رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید سیستم گیمینگ - اینتل یا رایزن؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت همه لیونی های عزیز، امیدوارم آخر هفته خوبی داشته باشید :x

هدفم از ایجاد این تاپیک جدا از راهنمایی کسب اطلاعات بیشتر از دوستان عزیز هستش، حقیقتش یکی از دوستان قصد سر هم کردن یه سیستم گیمینگ رو داره ولی از اونجایی که دارای بودجه محدودی هستن قصد داریم قطعات رو تیکه تیکه جمع کنیم. اول سیستم رو بر پایه اینتل محاسبه کردیم و دیدیم اگر رایزن بخوایم جمع کنیم هزینه ها کمی مقرون بصرفه تر میشه. اما حالا با بررسی ها "فقط" در گیمینگ به این نتیجه رسیدم که اینتل توی این زمینه بهتر جوابگو هست. بازم میگم من فقط بر اساس چیز هایی که دیدم اینو میگم، اگر اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنند. قصد طرفداری از برند خاصی هم ندارم :D با کمال میل راهنمایی های دوستان رو در نظر میگیرم. خب برسیم به سیستمی که در نظر داشتیم:

Intel Kaby Lake

1. CPU : Intel Kabylake 7500
  2. Main : MSI B250 M3 Gaming
  3. Ram : SPECTRIX D40 RGB 16GB 8GBx2  2400 MHZ ADATA
  4. Power Supply : Cooler Master V650 Gold
  5. Case : Green Striker OR Green Z4
  6. SSD : Samsung Evo 120 GB
  7. HDD : WD Blue 2 TB
  8. GPU : MSI GTX 1070 Gaming X Twin Frozr VI OC 8GB GDDR5X

AMD Ryzen

1. cpu : AMD Ryzen 5 1600
  2. Motherboard : MSI A320M BAZOOKA AM4 A320 Mainboard
  4. Power Supply : Cooler Master V750 Gold

در آخر، پیشاپیش از همه دوستان کمال تشکر رو دارم :x اگر هر پیشنهادی در هر کدوم از دیگر قطعات سیستم هم داشته باشید خوشحال میشم.

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Ruby گفته است :

هدفم از ایجاد این تاپیک جدا از راهنمایی کسب اطلاعات بیشتر از دوستان عزیز هستش، حقیقتش یکی از دوستان قصد سر هم کردن یه سیستم گیمینگ رو داره ولی از اونجایی که دارای بودجه محدودی هستن قصد داریم قطعات رو تیکه تیکه جمع کنیم. اول سیستم رو بر پایه اینتل محاسبه کردیم و دیدیم اگر رایزن بخوایم جمع کنیم هزینه ها کمی مقرون بصرفه تر میشه. اما حالا با بررسی ها "فقط" در گیمینگ به این نتیجه رسیدم که اینتل توی این زمینه بهتر جوابگو هست. بازم میگم من فقط بر اساس چیز هایی که دیدم اینو میگم، اگر اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنند. قصد طرفداری از برند خاصی هم ندارم :D با کمال میل راهنمایی های دوستان رو در نظر میگیرم. خب برسیم به سیستمی که در نظر داشتیم:

Intel Kaby Lake

AMD Ryzen

در آخر، پیشاپیش از همه دوستان کمال تشکر رو دارم :x اگر هر پیشنهادی در هر کدوم از دیگر قطعات سیستم هم داشته باشید خوشحال میشم.

