رفتن به مطلب

جزئیات تعرفه های جدید اینترنت مخابرات

M-yousef
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

وزیر ارتباطات با اعلام تعرفه های پیشنهادی جدید اینترنت مخابرات، از کاربران و صاحب‌نظران خواست برای جمع‌بندی نهایی در‌باره این تعرفه‌ها نظر دهند.

محمد جواد آذری جهرمی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت:(شرکت) مخابرات ایران روز گذشته طی نامه ای اعلام کرد که بنا دارد تعرفه های فوق را در مهرماه و برای برخی از استانها به صورت آزمایشی به اجرا درآورد. انتخاب این مدل برای مشترکین اختیاری است و مشترکین می توانند در صورت تمایل از مدل های قبلی بهره گیری کنند. این اقدام مخابرات در راستای بررسی آمادگی شبکه برای ارائه سرویس های غیرحجمی است.

وی تاکید کرد: این مدل مصوبه وعده داده شده وزارت ارتباطات نیست و طبیعتاً مدل پیشنهادی ما همچنان در حال بررسی است و مطابق وعده در صد روز اول فعالیت نهایی و اجرایی خواهد شد.

new-adsl.jpg

به گفته جهرمی، مخابرات ایران باید امکان ارائه سرویس ترکیبی مکالمه و داده را برای سایر شرکت های اینترنتی نیز فراهم سازد. جهرمی از دریافت نظرات کاربران برای جمع بندی نهایی و دریافت نظرات تخصصی مکتوب به دبیرخانه کمیسیون تنظیم مقررات در این باره استقبال کرده است.

جزئیات تعرفه ۳ بسته‌ ترکیبی «اینترنت و مکالمه نامحدود» مخابرات
سمیع الله صادقی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اعلام تعرفه‌های جدید اینترنت شرکت‌ مخابرات ایران از اجرای آزمایشی و فعلا اختیاری این تعرفه‌ها از فردا (اول مهر) در دو استان مازندران و قم خبر داد.

معاون تجاری شرکت‌ مخابرات ایران تصریح کرد: 3 بسته هر یک شامل 4 سطح سرعت 2 مگابیت برثانیه، 8 مگابیت بر ثانیه، 16 مگابیت بر ثانیه و 50 مگابیت برثانیه (مجموعا 12 ترکیب) پیش‌بینی شده است.

وی توضیح داد: بسته اول شامل ترافیک داخلی (کشوری، مخابرات و 500 سایت پرمصرف و پربازدید داخلی) با میزان استفاده دلخواه (تعیبری از نامحدود) است که ماهانه 7500 تومان قیمت دارد.

صادقی افزود: بسته دوم شامل ترافیک داخلی (کشوری، مخابرات و 500 سایت پرمصرف و پربازدید داخلی) با میزان استفاده دلخواه به همراه مکالمه داخل استانی به میزان دلخواه (تعیبری از نامحدود) است که ماهانه 10 هزار تومان قیمت دارد.

معاون تجاری شرکت مخابرات ایران افزود: بسته سوم شامل 10 گیگ ترافیک بین‌الملل، ترافیک داخلی (کشوری، مخابرات و 500 سایت پرمصرف و پربازدید داخلی) با میزان استفاده دلخواه، 60 دقیقه مکالمه بین استانی رایگان و 30 دقیقه مکالمه ثابت به همراه اول رایگان است که ماهانه 22 هزار تومان قیمت دارد.

صادقی ادامه داد: هر سه بسته‌ سرعت بیس (بر پایه سرعت) هستند و هر سه بسته در 4 سطح سرعت 2 مگابیت برثانیه، 8 مگابیت بر ثانیه، 16 مگابیت بر ثانیه و 50 مگابیت برثانیه تعریف شده اند که در بسته سوم سرعت‌ها قیمت ها به ترتیب 22 هزار تومان، 31 هزار تومان، 40 هزار تومان و 50 هزار تومان هستند.

وی با بیان تعریف مخابرات از ترافیک گفت: سه نوع ترافیک را متصور هستیم، نخست ترافیک TCI (شرکت مخابرات ایران) که ترافیک سایت‌ها‌ی هاست (میزبانی) شده در مخابرات است، نوع دوم ترافیک کشوری (ملی) است که در داده‌های برخی ارائه دهندگان محتوا در شرکت زیرساخت هاست می‌شود و نوع سوم ترافیک بین‌الملل است.

