رفتن به مطلب

مشاوره در خريد Vga و يك Lcd

Recommended Posts

سلام به همه

من میخوام یک کارت گرافیک خوب بگیرم جوری که به مادربورد و سایر قطعات کامپیوترم بخوره .یکی از دوستان پیشنهاد داده بود کارت 9800 GTX بگیرم که قیمتش حدودای 400 تومنه به نظر شما آیا این کارت روی چنین قطعاتی جواب میده؟

مادربورد:GIGA 945P-S3 (با اسلت PCI-EXpress این کارت بهش میخوره در حالی که PCI_E 2.0 هست؟)

سیپیو : 3.4 dual core

رم: 2 gig

پاور : 450 green

اين XFX 9800 GTX Black Edition 512 MB چجورياس اصلا تو بازار هست قيمتش چنده؟

در ضمن من يك LCD WIDE هم ميخوام بگيرم. به نظرتون چي بهتره بگيرم .

حدوداي 600 700 تومن ميخوام بشه كلا.

خيلي متشكر

لینک به دیدگاه

با سلام

مادربرد شما دیگه end life شده و کارایی کارت رو پائین میاره در واقع جواب میده ولی کارایی خودش رو نمیده

مانیتور سامسونگ مدلSAMSUNG - 19_ - CW1931

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام . به پاور قویتری احتیاج داری . حداقل 530 وات . CPU گفتی Dualcore 3.4 هست . یعنی Pentiom D هستش؟ اگر هست به پاور قویتر از 530 نیاز داری . عوضش کنی بهتره.

لینک به دیدگاه

به نظر من یک LCD 20" w بگیر + یک کنسول بازی این کامپیوتر شما فقط با آپ دیت کردن کارت گرافیک درست نمیشه تقیربا همه چیزشو باید عوض کنید!

لینک به دیدگاه

با سلام

مادربرد شما دیگه end life شده و کارایی کارت رو پائین میاره در واقع جواب میده ولی کارایی خودش رو نمیده

مانیتور سامسونگ مدلSAMSUNG - 19_ - CW1931

با تشکر

ممنون درسته MB از رده خارج داره ميشه يا شده اما فعلا ميخوام يه VGA خوب بگيرم تا بعدا يه MB بگيرم.به نظرت كارايي كارت رو تا چقد پايين مياره مثلا كرايسيس رو ميتونم راحت رو high بازي كنم ؟

سلام . به پاور قویتری احتیاج داری . حداقل 530 وات . CPU گفتی Dualcore 3.4 هست . یعنی Pentiom D هستش؟ اگر هست به پاور قویتر از 530 نیاز داری . عوضش کنی بهتره.

آره Dualcore 3.4 Pentiom D هست . به نظرم بايد پاور 600 بگيرم.

به نظر من یک LCD 20" w بگیر + یک کنسول بازی این کامپیوتر شما فقط با آپ دیت کردن کارت گرافیک درست نمیشه تقیربا همه چیزشو باید عوض کنید

كنسول بازي كه هي يه چيزايي دارم اما فك كنم برا PC مادربورد و VGA رو عوض كنم كافي باشه.

يعني رم 2 گيگ و سي پيو Dual core كمه؟

لینک به دیدگاه

با سلام

علی جان سیستم شما درسته که کاملا به روز نیست ولی من اعتقاد دارم ادم باید از سیستمش به نفع احسن استفاده کنه . حرف علیرضا درست و اگر بخوای از ماکسیموم قدرت کارت گرافیکت استفاده کنی باید یک سیستم به روز بخری . ولی در حال حاضر میتونی از همین سیستمت استفا د ه کنی ولی به قول دوستمون حامد جان باید از پاور قویتری استفاده کنی چون هم کارت گرافیکت و هم Cpu شما مصرف بالایی داره . و این پاور بعدها هم به دردتون میخوره .

کارت Xfx9800gtx رو هم شنبه براتون میپرسم که توی بازار هستش یا نه .

ولی درمورد Lcd میتونی روی دو مدل حسب کنی که واید باشه 1931bw و 1931cw حدود قیمتشون تقریبا 250000 تومانه .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام . من خودم 8800GT رو روی MSI 945PL-Neo و CPU P4 3.0 با 2 گیگ رم گذاشتم . کرایسس رو High بازی کردم . ولی مصرف گرافیک و CPU من از مال شما کمتره . برای همین از پاور 530 گرین استفاده می کنم . Pentiom D مصرف خیلی بالایی داره . به نظر من می تونی با یه پاور خوب فعلا از همین قطعات با کارت 9800 استفاده کنی. برای بعدها هم بدردت می خوره

لینک به دیدگاه

منم با حرف دوستان موافقم ..بهتره فعلاً پاور و گرافیک و عوض کنی چیزی هم انتخاب کن که اگه فردا بقیه قطعات و خواستی عوض کنی با این قطعاتی که الان میگیری مشکلی نداشته باشی و بعد هم براحتی بتونی استفاده کنی..

