رفتن به مطلب

ASUSهرم درجه بندی سری مادربردهای خود را مشخص کرد!!

Recommended Posts

• کاربر ویژه

asus.thumb.jpg.e1d46a269500d09d5e85dc2a052e1c7f.jpg

با ورود چیپست های جدید سری 300 کمپانی اینتل و عرضه مادربردهایی مبنی بر این چیپست ،کمپانی ASUS به صورت مجدد ،تقسیم بندی مارک های مختلف در سری مادربردهای خود را انجام داد و هدف از این کار را اجتناب از اشتباه خریداران با محصولاتی مشابه و قیمت بالا و عدم اختلال در انتخاب آنها اعلام کرد.این کمپانی تقسیم بندی محصولات خود را با استفاده از یک هرم مثلث شکل بیان کرد.در پایین این هرم مثلثی شکل سری Prime قرار دارند و جالب تر اینکه سری TUF یا (The Ultimate Force) در این بخش دسته بندی شده اند.سری TUF تاکنون در رده مادربردهای گران قیمت قرار داشته اندزیرا طراحی آنها به صورت بسیار با دوام و مقاومت بالا صورت گرفته است.درحال حاضر این محصولات به قسمت پایین هرم ASUS منتقل شده اند که این بخش مربوط به رده مادربردهای ابتدایی و گیمرهای رده پایین است.در این بردها با توجه به اینکه از قطعات بسیار با کیفیت مانند مدار رگلاتور پردازنده استفاده شده اما در این جدول مورد کم توجهی ASUS قرار گرفته اند.

یکی دیگر از نکات قابل توجه این شرکت ، خط تولید سری مادربردهای Prime به عنوان پایه اصلی مادربردهای این شرکت است،که پیش از عرضه مادربردهایی با لوگوی ROG ،وجود دو مادربرد بر پایه چیپست Z370  بر پایه SKU های رده میانی است. اولین نمونه بر این اساس مادربرد Prime Z370-A بوده که مناسب برای فروشگاه ها و مدیران بازاریابی و برای کسانی که امکانات زیاد در کنار کارایی را میخواهند، توصیه شده است. این حرکت همچنین امکان استفاده دیگر SKUها را بر روی سری اول Prime مانند سری "Deluxe" و یا "Premium " رابه پایان میرساند.

آخرین و البته بالاترین درجه در این گروه متعلق به سری "Republic of Gamers" یا ROG است،که دارای زیرمجموعه های مشخصی است. زیر مجموعه هایی که لوگوی ROG را با خود یدک میکشند عبارتند از: سری Crosshair (AMD MSDT) ، Maximus (Intel MSDT) ، Rampage (Intel HEDT) و Zenith (AMD HEDT) که بالاترین سطح از این مجموعه را تشکیل داده و برخی نیز نام تجاری Strixرا هم به دنبال خوددارند.البته هر کدام از مادربردهایCrosshair, Maximus, Rampage و Zenith با لوگوی ROG نیز زیرمجموعه هایی را به  دنبال خود با کد های "Ranger " "Hero " "Formula " "Impact " "Gene " "Extreme " "Code" و Apex یدک میکشند. سری Strix نیزتنها با اضافه شدن حروف به انتهای نام تجاری متمایز شده اند،مانند نمونه های Strix-E (topmost) و Strix-F (second-best) و Strix-G (micro-ATX) و Strix-H (entry ATX) و Strix-I (mini-ITX) که با توجه به سایز بندی های مختلفی عرضه شده اند.البته در برخی نمونه های این SKU ها ممکن است پسوند "AC" نیز به چشم آید ،که نشان از درگاه ماژول WLAN با پروتکل 802.11ac و یا بلوتوث نسخه های 4 به بالاست.

منبع : Techpowerup

مترجم : محمد فتحی

لینک به دیدگاه

در در 1396/07/10, 14:32:14، Coffee Addicted گفته است :

فقط محصولات asus و فقط هم سری ROG

:14_relaxed:

البته اگر پول خرید سری ROG رو داشته باشیم

;)

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Saman Taji گفته است :

البته اگر پول خرید سری ROG رو داشته باشیم

;)

این  حرف ها رو  بچه ها میزنن xD

اگه علاقه باشه میشه با مدیریت مالی خرید،اولیت های زندگی هر کس هم متفاوته،در نهایت این کامپیوتر های ROG قیمتشون نزدیک  به پراید هست؟

حالا شایدم باشه ولی من Rog G20AJدارم یه چیز کاملا مناسب

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

اگه علاقه باشه میشه با مدیریت مالی خرید،اولیت های زندگی هر کس هم متفاوته،در نهایت این کامپیوتر های ROG قیمتشون نزدیک  به پراید هست؟

بچه ها؟

میبخشید ولی کسی که حقوق کمی داره چطوره میتونه مدیریت مالی بکنه؟

کلا دلیلی بر خرج بیخودی نیست هیچوقت

باید چیزی رو بخریم که بصرفه باشه برامون

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

مادربرد های سری  ROG واقعا گران هستند و من نیازی به استفاده امکانات بالا و ظاهر پر زرق و برق اون نمی‌بینم...  بزرگترها بر حسب نیاز خرید میکنند و عاقلانه تر تصمیم میگیرند!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ArminZol گفته است :

بچه ها؟

میبخشید ولی کسی که حقوق کمی داره چطوره میتونه مدیریت مالی بکنه؟

کلا دلیلی بر خرج بیخودی نیست هیچوقت

باید چیزی رو بخریم که بصرفه باشه برامون

در ۱ ساعت قبل، Saman Taji گفته است :

مادربرد های سری  ROG واقعا گران هستند و من نیازی به استفاده امکانات بالا و ظاهر پر زرق و برق اون نمی‌بینم...  بزرگترها بر حسب نیاز خرید میکنند و عاقلانه تر تصمیم میگیرند!

گفتم علاقه و اولیت ها در زندگی، دیگه  چرا پست من رو  نقل   میکنیداین حرف  ها  رو میزنید؟ اولیتون به خودتون مربوطه چرا به  من  میگید؟

لینک به دیدگاه

ما که گیمینگ پرو داریم کجاشیم؟؟؟

Sent from my xiaomi Redmi Note 3 Pro

لینک به دیدگاه

بابا اینا همش جنبه تبلیغاتی داره واسه چاپیدن پولا ما .
اغا کی دیده کارت گرافیک ۱۰۸۰ رو مادربردای ۲۵۰ تومنی کار نکنه (حالا دو سه فریم پایینتر چیزی نیست) .
با توجه به نیازتون وسیله هاتونو بخرید ، این استریکس مستریکسا فقط اسمن کاراییون با بقیه فرقی ندارن[emoji847].

Sent from my xiaomi Redmi Note 3 Pro

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

گفتم علاقه و اولیت ها در زندگی، دیگه  چرا پست من رو  نقل   میکنیداین حرف  ها  رو میزنید؟ اولیتون به خودتون مربوطه چرا به  من  میگید؟

به خاطر اینکه گفتید «بچه‌ها»، اون حرف ها رو زدم چون میخواستم توضیح بدم، و برای اینکه نظرت ون خطاب به من بود!

من هم بدم نمی آد یه مادربرد ROG داشته باشم، اما چون در اولویت نیست نمیگیرم و کارم هم با یه مادربرد ساده تر و ارزان تر راه می افته...

به هر حال موفق باشید :-)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...