رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید و ست کردن گرافیک با بقیه قطعات

JaaaNiii
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

دوستان من بین 3 گزینه GTX 1050 - GTX 750 TI - GT 1030 میخوام انتخاب کنم ، که با توجه به قطعات دیگه سیستم و بودجه من لطف کنید بگید که کدوم رو صلاح میبینید.

CPU: Intel Pentium G3240 3.1Ghz 

Memory: 4GB DDR3 (که حتما جا داره یه 2 گیگ دیگه بخرم)

موارد کاربردم از سیستم هم بیشتر وقتا کارای فتوشاپی و کد نویسیه ، بازی هم در اولویت دوم هستش ، سیستم جدیدم حداقل باید بتونه GTA V و بازی هایی با همچین گرافیکی رو بدون لگ اجرا کنه.لطفا دلیل انتخابتون از بین اون 3 گزینه رو هم بگید.

ممنون میشم دوستان.

لینک به دیدگاه

سلام علیک

رم رو به چهار دیگه بگیر کلن بشه هشت

حدود ۶۰ ای ۷۰ دست دوم گیر میاد

گرافیک رو بنده نسبت به قیمت و کارایی rx 460 4 gig پیشنهاد می کنم حدود ۵۵۰ هست وگر نه قیمت ۱۰۵۰ تی ای بالاست ولی اختلاف. قدرتشون کم هست قیمت ۴۶۰ هم خیلی مناسب هست به شش پین برق گرافیک هم می لازم داره اگه اشتباه نکونوم دو گیگ برق شش پین نمی خواد

پاورتون چی هست ؟

بقیش رو ssd بگیرین

به فکر ssd باشیم به شدت تو سرعت کارتون تاثیر داره ، ۱۲۰ گیگ خوب هست اگر خواستین ۲۵۰ بگیرید که مشکل حجم هم زیاد نداشته باشین

لینک به دیدگاه

بین سه کارتی که نوشتین 1050 از همه قویتر هست ولی  cpu تون خیلی ضعیفه بهتره کلا ارتقا بدید یا یه cpuی i3 یا i5 تهیه کنید حداقل رم پیشنهادی برای اجرای بازی هم 8G هست

لینک به دیدگاه

درود

پردازندتون خیلی ضعیفه و با 1050 هم ممکنه گلوگاه بشه

از طرف دیگه 6 گیگ رم هم برای gta v کمه و حداقل 8 رو نیاز دارید

پردازندتون رو ارتقا بدید و 8 گیگ رم تهیه کنید

در آخر، بین این 3 کارت 1050 از همه قویتره منتهی rx460 که در حد 1050 هست تقریبا، 2 گیگ vram بیشتر داره و زمان بیشتری دووم میاره

موفق باشید :)

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Game World گفته است :

دوست عزیز بودجتون رو بفرمایید

بودجه من رنج همین گزینه هایی که دارم هستش ، 400  تا 550 هزار تومان

در 1 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام علیک

رم رو به چهار دیگه بگیر کلن بشه هشت

حدود ۶۰ ای ۷۰ دست دوم گیر میاد

گرافیک رو بنده نسبت به قیمت و کارایی rx 460 4 gig پیشنهاد می کنم حدود ۵۵۰ هست وگر نه قیمت ۱۰۵۰ تی ای بالاست ولی اختلاف. قدرتشون کم هست قیمت ۴۶۰ هم خیلی مناسب هست به شش پین برق گرافیک هم می لازم داره اگه اشتباه نکونوم دو گیگ برق شش پین نمی خواد

پاورتون چی هست ؟

بقیش رو ssd بگیرین

به فکر ssd باشیم به شدت تو سرعت کارتون تاثیر داره ، ۱۲۰ گیگ خوب هست اگر خواستین ۲۵۰ بگیرید که مشکل حجم هم زیاد نداشته باشین

یه سری از دوستان گفتن زیاد سمت AMD نرم ، نظر شما چیه؟ nvidia یا AMD ؟

لینک به دیدگاه

یه سری از دوستان اشتباه عرض کردن خدمتتون

هیچ فرقی نمیکنه و در این رده قیمتی 460 از 1050 به صرفه تره

هردو به نسبت قیمت خوبن

سمت amd هم برید و لذت ببرید ازش :)

لینک به دیدگاه

دوستان همشون از 1050 نقد کردن ، نظری راجب دوتای دیگه ندارید؟ چون بنظر میاد اونا با سیستمم سازگار تر هستن.