لینک به دیدگاه

من اصلا موافق نیستم با آپ دیت کردن این مدلی-چون الان از یک بخشه قدرت این قطعات استفاده نمی کنی در آینده از یک بخش بقیه قدرت قطعات جدیدت یعنی یک مقدار پولت تبدیل به قدرت نشده-کامپیوتر شما اگر ویستا نمی خوای برای کارای عادی خیلی خوبه گیمم اگر Tv خوب داری کنسول حال می ده! ولی باز انتخاب با خودته!

لینک به دیدگاه

با سلام

علی جان سیستم شما درسته که کاملا به روز نیست ولی من اعتقاد دارم ادم باید از سیستمش به نفع احسن استفاده کنه . حرف علیرضا درست و اگر بخوای از ماکسیموم قدرت کارت گرافیکت استفاده کنی باید یک سیستم به روز بخری . ولی در حال حاضر میتونی از همین سیستمت استفا د ه کنی ولی به قول دوستمون حامد جان باید از پاور قویتری استفاده کنی چون هم کارت گرافیکت و هم Cpu شما مصرف بالایی داره . و این پاور بعدها هم به دردتون میخوره .

کارت Xfx9800gtx رو هم شنبه براتون میپرسم که توی بازار هستش یا نه .

ولی درمورد Lcd میتونی روی دو مدل حسب کنی که واید باشه 1931bw و 1931cw حدود قیمتشون تقریبا 250000 تومانه .

موفق باشید

سلام

به نظر خودمم فعلا يك VGA خوب ميگيرم تا بعدا يك MB به روز بگيرم فك كنم با همين قطعات تو بازيهاي روز سيستم كم نياره.

پاورم درسته فك كنم يك 600 Green خوب باشه.

ممنون از نظري كه دادي

سلام . من خودم 8800GT رو روی MSI 945PL-Neo و CPU P4 3.0 با 2 گیگ رم گذاشتم . کرایسس رو High بازی کردم . ولی مصرف گرافیک و CPU من از مال شما کمتره . برای همین از پاور 530 گرین استفاده می کنم . Pentiom D مصرف خیلی بالایی داره . به نظر من می تونی با یه پاور خوب فعلا از همین قطعات با کارت 9800 استفاده کنی. برای بعدها هم بدردت می خوره

سلام

اينجوري كه شما گفتي با يه مدل پايينترم ميتونم بازيها رو راحت اجرا كنم ولي بايد يه چيزي بگيرم كه به درد آينده هم بخوره البته اين كارتي كه شما داريم برا بازيهاي روز فك كنم جواب بده.

متشكر

منم با حرف دوستان موافقم ..بهتره فعلاً پاور و گرافیک و عوض کنی چیزی هم انتخاب کن که اگه فردا بقیه قطعات و خواستی عوض کنی با این قطعاتی که الان میگیری مشکلی نداشته باشی و بعد هم براحتی بتونی استفاده کنی..

آره همون GTX 9800 و GREEN 600 w ميگيرم.

من اصلا موافق نیستم با آپ دیت کردن این مدلی-چون الان از یک بخشه قدرت این قطعات استفاده نمی کنی در آینده از یک بخش بقیه قدرت قطعات جدیدت یعنی یک مقدار پولت تبدیل به قدرت نشده-کامپیوتر شما اگر ویستا نمی خوای برای کارای عادی خیلی خوبه گیمم اگر Tv خوب داری کنسول حال می ده! ولی باز انتخاب با خودته!

درسته كه الان از تمام توان VGA نميتونم استفاده كنم اما اگه بعدا يه MB خوب بگيرم به نظرم بتونم تقريبا از تمام توان سيستم استفاده كنم .

ايشالا بعدا يه XBOX 360 اگه بشه ميگيرم .