سلام

اینتل فعلا برای گیم بهتره ولی تفاوت خاصی بین 2 سیستم نخواهد بود چون روی 1080 با 60 هرتز بخوان بازی کنن هر 2 یه کارایی خواهند داشت 

ولی در کل من 1600 رو پیشنهاد میکنم چون سی پی یو بسیار قوی تر خواهد بود و آینده نگر تر فقط اگر در توان هست مادربرد رو به چیپ b350 تغییر بدید ک توان بهتری داشته باشه 

لینک به دیدگاه

سلام

شما میتونید رم 8 بردارید و ssd رو بی خیال شید و به جاش 7700  بگیرید که خیلی ارزش بیشتری داره

همین 7700 تو بتلفیلد 1 65 درصدش داره  زیر لوده

ssd فقط واسه لود ویندوز و کار با اون تاثیر داره ولی وقتی بازی لود بشه دیگه فقط cpu و gpu اصل کارن

بعدا میتونید ssd و یه رم دیگه بگیرید

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

سلام

اینتل فعلا برای گیم بهتره ولی تفاوت خاصی بین 2 سیستم نخواهد بود چون روی 1080 با 60 هرتز بخوان بازی کنن هر 2 یه کارایی خواهند داشت 

ولی در کل من 1600 رو پیشنهاد میکنم چون سی پی یو بسیار قوی تر خواهد بود و آینده نگر تر فقط اگر در توان هست مادربرد رو به چیپ b350 تغییر بدید ک توان بهتری داشته باشه 

سلام دوست عزیزم :x ممنونم از پیشنهاد ـتون، بله توی بیشتر موارد در یک سطح قرار دارند و هدف هم رزولوشن 1080 هست و 60 فریم که فکر نمیکنم مشکلی درش باشه، میتونم بپرسم از چه نظر B350 توان بهتری داره؟ خودم متوجه نشدم از نظر مقایسه.

در 46 دقیقه قبل، alireza_r15 گفته است :

سلام

شما میتونید رم 8 بردارید و ssd رو بی خیال شید و به جاش 7700  بگیرید که خیلی ارزش بیشتری داره

همین 7700 تو بتلفیلد 1 65 درصدش داره  زیر لوده

ssd فقط واسه لود ویندوز و کار با اون تاثیر داره ولی وقتی بازی لود بشه دیگه فقط cpu و gpu اصل کارن

بعدا میتونید ssd و یه رم دیگه بگیرید

سلام دوست عزیزم :x از پیشنهاد شما هم بسیار ممنونم. بله فکر میکنم برای شروع بشه SSD رو خط زد اما رم 8 فک میکنم کم باشه چون اکثر بازی هایی که الان و سال های آینده منتشر میشن مقدار قابل توجهی از رم رو اشغال میکنند. نمونه بارزش آخرین نسخه Call of Duty بود که روی سیستم خودم 8 گیگ از فضای رم رو کاملا پر کرده بود. بازم ممنونم :D

لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما 

باید عارض باشم خدمتتون که اینتل در گیم بهتره ولی در حد 5 الی 10 فریم که برای کارتی مثل GTX 1070 اصلا مهم نیست 

ولی عوضش اگه شما رایزن تهیه کنید میتونید دراینده به راحتی سی پی یوتون رو ارتقا بدید ولی در مورد اینتل باید برای تغییر سی پی یو در آینده برد رو هم تغییر بدید که اصلا خوشایند نیست 

نکته دوم اینه که رایزن 1600 میتونم بگم از لحاظ قدرت در حد اندازه های 7700k هستش شک نکنید 

و اینکه جلوبودن اینتل از رایزن در گیم از نظر fps در آینده جبران میشه و قول میدم بهتون که در آینده رایزن در گیم با آپدیت هایی که بیرون داده میشه و بازی های جدیدی هم که ساخته میشه بسیار سازگار تر خواهند بود با 

رایزن ( همونطور که گفتم تفاوت فریم بین ین دو در حد 10 فریم هستش نهایتا اونم در 60 الی 70 درصد بازی ها مخصوصا بازی های قدیمی )

با توجه به این نکات من سیستم پیشنهادیم اینه : به نظر من برای اینکه زیادی به خرج نیفتید بهتره ssd رو بعدا تهیه کنید خودشم با ظرفیت حداقل 250gb - میتونید بعدا هم یه water cooler تهیه کنید

