رفتن به مطلب

در خواست آموزش اورکلاک ryzen 1700

ali.king
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

رایزن ۱۷۰۰x با ۳۰۰ تومن قیمت بالاتر اصلا ارزش هرید نداره  با همین اگه مین خوب باشه و سی پیو خوب باشه ۴.۲ میشه زد  ایکس هم همینه .

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hamed.m گفته است :

استارتر عزیز . شما مشخصات کولینگ  رو دقیقا بگو ببینم .

اولا  یوتیوب یه جنبه اش تست گرفتن و غیره برای خود نمای هست  به اعداد اونجا توجه نکن چون شما از وضع دما و کولینگ اونا ب خبری ...

برای اور کلاک دما روی 70 نباید بره  ( من خودم نهایت 66 درجه بیشتر نمیبرم )

با Adi64   استرس نده . شما برای اورکلاک از این نرم افزار ها استفاده کن 

1 - core temp برای رصد دما 

2- prime برای استرس / Cpu-z برای استرس و بنچمارک / cinebench r15 برای بنچمارک

قبل از هر چیز بایوس رو دیافالت کن یا کلر سیموس کن که بهتره .

بعد بایوس رو بروز رسانی کن

شما کلا با این 2 گذینه سرو کار داری  ولا غیر

Cpu Ratio  که فرکانس پردازنده است

VDDCR Cpu voltage  که ولتاژ پردازنده است

گذینه های بعدی مثل 

VDDCR Soc Voltage

DRAM

رو روی دیفالت خودش  AUTO بگذارید تا زمانی که بخواهیم بعدا بصورت خیلی لب به لب و دقیق تنظیم کنیم  چون دستکاریش خطر ناکه . باید ضریب درست رو بدونی .

یه مطلب دیگه = شما ولتاژ دادن رو در حالت Ofset نده بلکه در حالت دستی بهتره و با اعداد بهتر میتونی رابطه برقرار کنی .

ضمنا شما یه سرچ بزن ببین پردازنده شما از چه فرکانس تا چه فرکانس و ولتاژی رو قبول میکنه .

اولا اشتباه شما این بوده که برای پردازنده ryzen 1700 چیپ ست x370 نخریدی .  دوما اینکه برای اور کلاک  پسوند x در رایزن بهتر عمل میکنه (‌ضریب باز هستند ) 

مشخصات کولینگ و رم  رو بگو تا بهتر بهت بگم 

مرسی دادا از پاسخت.

اول کولر پردازندم green glc evo 240 هستش.کیسمم z2+hero و 3تا فن cooler master jetflo روش نصبه یکی عقب 2تا جلو.بالای کیسم فن های واترکولر

و اینکه رم من gskill aegis 8gb 2133 هستش و ب نظرم مشکل از رمم باشه ک قابلیت اورکلاک نداره

تو اورکلاک بایوسمو دیفالت کردم و بروزرسانی هم کردم و تاثیری نذاشت

و اینکه تو بایوس گزینهauto و ofset داره و گزینه manual نداره ک بخوام دستی بهش ولتاژ دقیق بدم و با ofset یه اعداد بی ربط میاد ک از 500 شروع میشه و 5000 اخرشه ک مثلا روی 2140 بذاری ولتاژ حدود 1.4 میشه ک من ربط این اعداد رو نفهمیدم

سرچ هم زدم و کلیپی دیدم ک طرف روی 1.4 رو 4مگاهرتز پایدار کرد ولی واسه من پایدار نشد حتی پاورمم عوض کردم و green 650B-OCPT خریدم

و راستش مادربرد های سری x370 ایسوس زیاد چیزای جالبی وارد ایران نشده فقط ی کراسهیر خوبه ک گرونه.و مادربرد مد نظر بنده asus rog x370 gaming-f بود ک هنوز ک هنوزه وارد ایران نشده و من فعلا این برد رو خریدم

در رابطه به سری x و غیر x فرقشون تو اورکلاک خودکاره و جفتشون اورکلاک میشن و من چندتا ریویو خوندم و دیدم ک بهترین و ب صرفه ترین پردازنده سری 7 همین 1700 هستش

ویرایش شده توسط ali.king
لینک به دیدگاه

والا من با مادربورد گیگا گیمینگ 5 ایکس 370، رم رو با فرکانس 3333 استفاده میکنم....

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، delsorkh گفته است :

از اساتید میخوام راجع به این موضوع نظر تخصصی شونو بدن...متشکرم.

