رفتن به مطلب

مشکل این سیستم چیه؟

hadi7
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

میخاستم ببینم مشکل این سیستم چیه علاوه بر اینکه در بیشتر اوقات (بازی ها) هنگ میکنه (خیلی وقته) یه مشکل عجیب هم داره که تازگی اینجوری شده البته بیشتر در بازیها این عکسها رو ببینید این عکسها رو در بازی کانتر گرفتم.

احتمالا مال کارت گرافیکه حالا نظر شما چیه؟

cs1_thumb.jpg

cs2_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

بعد از چند روز این مشکل کاملا برطرف شد ولی دوباره اینجوری شد اینم بگم که در حال بازی کردن کم کم اینجوری میشه

لینک به دیدگاه

با سلام

هادی جان چند مسئله میتونه باشه و به ترتیب میگم .

1 - از کارت گرافیک که هنگامی که ازش کار کشیده میشه و توی محیطهای سخت گرافیکی به این حالت میرسه

2 - اگر ری استارت هم بکنه امکان اینکه از رم باشه هستش . شما یه کارت گرافیک دیگه هم تست کن.

در زمانی که دارید بازی میکنید اوج مصرف پاور و داغ کردن قطعات هستش و کارت گرافیک هم همین مشکل رو توی اون زمان داره .

لینک به دیدگاه

با تشکر از آقای حسینی

توی بازی های دیگه خیلی کمتره یعنی در حد چند تا خط توی ویندوز هم همین طوره دلیلشو نمیدونم

موندم توی بازی کانتر چرا به این حد میرسه؟!

pes6_thumb.JPG

mostwanted_thumb.JPG

لینک به دیدگاه

با سلام

اگر ری استارت هم بکنه امکان اینکه از رم باشه هستش .

ری استارت کمتر میکنه بیشتر هنگ میکنه.

لینک به دیدگاه

ری استارت کمتر میکنه بیشتر هنگ میکنه.

وقتی هنگ میکنه از بازی خارج میشه ؟

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت آقای حسینی

از بازی خارج نمیشه و همین طور روی صفحه قفل میشه و اصلا هیچ چیز کار نمیکنه و مجبورم کلید رست کیسو بزنم.

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز به نظر بنده بعد از اینکه از لحاظ نرم افزاری و درایور ها و سیستم عامل اطمینان حاصل فرمودید در صورت امکان با یک کارت گرافیک دیگر هم امتحان کنید و ببینید مشکل حل خواهد شد یا خیر.نظر کلی من بیشتر بر کارت گرافیک و ضعیف بودنش هست.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

من تا حالا دو بار این مانند این مشکل رو داشتم-کارت گرافیک رو عوض کردم خوب شد!!

یه بار باaqua tank روی P35-Dq6

یه بار با G5600 روی P5C

لینک به دیدگاه

با سلام

هادی جان بهرتین راه اینه که ببیری پیش یه نفر که یه سری امکانا ت داشته باشه و بتونه قطعاتت رو دونه دونه تست کنه و این مسئله زود حل میشه . شما تهران هستید ؟ کدوم شهر هستید عزیز؟

لینک به دیدگاه

قبلا که فقط قفل میکرد (خیلی هم شدید قفل میکرد همه جا چه توی ویندوز چه توی بازی) بردم قطعات تست کرد گفت ماله کارت گرافیکه یه جا دیگه هم بردم گفت ماله مادربرد و ده هزار تومان گرفت و مادربردو تعمیر کرد و از قبلا بهتر شد.

لینک به دیدگاه

قبلا که فقط قفل میکرد (خیلی هم شدید قفل میکرد همه جا چه توی ویندوز چه توی بازی) بردم قطعات تست کرد گفت ماله کارت گرافیکه یه جا دیگه هم بردم گفت ماله مادربرد و ده هزار تومان گرفت و مادربردو تعمیر کرد و از قبلا بهتر شد.

خوب اگه تهران بودید حتما ما انجام وظیفه میکریم براتون . ولی در شهر شما باید ببرید یه فروشگاهی که قطعات داشته باشه تا تست کنه قطعاتتون رو چون اینجوری یه مقدار مشکله عزیز . مگر اینکه اشنا دارید و میتونید به صورت امانی ازشون قطعات بگیرید .

لینک به دیدگاه

با سلام این هم عکس از توی ویندوز همین الان

آقای حسینی یه کارت گرافیک دیگه گیر اوردم میخام بزارم ببینم چی میشه

با تشکر

win_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

هادی جان خبرشو اینجا بده تا به تجره هامون اضافه بشه عزیز. موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

توی این هفته اخیر برای دوتا از سیستم های مشتریام این مشکل پیش اومده :

ویندوز بالا نمیاد . یعنی وقتی که می خواد ویندوز بوت بشه قبلش Restart میشه وقتی هم cd bootable windows میگذازند بازهم چک میکنه اما بوت نمیشه و میره از روی هارد ویندوز رو بخونه که دوباره ری استارت میشه .

یکیشون اوردش شرکت و من براش با ویندوز خودم ویندوز نصب کردم . cd winodws که بهش داده بودم رو گرفتم سر سیسم دیگه تست کردم مشکلی نداشت و بوت شد . حالا هم دقیقا این مشکل برای یکی دیگه رخ داده و میگه که با 3 تا ویندوز امتحان کرده و بوت نشده .

