رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من میخوام یک کیس و مانیتور بخرم برای خرید قطعات کیس که با هم سازگار باشن باید به چه چیز هایی توجه کنم لطفا راهنمایی کنید ؟

اگه ممکنه یک لیست با قیمت روز بازار معرفی کنید که قیمت قطعات کیس 1.5 میلیون و مانیتور هم 300 هزارتومان باشه ؟

با تشکر

8-}

لینک به دیدگاه

من یک لیست برات میدم . ولی نگفتی برای چه کاری میخوای . با این بودجه ای که گذاشتی ، فرض رو بر این میذارم که برای بازی میخوای :

Main : ASUS P8P67 = 221000

CPU : Intel i5 2500 1155 = 255000

VGA : Gainward GTX570 Phantom = 480000

Ram : Patriot V.II.S.5 4GB 1600 = 92000

HDD : samsung 1TB j seris = 80000

ODD : PLEXTOR SATA = 42000

Case : Green X3 = 83000

Power : Green Green GP635B-US = 11200

جمع : 1.365.000 تومان

اگر کارت گرافیک رو Sapphire 6950 2GB GDDR5 برداری با قیمت حدود 400000 تومان ، میتونی CPU Intel Core i7 2600 1155 رو با قیمت 370000 تومان برداری . در این صورت جمع کل میشه 1.400.000 تومان .

برای این سیستم این مانیتور خیلی عالیه . یکمی گرونتره ولی میارزه .

Manitor : ASUS ML239H = 380000

جمع با مانیتور میشه 1.780.000 تومان .

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

از لیستی که معرفی کردید تشکر میکنم حالا اگه با همین قیمتی که برای کیس گفتم بخوام مادربوردش را گیگابایت و گرافیکش را هم ATI انتخاب کنم چه مدل هایی خوبه ؟

راستی تفاوت cpu های کواد کور و اکستریم و کورتودو و دوال کور چیه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از لیستی که معرفی کردید تشکر میکنم حالا اگه با همین قیمتی که برای کیس گفتم بخوام مادربوردش را گیگابایت و گرافیکش را هم ATI انتخاب کنم چه مدل هایی خوبه ؟

راستی تفاوت cpu های کواد کور و اکستریم و کورتودو و دوال کور چیه ؟

سلام دوست گلم

هر مادربوردی سوکت خاصی داره که سیپیو های اینتل رو اون سوار میشن این سوکت های مادربورد های ساخته شده برای سیپیو های اینتل هست!

LGA 775

LGA 1366

LGA 1155

LGA 1156

سوکتی که حامد جان برای مادربورد شما تعیین کرده است سوکت 1155 هست که مادربورد رو بر اساس اون سوکت باید انتخاب کنید!

سعی کنید روی برند خاصی تاکیید نداشته باشید درسته گیگابایت برند معتبری هست ولی قیمت خیلی بالایی دارد و مادربورد های دیگری با همان امکانات یا شاید بیشتر با قیمت پایین تر هست!

مدل های CPU که نام بردید هر کدام برای سوکت های خاصی هستند به سوکت 1155 سندی بریج یا پل شنی میگویند که الان با توجه به قیمت و کارایی فوقوالعاده عالی هستند سوالات شما دقیقا سوالات من بود قبل از اومدن به این فروم!redface.gif

لینک به دیدگاه

MB: ASUS P8P67 Pro 245

CPU: Intel i5 2500k 257

VGA:ASUS DirectCU II GTX 570 500

RAM: ADATA 2*2 GB 1600 CL 7 95

H.D.D : Western Digital 1TB Black coviar 64mb 115

ODD: samsung 22x SATA 25

Case : Green Falcon 102

Power: Green GP 635B 110

اين سيستم 1450 ميشه

Monitor : ML 229H :350

كه دقيقا كل سيستم ميشه 1.800.000 تومن

ویرایش شده توسط lvlr.hani
لینک به دیدگاه

کارت گرافیک Sapphire 6950 2GB GDDR5 ازATI هست . مادربورد ASUS از گیگا سر تره . البته تو بعضی مدلها هم گیگا سره . ولی تو این مدل و قیمت ASUS بهتره . اگر مادربورد بهتر میخوای ASUS P8P67 Pro رو بگیر . در حدود 250000 باید باشه .