ممنون

لینک به دیدگاه

راستي يه سوال ديگه من صبر كنم تا XFX 9800 GTX Black Edition 512 MB بياد بهتره يا اينكه يكي از اينايي كه تو بازار هست بگيرم؟

tanx

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز نظر کلی بنده این هست که کارت گرافیک 9800 جی تی ایکس مخصوصا بلک ادیشن ایکس اف ایکس کارت خوب و قدرتمندی هست. پاور Green GP580 B برای قطعات شما مناسب هست و اگر بودجتون میرسه 2گیگ رم دیگر اظافه بفرمایید که کاملا هم در نرخ فریم در ثانیه سیستم شما تاثیر گذار خواهد بود و هم در کوتاهتر شدن مدت زمان لود شدن گیمها.ضمن اینکه اگر در آینده قصد ارتقا کلی سیستمتون رو هم داشته باشید هر 3 این قطعات کارایی لازم رو دارند و به کارتان خواهد امد.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز نظر کلی بنده این هست که کارت گرافیک 9800 جی تی ایکس مخصوصا بلک ادیشن ایکس اف ایکس کارت خوب و قدرتمندی هست. پاور Green GP580 B برای قطعات شما مناسب هست و اگر بودجتون میرسه 2گیگ رم دیگر اظافه بفرمایید که کاملا هم در نرخ فریم در ثانیه سیستم شما تاثیر گذار خواهد بود و هم در کوتاهتر شدن مدت زمان لود شدن گیمها.ضمن اینکه اگر در آینده قصد ارتقا کلی سیستمتون رو هم داشته باشید هر 3 این قطعات کارایی لازم رو دارند و به کارتان خواهد امد.

موفق باشید

درود و 2 صد بدرور :(

به احتمال زياد همين كار رو ميكنم كه شما گفتي البته رم رو ايشالا بعدا اضافه ميكنم.

راستي اين قيمت بلك اديتيشن چنده ؟فك نكنم زياد فرق كنه نه؟

لینک به دیدگاه

9800gtx با 945 و P4 D ؟!؟! عزیز قیمت نوی همه قطعاتت روی هم به نصف قیمت این گرافیک نمیرسه!! یکم تعادل رو رعایت کن! همچنین در مورد پرفورمنس که دیگه هیچ!

من بودم یه 8600 اینو3دی (256 ddr3) میگرفتم 90 تومن , پاور ام دست نمیزدم. اگرم میخواستم بالاتر بگیرم 9600 میگرفتم 195 تومن! دیگه اگر میخواستم بترکونم 8800gt (زیر 260 تومن)

بعد یه سوال! به نظرت 2تا 3870 در حالت کراسفایر یا 2 تا 9600 در حالت SLI یا حتی یه 3870x2پرفورمنس بالاتری دارن یا یدونه 9800 ؟!؟!

http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&articID=817

9800GTX و 8800GT حتی 15-20 درصد ام اختلاف پرفورمنس ندارن!

لینک به دیدگاه

9800gtx با 945 و P4 D ؟!؟! عزیز قیمت نوی همه قطعاتت روی هم به نصف قیمت این گرافیک نمیرسه!! یکم تعادل رو رعایت کن!

من بودم یه 8600 اینو3دی میگرفتم 90 تومن , پاور ام دست نمیزدم. اگرم میخواستم بالاتر بگیرم 9600 میگرفتم 195 تومن! دیگه اگر میخواستم بترکونم 8800gt (زیر 260 تومن)

ايني كه شما ميگي درست اما من اين سيستم رو يك سال و نيم پيش 600 تومن گرفتم (كه الان نصف اينم شايد نباشه) الانم تنها مشكلي رو كه تو سيستمم احساس ميكنم قدرت كم كارت گرافيكه چون كه 7300 gt هست كه واقعا ضعيفه و اذيت ميكنه بعضي مواقع و براي همينم ميخوام يه VGA خيلي قوي بگيرم تا بعدا بقيه سيستم رو ارتقا بدم.فك نكنم وقتي اين VGA رو بذارم زياد مشكلي داشته باشم ميخوام يه چيزي باشه كه برام بمونه و از رده خارج نشه.

البته بعضي از دوستانمم هم گفتن كه 8800 بگيري بهتره تا 9800 !!! چون كه ميگفتن اگه ميخواي يه VGA خف بگيري صبر كن سري بعديش بياد.

لینک به دیدگاه

سی پی یو هم ضعیفه... در اصل از یه 2160 هم ضعیف تره!! البته میتونی اور کنی! در مورد رم ام فکر نمیکنم رم سطح بالایی باشه... کینگ؟

لینک به دیدگاه

درسته ولی اون وقت از تمام قدرت مادر برد و سی پس یو ت استفاده نمی کنی ;-) تو این جور چیزا به ازای هر 5% افزایش پرفنمنس قیمت کارت 100 تا 200 $ افزایش پیدا می کنه - با این کار یعنی شما تقرییبا از 150 $پولتون استفاده نمی کنید .