بنظر شما مشکل از کجاست ؟

البته هنوز نیاورده شرکت که تستش کنم

لینک به دیدگاه

سلام

ویندوز بالا نمیاد . یعنی وقتی که می خواد ویندوز بوت بشه قبلش Restart میشه وقتی هم cd bootable windows میگذازند بازهم چک میکنه اما بوت نمیشه و میره از روی هارد ویندوز رو بخونه که دوباره ری استارت میشه .

یکیشون اوردش شرکت و من براش با ویندوز خودم ویندوز نصب کردم . cd winodws که بهش داده بودم رو گرفتم سر سیسم دیگه تست کردم مشکلی نداشت و بوت شد . حالا هم دقیقا این مشکل برای یکی دیگه رخ داده و میگه که با 3 تا ویندوز امتحان کرده و بوت نشده .

بنظر شما مشکل از کجاست ؟

سلام

روزبه جان لطفا مشخصات ریز و دقیق تمام قطعات سیستم رو بنویس تا بهتر بشه نظر داد.

لینک به دیدگاه

سلام

روزبه جان لطفا مشخصات ریز و دقیق تمام قطعات سیستم رو بنویس تا بهتر بشه نظر داد.

سلام آقای حسینی

والا این دو سیستم چند ماهی هست که کار میکنه و این مشکل رو نداشته . حالا چه بلایی سرشون اومده نمیدونم . حالا پنجشنبه که سیستم دوم رو اورد و تست کردم خبرش رو میدم .

main giga 945

cpu 2.8 cel

ram 1 gig kingaton orginal

hdd 160 sata

vga 7200

combo lg

لینک به دیدگاه

سلام

بنظر شما مشکل از کجاست ؟

درود

من چندین بار این مشکل برام پیش اومده و اکثر مواقع از بایوس مادربورد بود ه . در زمانی که سیستم میخواد بالا بیاد اول سعی میکنه توسط بایوس قطعات رو شناسایی کنه . شما یک بار بایوس رو خالی کن (برق رو کاملا از سیستمت خارج کن و زمانی که کایل رو جدا کردی چند بار دکمه پاور (دکمه روشن کردن سیستم ) رو فشار بده تا کاملا برق خارج بشه و بعد باطری رو از سیستم خارج کنید و با یک چیزیک ه رسانا باشه مثلا پیچ گوشتی منفی و مثبت باطری رو به هم متصل کنید ) در این صورت بایوس خالی میشه و بعد توی بایوس بوت اولیه رو بزارید روی CD ROM و بعد سیستم رو دوباره با سی دی بو ت کنید. معمولا اینجور مسائل مربوط به بایوس مادروبرد میشه . اینرو امتحان کنید و اگر نشد بازم در خدمتیم .

لینک به دیدگاه

آقای حسینی ممکن هست این مشکل از ویروس باشه ؟

دوست من هم امروز بهم گفت که سیستمش ویروسی شده بوده هرچی میخواسته ویندوز نصب کنه بوت نمیشده بعد از کلی تکرار کار آخرش تونسته بوده بوت کنه و با سی دی باید بالا

لینک به دیدگاه

آقای حسینی ممکن هست این مشکل از ویروس باشه ؟

دوست من هم امروز بهم گفت که سیستمش ویروسی شده بوده هرچی میخواسته ویندوز نصب کنه بوت نمیشده بعد از کلی تکرار کار آخرش تونسته بوده بوت کنه و با سی دی باید بالا

درود

موقعی چینی اتفاقی امکان داره بیافته که بایوس مادربورد ویروسی بشه که خیلی کم پیش میاد. معمولا ویرس به ویندوز آسیب میرسونه عزیز.

خلاصه اونجور که معلومه مادربوردش د اره رندوم کار میکنه . یعنی یه بار کار میکنه و یه بار کار نمیکنه .

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام به همه ی اساتید

من هم زمانی که اولین کامپیوترم رو خیلی ساله پیش خریداری کردم همین مشکل رو داشت البته تو بازی Oni

سیستم اون موقع من این بود :

main shatel

Graphic 64mb

ram 256mb

hard 60gb

البته پاور و سی پی یو رو یادم نماید ، ولی میدونم که با هم مچ بودن چون از یه شرکت خارجی خریده بودمش

خوب اون موقع ویندوز من 98 بود ، و دقیقا همین مشکل شما توش رخ میداد ...

ولی وقتی که ویندوز XP ریختم ، این مشکل کمتر شد ...

تا اینکه کامپیوترم سوخت !!!:eek:

البته این سوختن ربطی به موضوع ما نداره و محض اطلاع گفتم ...

بگذریم ...:D

دسته آخر متوجه شدم که روی هاردم بد سکتور افتاده بود و ربطی به قطعات دیگه نداشت ...

چون بد سکتور زمانی خودش رو نشون میده که بخوای از هارد استفاده ی مداوم کنی ، و باعث freeze شدن سیستم و در برخی موارد ارور صفحه آبی میشه ...

مشکل خط های موجود بر روی مانیتور هم فقط یک عامل داره و اینکه گرافیکت داغ میکنه ، چون کارت های گرافیک قدیمی از فن استفاده نمیکنن و بیشتر به خنک کننده ی از جنس آلومینیوم بسنده میکنن ; پس از مدت کوتاهی که از گرافیک کار سنگین مثل بازی و ... میکشی ، زود داغ کرده و این خط ها رو به وجود میاره که گاهی اوقات باعث freeze و تغییر رنگ صفحه هم میشه که جای تعجب نداره ...

و فقط کافیه که از سلامت هارد دیسکت مطمئن بشی و بعد از اطمینان یه فن کوچیک بگیری و روی گرافیکت نصب کنی ...

همین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...