رفتن به مطلب

نویزصداهنگام اجرای بازی(مشکل از گرافیک بود)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستام

یه کارت صدا کریتیو رده بالا دست دوم خریدم و انداختم رو مین

کارت صدا سری xfi هست و اسلات pci

مین هم msi z77

هیچ مشکلی نداره کارت صدا و تو دسکتاپ هیچ نویزی نیست

نه موقع اهنگ گذاشتن نه فیلم

فقط هنگام اجرای بازی یه نویزی شبیه چرر چرر

میوفته تو اسپیکرها و هدفون هم همینطور

4 تا بازی مختلف هم اجرا کردم دقیقا همینه

کابل ها هم مشکل ندارن

چون تو هدفون و هدست هم نویز میوفته

ولی با خروجی صدای مادربرد این مشکل بوجود نمیاد و نمیومد

حالا بفرمایید عیب از کجاست؟

رو یه سیستم دیگه بذارم‌ کارتو

اسلات دیگه از pci هم گذاشتم همینه

ممنونم از شما

ویرایش شده توسط Javadmpower
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

سلام دوستام

مین هم msi z77

کابل ها هم مشکل ندارن

ممنونم از شما

سلام دوست من.

با پاور دیگه هم تست کردید؟

دلیل این صدا نویزی هست که داره بهش میرسه و یکی از بیشترین نویزها رو توی کیس پاور ایجاد میکنه.

پاورتون چی هست؟

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

با پاور دیگه هم تست کردید؟

دلیل این صدا نویزی هست که داره بهش میرسه و یکی از بیشترین نویزها رو توی کیس پاور ایجاد میکنه.

پاورتون چی هست؟

سلام

گرین 750 oc+

Platiniom

یعنی میگید تو بازی بهش نویز میرسه؟

رو یه سیستم دیگ تست کنم؟

ویرایش شده توسط Javadmpower
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Javadmpower گفته است :

سلام

گرین 750 oc+

Platiniom

یعنی میگید تو بازی بهش نویز میرسه؟

رو یه سیستم دیگ تست کنم؟

بله.

به این دلیل که تو بازی فشار روی پاور خیلی بیشتر از بیکار یا فیلم دیدن و موزیک گوش کردن میشه و در نتیجه جریان زیادی رو باید عبور بده البته هممون میدونیم که پاور های کامپیوتر یه نوع سویچینگ هستن.

و در تعریف سویچینگ باید گفت:

یک منبع تغذیه سویچینگ ، یک منبع تغذیه الکترونیکی است که شامل یک تنظیم‌کننده جریان برای داشتن کارآیی خیلی بالا در هنگام تغییر توان الکتریکی است. مانند سایر منابع تغذیه، توان را از یک منبع به یک مقصد (مصرف‌کننده) همزمان با تغییر مشخصه‌های ولتاژ و جریان تبدیل می‌کند.سویچینگ معمولاً برای تأمین کارای، ولتاژی منظم به کار گرفته می‌شود.

برخلاف منابع تغذیه خطی، در این منابع ترانزیستوری که نقش کلید را به عهده دارد با فرکانسی حدود 50 کیلو هرتز یا بیشتر بین وضعیت قطع و اشباع در نوسان است که این خود سبب کاهش تلفات ترانزیستور می گردد . بازده بالا مزیت اصلی یک منبع تغذیه سوئیچینگ است . هنگامی که بازده بالاتر، ابعاد کوچک تر و وزن کم تر مد نظر باشد منابع تغذیه سوئیچینگ جایگزین منابع تغذیه خطی می شوند . منابع تغذیه سوئیچینگ پیچیده تر هستند و اگر جریان ورودی به آنها به خوبی فیلتر نشود می تواند نویز ایجاد کند.

مثال منبع تغذیه خطی باتری میباشد.

پاورهای بی کیفیت که qc بالایی ندارند اکثرا تو این قسمت مشکل دارن. مین بردهای با کیفیت خودشون 2 یا 3 فیلتر کننده نویز میزارن تا نویز وارد نشه ولی تو بعضی موارد نویز بیش از حد هست یا فیلتر های مین خوب عمل نمیکنن مثل بعضی برد های بی کیفیت msi که وقتی به پاور های بی کیفیت بخورن نویز دارن تو صداشون.

نمیشه گفت مشکل حتما از پاوره ممکنه کارت صدا مشکل داشته باشه.

خود من مین msi داشتم که نویز داشت پاور گرین رو با کورسیر عوض کردم و مشکل حل شد.

بهتره رو کیس دیگه که پاور از برند معتبر داره تست کنید.

امیدوارم مشکل خیلی راحت حل بشه بی هزینه.

موفق و پیروز باشید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

بله.

به این دلیل که تو بازی فشار روی پاور خیلی بیشتر از بیکار یا فیلم دیدن و موزیک گوش کردن میشه و در نتیجه جریان زیادی رو باید عبور بده البته هممون میدونیم که پاور های کامپیوتر یه نوع سویچینگ هستن.

