رفتن به مطلب

بهترین تعبیر شما از خوشبختی چیست ؟

M1K41L
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان .

به نظر شما معنی خوشبختی چیه و راه های رسیدن بهش چیه ؟

طبیعیه که هر کس نظر خاصی داره و نظر هرکس قابل احترام .

پس لطفا در این تاپیک شرکت کنید.Rose.gif

تشکر از همگی..

happy-face1.gif

لینک به دیدگاه

درود

برای هر شخصی تعریف خوشبختی فرق میکنه. ولی یک تعریف جامع و فراگیر ازش میتونه دسترسی به تمام یا قسمتی از اهداف و آرزوهای اون فرد در زندگیش باشه.

لینک به دیدگاه

خوشبختی نسبیه و برای هر کس مفهوم خودشو داره.

برای من به معنی رسیدن به اهداف و آرزو هاست که خوشون شامل موارد زیادی هستند.

به این جور سئوال ها می گن سئوال سختsmile.gif

لینک به دیدگاه

آدم خوشبخت به نظر من کسیه که بتونه این دو مورد رو کنار هم داشته باشه 1- سلامتی 2 - موفقیت 8-}

لینک به دیدگاه

شخصا فکر میکنم ادم خوشبخت کسیه که موقع مرگ احساس پشیمانی از گذشته نکنه و با خوش فکر کنه که اون طور که میخواسته زندگی کرده و از زندگیش راضی بوده. لبته این تعریف زیادی سادست ^^

لینک به دیدگاه

به نظر شما عواملی که باعث میشن تعریف ما از خوشبختی شکل بگیره چی هستن؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آدم خوشبخت به نظر من کسیه که بتونه این دو مورد رو کنار هم داشته باشه 1- سلامتی 2 - موفقیت 8-}

محمد جواد عزیز

یعنی کسی که سلامتی نداره نمیتونه خوشبخت باشه؟؟

لینک به دیدگاه

خوسبخت کسیه که از چیزی که داره ، کسی که هست و کاری که میکنه احساس رضایت داشته باشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم یه سری سخن از بزرگان در مورد خوشبختی

((من copy/past کردم)

خوشبختی چیزی نیست که آن را حس کنیم فقط باید آن را به یاد بیاوریم. (اسکارو ایلد)

خوشبخت کسی است که دم را غنیمت می شمارد و به خود می گوید من امروز خوشم تا فردا چه پیش آید. (درایدن)

به عقب نگاه نکنید ممکن است خوشبختی را که رو به سوی شما دارد از دست بدهید. (ساچل پیچ)

انسان برای خوشبختی خلق شده و خوشبختی از راه کار مفید حاصل می شود.(ساموئل اسمایلز)

خوشبختی یگانه چیزی است که می توانیم بی اینکه خود داشته باشیم دیگران را از آن بر خوردار کنیم. (کارمن سیلوا)

خوشبخت کسی است که راه قدر دانی از خدمت دیگران را بلد است و شادی دیگران را به قدر شادی خود حس می کند.

( گوته)

بسیاری از مردم خوشبختی را می جویند مانند کسی که کلاه خود را که روی سرش می باشد می جوید. (لناو)

به دست آوردن آنچه را که ما آرزو داریم موفقیت است اما چیزی را که برای به دست آوردن آن تلاش نمی کنیم خوشبختی است.

(لوسیا)

غنچه خوشبختی در جای تاریک و بی صدا و گودی پنهان است که بسیار نزدیک به ماست ولی ما کمتر از آنجا می گذریم و آن دل خود ماست. (موریس متر لینگ)

آدمی اگر فقط بخواهد خوشبخت باشد به زودی موفق میگردد ولی او می خواهد خوشبخت تر از دیگران باشد و این مشکل است

زیرا او دیگران را خوشبخت تر از آنچه هستند تصور می کند. (مونتسکیو)

این قانون طبیعت است که هیچ کس به تنهایی نمی تواند خوشبخت باشد بلکه خوشبختی و سعادت را باید در سعادت و خوشبختی دیگران جستجو کرد. (ویلیام شکسپیر)

یکی از راههای خوشبختی این است که شخص نسبت به کوچکترین نعمتها شکر گذار باشد. (هرشل)

ویرایش شده توسط otello
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود :

به نظر من اصلا خوشبختی در کار نیست I%20Do%20not%20Know.gif

هر کسی در هر موقعیتی هم که باشه بازم مشکلات خودش رو داره و تقریبا انسان ها به اندازه هم گرفتاری دارند ;) یعنی هر کی گرفتاری خودش رو داره که باعث آزرده شدنش میشه :mad:

به نظر من کلا خوشبختی برای این دنیا نیست straight%20face.gif

البته این نظر بنده بود قاعدتا بقیه باید مخالف باشن 8-}

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله دوستان درست میفرمایید . " خوشبختی برای هر کس معنی خاصی داره " هر کسی یک آرمان یا یک موقعیت یا کسی پایان خوش رو به خودشبختی معنی میکنه.Rose.gif

میشه اینطور گفت " رسیدن به هدف خاص و بزرگ در زندگی برای یک عده خوشبختی به حساب میاد ."