دوست عزیز تجربه نشون میده  که برای Ryzn فرکانس  4.0GH  با ولتاژ بین  1.375  تا 1.425   باید پایدار باشه .

اگر پایدار نیست . ..

اولا:

شما در زمان اورکلاک باید پایه به پایه پیش برید 

یعنی اول شما به پایداری در CPU برسید بعد برید سراغ رم و غیره ...

شما همه رو ریست کن یا کلر سیموس کن 

بعد 

فقط این 2 گذینه رو تغییر بده

CPU ratio

VDDCR Cpu Voltage

دیگه به رم و غیره دست نزن تا به پایداری کامل برسی

از 39GH با فرکانس 1.3  شروع کن و 50 تا 50 تا فرکانس رو ببر بالا  و 125 تا 125 تا  ولتاژ رو ببر بالا . اول فرکانس / بعد تست اگه پایدار نبود یه پله ولتاژ  بده و همین جور ادامه بده تا به دمای زیر 70 و  پایداری برسی 

یا برعکس از آخر به اول بیا مثلا از 4.1GH  به عقب بیا ... معکوس 

ویرایش شده توسط hamed.m
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، be careful گفته است :

رایزن ۱۷۰۰x با ۳۰۰ تومن قیمت بالاتر اصلا ارزش هرید نداره  با همین اگه مین خوب باشه و سی پیو خوب باشه ۴.۲ میشه زد  ایکس هم همینه .

این حرف رو نزن چون خانواده X  در اور کلاک بهتر جواب میده ( پایدار تر هست ) و ضمنا تکنولوژی XFR (بازه فرکانسی گسترده) روی مادر بردهای چیپ X  رو پشتیبانی میکنه 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali.king گفته است :

مرسی دادا از پاسخت.

اول کولر پردازندم green glc evo 240 هستش.کیسمم z2+hero و 3تا فن cooler master jetflo روش نصبه یکی عقب 2تا جلو.بالای کیسم فن های واترکولر

و اینکه رم من gskill aegis 8gb 2133 هستش و ب نظرم مشکل از رمم باشه ک قابلیت اورکلاک نداره

تو اورکلاک بایوسمو دیفالت کردم و بروزرسانی هم کردم و تاثیری نذاشت

و اینکه تو بایوس گزینهauto و ofset داره و گزینه manual نداره ک بخوام دستی بهش ولتاژ دقیق بدم و با ofset یه اعداد بی ربط میاد ک از 500 شروع میشه و 5000 اخرشه ک مثلا روی 2140 بذاری ولتاژ حدود 1.4 میشه ک من ربط این اعداد رو نفهمیدم

سرچ هم زدم و کلیپی دیدم ک طرف روی 1.4 رو 4مگاهرتز پایدار کرد ولی واسه من پایدار نشد حتی پاورمم عوض کردم و green 650B-OCPT خریدم

و راستش مادربرد های سری x370 ایسوس زیاد چیزای جالبی وارد ایران نشده فقط ی کراسهیر خوبه ک گرونه.و مادربرد مد نظر بنده asus rog x370 gaming-f بود ک هنوز ک هنوزه وارد ایران نشده و من فعلا این برد رو خریدم

در رابطه به سری x و غیر x فرقشون تو اورکلاک خودکاره و جفتشون اورکلاک میشن و من چندتا ریویو خوندم و دیدم ک بهترین و ب صرفه ترین پردازنده سری 7 همین 1700 هستش

اولا  رم برای Ryzn   فقط از خانواده G-SKILL یا GeLL  استفاده کنید ولا غیر ... 

در خصوص فرکانس پایه رم ( برای مادر بردها بصورت استاندارد 2666  هست و باقیش فقط در حالت اورکلاک رم خودشو نشون میده .

در اورکلاک CPU ما کاری به رم نداریم . فقط فرکانس پایه کفایت میکنه . ( اور کلاک رم معقوله اش فرق داره ) 

در مورد چیپ ست X370  با شما موافق نیستم ( خودم دارم استفاده میکنم و ضریب بالایی رو راحت می تونم  اورکلاک کنم ) روی گذینه Asus Prime X370 pro هم فکر کنید که مادر برد خوبی هست  زیر 1 میلیون  بالای 1 میلیون هم  ایسوس کورسایر  خیلی خوبه .