که البته نیازی نیستش چون خود سی پی یو فن داره و فنش هم با کیفیت هستش در اخر هم برای گرافیک یدونه gtx 1070 برند msi بردارید که کلا حدود 5300 در میاد براتون موفق باشید

59ce0a62e9580_Screenshot(1).thumb.png.6a45522c8619f60486755b622faf6949.png

ویرایش شده توسط Game World
لینک به دیدگاه

B350 چیپ بهتری هست و قابلیت بیشتری داره 

مهم ترینش تعداد پورت ها و بروز بودن اوناست مثل یو اس بی 3.1

اورکلاک پایدار تری خواهد داشت 

مثلا این مادربرد ام اس ای فوق العادس 

http://lioncomputer.ir/product/12877/مادربرد+ام+اس+آی+B350+GAMING+PRO+CARBON/#prettyPhoto[gallery1]/2/

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ruby گفته است :

Intel Kaby Lake

AMD Ryzen

درود 

هر دو مورد سیستم کاملا مثل هم هستن فقط در مورد CPU متفاوتن

نظر من 1600  بگیر.درسته 100 تومن از 7500 گرونتره اما خب 2 تا هسته قویتر و ترد بیشتر نسبت به 7500 داره که اینده نگرتر هست

هردوی این CPU ها درصد کمی با گرافیک 1070 گلوگاه میدن اما 1600 میتونی با کمی اورکلاک گلوگاهشو ازبین ببری اما 7500 نمیتونی اورکلاک کنی  و مجبوری همین جوری باهاش سر کنی

مادربردتم چیپ B350 بردار چون هم پایدار تره و هم چیپ مخصوص گیمم هست(حداقلش از چیپ A320 خیلی بهتره)

اگر دیدی بودجت ته کشید SSD رو خط بزن و دراینده تهییه کن چون نبودش توی کاربردت تاثیری نداره و فقط سرعت بوت سیستم بیشتر میشه و در عوض با پولش یدونه کولر لیکویید ببند روی CPU  که خنک بمونه

ویرایش شده توسط Amirhossein Azimi
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ruby گفته است :

Intel Kaby Lake

AMD Ryzen

سلام.

این که پرسیدن نداره.صد درصد رایزن 1600 به صرفه تره و بهتره واینده نگر تره.تازه ای ام دی هفت گفته که قراره تا سال 2019 و 2020 نیز از این سوکت پشتیبانی بشه.پس اینده نگری باز بیشتری داره و در اونطرف اینتل روز به روز داره پیچ جدید و سوکت جدید میده بیرون وممکنه بعد از مدت کوتاهی نسلش منقرض شه.من بهت پیشنهاد میکنم 1600 بخری .دماش عالیه.عمکلردش هم حرف نداره.تازه به این همه شایعاتی که در مورد رایزن میگن باور نکن.تو این بنچمارک هایی که میبنی شاید یه 2 و سه فریمی و..اختلاف باشن.و اون هم بازی های قدیمی و .. هستند که قبل از عرضه رایزن ساخته شدند.و تازه با اومدن این اپدیت های و پشتیبانی از تمام هسته دارند عملکردش بهتر میشن.مثلا یه پادیت برات تومب ریدر اومده بود اگه به یاد بیاری که 40 درصد عملکردش بیشتر شد و دلیلش اینه که تا قبل از ااون از4 هسته و یا 2 و کمتر استفاده میشد و بقیه اسلیپ بودند حالا همشون فعال شدند.

مخصوصا برای بازی های جهانباز هم پردازنده قوی و هسته بیشتری  باشه نیز مهمه.بهت پیشنهاد می کنم در خرید رایزن شک نکن.میتونی از کلی افراد بپرسی که رایزن 1600 چطور بوده؟همگی میگن عالی.

اگر هم عجله ای نداری که زود بخری منتظر شو تا 2 ماه دیگه که نسل zen pro بیاد و این مشکلات جزئی که داره حل میشه و اون موقع خیالت کاملا راحته دیگه.