و....

ویرایش شده توسط mamali_63
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جای جناب حسینی خالیه!Oh%20Go%20On.gif

لینک به دیدگاه

چرا کسی نمی گه پول؟!!! 8-}

به نظر من ماها کلاً خوشبخت نیستیم . وقتش که می شه می نالیم ، آی گرونیه ، آی تاکسی گرونه ، آی پول دوا دکتر رفته بالا ...

حالا که صحبت خوشبختی هستش ، کسی اصلاً اسم پولم نمیاره . من نمی گم پول = خوشبختی ، می گم خوشبختی = پول .

;)

مثل همیشه رک .

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره واقعا نصف مشکلات پوله ولی وقتی خوشبخت باشی پول کمترینشه!smile.gif

لینک به دیدگاه

چرا کسی نمی گه پول؟!!! 8-}

به نظر من ماها کلاً خوشبخت نیستیم . وقتش که می شه می نالیم ، آی گرونیه ، آی تاکسی گرونه ، آی پول دوا دکتر رفته بالا ...

حالا که صحبت خوشبختی هستش ، کسی اصلاً اسم پولم نمیاره . من نمی گم پول = خوشبختی ، می گم خوشبختی = پول .

;)

مثل همیشه رک .

پوریا جان . به نظر من یک از اشکالات ما انسانها اینه که با خودمون رودربایستی داریم و چیزی که ته دلمون هست را حتی برای خودمون هم انکار می کنیم. چه برسه به اینکه به دیگران هم بگوییم. برای همین کسی با صراحت راجع به پول نگفته.

واقعیت اینه که انقدر درگیر روزمرگی و گرفتاری های زندگی شدیم که اصلا نمی دونیم برای چی زنده هستیم. زنده ایم برای کار یا لذت و یا هر چیز دیگه ؟؟ اما اگر پول داشتیم اون هم در اندازه ای که لازم نبود اینقدر به خودمون فشار وارد کنیم ، می تونستیم به راحتی در مورد خوشبختی و خوشبخت بودن فکر کنیم.

پس میشه گفت راه خوشبختی از مسیر پول می گذرد. البته این هم دلیل نمیشه که هم پول داشته باشید و هم خوشبخت باشید (اینجمله آخر رو نوشتم چون همیشه در فیلمها ، ادم های پولدار را بدبخت و مشکل دار معرفی میکنند. ولی من فکر می کنم این پولدار ها به فیلم ساز ها سفارش می کنند که زندگی آنها رو جوری نشان بدهند که باعث حسودی دیگران و فقیر فقرا مثل بنده نشه چون میترسند چشمشان بزنیم)

لینک به دیدگاه

درود

برای من خوشبختی یعنی سلامتی و ارامش و کار و تفریح که بدون داشتن پول موثر نمیشه . 8-} پول بسیار مهمه و یکی از ابزار مهمه قدرت و زندگیه مورد دلخواه پول هستش . تعارف رو بگذاریم کنار و اکثر انسانهای موفق رو با داشته های مالی و کاری که انجام دادن میسنجن .

یه زمانی بود که بدون پول هم میشد خوشبخت بود و اون زمان قبل از غار نشینی بود :mad: . در حال حاضر راه رفتن هم هزینه داره و پول میخواد . البته نفس کشیدن رو هم فراموش نکنیم . شاید بخندید ولی با این الودگیه هوا شما در مقابل هر نفسی که میکشید باید یه مقدار هزینه واسه دوا و دکتر بگذارید .

خوشبختی اصلی همیشه موقعهایی ادمو غلغلک میده که ادم به اون خواسته های کوچک و بزرگش میرسه . و بیشتر از همیشه موقعی خودش رو نشون میده که بعد از کلی سختیه و مشکلات و دغدغه بهش میرسی .