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، aria021 گفته است :

دوستان همشون از 1050 نقد کردن ، نظری راجب دوتای دیگه ندارید؟ چون بنظر میاد اونا با سیستمم سازگار تر هستن.

بله 460 از 1050 بهتره

دوتای دیگه ضعیفن و باید قید gta v رو بزنید

این سیستم برای gta v مناسب نیست در کل

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

بله 460 از 1050 بهتره

دوتای دیگه ضعیفن و باید قید gta v رو بزنید

این سیستم برای gta v مناسب نیست در کل

http://lioncomputer.ir/product/10857/کارت+گرافیک+ام+اس+ای+MSI+RX+460+OC+2GB/

این خوبه بنظرتون؟

لینک به دیدگاه

خب چون اولویت اولتون برنامه نویسی و فتوشاپ هست بهتره با پول گرافیک یه  core i5 خوب بگیرید. پنتیوم بسیار ضعیفه

رمتون رو هم به 8 ارتقاع بدید

ssd رو هم ول کنید. زیاد واجب نیست حالا چند ثانیه ویندوز زودتر بالا اومد

حالا بالاخره برنامه نویسی می کنید یا بازی؟:D چون دوتاش باهم نمیشه باید یکیشو بچسبی!

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، aria021 گفته است :

برتری 460 به 1050 وقتی هست که 460 نسخه 4 گیگ باشه

اگه قصد دارید 2 گیگ خریداری کنید 1050 بهتر براتون کار میکنه

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، alireza_r15 گفته است :

خب چون اولویت اولتون برنامه نویسی و فتوشاپ هست بهتره با پول گرافیک یه  core i5 خوب بگیرید. پنتیوم بسیار ضعیفه

رمتون رو هم به 8 ارتقاع بدید

ssd رو هم ول کنید. زیاد واجب نیست حالا چند ثانیه ویندوز زودتر بالا اومد

حالا بالاخره برنامه نویسی می کنید یا بازی؟:D چون دوتاش باهم نمیشه باید یکیشو بچسبی!

برنامه نویسی که به سخت افزار خاصی نیاز نداره ، شما اولویت رو بازی در نظر بگیرید :)

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، aria021 گفته است :

460 چهار گیگ بخرید. CPU را حتما باید ارتقا بدین. برای گیم هم حداقل 8 گیگ رم لازم دارید.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، aria021 گفته است :

بودجه من رنج همین گزینه هایی که دارم هستش ، 400  تا 550 هزار تومان

یه سری از دوستان گفتن زیاد سمت AMD نرم ، نظر شما چیه؟ nvidia یا AMD ؟

سلام علیک

من خودم ۹۶۰ دو گیگ دارم واسه دوستم نزدیک عید یه ۴۶۰ دو گیگ دست دوم حدود۵۰۰ با سه سال گارانتی خریدیم ، اختلاف قدرت تو بازی هامون تغریبا پنج درصد شاید باشه ، قیمت ۴۶۰ منطقی هست سعی کن چهار گیگش رو بگیری ، سی پی یو رو هم بعدا ارتقا می دی یا ۴۱۷۰ یا هم ۴۴۶۰ راحت گیر میاد دست دوم ، اس اس دی هم به فکرش باش به غیر از چند ثانیه سریعتر بودن به قول دوستمون ، به شدت سرعت می ره بالا موقع بود بازی و فایل های فوتوشاپ ،بود برنامه ، تو فکر ارتقا بود اس اس دی معمولی نو سری ۳۰۰ حدود ۱۳۰ تومن کینگ استون گرفتم ، اینقر خوبه کلن بیخیال شدم ، بقیه سیستم ها رو می شینم انگار دارن عذابم میدم . رم چهار دیگه بگیر لذت ببر