لینک به دیدگاه

خوب میشه چند مودل از گیگابایت معرفی کنید که از Asus بهتر هستن ؟

راستی نظر تون درمورد این مدل گیگابایت چیه ؟

Gigabyte X58-USB3

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Gigabyte X58-USB3

دوست عزیز مادربوردهایی که دوستان در بالا پیشنهاد دادند جزء بهترین مادربوردها هستند و خرید مادربوردهای گیگابایت با توجه به قیمت بسیار بالایی که در ایران دارند به نظر من اشتباهه.

سوکت 1366 هم قدیمی شده و خرید سیستم بر پایه این سوکت پیشنهاد نمیشه.

لینک به دیدگاه

Gigabyte X58-USB3

همينجور كه جناب فيروزي فرمودند مادربرد انتخابي شما سوكت 1366 هست كه ديگه با اومدن سوكت 1155 طرفداراش خيلي كم شدن چون ميشه سيستم قوي تري جمع كرد نسبت به هزينه اي كه ميكنيد ... شما همه ي قطعاتو بر پايه سوكت 1155 جمع كن جناب فيروزي يكي از بهترين راهنمايي دهنده هاي اين سايت هست اگه مشكلي داشتيد به ايشون بگين براتون دقيق و كامل توضيح ميدن.

لینک به دیدگاه

راستی تفاوت رم های Dual Channel و Triple Channel چیه ؟ و کدامشون بهتره ؟

بعد این درسته که مدل تریپل به صورت 3عدد رم 2GB جدا هست و اگه یکیشون خراب بشه باید همشون عوض بشه ؟

ویرایش شده توسط sajjads24
لینک به دیدگاه

راستی تفاوت رم های Dual Channel و Triple Channel چیه ؟ و کدامشون بهتره ؟

بعد این درسته که مدل تریپل به صورت 3عدد رم 2GB جدا هست و اگه یکیشون خراب بشه باید همشون عوض بشه ؟

همونطور که از اسمش پیداست چینش 2 کاناله و چینش 3 کاناله . 3 کاناله سرعت انتقال داده بیشتری نسبت به 2 کاناله داره . وای فقط با CPU های سری 1366 سازگاره که در حال حاضر خریدشون به صرفه نیست .

اگر یکی از رمها خراب شد کافیه با یک ماژول مشابه تعویض بشه . باید دقیقا همون مشخصات رو داشته باشه .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز که میخوای سیستم جمع کنی ، سعی کن از پولی که داری درست استفاده کنی و با اسم و رسم برندها کاری نداشته باش ! فقط باید قطعات رو بشناسی ، یعنی ببینی چی میخوای ! در ضمن به وضع بازار هم توجه کن ، هر قطعه و هر مدلی توی بازار ما پیدا نمیشه ! مشکل گیگابایت هم که گرونه ، مربوط میشه به همین بازار ! MSI هم بد نیست ، یه نگاه به سایت MSI بنداز !

فقط پیشنهاد شدید دارم که هارددیسک رو WD Caviar Black بگیرید چون واقعا ارزش پولی که میدید رو داره !

لینک به دیدگاه

سلام دوستان سیستم خریدم ولی نمیدونم چرا هارد را به عنوان کولدیسک میشناسه مدل هارد هم WDC WD10 EARS-00Y5B1 SCSI هست حالا چطوری درستش کنم ؟( ایکن مثل یک کولدیسک میاد کنار ساعت ولی safe remove نمیشه )

ویرایش شده توسط sajjads24
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...