در کل خوشبختی تعریف خاصی نداره ولی هر چیزی که ادمو خوشحال میکنه نوعی خوشبختیه ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من خوشبختی به روزه

یه روز انقدر روزگار بر وفق مراده که احساس خوشبختی میکنی یه روز دیگش که به 4 تا گرفتاری برمیخوری احساس بدبختی میکنی

به نظر من شب به شب میشه فهمید که خوشبختی یا نه

اگه شب باخیال راحت بدون دغدغه و فکر و خیال و بدون اینکه حقی رو ضایع کرده باشی سرت گذاشتی رو بالش و راحت خوابیدی اونروز خوشبختی

خدا شاهده همه ما خوشبختی رو داریم ولی قدرش رو نمیدونیم و با کوچکترین مشکلات احساس میکنیم خوشبخت نیستیم

میخوام حکایتی رو براتون بگم 100% واقعی که خودم در جریان کار این خانواده هستم و بصورت داستان براتون تعریف میکنم

در کودکی مادرو پدر جوان خود را از دست میدهد و سرپرستی خود را گرو عموی خویش میبیند این دختر کوچک با سنی کمتر از 3 سال در یکی از شهرهای بسیار کوچک ایران زمین سالها و سالها بدون احساس محبت پدرو مادر به زندگی خود ادامه میدهد تا اینکه سنش به 15 میرسد به اولین نفر که در خانه را میزند و خواهان ازدواج هست او را میدهند خواستگاری که تنها پسر خانواده فقیر میباشد ....... ازدواج سر میگیرد

اگر همان روزهای اول از هر دو بپرسی که خود را وصف کنید خواهند گفت خوشبخت ترین زوج عالم هستند اگر از عروس جوان میپرسیدند که چه احساسی دارد تمام غم ها و غصه ها و مشکلات گذشته را فراموش کرده و خواهد گفت من خوشبخت خوشبختم

چند ماهی از زندگی آنها میگذرد فشار اقتصادی آنها را وا میدارد تا به تهران کوچ کنند ابتدا اتاقی کوچک رو اجاره میکنند و زندگی ساده ائی را پایه گذاری میکنند جوان شغلی را دست و پا میکند الحمدا... زندگی رونق پیدا میکند خلاصه لطف خداوند شامل آنها میشود و آنها صاحب دختری میشوند که گرمای زندگی را چند برابر بیشتر میکند اگر از آنها میپرسیدند که در این اتاق محقر چه احساسی دارید دختر نوزاد خود را در آغوش میکشیدند و با احساس تمام میگفتند الحمدا... خوشبختیم

من برای اینکه بقیه داستان رو ادامه بدم از شما یه سئوال دارم بنظر شما این زوج خوشبخت هستند//

ویرایش شده توسط otello
لینک به دیدگاه

به نظر من خوشبختی یه واژه هستش که معنی کاملی نداره . یعنی واسه هر کسی با هر سلیقه ای و افکارهای متفاوت میتونه معنی متفاوتی داشته باشه . من شخصا خوشبختی رو اینجوری میتونم به تصویر بکشم

خوشبختی به مجموعه از تمام کلمه های دوست داشتنی و زیبا هستش که میشه به عنوان مثال به پول . لذت زندگی . دوست داشتن . دوست داشتنی بودن . با هم بودن . برای هم بودن . قدرت . عاشق بودن . معشوق بودن . موفق بودن . پیشرفت و خیلی کلمه های زیبای دیگه که میشه گفت دونست

و دوستان اینم بگم به مرور زمان و با ورود به دوران های زندگی مثل نوجوانی . جوانی . میان سالی و دوران پیری نظر افراد از خوشبختی تعقیر میکنه مثل مادربزرگ خدا بیامرز خودم که خوشبختی رو تو دیدن ازدواج نوه هاش خلاصه میکرد ( بعضی وقتها خیلی دلم واسش تنگ میشه )

حدود 10 سال پیش یه جمله از خودم ساخته بودم که این بود

خوشبختی عروسکی است پشت ویترین مغازه که میتوان آن را با گریه از پدر خواست

مادر من به خاطر یه بیماری که اسمش لوپوس هستش تقریبا 6 ساله که تحت درمان هستش و هیچ درمانی هم واسش وجود نداره و فقط میتونن از پیشرفت بیماریش جلوگیری کنن و این بیماری باعث شده که ماهی 4 یا 5 روز تو بیمارستان بستری باشه و هر بار که مادرم میره بیمارستان فکر میکنم خوشبختی منه که از در خونمون میره بیرون

