رفتن به مطلب

راهنمایی جهت خروجی گرفتن صدا از کابل hdmi همزمان با اسپیکر از کامپیوتر

Insane OF Game
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 
مانیتور بنده دارای بلنگو است و خوب با خود کابل hdmi میتونم صدای خروجی را دریافت کنم بدونه هیچ مشکلی 
اما ......
من میخوام همزمان صدا را هم از مانیتور داشته باشم و هم از اسپیکر و بشه به نوعی چهار کاناله!
اما متاسفانه در قسمت تنظیمات sound سیستم وقتی که روی set default میزنم فقط قابلیت گرفتن از یک خروجی را دارم 
یا اسپیکر یا مانیتور 

آیا راهی هست که من بتونم هر دو خروجی صدا را داشته باشم ...؟ :( میتونم با دستکاری رجیستری اینو درست کنم ، هزارتا راهو رفتم هیچی دستگیرم نشد.خواهش میکنم یک راهنمایی بکنید

ویرایش شده توسط Insane OF Game
لینک به دیدگاه

باسلام
تا حالا ندیدم کسی از ی کامپیوتر ۲ تا خروجی بگیره واسه صدا ،چون در هر صورت مجبوری فقط یه خروجی انتخاب کنی. حتی توی تلویزیون ها هم فقط میشه ی خروجی رو انتخاب کرد .
(شاید با کارت صداهای حرفه ای بشه، نمیدونم)
با کارت صدای خود مادربرد نمیشه همچین چیزی.

بهترین انتخاب خرید سینمای خانگیه ک از همه طرف صدا داشته باشی و هر جوری هم دلت بخواد تنظیم کنی.

راه دیگه هم اینه ی چندتا اسپیکر به ساب اضاف کنی .

Sent from my xiaomi Redmi Note 3 Pro

لینک به دیدگاه

سلام اقا مهدی، میگم نمیشه با دستکاری دجیستر این محدودیت انتخاب یکی خروجی رو برداشت از رو ویندوز؟

ببین من مانیتورم الان خروجی صدا داره و همه چیش اوکیه حتی ترمنیال 1 به 2 خریدم ولی این محدودیت ویندوز که میگه یکیشو انتخاب کنم مانع اصلیمه، من میخوام از صدای مانیتورم که قدرتش بالا نیست ولی استریو هستش و میخوام ازا ین استریو و شفافیت صدا کنار اسپیکرهای اصلی استفاده کنم.

کارت صدای جانبی هم نمیتونم بخرم چون مادبردم pciش پره و اکسترنالم پول ندارم بگیرم چون گرونن ، حالا رو این حساب اگه باز یه راهی چیزی هست نشونم بدین که من این محدودیت انتخاب یه خروجی صدا رو از رو ویندوز 10 بردارم ممنون تون میشم

لینک به دیدگاه

والا همچین چیزی ندیدم ک کسی با رجیستری بتونه ۲ تا خروجی صدا بگیره.
ولی تا جایی ک میدونم همچین چیزی غیر ممکنه . اگه بخوای دوتا خروجی از فیش های عقبی بگیری راحته ولی اینکه خروجی ها یکی از اچ دی ام ای باشه و اون از فیشای عقب ، دست نیافتنیه .

البته شاید دوستان کاری کرده باشن ک بتونن دوتا خروجی از دوجای متفاوت گرفته باشن ، ک باید منتظر باشیم ببینبم اساتید چ نظری دارند

Sent from my xiaomi Redmi Note 3 Pro

لینک به دیدگاه

یه پیشنهاد دارم

از اسپیکر خروجی بگیرید و به ورودی صدا مانیتورتون وصل کنید

یا تبدیل یک به دو صدا بگیرید و به مانیتور و اسپیکر به صورت همزمان وصل کنید.

لینک به دیدگاه

بچه ها بزارید دقیقتر همه چیو بگم شاید بهتر بتونید راهنماییم بکنین

مانیتور من VASUS N247H هستش ، اینا خروجیشن که میبینی ، دوتا HDMI ، یدونه D_SUB و دوتا خروجی صدا که اون سبزه و مشکیه (هرچند مشکیه هنوزم که هنوزه بعد دو سال نمیدونم واسه چیه؟ :43_slight_frown: ) 

06_2.jpg

بچه ها پشت کیس روی مادربرد کلا سه تا خروجی صدا داره که من در حال حاضر اون خروجی سبز رنگ رو بهش کابل اسپیکرمو وصل کردم، به جز این دیگه هیچ کابلی بهش وصل نیست