شما فقط اون 2 تا گذینه رو دست بزن بقیه حتی فرکانس رم و ... هم دست نزن ( بقیه طبق تنظیم خود مادر برد ) باید پله پله بری جلو  نه همه رو باهم دستکاری کنی .

در مورد OFSET  اعدادش بصورت پلکانی محاسبه میشود .  فرقش با دستی اینه که معمولا فیکس (Fix ) نیست و خود مادر برد نسبت به فرکانس ولتاژ  رو ست میکنه . به دفترچه مادر بردت مراجعه کنی رابطه عددی اش رو توضیح داده .

مثلا : 0.096v +  چیزی حدود 1.425 تا 1.450   میشه و ...

شما باید با 1700  بتونی  4.0 گیگاهرتز رو با 1.425 نهایت 1.450  ست کنی   و چه بسا کمتر ( بسته به مادر برد تون داره )  از این فرکانس تست کن و  پله پله ولتاژ رو بیار پایین تا پایدار بشه .

رابطه :  ولتاژ بالا  پایداری بهتر = دمای بالا و داشتن کولینگ حرفه ای 

ولتاژ پایین پایداری کم = دمای پایین 

شما لازم نیت به بالاترین فرکانس دست پیدا کنی ( بهترین فرکانس و ولتاژ ) ولتاژ و فرکانس ایمن و پایدار هست  زیر دمای 70 درجه .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amirff1 گفته است :

والا من با مادربورد گیگا گیمینگ 5 ایکس 370، رم رو با فرکانس 3333 استفاده میکنم....

ضریب تایمینگ  رمتون چنده ؟ 

خواندن این صفحه برای کسانی که قصد اورکلاک رم رو دارند الزامیست : 

ویرایش شده توسط hamed.m
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، hamed.m گفته است :

اولا  رم برای Ryzn   فقط از خانواده G-SKILL یا GeLL  استفاده کنید ولا غیر ... 

در خصوص فرکانس پایه رم ( برای مادر بردها بصورت استاندارد 2666  هست و باقیش فقط در حالت اورکلاک رم خودشو نشون میده .

در اورکلاک CPU ما کاری به رم نداریم . فقط فرکانس پایه کفایت میکنه . ( اور کلاک رم معقوله اش فرق داره ) 

در مورد چیپ ست X370  با شما موافق نیستم ( خودم دارم استفاده میکنم و ضریب بالایی رو راحت می تونم  اورکلاک کنم ) روی گذینه Asus Prime X370 pro هم فکر کنید که مادر برد خوبی هست  زیر 1 میلیون  بالای 1 میلیون هم  ایسوس کورسایر  خیلی خوبه .

شما فقط اون 2 تا گذینه رو دست بزن بقیه حتی فرکانس رم و ... هم دست نزن ( بقیه طبق تنظیم خود مادر برد ) باید پله پله بری جلو  نه همه رو باهم دستکاری کنی .

در مورد OFSET  اعدادش بصورت پلکانی محاسبه میشود .  فرقش با دستی اینه که معمولا فیکس (Fix ) نیست و خود مادر برد نسبت به فرکانس ولتاژ  رو ست میکنه . به دفترچه مادر بردت مراجعه کنی رابطه عددی اش رو توضیح داده .

مثلا : 0.096v +  چیزی حدود 1.425 تا 1.450   میشه و ...

شما باید با 1700  بتونی  4.0 گیگاهرتز رو با 1.425 نهایت 1.450  ست کنی   و چه بسا کمتر ( بسته به مادر برد تون داره )  از این فرکانس تست کن و  پله پله ولتاژ رو بیار پایین تا پایدار بشه .

رابطه :  ولتاژ بالا  پایداری بهتر = دمای بالا و داشتن کولینگ حرفه ای 

ولتاژ پایین پایداری کم = دمای پایین 

شما لازم نیت به بالاترین فرکانس دست پیدا کنی ( بهترین فرکانس و ولتاژ ) ولتاژ و فرکانس ایمن و پایدار هست  زیر دمای 70 درجه .