خوشبختی واسه من اینه که مادرم دیگه بیمارستان نره و همیشه کنارم باشه و هر روز بتونم صورت ماهشو ببینم همین

لینک به دیدگاه

otello درود

بله از دید من انها خوشبخت هستن چون خودشون اینطور حس میکنن به چیزی که دارن عشق میورزن و هر چیزی که بهش دست پیدا میکنن حس خوشبختی دارن .

babak_11 بابک جان برای مادرتون ارزوی سلامتی دارم . یادتون باشه که شما تنها نیستی و خیلیها مثل من چنین مشکلی رو دارن . حالا یکی کمتر و یکی بیشتر . بعضی وقتها در مقابل بعضی از مسائل در زندگی نمیشه کاری کرد عزیز و واقعا فقط باید به خدا پناه برد و امیدوار بود . خدا شکر کنید باز هم با همین حال میتونید مادر عزیزتون رو ببینید .

خدا براتون نگهش داره . :|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

otello درود

بله از دید من انها خوشبخت هستن چون خودشون اینطور حس میکنن به چیزی که دارن عشق میورزن و هر چیزی که بهش دست پیدا میکنن حس خوشبختی دارن .

babak_11 بابک جان برای مادرتون ارزوی سلامتی دارم . یادتون باشه که شما تنها نیستی و خیلیها مثل من چنین مشکلی رو دارن . حالا یکی کمتر و یکی بیشتر . بعضی وقتها در مقابل بعضی از مسائل در زندگی نمیشه کاری کرد عزیز و واقعا فقط باید به خدا پناه برد و امیدوار بود . خدا شکر کنید باز هم با همین حال میتونید مادر عزیزتون رو ببینید .

خدا براتون نگهش داره . :|

سلام آقای حسینی منم قبول دارم که خوشبختن اما.......

یه روز اون جوان صبح ساعت 6 وقتی میرفته سر کار یه ماشین بهش میزنه و فرار میکنه و متاسفانه الان حدود 3 سال هست که قطع نخاع شده و تو خونه بستری شده از اون بدتر اینکه هنوز مادر پیر اون پسر نمیدونه که پسرش تو تهران در بستر خوابیده و قطع نخاع شده روزهای اول بسیار سخت بود از یک طرف وضعیت بد اون جوون از طرفی وضعیت درمان که واقعا اصف باره اگه تو اون دوره از اونا میپرسیدید که حسی دارید میگفتند ما بدبخت ترین آدمای روی زمین هستیم و دوباره تمام بدبختیهای دوره زندگیشون بیادشون میومد وضعیت مالیشون روز به روز بدتر میشد از یک طرف مشکلات روانی مریض داری و از طرف دیگه هزینه سنگین درمان روز به روز زندگیشون سخت تر و سخت تر میکرد خلاصه بعد از گذشت چند وقتی همشهریهای خوب و عزیز و دوست داشتنیمون پی به ماجرا بردن و با کمک هم این خانواده جوان رو نجات دادن یه آدم خیر یه خونه کوچیک رو در اختیارشون گذاشت یکی براشون دارو خرید یکی هزینه آمبولانس رو تقبل کرد یکی هزینه فیزو تراپی رو و تقریبا بار بسیار سنگینی رو از دوش این خانواده برداشتن اگر الان ازشون بپرسی با توجه باینکه مرد در بستر بیماری هست میگن به لطف خدا و دوستان خوشبختیم

من میخام بگم خیلی چیزا تو زندگی تحمیل میشه بدون اینکه ما بتونیم دخالتی داشته باشیم یاد یکی از دوستان عزیزم میفتم که مرحوم شد تمام زندگیشو درس خوند تازه فارغ التحصیل از دانکده پزشکی شده بود که سرطان پانکراس گرفت و فوت کرد اینم شانس دیگه.....

نمیدونم عجب دنیای پر رمز و رازیه

لینک به دیدگاه

سلام آقای حسینی منم قبول دارم که خوشبختن اما.......