سپاس از همگی

لینک به دیدگاه

مادربورد هم msi b350 تاماهاک بردار اگه بودجه بیشتر داری مادربورد های بالاتر  ام اس ای بخر.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Ruby گفته است :

این سیستم برا گیم خوبه

اول اینکه سعی کن 1600x بخری ک تا 4 بتونی اور کنی

و اور کردن نیاز به برد با قابلیت اور داره ک پیشنهادمن مادر برد  asus b350 gaming f هستش به نظرم واسه مادربرد به هیچ وجه طرف هیچ برندی جز ایسوس نرو

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

این سیستم برا گیم خوبه

و اور کردن نیاز به برد با قابلیت اور داره ک پیشنهادمن مادر برد  asus b350 gaming f هستش به نظرم واسه مادربرد به هیچ وجه طرف هیچ برندی جز ایسوس نرو

مگه همین مادربورد خودت چند مدت پیش تو اورکلاک و پشتیبانی مشکل نداشت؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چیپست a320 امکان اور سی پی یو نداره ولی b350 داره.

می تونید msi b350 pro-vdh بخرید (20 تومن گرونتره). تو اور برا من که فرقی با مدل گیمینگ نکرد این برد. اگر خواستید بیشتر هزینه کنید msi b350 pc-mate بخرید

لینک به دیدگاه

بردهای مخصوص گیمینگ فقط تو اورهای بالا مثل 4 گیگاهرتز یا 4.1 فرق می کنن برا رایزن. من tawhak و pro هر دو رو دارم. تا 3.9 هردو مثل همن تقریبا

البته تفاوت های دیگه مثل صدا و اسلات های کارت گرافیک منظورم نیست

ویرایش شده توسط mo_zarrin
لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، Game World گفته است :

سلام خدمت شما 

باید عارض باشم خدمتتون که اینتل در گیم بهتره ولی در حد 5 الی 10 فریم که برای کارتی مثل GTX 1070 اصلا مهم نیست 

ولی عوضش اگه شما رایزن تهیه کنید میتونید دراینده به راحتی سی پی یوتون رو ارتقا بدید ولی در مورد اینتل باید برای تغییر سی پی یو در آینده برد رو هم تغییر بدید که اصلا خوشایند نیست 

نکته دوم اینه که رایزن 1600 میتونم بگم از لحاظ قدرت در حد اندازه های 7700k هستش شک نکنید 

و اینکه جلوبودن اینتل از رایزن در گیم از نظر fps در آینده جبران میشه و قول میدم بهتون که در آینده رایزن در گیم با آپدیت هایی که بیرون داده میشه و بازی های جدیدی هم که ساخته میشه بسیار سازگار تر خواهند بود با 

رایزن ( همونطور که گفتم تفاوت فریم بین ین دو در حد 10 فریم هستش نهایتا اونم در 60 الی 70 درصد بازی ها مخصوصا بازی های قدیمی )

با توجه به این نکات من سیستم پیشنهادیم اینه : به نظر من برای اینکه زیادی به خرج نیفتید بهتره ssd رو بعدا تهیه کنید خودشم با ظرفیت حداقل 250gb - میتونید بعدا هم یه water cooler تهیه کنید

که البته نیازی نیستش چون خود سی پی یو فن داره و فنش هم با کیفیت هستش در اخر هم برای گرافیک یدونه gtx 1070 برند msi بردارید که کلا حدود 5300 در میاد براتون موفق باشید