رم بنده هم gskill هستش دادا

تا 3.9 راحت با 2 حرکت پایدار شد رو فرکانس 1.440 و اگه ی پله پایین تر ببرم اورکلاک ناپایدار میشه دما ب 70 هم نرسید و رو حالت اماده به کار چیزی حدود 33-35 هستش ببینم یکم دیگه سعی کنم شاید رو 4 پایدار شد

OVER.thumb.jpg.6acd8e50febb649c276e2376f6d0b00d.jpg

ویرایش شده توسط ali.king
لینک به دیدگاه

رم بنده هم gskill هستش دادا

تا 3.9 راحت با 2 حرکت پایدار شد رو فرکانس 1.440 و اگه ی پله پایین تر ببرم اورکلاک ناپایدار میشه دما ب 70 هم نرسید و رو حالت اماده به کار چیزی حدود 33-35 هستش ببینم یکم دیگه سعی کنم شاید رو 4 پایدار شد

OVER.thumb.jpg.6acd8e50febb649c276e2376f6d0b00d.jpg

برای این فرکانس یکم ولتاژ 1.440 بالاست که دیگه مادر بردت ضعیفه ... 

خود من برای 39.75 GH  ولتاژ رو روی 1.375  ست کردم و دما 65 درجه با کولر 120 واتر ..

با CPU-Z یا Prime حداقل نیم ساعت زیر استرس بزار   تست دما هم بهتره با نرم افزار Ryzen MASTER  یا Core Temp  اندازه گیری کن .

ویرایش شده توسط hamed.m
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، hamed.m گفته است :

برای این فرکانس یکم ولتاژ 1.440 بالاست که دیگه مادر بردت ضعیفه ... 

خود من برای 39.75 GH  ولتاژ رو روی 1.375  ست کردم و دما 65 درجه با کولر 120 واتر ..

با CPU-Z یا Prime حداقل نیم ساعت زیر استرس بزار   تست دما هم بهتره با نرم افزار Ryzen MASTER  یا Core Temp  اندازه گیری کن .

کولرت چیه دادا!عجیبه این مادربرد مدار 8 فاز داره و اونوقت اذیت میکنه

لینک به دیدگاه

کولرت چیه دادا!عجیبه این مادربرد مدار 8 فاز داره و اونوقت اذیت میکنه

در حال حاضر کولر من DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 240  

اما اون چیزی که نوشتم در پست قبل با کولر  Cooler Master MasterLiquid Lite 120 بود . که راجبش در قسمت  نقد و برسی   فروشگاه هم توضیح و تجربه ام رو راجبش گفتم

ویرایش شده توسط hamed.m
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hamed.m گفته است :

در حال حاضر کولر من DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 240  

اما اون چیزی که نوشتم در پست قبل با کولر  Cooler Master MasterLiquid Lite 120 بود .

پردازندت چی دادا؟تعریف کولرتون رو شنیدم دادا

لینک به دیدگاه

پردازندت چی دادا؟تعریف کولرتون رو شنیدم دادا

رایزن 1600x  دارم ( فعلا ) 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، hamed.m گفته است :

رایزن 1600x  دارم ( فعلا ) 

مادربردم بگو دیگه:D

لینک به دیدگاه

مادربردم بگو دیگه:D

مشخصات سیستم خانگی من :

در حال حاضر  مهر 96

پردازنده Ryzn 5 1600x

مادر برد ASUS prime x370 pro

رم 16 گیگ  جی اسکایل 2400  دوکاناله

پاور  کورسایر 750

کولینگ DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 240

کیس z4 

گرافیک Asus 1060   6G OC 

-------------------------

میخوای سیستم محل کارمم بگم ؟؟  خخخخخ:4_joy:

لینک به دیدگاه

فعلا با ۳.۹ ولتاژ ۱.۳ بلو پیج داد رم trident z 3000 و main x370 prime asus

همه چیز کلر سیموس شده فقط vddcr و core ratio

با ولتاژ ۱.۳۰۶۲۵ ریست شد.تست با ساین بنچه که اگه پاس کرد برم سراغ بقیه چون تجربه ثابت کرده ساین بنچ استرس نمیگیره.

باولتاژ۱.۳۱۲۵ نرم افزار ساین بنچ و پرایمذقفل کردنداما ریست نشد. میدونم یه بار دیگه تست کنم ریست میشه پس میرم ولتاژ زیاد کنم.

ولتاژ ۱.۳۱۸۷۵ هم مثل بالا دقیقا.

ولتاژ ۱.۳۲۶۵۰ هم ریست شد.

ولتاژ۱.۳۳۱۲۵  هم.

ولتاژ ۱.۳۳۷۵۰ هم.البته با تاخیر.

ولتاژ ۱.۳۴۳۲۵  هم مثل بالا.

