رفتن به مطلب

مشکل عجیب فن گرافیک MSI 1060 6GB Gaming X

Astrix
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان گرافیک من یه مشکلی پیدا کرد دیروز که بشدت اعصابم بابتش خراب شده  واسه اولین بار و بعد از مدت ها که گیم نزدم رفتم تو بازی و بعد از چند دقیقه متوجه صدای بسیار زیاد فن گرافیک شدم بعدش دیدم توی نرم افزار HWINFO سرعت فن در کمال تعجب 0 هست !!! (دما هم نرمال بود روی 63) بلافاصله همون موقع در کیس رو باز کردم و دیدم که بله بدشانسی بهم رو کرده و فن دوم گرافیک یعنی اخری نمیچرخه و در حالت تلاش براش روشن شدن هست و بجاش فن اول با حداکثر سرعت داشت میچرخید. بعد با دست یکمی فن دوم رو حرکت دادم و دیدم که شروع به چرخیدن کرد و همه چیز به حالت نرمال برگشت و سرعت فن اول هم خیلی کم و عادی شد. از دیروز تا الان هم دیگه اون مشکل تکرار نشد تا قبل از دیروز هم تو چندماه همچین چیزی ندیدم و فن ها هردوشون سالم و بی صدا کار میکردن. دیروز هم بعد این قضیه یکمی هم فن رو فشار دادم رو به بالا که اگه شل شده در جای خودش محکم بشه. حالا نمیدونم چکار کنم بدجور این قضیه فکرم رو مشغول کرده که گرافیکم آیا تو این گرونی بازار مشکل داره و در اینده بازم مشکل تکرار میشه یا نه . خدایی با هزار بدبختی تونستم این گرافیک رو بخرم. در این حالت فعلی طبیعتا گارانتی گرین هم قبول نمیکنه (سه سال گارانتی داره) چون فن ها فعلا هردوشون میچرخن و معلوم نیست کی دوباره اونطوری بشه ضمنا توی اینترنت هم سرچ زدم و دیدم تعداد افرادی هم که با این مدل گرافیک این مشکل رو دارن کم نیست نمونش چندتا فیلمی که اینجا میزارم ببینید دقیقا مشابه مشکل بنده مو نمیزنه.

http://www.aparat.com/v/KWf3d/مشکل_فن_کارت_msi_gtx_1060_gaming_x_6_gb

خواهش میکنم شما بگید چکار کنم من الان... ضمنا بایوس گرافیک خودش اخرین ورژن هست درایور هم همینطور بعید میدونم ولی اصلا به درایور ربطی داشته باشه... واقعا انتظار نداشتم از برند MSI اون هم سری با کیفیت Gaming X که دچار مشکل باشه اونم نه فقط من و واسه خیلیهای دیگه.. خدایی چندماه بود گیم نزدم همون روز اول اینطوری حال منو گرفت.

ویرایش شده توسط Astrix
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوست گرامی فن رو بزارید روی 30 درصد تا دائمی بچرخه مثل نسل های قدیمی
هر وقت هم خواستین برید تو بازی دور فن رو ببرید بالاتر

اینجوری بنظرم  راحت تر هستین
این قابلیت جدید برای فن ها زیاد دلچسب نیست بنظرم

لینک به دیدگاه

سلام.

اونطوری که تو گروه قطعات ام اس ای پرسیدم گفتند که گارانتی قبول میکنه و به گارانتی بدید تا براتون ردیفش کنند در ضمن گفتند از اون مشکل که فن نمیچرخه فیلم بگیرید و به همراهش براشون بفرستین تا مشکل رو بر طرفش کنند.

لینک به دیدگاه

ممنون حالا ببینم چطوری میشه اگه دیگه تکرار نشد این قضیه که هیچ خدا رو شکر وگه نه میفرستم به گارانتی با فیلم... شهرستان هم هستم و دسترسی مستقیم به گارانتی ندارم متاسفانه

در 5 دقیقه قبل، SamanSina گفته است :

سلام.

اونطوری که تو گروه قطعات ام اس ای پرسیدم گفتند که گارانتی قبول میکنه و به گارانتی بدید تا براتون ردیفش کنند در ضمن گفتند از اون مشکل که فن نمیچرخه فیلم بگیرید و به همراهش براشون بفرستین تا مشکل رو بر طرفش کنند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 دقیقه قبل، SamanSina گفته است :

سلام.

