رفتن به مطلب

کدام بازی ها بهترین و سنگین ترین گرافیک رو دارند ؟؟؟

Game World
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 44 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

ساختار معماری انویدیا و amd فرق میکنه عزیزم کارت 980،کارت های اند زمان خودش بود 480ای ام دی به صورت هدفمند کاراییش درو حد 290است چون اصلا ای ام دی بازار 200دلار رو هدف گرفته بود. بررسی استیم نشون میده جمیعیتی عظیم از کارتهای رنج دویست تا سیصد دلاری استفاده میکنن   پس ای ام دی برای نبرد یا تیم سبز به شکل هوشمند کارت 480 رو برای این بخش عرضه کرد. طوری که همه انتظار وگا رو داشتن اونموقع و ناامید شدن در صورتی که نا امیدی نبود خود شرکت هدفمند اون قیمت رو در نظر  داشت  و خوب با دویست دلار میشه همون قدر کارایی ایجاد کرد در حد مثلا شما میگید 290که خوب معماری قدیمی تری است. ولی ایا وگا ششصد دلاری کاراییش در حد 290بود ؟؟؟  نه چون کارت 480 با اینکه باید طبق روال همیشه کارتهای گرافیک در حد نسل بعد ظاهر میشد وای ای ام دی تصمیم گرفت با این قیمت کارت مناسب 1080پی گیمنیگ عرضه کنه و با این رنج قیمیت و نمودار کارایی به قیمت کارت 480در رده 390و 290با بهبود هایی قراز میگرفت.

قیمت به کارایی مهمترین نمودار موقع  خرید کارت گرافیک است . بحث جداست

خب دوست عزیز 1060 مگه حریف 480 نبود؟

و از لحاظ کارایی این دو کارت شبیه هم بودند

و من تنها مقایسه کردم

درست ترش اینه بگید حالا 780 کجاست و 290 کجا

منظور من از اون مقایسه تنها این بود که سیاست های انویدیا اصلا به نفع مشتری هاش نیست این رو شما هم قبول دارید مطمئنا

اگه شخصی 5سال پیش یه کارت پرچمدار میخواست و اگر از ای ام دی انتخاب میکرد مطئنا تا الان بدون مشکل تمامی بازی هارو بالای 40 فریم میگیره اما کسی که از انویدیا خرید کرده الان کارتش تنها کمی به درد رندر میخوره و در بازی های جدید اصلا حرفی برای گفتن نداره

در ضمن خودم از انتشار وگا با اون وضع و اون مشخصات کاملا ناامید شدم با توجه به زمانی که ملت رو هایپ کردن واقعا نامردی بود از ای ام دی که پرچمدار وگا نزدیک 1080 عمل کنه اونم بعد از چنیدن ماه تاخیر

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

• ارسال 53
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

جهت اطلاع بگم عنوان بهینه ترین بازیو یکی دو سال اخیر doom دریافت کرد.

بحث بهینه بودنو با چیزای دیگه بهتره قاطی نکنین. Dmc devil may cry هم بالای صد فریم میده ولی باید نتیجه بگیریم که بهینست؟! یا شاید سطح گرافو texture بازی پایینه؟:|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

خب دوست عزیز 1060 مگه حریف 480 نبود؟

و از لحاظ کارایی این دو کارت شبیه هم بودند

و من تنها مقایسه کردم

درست ترش اینه بگید حالا 780 کجاست و 290 کجا

منظور من از اون مقایسه تنها این بود که سیاست های انویدیا اصلا به نفع مشتری هاش نیست این رو شما هم قبول دارید مطمئنا

اگه شخصی 5سال پیش یه کارت پرچمدار میخواست و اگر از ای ام دی انتخاب میکرد مطئنا تا الان بدون مشکل تمامی بازی هارو بالای 40 فریم میگیره اما کسی که از انویدیا خرید کرده الان کارتش تنها کمی به درد رندر میخوره و در بازی های جدید اصلا حرفی برای گفتن نداره