ولتاژ ۱.۳۵۰۰۰ هم مثل بالا

ولتاژ ۱.۳۵۶۲۵ ساین بنچ قبول شد.

ولتاژ ۱.۳۵۶۲۵ در prime سه دقیقه در حال تست. البته هنوز همه ی ورکر ها فعال نیستند ۸۲ ٪ cpu فعاله.۵ دقیقه  شد ریست شد.

ولتاژ ۱.۳۶۲۵۰ ساین بنچ پاس قبول.

ولتاژ ۱.۳۶۲۵۰ پرایم: قفل نرم افزار در همان یک دقیقه سلف تست. دما 61c دوبارهدتست کردم باز هم قفل . 

با ولتاژ بالا تست مجدد میگیرم در حالی که power phase control هارو  extreme کردم. فعلا cpu 100% ‌در حال اجرا دما ۶۴ الان قفل نرم افزار شد. 

ولتاژ ۱.۳۶۸۷۵ در حال اجرا ریست شد.

ولتاژ ۱.۳۷۵۰۰ در حال اجرا.ریست شد.

۱.۳۸۱۲۵ در حال اجرای پرایم.ریست شد.

۱.۳۸۷۵۰ اجرای پرایم. ۳ دقیقه در حال اجرا۱۰۰٪ تو دقیقه ۶ وقتی نوتیفیکیشن ویروس ویندوز بالا اومد قفل نرم افزار شد.

ناگفته نماند در تمام تست ها cpu z در حالت لود ولتاژرو بالا تر(۱.۴۰۶) نشون میده یعنی مادر برد اتوماتیک ولتاژ رو بالا میبره در حالی که من llc1 گذاشتم و درصد هارو دست نزدم.

+ پرایم در تست مجدد ۸ دقیقه است که در حال اجراست. دما ۶۴

+ تست xmp 3000 ساین ینچ قبول ۱۷۲۴ امتیاز. پرایم در حال اجرا استرس cpu (گزینه اول پرایم.)

+ cpu z اعداد ۱.۴۰۶ -۱.۳۹۵ -۱.۴۱۵ رو نشون میده. بیشتر ۱.۴۰۶

IMG_20171004_130545.thumb.jpg.3faa74782b9a6bb976d31d367c9def1c.jpgIMG_20171004_130538.thumb.jpg.1828f293223137382f6e4b8bd672c57f.jpg

متاسفانه در حال رندر ریست شد.

اعمال ولتاژ ۱.۳۹۳۷۵

ویرایش شده توسط delsorkh
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، hamed.m گفته است :

دوست عزیز تجربه نشون میده  که برای Ryzn فرکانس  4.0GH  با ولتاژ بین  1.375  تا 1.425   باید پایدار باشه .

اگر پایدار نیست . ..

اولا:

شما در زمان اورکلاک باید پایه به پایه پیش برید 

یعنی اول شما به پایداری در CPU برسید بعد برید سراغ رم و غیره ...

شما همه رو ریست کن یا کلر سیموس کن 

بعد 

فقط این 2 گذینه رو تغییر بده

CPU ratio

VDDCR Cpu Voltage

دیگه به رم و غیره دست نزن تا به پایداری کامل برسی

از 39GH با فرکانس 1.3  شروع کن و 50 تا 50 تا فرکانس رو ببر بالا  و 125 تا 125 تا  ولتاژ رو ببر بالا . اول فرکانس / بعد تست اگه پایدار نبود یه پله ولتاژ  بده و همین جور ادامه بده تا به دمای زیر 70 و  پایداری برسی 

یا برعکس از آخر به اول بیا مثلا از 4.1GH  به عقب بیا ... معکوس 

خب بنظر خوب نمیاد نظرت چیه استاد؟!

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، delsorkh گفته است :

خب بنظر خوب نمیاد نظرت چیه استاد؟!

سلام /

در نتیجه نهایی شما اینطور شد ؟

فرکانس 39GH و ولتاژ  1/3875   و دما 64 درجه ...  درسته ؟

حالا فرکانس رو ببر 39.5 و ولتاژ رو بزار 1/4  تست کن ببین چطوره ( رم و بقیه رو دست نزن ) فقط این دو گذینه بقیه گذینه ها  حالت  دیفالت مادر برد 

پروفایل فن ‌رو در حالت Turbo بزار .