سلام دوست عزیزم، ممنونم از راهنماییتون :x بله از اون نظر کاملا درست میگید و اختلافشون برای کارتی مثل 1070 خیلی ناچیزه، نظر خودم هم در بعد از مقایسه ها و قیمت گذاری  ها روی سیستمی بر پایه رایزن بود ولی در بنچمارک هایی که در سایت های نقد و بررسی دیدم یک مقدار دو دل شدم. با پیشنهادات بقیه دوستان هم بنظرم در SSD رو فعلا خط بزنیم و بعدا به سیستم اضافه کنیم. بدون شک گرافیک رو از برند ام اس ای تهیه میکنم. چون روی سیستم خودم هم MSI RX 480 Gaming X دارم و کاملا از پرفورمنس و خنک کنندگیش راضی ـم. بازم ممنونم از راهنمایی جامع ـتون :D

در 38 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

B350 چیپ بهتری هست و قابلیت بیشتری داره 

مهم ترینش تعداد پورت ها و بروز بودن اوناست مثل یو اس بی 3.1

اورکلاک پایدار تری خواهد داشت 

مثلا این مادربرد ام اس ای فوق العادس 

http://lioncomputer.ir/product/12877/مادربرد+ام+اس+آی+B350+GAMING+PRO+CARBON/#prettyPhoto[gallery1]/2/

تشکر دوباره از دوست خوبم بابت راهنمایی :x این مدل از همه نظر عالیه ولی متاسفانه بخاطر محدودیت در بودجه فکر میکنم مدل مورتار بصرفه تر باشه :D

http://lioncomputer.ir/product/11859/مادربرد+ام+اس+ای+B350M+MORTAR/

در 27 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

هر دو مورد سیستم کاملا مثل هم هستن فقط در مورد CPU متفاوتن

نظر من 1600  بگیر.درسته 100 تومن از 7500 گرونتره اما خب 2 تا هسته قویتر و ترد بیشتر نسبت به 7500 داره که اینده نگرتر هست

هردوی این CPU ها درصد کمی با گرافیک 1070 گلوگاه میدن اما 1600 میتونی با کمی اورکلاک گلوگاهشو ازبین ببری اما 7500 نمیتونی اورکلاک کنی  و مجبوری همین جوری باهاش سر کنی

مادربردتم چیپ B350 بردار چون هم پایدار تره و هم چیپ مخصوص گیمم هست(حداقلش از چیپ A320 خیلی بهتره)

اگر دیدی بودجت ته کشید SSD رو خط بزن و دراینده تهییه کن چون نبودش توی کاربردت تاثیری نداره و فقط سرعت بوت سیستم بیشتر میشه و در عوض با پولش یدونه کولر لیکویید ببند روی CPU  که خنک بمونه

سلام دوست عزیزم و ممنونم از راهنمایی ـتون :x از نظر گلوگاه شدن یه بررسی کوچیک کردم و درصد گلوگاه رایزن 1600 با 1070 روی 1% بود اما با کبی لیک 7500 روی 14%. پس فکر میکنم برگردم به سمت رایزن. بله بدون شک باید دیگه مین رو B350 بردارم طبق پیشنهاداتی که دوستان دادن، انتخاب اولم به این دلیل A320 بود چوم میخواستن رایزن 1400 رو تهیه کنم، اما بنظر خیلی با کارتی مثل 1070 گلوگاه میشه. SSD رو در ابتدا خط میزنم از لیست و بیشتر روی مین و پردازنده هزینه میکنم.

در مورد خنک کننده، رایزن 1600 اونقد CPU داغی هست که براش واتر کولر تهیه بشه یا خنک کننده های Wraith که در خود باکس رایزن قرار دارن کفایت میکنه؟ 

البته نمیشه از این هم غافل شد که هرچی خنک تر بهتر :D بازم ممنونم از تمام راهنمایی ـهاتون :x

در 15 دقیقه قبل، SamanSina گفته است :

سلام.