در ضمن خودم از انتشار وگا با اون وضع و اون مشخصات کاملا ناامید شدم با توجه به زمانی که ملت رو هایپ کردن واقعا نامردی بود از ای ام دی که پرچمدار وگا نزدیک 1080 عمل کنه اونم بعد از چنیدن ماه تاخیر

1060 کارت خوبیه 480هم همینطور منتهی قطعا از لحاظ دما و مصرف 1060 انتخاب بهتری است. بعید میدونم کارت پنج سال پیش ای ام دی  چیزی رو اجرا کنه که کارت همرده همون موقع انویدیا اجرا نکنه. ویدئویی هست درlinus  tech tip مقایسه ده سال کا رتها ی هردو شرکت این بحث  رو کلا از رده خارج میکنه . این ها گفته های کامینیوتی هستن. از دل کاربر ها در امدن خیلی هاشون احساسی است. مدرک رسمی وجود نداره .   بحث هایپ هم هست متاسفانه ای ام دی برای نسل جدید خیلی هایپ کرد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Doomاز پایه با  openglساخته شده و id همیشه استاد اپن جی ال است. با ولکان هم خیلی خوب  doom.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا بازی های موتور کرایتک کرای انجین بهینه نبودن ولی زیبا بودن . اگر سنیگن هم بودن چون  موتورهاشون بسیار جلوتر از زمان خودش بود . کرایسس سه همین الان بعد از این همه سال 4kگرافیک ش در حد بهترین شوتر های کنسولی بلکه بالاتره این دلیلش این است که موتور بازی روی پی سی از تکنیک های پردازشی استفاده میرد که خیلی جلوتر از زمان خودش بود برای  همین بهینه سازی بازی خیلی سخت بود . برای همین بازی های سری کرایسس خیلی بهینه نبودن و همنیطور در طول زمان موندن.

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

سلام دوست کرامی.

یک سوال داشتم خدمتتون.

ایا راهی هست کوانتوم بریک را روی سیستم 775 اجرا کرد؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است :

والا من هم اطلاعات چندانی ندارم

منتها شما با چه کارتی کراس فایر کردید؟

اگه 480 باشه باید بالاتر از 1080 کارایی ازشون میگرفتید با بنچمارک 1080 مقایسه بفرمایید

بله بعضی از بازیها ممکنه خود جواب بدن اما بعضی ها نه

من که خیلی شنیده بودم از مشکلات کراس فایر و sli

یه 480 هشت گیگ با یه 470 چهارگیگ، خیلی هم راضیم! 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

یه 480 هشت گیگ با یه 470 چهارگیگ، خیلی هم راضیم! 

مگه کارتایی که هم مدل نباشن میشه کراس کرد

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ghost of sparta گفته است :

نیازی به دلیل نیست نگاهی به 960 و 380 بنداز bf4_1920_1080.thumb.png.5588e9e178b8e9da3eced906dd08972c.pngbf1_1920_1080.thumb.png.641ffff3c0c73e5cd742090b50697cd2.png

سلام،

مقایستون به طور کلی اشتباهه، شما اومدی یه کارت از سری 900 رو با سری 1000 اونم از نوع ti داری مقایسه میکنی؟!!!

خوب معلومه سری جدید کارت گرافیک انویدیا (gtx 1000) قدرت بیشتری نسبت به سری قبل داره

بعدشم بتلفیلد 1 چون جدید تره، بهینه تره نسبت به نسخه 4 که مال یه مدت قبله(شما همین بازی کریسیس 3 رو درنظر بگیر حتی سری جدید کارت گرافیک ها هم نمیتونه رو رزولیشن بالا 60 فریم اجرا کنه،خوب این بدان معنا نیست که کارت گرافیک ها ضعیفه بلکه به این معناست که بازی بهینه نیست)

پس لطفا شایعه الکی درباره انویدیا درست نکنین انویدیا کارت گرافیکاش نسبت به amd خیلی بهتره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، rezagtx گفته است :