اگر ریست شد .. ولتاژ رو 1 پله افزایش بده . و نهایت تا ولتاژ 1/450  بیشتر نرو . در این حالت دما تا 70 درجه برسه ( تست حداقل 15 دقیقه )‌ ثابت بمونه استرس با CPU-Z  یا Prime بگیر .. قبلش هم بنچمارک بگیر با R15 ببین امتیاز چقدر میره بالا .

به پایداری رسیدی ... تنظیمات رو یاد داشت کن . یکبار سیموس رو کلر کن و بعد تنظیمات رو وارد کن و پروفایل Bios‌ رو ذخیره کن و حالشو ببر

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، hamed.m گفته است :

سلام /

حالا فرکانس رو ببر 39.5 و ولتاژ رو بزار 1/4  تست کن ببین چطوره ( رم و بقیه رو دست نزن ) فقط این دو گذینه بقیه گذینه ها  حالت  دیفالت مادر برد 

اگر ریست شد .. ولتاژ رو 1 پله افزایش بده . و نهایت تا ولتاژ 1/450  بیشتر نرو . در این حالت دما تا 70 درجه برسه ( تست حداقل 15 دقیقه )‌ ثابت بمونه استرس با CPU-Z  یا Prime بگیر .. قبلش هم بنچمارک بگیر با R15 ببین امتیاز چقدر میره بالا .

به پایداری رسیدی ... تنظیمات رو یاد داشت کن . یکبار سیموس رو کلر کن و بعد تنظیمات رو وارد کن و پروفایل Bios‌ رو ذخیره کن و حالشو ببر

۳۹.۵ بوت نمیشه. ۳۹.۲۵ بوت شد r15 قبول شد. پرایم در حال تست

ریست میشه.no signal.

ولتاژ ۱.۴ 3.925 gh اعمال کردم در حال تست.

:irql not less or equal یعنی چی؟!

اجازه اعمال ولتاژ بالای ۱.۴ نمیده.بصورت دستی.مگر 2 llc در حال اجرای پرایم cpuz قفل نرم افزارشد. پرایم همچنان ادامه دارد. دما ۶۸ cpu z ولتاژ ۱.۴۳ نشون میده. ریست شد. 

+ llc2 ولتاژ ۱.۴ و ۳.۹  پرایم جواب داده ۱۰ دقیقه اس.

ویرایش شده توسط delsorkh
لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، hamed.m گفته است :

سلام /

نظرت چیه استاد؟! بنظرت بازم ولتاژ بدم واسه هرتز بالاتر ؟! گفتم که ۱.۴۱ محاله واسه ۴ گیگاهرتز ۱.۴۵ هم نمیشه مطمئنم. ضمن اینکه بنظرم bios اجازه اعمال ولتاژ دستی بالای ۱.۴ نمیده چون بوت نمیشه...من با llc2 پایدارش کردم ۳.۹ رو

الان ویری رندر میگیرم ببینم بیرون نمیاد!!!_خدا کنه نیاد همین تنظیمات نگه میدارم.

ویرایش شده توسط delsorkh
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، delsorkh گفته است :

نظرت چیه استاد؟! بنظرت بازم ولتاژ بدم واسه هرتز بالاتر ؟! گفتم که ۱.۴۱ محاله واسه ۴ گیگاهرتز ۱.۴۵ هم نمیشه مطمئنم. ضمن اینکه بنظرم bios اجازه اعمال ولتاژ دستی بالای ۱.۴ نمیده چون بوت نمیشه...من با llc2 پایدارش کردم ۳.۹ رو

الان ویری رندر میگیرم ببینم بیرون نمیاد!!!_خدا کنه نیاد همین تنظیمات نگه میدارم.

شما مجاز به دادن ولتاژ بیشتر نیستید !! یعنی احتمالا مادر بردت  قبول نمیکنه ...

مدل مادر برد ت چی بود ؟؟ از صفحه بایوس ( اعدادی که داری وارد میکنی / قسمت اورکلاک یه اسکرین شات بگیر ببینم .. )  شب مو به مو کارتو راه میندازم ... که به نتیجه برسی  فقط سر خود دستکاری نکن . الان سر کارم برم خونه ... فقط عکس حتما بنداز

بایوس آبدیت کردی ؟

نکته : اگر رنگ نوشته ولتاژ  زرد شد یعنی شما به مرز رسیدی وبیشترش خطر ناکه  / اگه قرمز شد : یعنی خطر ناکه ( مادر برد ایسوس نوشته های اعداد آبی رنگ هستند در حالت امن )

دقت کن ! بیشتر عدد ندی بسوزونیش 

قبل از دادن ولتاژ بالا ... حتما سوالاتم رو ج بده که آسیب نبینه قطعاتت و فقط مواردی که میگم رو تغییر بده نه بیشتر

معنی اون جمله یعنی اینکه از حد مجاز بیشتر رفتید ..

