروغ نمیگم
جوری هم عکس میگرن که حتماً ارم ایفون کاملاً مشخص باشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
والا ما که هر کی دور و برمون هست ندیدیم تا حالا بتونه با ایفون بازی های  خوب رو بازی کنه چون اکثر بازی ها ی خوب رایگان نیست  (فقط منظورم ایرانی ها هستن)
1- تلگرام

2-تماس گرفتن

3- اینستاگرام

ضمناً من هیچ وقت نمیام بگم دوربین ایفون فلان و .... و قطعاً میگم خوبه یا جزئ بهترین هاست
مگه خود شما ایفون دار ها نمی گید اصلاً هنگ و ... نداره پس قضیه چیه ؟ یه چیزی میگیم سریع و بدون تفکر  و خالی نبودن عریضه می ایید و پاسخ میدین
در کل

عزیز جان چند نفر از افرادی که مثلا S8 می خرن بازی خفن انجام میدن؟ من راستش اطرافمون هر کسی گوشی High end خریده محدود به همون کارایی شده که شما عنوان کردید. IOS و اندروید هم نداره. خیلی از اینکه سریعترین باشی جنبه روانی داره و ما آدما بهترین بودن رو دوست داریم فارغ از کاربردش. نگاه کنی تو همین انجمنخیلی وقتا افراد چیزی بیشتر از نیازشون می خرن. با اینکه بارها می گیم نخرن. 

مهمترین مزیت قوی بودن پردازنده اینکه سال های زیادی آپدیت می گیره و بروز می مونه. 

بذار من که آیفون گرفتم بگم چرا خریدم.

من خودم آیفون SE خریدم.

1- به نظرم زیبا ترین گوشی هست که تا الان ساخته شده. البته این نظر منه.

2- کوچیکه. این مورد برای من خیلی مهمه چون شلوار جین می پوشم و این کوچیک بودن خیلی مزیته و راحت تو جیب جا میشه :D

3- تمام استفاده من از گوشی ، تلگرام ، شبکه اجتماعی ، چندتا بازی ساده ، عکاسی و آهنگ گوش دادنه. همین. اگه یه زمان S8 هم بگیرم باز مصرفم همینه.

4- این گوشی با این قدرت تا چند سال به راحتی آپدیت می گیره و به روز می مونه و کاهش سرعت نداره. به روز بودن و روان بودن گوشی برای من خیلی مهمه. تقریبا دو ساله گوشی رو داره هم رون مونده و هم آپدیت به موقع شده.

5- افت قیمت کم. من خیلی راحت الان می تونم گوشیم رو بفروشم با کمکترین افت قیمت. این مزیت بزرگیه. دو سال دیگه هم گوشی من رو به قیمت خوبی می خرن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
1- تلگرام

2-تماس گرفتن

3- اینستاگرام

در کل

بازی خوب منظورتون چیه دقیقا؟

دور و بری های شما افرادی هستن که با قرض رفتن یه 5 کارکرده خریدن احتمالا. و الا به راحتی میشه بازی خرید و لذت برد.

اینکه کسی نتونه از وسیله ای که داره استفاده کنه دلیلی بر بد بودن اون وسیله نمیشه.

همونطور که دوستمون گفتن برای منم کاربرد اندروید و ios یکی هست از نظر بازی و کارهایی که میکنم.

بنده قبل از این 6پلاس ال جی g4 داشتم که زمان خودش بهترین بود بازی هایی که میکردم در حد همین ایفونه کاربری هم تقریبا در یه سطح هستن.

اون بحث سلفی که گفتید نمیدونم متوجهید یا نه ولی توهین کردید به افرادی که ایفون دارن. فک نمیکردم تو شخصیت شما باشه این نوع توهین ، شخصیت شما رو بالاتر از این حرف ها میدونستم.

قوی بودن سی پی یو ایفون همون قدر مهمه که قوی بودن سی پی یو سامسونگ و ال جی مهمه. اینکه یه موضوعی برای شما بی اهمیته دلیل نمیشه برای بقیه هم بی اهمیت باشه.

موفق و پیروز باشید.

ویرایش شده توسط Ali Subi
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

با سلام
من خودم بشخصه با آیفون زیاد کار نکردم ولی دوستم آیفون ۶اس داره اسفالت ۸ روش نصب هست ، یکم تو منو ها اونم خیلی ناچیز تاخیر داره ولی توی بازی عالی و روون هستش . فک کنم دوستان با اندروید یا ویندوز فون کال آف دیوتی و بتلفیلد۱ بازی میکنن . بچه همسایمون ایپد داره نوا۳ و اسفالت و یه بازی زامبی بود اسمشو نمی دونم اما گرافیکش بالا بود و چند تا بازی گرافیک بالا روش نصبه.
دوستانی ک میگن بازیهای آیفون گیر نمیاد فک کنم جایی هستند ک مراکز اپل درست و حسابی دسترسی ندارند .
اصلا و ابدا طرفدار اپل نیستم ولی از حق نباید گذشت .

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خو ما که میگیم باهاش مشکلی نداریم ولی خب برای ایرانی ها یخورده زیادی هست  چون استفاده بسیار محدود میکنن
ولی خداییش کاشکی این یخورده ارزونتر بود :x:x

ipx_or_pc.thumb.jpg.38313589b04da3f8030e4360277ac393.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

از مدل xش بعد سال ها تنفر از این برندخوشم اومد اما کو پول بیا این کف دست مو دیدی بکن... !

بحث این نیست که فلان بازی یا امکانات رو داره بحث خوشش اومدن، من تاحالا با این برند اصلا حال نمیکردم و الانم همینه عوض نشده اما خب بنظرم واقعا بعد سالها یه حرکتی زده اپل الکی پول نمی خواد بگیره، پولی که میدی ارزش داره...

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1396/06/22, 20:49:47، mInI_ClockEr گفته است :

خو ما که میگیم باهاش مشکلی نداریم ولی خب برای ایرانی ها یخورده زیادی هست  چون استفاده بسیار محدود میکنن
ولی خداییش کاشکی این یخورده ارزونتر بود :x:x

سلام دوست عزیز میشه بگید مظورتون از اینکه برای ما محدوده چیه!!!!

این محدودیت شامل چی میشه!!! 

اگه منظورتون دزدی برنامه و بازی و هک کردنو رایگان کردنه که خب تا ی حدی امکان دزدی از ایفون فراهمه اما نه به اندازه دزدی از اندروید 

سخت افزار قوی هم امکان استفاده از برنامه و بازیهای گرافیکی رو برای مدت بیشتری تضمین میکنه 

من خودم فقط به دلیل روان بودن رفتم سراغ ایفون فقط روان بودن و مچ بودن سخت افزار و نرم افزارش باعث شده سمت اندروید برنگردم 

لینک به دیدگاه

Ios 11 انقدر رونو و سریع شده که آدم دوست داره فقط تو منوهاش بچرخه کیت ar هم خیلی باحاله اپل بیش‌تر باید تو نرم افزارش تمرکز کنه تا سخت افزارش سنگین ترین بازی ها رو هم همین الانم iPhone 6 به راحتی میاره

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام دوستان
یه سوال برای من پیش اومده که جوابشو نمیدونم اگه امکان داره لطفا کمک کنید در آیفون 8پلاس یه دمو پخش شده که با دوربین گوشی میشه یه بازی مجازی انجام داد یا به سمت آسمون بگیری و جزئیات ستاره رو دید ؟ حالا این یه برنامه اس که باید نصب کنم یا روی گوشی هست چون هرچقدر گشتم پیدا نکردم ممنون میشم راهنماییم کنید

تابلو چلنيوم

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...