این که پرسیدن نداره.صد درصد رایزن 1600 به صرفه تره و بهتره واینده نگر تره.تازه ای ام دی هفت گفته که قراره تا سال 2019 و 2020 نیز از این سوکت پشتیبانی بشه.پس اینده نگری باز بیشتری داره و در اونطرف اینتل روز به روز داره پیچ جدید و سوکت جدید میده بیرون وممکنه بعد از مدت کوتاهی نسلش منقرض شه.من بهت پیشنهاد میکنم 1600 بخری .دماش عالیه.عمکلردش هم حرف نداره.تازه به این همه شایعاتی که در مورد رایزن میگن باور نکن.تو این بنچمارک هایی که میبنی شاید یه 2 و سه فریمی و..اختلاف باشن.و اون هم بازی های قدیمی و .. هستند که قبل از عرضه رایزن ساخته شدند.و تازه با اومدن این اپدیت های و پشتیبانی از تمام هسته دارند عملکردش بهتر میشن.مثلا یه پادیت برات تومب ریدر اومده بود اگه به یاد بیاری که 40 درصد عملکردش بیشتر شد و دلیلش اینه که تا قبل از ااون از4 هسته و یا 2 و کمتر استفاده میشد و بقیه اسلیپ بودند حالا همشون فعال شدند.

مخصوصا برای بازی های جهانباز هم پردازنده قوی و هسته بیشتری  باشه نیز مهمه.بهت پیشنهاد می کنم در خرید رایزن شک نکن.میتونی از کلی افراد بپرسی که رایزن 1600 چطور بوده؟همگی میگن عالی.

اگر هم عجله ای نداری که زود بخری منتظر شو تا 2 ماه دیگه که نسل zen pro بیاد و این مشکلات جزئی که داره حل میشه و اون موقع خیالت کاملا راحته دیگه.

سپاس از همگی

سلام خدمت دوست عزیزم و ممنونم از راهنمایی ـتون :x فکر نمیکنم دیگه بعد از خرید این قطعات به فکر ارتقا باشیم :D بله توی این چند وقته اینتل واقعا ترکونده با چیپ های مختلف و پشتیبانی نشدن از نسل های قبلی. بدون شک ای ام دی توی پشتیبانی داره خیلی عالی عمل میکنه و این رو از روی تجربه استفاده از کارتی که خودم چند ماه پیش خریدم دارم میگم.  فکر میکنم بشه روی صبر کردن هم حساب کرد برای رایزن پرو از اونجایی که قصد دارم قطعات رو تیکه تیکه تهیه کنم و به اولین قطعه هم مین خواهد بود.

بازم ممنونم دوست عزیزم :x

در 12 دقیقه قبل، SamanSina گفته است :

مادربورد هم msi b350 تاماهاک بردار اگه بودجه بیشتر داری مادربورد های بالاتر  ام اس ای بخر.

تشکر دوباره از دوست عزیزم :x توماهاک مثل اینکه فعلا موجود نیست و اگه تا اخر این ماه موجود بشه احتمالا یکی از انتخاب ها خواهد بود چون انتخابم توی چیپ A320 هم همین مدل بوده.

در 7 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

این سیستم برا گیم خوبه

سلام خدمت دوست گلم، ممنونم از راهنمایی ـتون :x زیاد اهل اور کردن نیستم و دانشش رو هم ندارم. در مورد مین هم خودم سری Z170 از ایسوس رو دارم و واقعا راضی ـم ازش ولی نمیشه از این امر چشم پوشی کرد که ام اس ای داره واقعا با برد های جدیدش شاهکار تحویل میده توی هر رده ای. مخصوصا سری های پایین و متوسطش.

در 1 دقیقه قبل، mo_zarrin گفته است :

دوست عزیز چیپست a320 امکان اور سی پی یو نداره ولی b350 داره.

می تونید msi b350 pro-vdh بخرید (20 تومن گرونتره). تو اور برا من که فرقی با مدل گیمینگ نکرد این برد. اگر خواستید بیشتر هزینه کنید msi b350 pc-mate بخرید

سلام دوست عزیزم و ممنونم از راهنمایی ـتون :x این رو در نظر نگرفته بودم، ممنونم که یاد آوری کردید. فکر میکنم تا اینجا انتخابم MSI B350 Mortar باشه.