ویرایش شده توسط hamed.m
لینک به دیدگاه

با سلام

چند نکته مهم در خصوص پردازنده Ryzen  1700     :  دوستانی که این پردازنده رو  دارند  حتما توجه کنند ( جهت اورکلاک )

فرکانس اولیه ( یا همان  بیس ) 3.0  گیگاهرتز هست 

حداکثر فرکانس  حالت تربو () 3.7 گیگاهرتز هست 

نکته اول : با فن استوک ( اورجینال ) خودش بیشتر از 3.8 اورکلاک نکنید چون خنک نمیکنه و دما میره بالا .

نکته دوم :   توصیه میشه برای اورکلاک پایدار و امن ( مخصوصا در کارایی دراز مدت مانند بحث رندر و گرافیک ) نهایت تافرکانس  4.0 گیگاهرتز  اورکلاک کنید . و فرکانس بالای 4.0 گیگاهرتز  معمولا برای موارد خاص و بنچمارک و .. و استفاده کوتاه مدت توصیه میشود .

نکته سوم : در بهترین شرایط و مادر برد چیپ ست X370   با کیفیت . برای فرکانس 4.0 گیگاهرتز  حدودا  1.375 تا 1.450 ولتاژ باید پایداری کامل بدهد . ( بنده با ASUS Prime x370 Pro تست کردم و کاملا پایدار بوده است )

خود من به شخصه فرکانس 3.8 تا 3.9 را پیشنهاد میدهدم ( چون ایمن هست و در کوتاه کردن عمر دستگاه نسبت به فرکانس 4.0 کمتر موثر هست ) . ولتاژ پایدار هم با شرایط خوب مادر برد و رم  حدودا1.330 تا  1.375   است . ( تست بنده  با رم CL 15-15-15-35 )

نکته مهم : بهترین Ram برای این پردازنده  G-Skill هست و هرچه تایمینگ این رم پایین تر باشد بهتر است . و اورکلاک پایدار تری خواهید داشت در غیر اینصورت به مراتب باید فرکانس را پایین تر انتخاب کنید .

نکته چهارم : پسوند X  این پردازنده در اورکلاک ولتاژ پایین تری را می پذیرد و در ثانی خنک تر است ( هیچوقت تصور نکنید که 1700  با  1700x میتواند برابر باشد ( در اعداد و ارقام شاید ... اما در مقدار ولتاژ و خنک بودن مسلما 1700x بهتر خواهد بود ) 

نکته پنجم : 80 درصد نتیجه  اورکلاک در تمام پردازنده ها  چه Intel  چه AMD  شانس است !!!   ( علت : چون چیپ ست ها از ماسه ساخته میشوند و این یعنی همه چیز یکسان نیست !! )

نکته مهم : آسیب دیدن قطعات در  اورکلاک  توسط افراد و تمام عواقب آن صرفا به کاربر بر میگردد .  هیچگونه مسئولیتی را در خصوص قطعات شما نداریم (  تمام مسئولیت و عواقب آن متوجه خود شماست ) ما در اینجا فقط تجارب را انتقال میدهیم ... ضایعات ناشی از استفاده  پردازنده AMD شما در خارج از مشخصات AMD ( رسمی )  و یا در خارج از تنظیمات کارخانه تحت هیچ یک از ضمانت های محصولات AMD تحت پوشش نمی باشد و گارانتی را شامل نمی شود.  

در اور کلاک اگر حرفه ای نیستید  فقط این 2 گذینه را تغیر دهید  ولا غیر 

1- گذینه CPU Ratio  ( همون فرکانس )

2- گذینه VDDCR CPU Voltage   ( همون ولتاژ CPU ) 

بهترین اورکلاک ؛  اورکلاک با فرکانس و  ولتاژ ایمن است 

اگر ولتاژ بیش از حد بالا میرود تا پایدار شود بهتر است با کاهش فرکانس از این عمر جلو گیری کنید و فرکانس و   ولتاژ پایین تری  را انتخاب کنید 

ویرایش شده توسط hamed.m
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...