رفتن به مطلب

مشکل با درایور بلاکچین AMD

Recommended Posts

سلام دوستان 

زمانی که درایور نسخه ی بلاکچین AMD رو نصب میکنم و از طریق نرم افزار afterburner  میخوام Memory Clock رو ببرم بالا زمانی که تیک تایید رو میزنم memory clock و Core Clock هر دو روی 300Mhz قفل میشن و هش میاد روی 4 !! ولی روی درایور های نسخه های دیگه این مشکل وجود نداره . با DDU Unistaller درایور همه کارت ها رو پاک کردم دوباره نصب کردم ولی درست نشد . بایوس مادربورم هم آپدیته . با درایور بلاکچین 2 مگاهش بیشتر میده روی اتریوم واسه همین اگه این مشکل حل بشه با مود کردن بایوس تا 30 مگاهش میرسه برای هر کارت . توی عکسی که خود لیون کامپیوتر از تست کارت rx580 گرفته بود هم دیدم پایین افتر برنر نوشته Crimson BETA یعنی همین نسخه ی درایور بلاکچین ولی نمیدونم چرا مال من به مشکل میخوره . 

کارتام : Biostar RX 580 4GB  x 6

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، 2Pamine گفته است :

سلام دوستان 

زمانی که درایور نسخه ی بلاکچین AMD رو نصب میکنم و از طریق نرم افزار afterburner  میخوام Memory Clock رو ببرم بالا زمانی که تیک تایید رو میزنم memory clock و Core Clock هر دو روی 300Mhz قفل میشن و هش میاد روی 4 !! ولی روی درایور های نسخه های دیگه این مشکل وجود نداره . با DDU Unistaller درایور همه کارت ها رو پاک کردم دوباره نصب کردم ولی درست نشد . بایوس مادربورم هم آپدیته . با درایور بلاکچین 2 مگاهش بیشتر میده روی اتریوم واسه همین اگه این مشکل حل بشه با مود کردن بایوس تا 30 مگاهش میرسه برای هر کارت . توی عکسی که خود لیون کامپیوتر از تست کارت rx580 گرفته بود هم دیدم پایین افتر برنر نوشته Crimson BETA یعنی همین نسخه ی درایور بلاکچین ولی نمیدونم چرا مال من به مشکل میخوره . 

کارتام : Biostar RX 580 4GB  x 6

سلام.
روی درایور معمولی و کارت rx470 4gb خودم، هنگامیکه Power Limit رو خیلی کم میکنم، با کوچکترین آورکلاکی، کل کارت (هسته+مموری) میرن روی 300 قفل میشن.
اینگار برق کافی بهشون نمیرسه نمیدونم زیاد توی آورکلاک مهارت ندارم ولی مشکل تغذیه مث اینکه هست.

شما مقدار ولتاز منفی و پاور لیمیتی که دادید رو چک کنید، که بیش از حد کم نباش.اگر از یه حدی کمتر باشه چنین مشکلی ممکنه بوجود بیاد.

امیدوارم بقیه ی بچه ها هم بیان راهنمایی کنن.مرسی:100_pray:

لینک به دیدگاه

سلام 

من هم چنین مشکلاتی داشتم البته نه با این درایور ، مثلا کمی اور می کردم یا داوون کلاک،  میدیدم کلا قاط زده ، بیخیال عیب یابیش شدم ، مستقیم از داخل بایوس چیزی که می خواستم رو ست کردم

هسته رو گذاشتم 1100 و مموری 2050 ، حالا دیگه در هر حالتی روی همین فرکانس کار می کنه چون دلیلی هم نداره روی فرکانس دیگه ای باشه (هر وقت روشنه خب داره ماین میکنه دیگه)

فقط وقتی روشن می کنم ولتاژ رو 60- میکنم چون داخل بایوس گذینه ای برای تغییر ولتاژ ندیدم این مورد رو فقط ناچارا داخل ویندوز تغییر میدم

لینک به دیدگاه

درود، MSI Afterburner نسخه 4.4.0 بتا 16 به بعد را استفاده کنید مشکل رفع می شود.

ویرایش شده توسط Parhaam
لینک به دیدگاه

دوستمون آقا پرهام درست گفتن،اگر با DDU پاک کنید و موقع ریختن فقط خود درایور بریزید و بعدشم با patcher پچ کنید و بعدشم AB beta 16 بریزید نباید مشکلی باشه من با بتا 15 هم مشکلی نداشتم

لینک به دیدگاه

سلام ، 

تشکر از همه ی دوستانی که وقت گذاشتن و جواب دادن و واقعا راهنمایی هاتون موثر بود و مشکل حل شد .

اما یک چالش جدید که باهاش مواجه شدم اینه که همه چی اوکی هست و حدود 180 مگاهش هش ریت بم میده اما بعد از چند دقیقه تصویر خروجی سفید میشه ( یا بعضی اوقات سبز یا مشکی ) اما سیستم همچنان کار میکنه . از داخل استخر که با یک کامپیوتر دیگه نگاه میکنم ماینینگ ادامه داره اما هش ریت رو میزنه 35 !! دمای کارت ها هم روی 75 درجه ی سانتیگراد هستش . 

فن : 75%

Memory clock : 2050

Core Clock : 1100 

تنظیمات فن رو با MSI Afterburner انجام میدم  4.4.0 Beta15 

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، VTG گفته است :

دوستمون آقا پرهام درست گفتن،اگر با DDU پاک کنید و موقع ریختن فقط خود درایور بریزید و بعدشم با patcher پچ کنید و بعدشم AB beta 16 بریزید نباید مشکلی باشه من با بتا 15 هم مشکلی نداشتم

سلام ، ممنون از پاسختون . چیو باید Patch کنم ؟ و با چه نرم افزاری ؟ 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با راهنمایی های بخش ماینینگ لیون مشکلم حل شد ، اگه از دوستان کسی مشکل مشابه من رو داره اصطلاحا سیستمش freeze میکنه . باید Power Limit رو یکمی افزایش بده و کلاک مموری رو پایین بیاره (مثلا 2030 خوبه ) 

لینک به دیدگاه

بسته به اینکه چیپ مموری ساخت کدام کارخانه هست میشه اونو اورکلاک کرد و تقریبا هر کدام از کارخانه ها یه محدوده حداکثر دارن که بالاتر از اون دستگاه فریز میشه،حداکثر فرکانس مموری به صورت تقریبا تجربی به دست میاد و به ترتیب چیپ های سامسونگ(بهترین) ،هاینیکس(خوب)،مایکرون و الپیدا هستند

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

سلام 

جدیدا با دو کارت rx580  xfx شروع کردم .هر دو کارت هشرت شون 16 هست درصورتی که باید 29 و یا 30 بدن .نمیدونم چیکارش کنم .البته درایور داخل سی دی رو نصب کردم و کر دیگه نکردم .لطفا در این مورد استاتید بنده رو راهنمایی کنن

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...