سی پی یوت هم فعلا خوبه نگران نباش جوابگو هست جی تی ای با رم چهار هم جواب میده ولی هشت بذاری دیگه بازی نیست اذیتت کنه

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/26, 18:57:25، behnamalizade69 گفته است :

سلام علیک

من خودم ۹۶۰ دو گیگ دارم واسه دوستم نزدیک عید یه ۴۶۰ دو گیگ دست دوم حدود۵۰۰ با سه سال گارانتی خریدیم ، اختلاف قدرت تو بازی هامون تغریبا پنج درصد شاید باشه ، قیمت ۴۶۰ منطقی هست سعی کن چهار گیگش رو بگیری ، سی پی یو رو هم بعدا ارتقا می دی یا ۴۱۷۰ یا هم ۴۴۶۰ راحت گیر میاد دست دوم ، اس اس دی هم به فکرش باش به غیر از چند ثانیه سریعتر بودن به قول دوستمون ، به شدت سرعت می ره بالا موقع بود بازی و فایل های فوتوشاپ ،بود برنامه ، تو فکر ارتقا بود اس اس دی معمولی نو سری ۳۰۰ حدود ۱۳۰ تومن کینگ استون گرفتم ، اینقر خوبه کلن بیخیال شدم ، بقیه سیستم ها رو می شینم انگار دارن عذابم میدم . رم چهار دیگه بگیر لذت ببر

سی پی یوت هم فعلا خوبه نگران نباش جوابگو هست جی تی ای با رم چهار هم جواب میده ولی هشت بذاری دیگه بازی نیست اذیتت کنه

ممنون.نظرتون راجب دسته دو بودن یه همچین قطعات حساسی چیه؟

وسیله دیجیتال دسته دوم کلا خودش یه مشکله ، اینا که دیگه قطعات خیلی حساسی هستن مطمئنید جنس خوب و سالمش گیر میاد؟

ویرایش شده توسط aria021
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، aria021 گفته است :

وسیله دیجیتال دسته دوم کلا خودش یه مشکله ، اینا که دیگه قطعات خیلی حساسی هستن مطمئنید جنس خوب و سالمش گیر میاد؟

اتفاقا اصلا مشکلی نداره احتمال خرابی بسیار کمه و اگه هم خراب بشه یه گارانتی پشت اون هست (البته اگه گارانتیه زیر پله ای نباشه) نمونش cpu های اینتل که از عهد عتیق تا حالا دارن کار میکنن گیر آوردنش هم به خودتون بستگی داره 

لینک به دیدگاه

تا اون جایی که یادمه 460 رو میشد انلاک کرد و یه مقدار قابل توجه افزایش پرفورمنس داشت . همون 460 بهترین گزینه هست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، aria021 گفته است :

سلام علیک

قطعات دست دوم شانسی هست

من تا الان خرید کردم مشکلی نداشتم خدا رو شکر

سعی کن گارانتی دار بخری چون خیالت راحت هست ، دست دوم گارانتی دار هم زیاده ، مال من مارک زوتاک هست گرافیک و مادربورد هم ازراک ، رم هم اچ پی ، پاور هم گرین ، بسته به کارکردش داره گرافیک و مادربورد و سی پی یو رو از همین فروموگرفتم و راضی هستم ، مهلت تست هم دوستان میدم خیالتون راحت فقط پاورتون چی هست ؟

لینک به دیدگاه

بنظر من کل بودجه ای که داریو روی گرافیک مصرف کن،بهترین گرافیک دست دو که با بودجت میشه خریدو بخر،اگه خیلی دوست داری GTA v رو بازی کنی بنده با پردازنده Intel g645 و رم ۶ و گراف ۹۶۰ بازیش کردم روی رزولوشن 1366*768 تنظیمات medium ،میتونستم تا اخرم ببرم تنظیماتو منتها پردازنده کار و خراب میکرد،gta هم روی تنظیمات medium گرافیکش قابل قبوله