لینک به دیدگاه

سی پی یو هم ضعیفه... در اصل از یه 2160 هم ضعیف تره!! البته میتونی اور کنی! در مورد رم ام فکر نمیکنم رم سطح بالایی باشه... کینگ؟

به نظرت سيپيو 3.4 دو هسته اي ضعيفه ؟ نميدونم اون موقع كه ما ميگرفتيم يعني 1 سال پيش گزينه خوبي بود.

رمم هم OCZ هست 2 گيگ

لینک به دیدگاه

درسته ولی اون وقت از تمام قدرت مادر برد و سی پس یو ت استفاده نمی کنی ;-) تو این جور چیزا به ازای هر 5% افزایش پرفنمنس قیمت کارت 100 تا 200 $ افزایش پیدا می کنه - با این کار یعنی شما تقرییبا از 150 $پولتون استفاده نمی کنید .

اين درست اما من كه نميخوام اين مادربرد رو داشته باشم حالا اونم يه 2 3 ماه ديگه عوض ميكنم.

لینک به دیدگاه

سلام جناب mr pc مگه بلک ادیشن ایکس اف ایکس تو ایران اومده؟

درود ایمان جان

شرکت سازگار ارقام که سهم بزرگی رو در واردات محصولات ایکس اف ایکس در ایران داره مدل ساده 9800 جی تی ایکس و 9800 جی ایکس تو رو آورده اما بلک ادیشنش رو ظاهرا هنوز نیاورده.که مشخصات مدل ساده 9800 جی تی ایکس که وارد نمودند به این شرح هست.

9800gtx512-lg.jpg

Memory Clock

2.2 GHz

Shader Clock

1688 MHz

Dual Link DVI - Supporting digital output up to 2560x1600

Yes (Dual)

Game Bundle

PV-T98F-YDF9 w/ Company of Heroes, PV-T98F-YDFU w/ Call of Duty 4

Chipset

GeForce 9800 GTX

Memory

512 MB

Bus Type

PCI-E 2.0

Memory Type

DDR3

Memory Bus

256-bit

Output

HDMI w/ HDMI upgrade kit (included)

Highlighted Features

RoHS , HDCP Ready , Vista , TV Out , HDTV ready , Dual DVI Out , SLI ready

تفاوت ظاهری این کارت رو با بلک ادیشن در این تصویر مشاهده کنید

9800-gtx-xfx-black-sa-xfx.jpg

و بلک ادیشن دارای مشخصات زیر هست.

9800-gtx-xfx-black--u-sistemu.jpg

9800-gtx-xfx-black-kutija.jpg

Dual Link DVI - Supporting digital output up to 2560x1600

Yes (Dual)

Shader Clock

1900 MHz

Clock rate

760 MHz

Memory Clock

2.28 GHz

Game Bundle

PV-T98F-YDB9 w/ Assassin's Creed

Chipset

GeForce 9800 GTX

Memory

512 MB

Bus Type

PCI-E 2.0

Memory Type

DDR3

Memory Bus

256-bit

Output

HDMI w/ HDMI upgrade kit (included)

Highlighted Features

SLI ready , Vista , HDTV ready , Dual DVI Out , RoHS , HDCP Ready

این هم نتایج تست این کارت

coh_9800_gtx_xfx_black.gif

crysis_9800_gtx_xfx_black.gif

hl2_9800_gtx_xfx._blackgif.gif

اطلاعات بیشتر رو در ضمینه موجود بودن 9800 بلک ادیشن همکار عزیز جناب حسینی میتونند به اطلاعتون برسونند

درود و 2 صد بدرور :(

به به چشم ما روشن .حالا دیگه درود ما رو هم به شوخی میگیرید ؟؟ ممکنه بنده هم به شوخی شما رو ban کنم ها :(

شوخی کردم .ده دصد درود بر شما دوستان عزیز

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به به چشم ما روشن .حالا دیگه درود ما رو هم به شوخی میگیرید ؟؟ ممکنه بنده هم به شوخی شما رو ban کنم ها :(

شوخی کردم .ده دصد درود بر شما دوستان عزیز

موفق باشید

ما بن شده شماييم عزيز :(

لینک به دیدگاه

آقايون كسي خبر نداره XFX 9800 GTX Black Edition 512 MB كي تو بازار ايران مياد؟

چون اگه بخواد دير بياد ميخوام يه مدل ديگه 9800 بگيرم.

ممنون

لینک به دیدگاه

آقايون كسي خبر نداره XFX 9800 GTX Black Edition 512 MB كي تو بازار ايران مياد؟

چون اگه بخواد دير بياد ميخوام يه مدل ديگه 9800 بگيرم.

ممنون

درود

من با بچه های سازگار ارقام صحبت کردم فعلا خبری ازش نیست .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...