کلا بازی های موتور کرایتک کرای انجین بهینه نبودن ولی زیبا بودن . اگر سنیگن هم بودن چون  موتورهاشون بسیار جلوتر از زمان خودش بود . کرایسس سه همین الان بعد از این همه سال 4kگرافیک ش در حد بهترین شوتر های کنسولی بلکه بالاتره این دلیلش این است که موتور بازی روی پی سی از تکنیک های پردازشی استفاده میرد که خیلی جلوتر از زمان خودش بود برای  همین بهینه سازی بازی خیلی سخت بود . برای همین بازی های سری کرایسس خیلی بهینه نبودن و همنیطور در طول زمان موندن.

خیلی ممنونم از شما و دیگر دوستان بابت نکات مهم و مفیدی که عرض می کنید اگه میشه یه توضیحی درباره گزینه گرافیکی Anti Aliasing هم بدید ؟ لعتنی مثل یه غول بی شاخ و دم هستش خیلی سنگینه این گزینه اصلا چیه این که انقدر سنگینه مگه چکار عجیب غریبی می کنه ؟

و اینکه در نهایت چرا توبازی ها مخصوصا در بازی GTA V توی جاهای سبر زنگ مخصوصا چمن و درخت ها فریم پایین میاد و به کارت گرافیک فشار بیشتری وارد میشه ؟؟

خیلی ممنون از شما بزرگوار^_^

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mahan gh گفته است :

مگه کارتایی که هم مدل نباشن میشه کراس کرد

بله تمامی کارتایی که دارای یک معماری باشن رو میشه کراس کرد 

290 با 390 یا 470 با 480 یا 570 با 470 یا 580 با 470و...

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

سلام دوست کرامی.

یک سوال داشتم خدمتتون.

سلام علیک

اوایل بازی تحت استور ویندوز بود من نصب کردم موقع اجرا خارج می شد ، سیستم رو ارتقا دادم به ۱۱۵۵ اجرا شد با گرافیک ۶۵۰ یگ گیگ ، چند وقت هست نسخه استم فیت گرل اومده که روی ویندوز هفت هم اجرا می شه اون نسخه رو بگیرید حدود فکر کنم ۲۷ گیگ باشه ، احتمال خیلی زیاد جواب بده ، مشخصات سیستمتون رو بنویسید

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

سلام دوست کرامی.

یک سوال داشتم خدمتتون.

این لینک رو نگاه بندازید

http://www.google.com/search?q=quantum+break+play+e8500+&hl=en&oq=quantum+break+play+e8500+&gs_l=mobile-heirloom-serp.12...21461.33793.0.35151.13.13.0.0.0.1.513.4331.1j1j2j3j5j1.13.0.dummy_maps_web_fallback...0...1.1.34.mobile-heirloom-serp..6.7.2193.7ZZkSnPtQ68

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

بله تمامی کارتایی که دارای یک معماری باشن رو میشه کراس کرد 

290 با 390 یا 470 با 480 یا 570 با 470 یا 580 با 470و...

سلام علیک

فقط سوال داشتم کراس فایر نیاز به رابط بین گرافیک ها نیست پل اس ال ای مثل انویدیا و اینکه خروجی رو فرقی نمی کنه از کدوم گرافیک بگیریم و نیاز به فعال کردن چیزی هست داخل بازی و برنامه ها یا اتومات کلن کارایی می ره بالا با کراس فایل محدودیتی نداره به غیر از پاور و سکاف گرافیک مادربورد ؟ ممنون

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام علیک

فقط سوال داشتم کراس فایر نیاز به رابط بین گرافیک ها نیست پل اس ال ای مثل انویدیا و اینکه خروجی رو فرقی نمی کنه از کدوم گرافیک بگیریم و نیاز به فعال کردن چیزی هست داخل بازی و برنامه ها یا اتومات کلن کارایی می ره بالا با کراس فایل محدودیتی نداره به غیر از پاور و سکاف گرافیک مادربورد ؟ ممنون