حالا اینم بگم که من کابل HDMI رو از گرافیک به مانیتور وصل کردم واسه گرفتن تصویر که همزمان صدا رو هم انتقال میده!!    من اون تبدیل یک به 2 که عکسش اینه Image result for ‫فیش ترمینال 1 به 2 صدا‬‎  رو هم دارم و وصلش کردم هم به پشت کیس و هم به پشت مانیتور اصلا نشد که نشد.. حالا من میگم این چون همزمان صدا رو کابل HDMI منتقل میکنه ، نمیزاره موقعی که من این ترمینالو وصل میکنم به اون خروجی سبزه پشت کیس و ازش یه خروجی واسه اسپیکر و یه خروجی هم واسه مانیتور میگیرم، فکر میکنم این کابل HDMI صدا رو انتقال میده نمیزاره که اون صدا از مانیتور مثل اسپیکر پخش بشه؟

این ربطی داره بنظرتون یا کلا رابطی نداره و خلاصه یه راهی جلو پامون بزارین یعنی روانی شدم

حالا بچه ها من 

لینک به دیدگاه

درود

تبدیل 1 به 2 جک 3.5 خریداری کنید ولی فقط بلندگو هاتون زیاد میشه روی همون کانال

نمیتونید صدای surround داشته باشید با hdmi

صدای srround فقط از طریق کواکسیال های کارت صدا و خروجی های دیجیتال قابل تولیده

از hdmi فقط میتونید استریو بگیرید

لینک به دیدگاه

برادر این ها که نشد راه حل، راه حل بدید الان من چند روز منتظر نظرات اساتیدم که معلوم نیستکجا غیبشون زده ، بباا ما هم یه بنده خدا مشکل ما رو هم حل کنید دیگه

ویرایش شده توسط Insane OF Game
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • 2 ماه بعد...

درود

امکانپذیر نیست دوست گرامی، بحث به سادگی تغییر در رجیستری نیست. به دلیل لتنسی های متفاوت دو خروجی مورد نظر شما حتی اگر مقدور باشه با مشکلاتی همراه هست.

گزینه های شما این هاست

اتصال آنالوگ از ساند کارتتون رو با یک تبدیل Y همزمان به اسپیکر و مانیتور منتقل کنید. (در صورت وجود ورودی آنالوگ در مانیتور شما) 

اگر مانیتور شما امکان لوپ بدون mute کردن صدای خودش رو داشته باشه میتونید از مانیتور صدا بگیرید به اسپیکر متصل کنید.

نکته‌ای که باید مورد توجه داشته باشید زمانی که شما از دو DAC متفاوت استفاده میکنید (یکی ساند مادربورد و دیگری کنورتر تعبیه شده در مانیتور) ممکن هست سینک صوتی رو در حد میلی ثانیه از دست بدید که باعث ریورب و افکت اکو مانند میشه مضاف بر این تفاوت های آمپلیفایر های دو اسپیکر شما هم فاکتور دیگه‌ای هستند.

اگر کنجکاو هستید نتیجه‌ی صوتی این ترکیب رو بشنوید باید از میکسر یا اسپلیترهای تخصصی استفاده کنید تا سینک از دست نره... 

ویرایش شده توسط St. Anger
لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

میشه بدونم مدل اسپیکرتون چیه؟

دلیل اینکه میخاید این کار رو بکنید چیه؟

بنده سال هاست اسپیکر دالبی 5.1 دارم. ولی کمتر از 5 دقیقه تونستم با فعال بودن 5 اسپیکر موزیک گوش بدم چون اصلا خوشایند نیست. اتاق من 12 متر هست و همون 2.1 با کیفیت کاملا کافی هست.

اگر اسپیکر خوب دارید مطمعنا همون اسپیکر به تنهایی کاملا پاسخگوی شما خاهد بود هم از نظر کیفیت و هم فراگیری صدا و هم بلندی صدا.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

روى ايكن صدا  كليك راست كنيد وارد record devices بشيد.

تو قسمت record devices بايد يه موردى به اسم streeo mix باشه . اگر هم نبود همونجا كليك راست كنيد و گزينه ى show disabled device رو بزنيد مياد . اگر نيومد يعنى اينكه با كارت صداى شما به روش هاى عادى نميشه هميچين كارى كرد.

Streeo mix رو فعال(enable) كنيد و بازش كنيد . يه پنجره باز ميشه كه توى يكى از تب هاش يه گزينه به اسم listen to داره .(درحال حاضر به سيستم دسترسى ندارم كه اسكرينشات بذارم) تيك گزينه رو فعال كنيد بعدش از منوى كشويي زيرش استفاده كنيد و ديوايس دومى كه ميخوايد صدا ازش پخش  شه رو انتخاب كنيد . مثلا ديوايس ديفالت اسپيكر هاست و از طريق منوى كشويى در استريو ميكس. مانيتورتون كه همون خروجى hdmi ميشه رو انتخاب مى كنيد.حواستون باشه پلى بك ولوم استريو ميكس رو هم بالا ببريد.

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...