بازم ممنونم از همه دوستان :x:D

فکر کنم تا اینجای کار قطعات به این صورت باشه:

Capture.thumb.PNG.06a163cf8cf543bde50a3229e60c5558.PNG

گرافیک هم به احتمال 90% مدل MSI 1070 Gaming x باشه و در مورد کیس هم بین مدل های Green Z4 و Green Striker شک دارم ولی احتمالا بخاطر عرض بیشتر Z4 و تعداد فن هاش انتخابم همین مدل باشه. SSD هم بعد تر سری EVO 850 تهیه میکنم.

بازم ممنونم از همه دوستان عزیز و اگر پیشنهاد دیگری هم باشه خوشحال میشم :x

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، mo_zarrin گفته است :

بردهای مخصوص گیمینگ فقط تو اورهای بالا مثل 4 گیگاهرتز یا 4.1 فرق می کنن برا رایزن. من tawhak و pro هر دو رو دارم. تا 3.9 هردو مثل همن تقریبا

البته تفاوت های دیگه مثل صدا و اسلات های کارت گرافیک منظورم نیست

سلام دوست عزیزم، ممنونم از پیشنهادتون :x از اونجایی که اهل اور کردن نیستم و بودجه هم یکم محدوده فکر میکنم انتخابم تا اینجا MSI B350 Mortar باشه.

لینک به دیدگاه

یه نکته دیگه، دوستان من این تاپیک رو جهت دریافت راهنمایی و اطلاعات بیشتر ایجاد کردم ولی نمیدونم چرا بعضی از دوستان دارن به هم دیگه امتیاز های منفی میدن :40_rage: قرار نیست اگه بنظر کسی احترام نمیذاریم اینطوری برخورد کنیم باهاش. الان داشتم نظرات دوستان رو میخوندم دیدم بعضی ها دارن منفی میگیرن واسه پیشنهادی که دادند. حتی خودم هم یه منفی گرفتم هر کی داده دستش درد نکنه حالا نمیدونم واسه چی بوده :D ولی بهتره اینطوری نباشیم.

بازم ممنونم از همه عزیزان :x

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Ruby گفته است :

در مورد خنک کننده، رایزن 1600 اونقد CPU داغی هست که براش واتر کولر تهیه بشه یا خنک کننده های Wraith که در خود باکس رایزن قرار دارن کفایت میکنه؟ 

البته نمیشه از این هم غافل شد که هرچی خنک تر بهتر :D بازم ممنونم از تمام راهنمایی ـهاتون :x

:x

1600 CPU  خیلی خنکی هست و نیاز به واتر کولر نداره اما اگر قصد اورشو داشته باشی باید لیکوید کولر براش تهیه کنی

درکل با فن  استوک خودش کاملا جواب گو هست و فن خودش واقعا کولر خوبیه و کیفیت بالایی داره(حاصل همکاری AMD&COOLER MASTER )

و بله هرچی خنک تر بهتر و عمر قطعات زیاد تر:8_laughing:

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Ruby گفته است :

یه نکته دیگه، دوستان من این تاپیک رو جهت دریافت راهنمایی و اطلاعات بیشتر ایجاد کردم ولی نمیدونم چرا بعضی از دوستان دارن به هم دیگه امتیاز های منفی میدن :40_rage: قرار نیست اگه بنظر کسی احترام نمیذاریم اینطوری برخورد کنیم باهاش. الان داشتم نظرات دوستان رو میخوندم دیدم بعضی ها دارن منفی میگیرن واسه پیشنهادی که دادند. حتی خودم هم یه منفی گرفتم هر کی داده دستش درد نکنه حالا نمیدونم واسه چی بوده :D ولی بهتره اینطوری نباشیم.