صادقی درباره شرایط پس از اتمام ترافیک بین‌الملل در بسته سوم، تصریح کرد: مشتری در هنگام خرید این سرویس‌ها انتخاب می‌کند که پس از پایان 10 گیگ ترافیک بین‌الملل، مصرف حجم بین الملل قطع شود یا خیر. اگر خواهان قطع سرویس بین الملل پس از پایان حجم تعریف شده نیست، پس از پایان حجم مربوطه یا اقدام به خرید بسته‌های حجمی می‌کند یا متعهد می‌شود استفاده از ترافیک بین‌الملل را ادامه می‌دهد و در پایان دوره به ازای هر گیگابایت 1800 تومان می‌پردازد.

جدول کلی تعرفه‌های پیشنهادی جدید اینترنت مخابرات به شرح زیر است:

new-adsl2.jpg

قرار است لیست تعرفه‌های جدید پیشنهادی مخابرات به زودی توسط شرکت مخابرات اعلام شود.

منبع:شهر سخت افزار

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/internet-operator/14438-new-tci-adsl-internet-prices

لینک به دیدگاه

حجم بین الملل تعرفه های وزارت ارتباطات مثل این نباشه صلوات

لینک به دیدگاه

همین خوبه تو رو  خدا  فقط اینو دیگه بهش  حمله نکنید  !!!!

هر گیگ1800

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

هر گیگ1800

¬¬¬¬¬¬

طرحی که الآن دارم گیگی تقریبا 300 تا تک تومنی میفته اونوقت گیگی 1800 خوبه؟؟!!

• لایک 2
لینک به دیدگاه

خیلی ضایع است که من که الان بیشتر کارام با سایتهای خارجیه و گشت و گذارم تو اون سایتاست که باید کلی هزینه کنم. از وقتی که این اینترنت بین الملل به اینترنت مخابرات اضافه شده هزینه ام دو برابر شده در حالیکه مخابرات زنگ زدم میگن مصرفی داخلی نصفه و مصرف بین الملل مثل حالت قبل و به صورت عادی ولی دروغ میگن اگر این طور بود تو این چند ساله چطور مصرفم اینقدر بالا نبوده. به جای اینترنت نامحدود داخلی یه چیز کلی بدن با قیمت منصفانه تر

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

¬¬¬¬¬¬

طرحی که الآن دارم گیگی تقریبا 300 تا تک تومنی میفته اونوقت گیگی 1800 خوبه؟؟!!

کلا ترجیح میدم بحث نکنم چون اون بالا نوشته هر گیگ حجم اضافه نه اینکه سرویست چقدر برات میوفته !!!!!

هر حجم اضافه الان 3800تومنه دیگه  چه بخواین یا نخواین اعتراض بکنید نکنید صد در صد اعمال میشه

طرح های مختلف با حجم های مختلف میاد که کلا 3 دقیقه  وقتتون رو برای خوندن میگیره ! همش راجه به چچیزی حرف میزنید که جوابش تو  پست هست

• لایک 1
لینک به دیدگاه

اینم اگه مثله قبلی کسی نگیره جمش می کنن درستش می کنن قبلی بیست گیگ داخلی داشت الان نامحدوده اگه ملت بازم صبر کنن درست میشه

لینک به دیدگاه

بازم دم آقای وزیر گرم که حواسش هست به قضیه اینترنت

ولی تعرفه بین المللش مسخره ست

خیلی مسخره ست

10 گیگ اصلا معنا نداره در ماه

من خودم روزانه فایرفاکسم 1-2 گیگ قشنگ مصرف بین الملل داره اینجوری دو هفته هم دووم نمیارم!