یک منبع تغذیه سویچینگ ، یک منبع تغذیه الکترونیکی است که شامل یک تنظیم‌کننده جریان برای داشتن کارآیی خیلی بالا در هنگام تغییر توان الکتریکی است. مانند سایر منابع تغذیه، توان را از یک منبع به یک مقصد (مصرف‌کننده) همزمان با تغییر مشخصه‌های ولتاژ و جریان تبدیل می‌کند.سویچینگ معمولاً برای تأمین کارای، ولتاژی منظم به کار گرفته می‌شود.

برخلاف منابع تغذیه خطی، در این منابع ترانزیستوری که نقش کلید را به عهده دارد با فرکانسی حدود 50 کیلو هرتز یا بیشتر بین وضعیت قطع و اشباع در نوسان است که این خود سبب کاهش تلفات ترانزیستور می گردد . بازده بالا مزیت اصلی یک منبع تغذیه سوئیچینگ است . هنگامی که بازده بالاتر، ابعاد کوچک تر و وزن کم تر مد نظر باشد منابع تغذیه سوئیچینگ جایگزین منابع تغذیه خطی می شوند . منابع تغذیه سوئیچینگ پیچیده تر هستند و اگر جریان ورودی به آنها به خوبی فیلتر نشود می تواند نویز ایجاد کند.

پاورهای بی کیفیت که qc بالایی ندارند اکثرا تو این قسمت مشکل دارن. مین بردهای با کیفیت خودشون 2 یا 3 فیلتر کننده نویز میزارن تا نویز وارد نشه ولی تو بعضی موارد نویز بیش از حد هست یا فیلتر های مین خوب عمل نمیکنن مثل بعضی برد های بی کیفیت msi که وقتی به پاور های بی کیفیت بخورن نویز دارن تو صداشون.

موفق و پیروز باشید.

تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

بله.

موفق و پیروز باشید.

تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

سلام دوستام

مین هم msi z77

کابل ها هم مشکل ندارن

ممنونم از شما

مشکل از نویز EMI  و EMC فن های  کارت گرافیک شماست. به احتمال زیاد فن های کارت گرافیک شما بلبرینگی هم هستش که وضعیت رو به مراتب بدتر میکنه. ربطی به پاور نداره. بی خود هزینه اضافی نکن. مشکل از پاور باشه این نویز رو در هر وضعیتی می شنوی. در حین اجرای بازی سرعت چرخش فن های کارت گرافیکت بالا میره و نویز EMI هم به همین نسبت بیشتر خواهد شد.

کارت های صدای قدیمی کریتیو که فاقد شیلد EMI هستند در صورتی که نزدیک کارت گرافیک نصب بشن این مشکل رو دارن .

واسه تست یه فویل آلومینیومی دو لایه جور کن و یه طوری در حین اجزای بازی با دست دور تا دور کارت صدات نگهش دار ببین مشکلت حل میشه؟

ضمنا شما اسپیکر و هدفون رو به خروجی خود کارت صدا وصل می کنی یا به پورت های پنل جلویی کیس؟ 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سوال دارم، از کابل اپتیک روی اسپیکر و کارت صداتون استفاده میکنید؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

یه سوال دارم، از کابل اپتیک روی اسپیکر و کارت صداتون استفاده میکنید؟

نه

چطور؟

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، reza3656 گفته است :

مشکل از نویز EMI  و EMC فن های  کارت گرافیک شماست. به احتمال زیاد فن های کارت گرافیک شما بلبرینگی هم هستش که وضعیت رو به مراتب بدتر میکنه. ربطی به پاور نداره. بی خود هزینه اضافی نکن. مشکل از پاور باشه این نویز رو در هر وضعیتی می شنوی. در حین اجرای بازی سرعت چرخش فن های کارت گرافیکت بالا میره و نویز EMI هم به همین نسبت بیشتر خواهد شد.

کارت های صدای قدیمی کریتیو که فاقد شیلد EMI هستند در صورتی که نزدیک کارت گرافیک نصب بشن این مشکل رو دارن .

واسه تست یه فویل آلومینیومی دو لایه جور کن و یه طوری در حین اجزای بازی با دست دور تا دور کارت صدات نگهش دار ببین مشکلت حل میشه؟

ضمنا شما اسپیکر و هدفون رو به خروجی خود کارت صدا وصل می کنی یا به پورت های پنل جلویی کیس؟ 

به خروجی کارت صدا وصل میکنم

گرافیک رو درمیارم تست میکنم

لینک به دیدگاه

دوستان دوباره سلام

من کارت صدارو بالاسر گرافیک جازده بودم

الان اوردمش رو پایین ترین اسلات pci و از گرافیک دورترش کردم و نویز به 0 رسید

از کاربر reza 3696 کمال تشکر رو دارم که حرفش درست بود

و درخاست میکنم بهش مثبت بدین‌تا منفی هاش کمتر بشه

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...