بازم ممنونم از همه عزیزان :x

اره بخدا

منم بالاتر یک نظر دادم نمیدونم کجاش بد بود یا کی باهاش مخالف بود اما بهم منفی دادن:41_pensive:

همون بهتر که ندونیم کی بهمون منفی میده اینجوری راحتر میشه فراموش کرد که بعضیا شاید عقده دارن که تند تند منفی میدن

لینک به دیدگاه

خودم همین مدل دارم

Asus Prime X370 Pro

Ryzen 1600x

G.skill [Ripjaws V] F4-3200C16D-16GVKB

مشکلی که رایزن داره اینه که رم های مخصوص رایزن هنوز وارد بازار نشدن.بعضی رمها مخصوصا 3200 با CL14 اینهاگرون هستن و  با سرعت اسمی کار می کنند اگر از نوع Samsung B-die باشند.من با فرکانس 2933 و CL14 بازی میکنم.راضی هستم.

کولر AMD wraith برای فرکانس 3.9 کفایت میکنه.فقط اینکه مادربورد مهمه که بتونه سی پی یو بعدی با فن آوری 12LP ساخته میشه ، را ساپورت کنه.پیشنهادم اینه بهترین مدل B350 بگیری یا ارزونترین مدل X370 که خیالت بابت ارتقا سی پی یو راحت باشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، SamanSina گفته است :

مگه همین مادربورد خودت چند مدت پیش تو اورکلاک و پشتیبانی مشکل نداشت؟

تو سین بنچ فقط مشکل داشت ک از رمم بود .تو aida 64 و  cpu z هیچ مشکلی نداشت

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است :

خودم همین مدل دارم

Asus Prime X370 Pro

Ryzen 1600x

G.skill [Ripjaws V] F4-3200C16D-16GVKB

مشکلی که رایزن داره اینه که رم های مخصوص رایزن هنوز وارد بازار نشدن.بعضی رمها مخصوصا 3200 با CL14 اینهاگرون هستن و  با سرعت اسمی کار می کنند اگر از نوع Samsung B-die باشند.من با فرکانس 2933 و CL14 بازی میکنم.راضی هستم.

کولر AMD wraith برای فرکانس 3.9 کفایت میکنه.فقط اینکه مادربورد مهمه که بتونه سی پی یو بعدی با فن آوری 12LP ساخته میشه ، را ساپورت کنه.پیشنهادم اینه بهترین مدل B350 بگیری یا ارزونترین مدل X370 که خیالت بابت ارتقا سی پی یو راحت باشه

سلام خدمت دوست عزیزم و ممنونم از راهنمایی ـتون :x رمی که در نظر دارم برای سیستم فرکانس 2400 هست و دیگه توی چیپ های جدید فکر میکنم به عنوان فرکانس پایه حساب میشه، بنظرتون مشکلی پیش نمیاد که؟ از نظر مین فکر میکنم همین مدل B350 Mortar کفایت کنه چون قصد اپگرید کردن رو نداره این دوستم حداقل تا چند سال. بازم ممنونم از راهنمایی ـتون :x:D

لینک به دیدگاه

رایزن 1600 و مادربرد b350 یا x370

بعدا یه کولر خوب هم خریداری کنید جهت اوورکلاک چون حیفه رایزن ضریب باز اوور نشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فقط یه چیزی میخوام بهتون بگم اونم اینه که اصلا به این بنچمارک هایی که توی سایت ها و شبکه YouTube گذاشته شده توجه نکنید و اون هارو ملاک قرار ندید من یه بار این کارو کردم و ضرر کردم 

اصلا بذارید یه چیزی بهتون بگم : مطمین باشید 1600 خیلی قویتر از 7500 هست کم نها خیلی قوی هستش چون 8 تا ترد بیشتر داره از اون و 2 هسته هم بیشتر داره و تو بازی کم که نمیاره هیچ در اینده جلو هم میزنه موفق باشید :D

لینک به دیدگاه

داداش بودجتو بگو من بهترین سیستمو بهت پیشنهاد بدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...