لینک به دیدگاه

دوستان سلام

یه راهنمایی میخواستم

من یه کارت 1050ti روی سیستم دارم.مانیتوری که جدید خریدم از تکنولوژی free sync پشتیبانی میکنه.. به نظر شما منطقیه کارت گرافیکم روبفروشمش و یه کارت RX560 خریداری کنم که این تکنولوژی رو داشته باشه یا اینکه اصلا این freesync تاثیر چشمگیری نداره و بیشتره یه تبلیغ به حساب میاد...???

ضمنا خیلی هم اهل بازی نیستم..گاهی فیفا و call of duty بازی میکنم...

لینک به دیدگاه

اگر کار گرافیکی انجام میدید 1030 خیلی ضعیفه نسبت به 750TI مخصوصا برای  GTA V ،در تصویر پایین هر سه هست میتونی از لحاظ گرافیکی ، گیم و . . . بررسی کنی 

میتونی 750TI  دست دومشو بگیری ،دست دوم 1050 هم توی بازار هست ولی کمه 

یه فکری هم به حال سی پی یوت بکن :$

787.png

لینک به دیدگاه

اگر کار گرافیکی انجام میدید 1030 خیلی ضعیفه نسبت به 750TI مخصوصا برای  GTA V ،در تصویر پایین هر سه هست میتونی از لحاظ گرافیکی ، گیم و . . . بررسی کنی 

میتونی 750TI  دست دومشو بگیری ،دست دوم 1050 هم توی بازار هست ولی کمه 

یه فکری هم به حال سی پی یوت بکن [emoji5]

787.thumb.png.a27acc4a4c165f6a5fd543337248c2fb.png

من نظرم بر عکس شماس. تستایی که از بازی دیدم حدود 6فریم تفاوت داره با 750ti.

برای گرافیکی که اکبندش حدود 350ت هست به نظرم کارایی خوبی داره. کارایی ما بین 750و 750ti

الان اگر دقت کنین هرکی 750ti داره قیمتای عجیبی میده و استدلالش گرون بودن اکبندشه در حالی که علت گرون بودن تولید نشدن ویا شدن خیلی خیلی محدود این سری هست.

بازم میگم فیلمای تستشو تو یوتیوب حتما ببینین

البته این نکته هم در نظر بگیرین که گرافیکای سری10 خروجی انالوگ(vga) رو ندارن که خود همین برای کسانی که مانیتورشون فقط انالوگ دریافت میکنه باعث هزینه ای برای تغییر مانیتور یا خرید تبدیل میشه

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hamed_crazy گفته است :

من نظرم بر عکس شماس. تستایی که از بازی دیدم حدود 6فریم تفاوت داره با 750ti.

برای گرافیکی که اکبندش حدود 350ت هست به نظرم کارایی خوبی داره. کارایی ما بین 750و 750ti

الان اگر دقت کنین هرکی 750ti داره قیمتای عجیبی میده و استدلالش گرون بودن اکبندشه در حالی که علت گرون بودن تولید نشدن ویا شدن خیلی خیلی محدود این سری هست.

بازم میگم فیلمای تستشو تو یوتیوب حتما ببینین

البته این نکته هم در نظر بگیرین که گرافیکای سری10 خروجی انالوگ(vga) رو ندارن که خود همین برای کسانی که مانیتورشون فقط انالوگ دریافت میکنه باعث هزینه ای برای تغییر مانیتور یا خرید تبدیل میشه

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

سلام دوست عزیز قیمت آکبند هر دو کارت تقریبا 140 باهم فرق دارن بنده عرض کردم دست دومشو بگیره ، یعنی دست دوم 750TI خیلی گرونتره . . .

شما قبول دارین که 750TI  قویتره؟ بیشتر از 6 فرم تفاوتشونه میتونین ببنین:

4444.PNG

77.PNG

5555.PNG

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...