بهتره آقای وزیر انعطاف سرویس بین الملل رو بیشتر بکنه

اینو فعلا نخرید تا درست بشه چون درست میشه

قبلی رو تبدیل به این کردیم اینقدر صبر میکنیم و نمیخریم تا به مرادمون برسیم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

اقا این فیلمایی ک تو لیون میبینیم (مثل لایو تک و بررسی های و...) جز مصرف بین المللی حساب میشه یا داخلی؟؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، MEHDI0742 گفته است :

اقا این فیلمایی ک تو لیون میبینیم (مثل لایو تک و بررسی های و...) جز مصرف بین المللی حساب میشه یا داخلی؟؟

برنامه های زنده چون از روی سرور توئیچ استریم میشن بین الملل به حساب میان متاسفانه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همش به این قسمت بستگی داره :

500 سایت داخلی اعلامی

که اون هم حتماً شامل امثال رجا نیوز و فارس نیوز و ایسنا می شه نه سایت های تاینی و 30نما و آی مووی که هر روز آدرسشون شیلتر می شه یا سایت های دانلود بازی که لینک دانلود بازی بلافاصله به دستور مصادیق مجرمانه حذف می شه;) 

کلاً هدف از این کار مشخص بود از روز اول . کوچ اجباری مردم از اینترنت به اینترانت به همون دلایلی که خودتون می دونیدB|

ویرایش شده توسط mm65
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

برنامه های زنده چون از روی سرور توئیچ استریم میشن بین الملل به حساب میان متاسفانه
ای بابا ، این ک شد همون
اغا یدفه یه قیمت ثابت مثه قبل اعلام کنن کمتر عقده ای بشیم ، اون ۵۰۰ سایت رو هم دیتابیسشون ۲گیگ نمیشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

هر گیگ1800

من گیگی 1000 میگیرم
تازه دانلود شبانه هم مجانیه از 3 تا 9 :|

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

کلا ترجیح میدم بحث نکنم چون اون بالا نوشته هر گیگ حجم اضافه نه اینکه سرویست چقدر برات میوفته !!!!!

هر حجم اضافه الان 3800تومنه دیگه  چه بخواین یا نخواین اعتراض بکنید نکنید صد در صد اعمال میشه

طرح های مختلف با حجم های مختلف میاد که کلا 3 دقیقه  وقتتون رو برای خوندن میگیره ! همش راجه به چچیزی حرف میزنید که جوابش تو  پست هست

حجم اضافه هم که بخوایم در نظر بگیریم برای من اگه یه گیگ بگیرم گیگی 3000 میفته اگه 5 گیگ بگیرم گیگی 2000 میفته

از کجا اینترنت میگیری؟ شرکته گرون فروشه

لینک به دیدگاه

این همه گفتن اخر 10 گیگ بین الملل؟ نوبرن والا

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

حجم اضافه هم که بخوایم در نظر بگیریم برای من اگه یه گیگ بگیرم گیگی 3000 میفته اگه 5 گیگ بگیرم گیگی 2000 میفته

از کجا اینترنت میگیری؟ شرکته گرون فروشه

من کلی گفتم .شاتل دارم و  هر گیگ هم 3600 شما احتمالا از این شرکت های خصوصی کوچیک دارید شاتل هم به   همین شکل  حجم بیشتر بخرید هزینه کمتر! و شاتل هر ماه هم معمولا داره تخفیف میزنه یا طرح های مختلف میزاره

حالا بحثی که میکنید منطقیه؟1800 با 3000 تومن؟الان شما طرفدار 3000تومنی؟شما اصلا متن تاپیک رو  خوندی؟اگه میخوندی اولین پستت رو هم نمیذاشتی برادر من

با تمام تحفیفات هر گیگ میشه 2000تومان این در حالت عادی 1800تومانه چرا واقعا پافشاری میکنید؟دوست دارید بیشتر پول  حجم ترافیک بدید؟

این طرح آزمایشی و پایه است چیزی که دفعه قبل هم یک ذره بهش توجه نشد طرح های متفاوت هر ISP هست که  خودشون اجرا میکنن محدود به همین طرح ها نیست اینطور نیست همه باید 10گیگ داشته باشند !

یا طرح های تخفیف حجمی   وجود نداشته باشه

واقعا دیگه نمیدونم چی بگم..................:|

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

من الان هر گیگ حجم اضافه رو 1500 تومان میخرم.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Bloody گفته است :

من الان هر گیگ حجم اضافه رو 1500 تومان میخرم.

الان براتون دست بزنم یا تشویقتون  کنم؟

گفتم طرح  های  هر ISP متفاوته اصل قضیه اینکه حجم ارزونتر میشه !

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...