یه روز اون جوان صبح ساعت 6 وقتی میرفته سر کار یه ماشین بهش میزنه و فرار میکنه و متاسفانه الان حدود 3 سال هست که قطع نخاع شده و تو خونه بستری شده از اون بدتر اینکه هنوز مادر پیر اون پسر نمیدونه که پسرش تو تهران در بستر خوابیده و قطع نخاع شده روزهای اول بسیار سخت بود از یک طرف وضعیت بد اون جوون از طرفی وضعیت درمان که واقعا اصف باره اگه تو اون دوره از اونا میپرسیدید که حسی دارید میگفتند ما بدبخت ترین آدمای روی زمین هستیم و دوباره تمام بدبختیهای دوره زندگیشون بیادشون میومد وضعیت مالیشون روز به روز بدتر میشد از یک طرف مشکلات روانی مریض داری و از طرف دیگه هزینه سنگین درمان روز به روز زندگیشون سخت تر و سخت تر میکرد خلاصه بعد از گذشت چند وقتی همشهریهای خوب و عزیز و دوست داشتنیمون پی به ماجرا بردن و با کمک هم این خانواده جوان رو نجات دادن یه آدم خیر یه خونه کوچیک رو در اختیارشون گذاشت یکی براشون دارو خرید یکی هزینه آمبولانس رو تقبل کرد یکی هزینه فیزو تراپی رو و تقریبا بار بسیار سنگینی رو از دوش این خانواده برداشتن اگر الان ازشون بپرسی با توجه باینکه مرد در بستر بیماری هست میگن به لطف خدا و دوستان خوشبختیم

من میخام بگم خیلی چیزا تو زندگی تحمیل میشه بدون اینکه ما بتونیم دخالتی داشته باشیم یاد یکی از دوستان عزیزم میفتم که مرحوم شد تمام زندگیشو درس خوند تازه فارغ التحصیل از دانکده پزشکی شده بود که سرطان پانکراس گرفت و فوت کرد اینم شانس دیگه.....

نمیدونم عجب دنیای پر رمز و رازیه

بسیار عالی بود جناب شعبانی و شما احساس بسیار قوی دارید .

درسته من قبول دارم که خیلی از چیزها ناخواسته بوجود میادش ولی باز هم از طرف بپرسی در همون حالت امکان اینکه باز خودشو خوشبخت ببینه هستش و شاید این برای هر کسی قابل درک نباشه .

خوشبختی موقعی معنا پیدا میکنه که بدبختی وجود داشته باشه پس این دو در کنار هم به هم معنا میبخشن .

بر خوشبخترین ادمهای دنیا هم لحظاتی پر از بدبختی وجود داشته . @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در کل بنظر من کسی میگه خوشبخت هست که دنبال اون چیزی که بوده بهش رسیده حالا یکی دنبال پول بوده یکی دنبال خوانواده و یکی هم هردو!

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

آدم در بهشت راحت و شاد است (خوشبخت) و هرچه می خواهد در دسترسش است ، و لذت می برد ، از نعمت ، از آسایش ، از برخورداری ها ، فقط این میوه ممنوع را نباید بخورد .

ولی متاسفانه می خورد ، بعد ، از بهشت رانده می شود به کویر رنج و تلاش و مبارزه و ناکامی ، - هبوط می کند - این هبوط ، هبوط آگاهی است ، رنجی که بعد آدم پیدا می کند - از محرومیت ، از تلاش ، از غربت ، از بیماری - رنج آگاه شدن است ، آن میوه ی ممنوع ، میوه بینایی است ، میوه ی بیداری است - هم از قرآن بر می آید و هم در تورات تصریح دارد - بدین معنی که آدم پیش از اینکه به آگاهی برسد ، خودش را در بهشت احساس می کرد ، ولی بعد که آن میوه ی ممنوع را می خورد به آگاهی و بینایی انسانی میرسد و بعد می بیند که آن بهشت حماقت بوده و دیگر هیچ چنگ بدلش نمی زند .

و یاس انسان امروز یاس است ناشی از آگاهی اش به خویش ، و خوش بینی انسان در تاریخ زائیده ی جهلش نسبت به خویش است .

یکی از فرقهائی که بینش غربی با بینش شرقی دارد این است که بینش غربی دنبال خوشبخت بودن می گردد و بینش شرقی دنبال کمال ، شرقی دنبال کمال می گردد و لو با رنج ، اما غربی دنبال خوشبخت بودن می گردد ، خوشبخت بودن یک حالت است ، و ثبوتی است ، ولی کمال یک حرکت و دینامیک تکاملی است ، رفتن است ، بودن نیست ، خوشبختی انسان را می خواهد در بودن خوب کند ، کمال می خواهد انسان را در رفتن خوب بسازد.

کمال " شدن " ، است خوشبختی " بودن " ، است این است بجای اصطلاحی که در فرهنگ شرقی وجود دارد که کمال است در فرهنگ غربی می بینیم " هونور " است " هونور : یعنی خوشبختی .

دکتر شریعتی---->>نیاز انسان امروز

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...