یک سری هاش میخواد و یک سری هاش نمیخاد

مثل 470و 480 نمیخوان ولی 280 و 380 میخوان

خروجی رو اتوماتیک فقط از گرافیک اول میتونید بگیرید

از توی AMD Control panel سربرگر Games قسمت Global settings باید Crossfire رو انیبل کنید و خودش توی تمامی نرم افزار هایی که ساپورت کنن انیبل میشه

محدودیتش بستگی به کارت داره، برای 470 فقط دوتا کارت برای کراسفایر ساپورت مبشه در حالی که 480 تا 4 تا کارت رو برای کراسفایر ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت تمامی دوستان لیونی .

پیام ها رو که می خوندم متوجه شدم بحث به بیراهه کشیده شده و فضا یه جورایی تخصصی بر سر موتور های بازی سازی و بهینه بودن یا نبودن بازی ها و کارت های گرافیک شده .

اگه دوستان اجازه بدن یه خورده فضا رو عوض کنیم .

گرافیکی ترین و بهترین ، واژه های دهن پر کنی هستن اما بهتره کمی نگاه ریز بینانه به این موضوع داشته باشیم و از منظر پلتفرم به بازی ها نگاه کنیم .

حال که نظر به خود شخص بر می گرده ، این هم نظر بنده :

کامپیوتر :

اول از همه PC2 یا همون Project Cars 2 که باید بگم انصافا برای اولین بار که بازی رو دیدم محو کیفیت اجرای بازی شدم تا اونجایی که فکر کردم تصاویر از پیش render شده

دوم : با این که قدیمی شده اما هنوز هم بازی The Witcher رو یکی از بهترین های این عنوان می دونم

سوم : وقتی می خوام از بین بازی های به قول معروف Shooter یکی رو انتخاب کنم یه خورده سخت میشه موضوع اما از اونجایی که بحث بر سلیقه هست پس خورده نگیرید به بنده و اجازه بدید اسم COD Infinite Warfare رو بیارم ( با احترام به DOOM و البته BF1 )

پلی استیشن 4 :

اول : نمی دونم این Uncharted با این کنسول چیکار می کنه که همیشه بعد از یک ساعت بازی کنسولم شروع می کنه به نفس افتادن و به قول معروف دور فن می گیره

دوم : بازی Horizon رو انتخاب می کنم چون با جهان باز بودنش انصافا فضای زیبایی رو به لحاظ سمعی و بصری به مخاطب خودش می ده

سوم : The Order بر خلاف روند بازی که گویا سازنده ها قصد فیلم ساختن داشتن به جای بازی ولی انصافا در جلوه های بصری این بازی بی نقص و البته زیباست

اکس باکس وان :

اول : تا همین چند روز پیش اگه قرار بود اولین رو بگم شاید بازیه دیگه ای رو انتخاب می کردم اما با دیدن بازی Forza 7 دیگه حرفی برای گفتن ندارم

دوم : هنوز هم احساس می کنم Gears Of War 4 لایق این انتخابه

سوم : شاید باور نکنین اما فکر می کنم اولین بازی که با لانچ این کنسول همراه شده هنوز هم حرف هایی برای گفتن داره ( خدا لعنتت کنه Cry Tech ) و این عنوان Ryse هست فرزندم رم

گاهی اوقات بازی هایی هم پیدا می شن که تو این هیاهوی تبلیغاتی سری تو سرها بلند می کنن و به بازی های کله گنده یه نیش خند هم می زنن .

دوستان بازی Cup Head رو فراموش نکنید چون فوق العاده هست .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام داداش خیلی ممنون که پاسخ دادی.

بنده مشخصات سیستمم داخل امضام هستش.

ویندوزمم10 هس .

ارور دقیق: popcnt cpu نمیدمنم چی هستش اگر با کمکای دوستان حل نشد یک تایپیک میژنم.