والا فن کارت ما هم برای گیگا بود  دقیقاً مدل 1060
بردیم گفتن فیلم بگیرید . فیلم گرفتیم نشون دادیم بازم کاری برامون نکردن
حالا این آواژنگ بود . با کلی ضرر فروختیمش
شاید برای شما گارانتیش بهتر عمل کنه

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز  .درمواقعی  که بایوس مادربرداپدیت نباشه و کارت گرافیک درایو مناسب  نخورده باشه

بخصوص اولی مشکل نصب گرافیک و pcieو... 

پیش میاد فن ها یکی درمیون کارکنن

موقع نصب اولین بار گرافیک  چندبار مشکل پیش اومده .حتما درایوها وبایوس مادربرد چک کنید تا صدمه نخورده .انشاا... که مشکل ازخودکارت نباشه

لینک به دیدگاه

جنسی که در ایران و خاور میانه میاد خیلی بدتر جنسیه که میره US EU. متاسفم واقعا...

شانس آوردین گارانتی گرین هستش. صحبت کنید باشون مشکلتون نرم افزاری نباشه براتون درستش میکنن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 17 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

جنسی که در ایران و خاور میانه میاد خیلی بدتر جنسیه که میره US EU. متاسفم واقعا...

شانس آوردین گارانتی گرین هستش. صحبت کنید باشون مشکلتون نرم افزاری نباشه براتون درستش میکنن.

با سلام
فکر نمیکنم  زیاد توفیقی داشته باشه دوست گرامی همونطور که خودشون گفتن طی بررسی که کردن در اجمن های خارجی هم همین مشکل رو داشتن
ضمناً من چندین سال پیش تونستم یکعدد کارت EVGA 8800Ultra از اونور یعنی از امریکا بیارم که تمامی پارت نامبر ها و ... برای امریکا بود اون کارت هم مثل تمام EVGA  های بعدی که رسید دستم سوخت و خراب شد
ربطی نداره به منطقه و ...

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
فکر نمیکنم  زیاد توفیقی داشته باشه دوست گرامی همونطور که خودشون گفتن طی بررسی که کردن در اجمن های خارجی هم همین مشکل رو داشتن
ضمناً من چندین سال پیش تونستم یکعدد کارت EVGA 8800Ultra از اونور یعنی از امریکا بیارم که تمامی پارت نامبر ها و ... برای امریکا بود اون کارت هم مثل تمام EVGA  های بعدی که رسید دستم سوخت و خراب شد
ربطی نداره به منطقه و ...

درود. شاید شما درست بگید.

فقط فکر میکنم کلا EVGA بازار خاور میانه نداره همش همینه که برای US تولید شده. حتی در ویدیو های یوتیوب(UK) دیدم که خودشون هم از US سفارش میدادن و از هزینه ی پستش مینالیدن.

در کل ان شا الله مشکلش حل بشه.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

ممنون از همگی متاسفانه نمیدونم مشکل از منه انگار وقتی شانس نباشه همینه. دفعه دیگه فکر کنم سراغ برندهای کمتر اسم و رسم دار برم بهتره... ضمنا سیستم هم بروزه هم از لحاظ سخت افزاری هم نرم افزاری همه چیش.. به این چیزا مرتبط نیست

ویرایش شده توسط Astrix
لینک به دیدگاه

منم دقیقا همین مشکل شما را دارم منتها مدل کارت من XFX 290 double dissipation  هست.فقط یک فنش کار نمیکنه تنها باید با دست بچرخونم تا درست بشه یک راهکار دیگه استفاده کردم که واقعا جواب داد این بود که افتر برنر یک نمودار فن براش درست کردم وقتی دما روی 55 باشه دور فن بزنه تو 60 درصد.این باعث شد که فن اولی به محض اجرای افتر برنر فوری بچرخه.شما این مورد امتحان کن و ببین نتیجه چی میشه.

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

من  هم چند ماه پیش یه 1060 gaming x 6 gig  گرفتم که بعد از مدتی متوجه همین مشکل شدم

شاید چند رو کارت سالم بود اما یه دفعه فنش مشکل پیدا میکرد راه  حلش هم باز کردن  در کیس و چرخوندن فن خراب بود

تو فروم ها ی خارجی هم این مشکلو داشتن  .همه میگفتن تنها راه حل عوض کردن کارته 

از کارت فیلم هم گرفتم http://www.aparat.com/v/KWf3d

کارت رو  واسه گارانتی (گرین)فرستادم که گفتن مشکلی نداره و پس دادن دوباره فرستادم و باز هم گفتن مشکلی نیست اما چون اصرار به خرابی کارت داشتم عوضش کردن 

شما کارت رو بده گارانتی مشکلت رو هم بگو  باید عوض کنن برات البته کارت من گارانتی تعویض 3 ماهه داشت 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...