کلا رو775و amd قدیم شنیدم ارور میده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، Game World گفته است :

خیلی ممنونم از شما و دیگر دوستان بابت نکات مهم و مفیدی که عرض می کنید اگه میشه یه توضیحی درباره گزینه گرافیکی Anti Aliasing هم بدید ؟ لعتنی مثل یه غول بی شاخ و دم هستش خیلی سنگینه این گزینه اصلا چیه این که انقدر سنگینه مگه چکار عجیب غریبی می کنه ؟

و اینکه در نهایت چرا توبازی ها مخصوصا در بازی GTA V توی جاهای سبر زنگ مخصوصا چمن و درخت ها فریم پایین میاد و به کارت گرافیک فشار بیشتری وارد میشه ؟؟

مطلب زیر از مقالات کار شده است سالها پیش درآمد. خودم جمع آوری کردم برای دوستانی که تازه وارد پی سی گیمینگ میشن اطلالعات عمومی شون بیشتر بشه  درباره   افکت ها و روش های پردازشی همین AA و غیره..

به درد حرفه ای ها هم میخوره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

ممون دس

یک سری هاش میخواد و یک سری هاش نمیخاد

مثل 470و 480 نمیخوان ولی 280 و 380 میخوان

خروجی رو اتوماتیک فقط از گرافیک اول میتونید بگیرید

از توی AMD Control panel سربرگر Games قسمت Global settings باید Crossfire رو انیبل کنید و خودش توی تمامی نرم افزار هایی که ساپورت کنن انیبل میشه

محدودیتش بستگی به کارت داره، برای 470 فقط دوتا کارت برای کراسفایر ساپورت مبشه در حالی که 480 تا 4 تا کارت رو برای کراسفایر ساپورت میکنه

ممنون دستت درد نکنه

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، rezagtx گفته است :

مطلب زیر از مقالات کار شده است سالها پیش درآمد. خودم جمع آوری کردم برای دوستانی که تازه وارد پی سی گیمینگ میشن اطلالعات عمومی شون بیشتر بشه  درباره   افکت ها و روش های پردازشی همین AA و غیره..

به درد حرفه ای ها هم میخوره

خیلی ممنون آقا رضا عالی بود بی نظیر;)

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Game World گفته است :

کار آنتی آلیازینگ اینه که روی  انحنا و زوایا کار میکنه هر تصویر  که ایجاد میشه از پیکسل ها تشکیل میشه که این پیکسل ها به خصوص در زوایای گرد گوشه به صورت تیز و شکسته هستند که این تکنیک آنتی آلیازینگ میاد این زوایای تیز و شکسته رو نرم و گرد میکنه. 

به تصویر زیر نگاه کنید

1.5-Black-Line-AA.gif

لینک به دیدگاه

از نظر پشتیبانی تمام هسته های سی پی یو : Ashes of Singularity

گرافیک خوب به همراه پشتیبانی بهتر سی پی یو ها  : BF1 و  Starwars battlefront (مخصوصا وقتی که وارد جنگل میشوید)

سنگین ترین بازی در بالاترین کیفیت بطوریکه کمترین فریم بدهد : Deus Ex: Mankind Divided

علت اینکه کوانتوم بریک سنگین هست به خاطر پورت ضعیف از کنسول به پی سی ، ولی شنیدم که یک نسخه جدید برای برطرف کردن کارایی بازی عرضه شده که خبر ندارم تا چه حد هست.

اینها چیز هایی هستن که من تجربه کردم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است :

علت اینکه کوانتوم بریک سنگین هست به خاطر پورت ضعیف از کنسول به پی سی ، ولی شنیدم که یک نسخه جدید برای برطرف کردن کارایی بازی عرضه شده که خبر ندارم تا چه حد هست.

درود داداش.

خیلی این نسخه کوانتوم بریک مشکل داره از جمله ساپورت نکرد سیستم 775 و amd نسلای قبلی.

شما خبر داری اپدیت کی میاد؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...