رفتن به مطلب

خارج شدن از بازی به صورت اتوماتیک

Sneaky
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

من جدیدا یه پی سی گیمینگ سر هم کردم با این مشخصات:

CPU : core i3 6100skylake

GPU : MSI Geforce GTX 1050Ti 

Ram : 2x Apacer Panther DDR4 4GB 2400Mhz CL16

Mainboard : Gigabyte H110m-c

Case : Deepcool KENDOMEN Red

اما متاسفانه به دلایلی توی هر بازی که میخوام بازی کنم (هر بازی) وسطاش یهو بازی Not responding میشه

اولش فک کردم مشکل نرم افزاریه ویندوز عوض کردم بازم نشد.

میخواستم ببینم کسی میتونه مشکل منو حل کنه؟

اینم اضافه کنم که هاردم خیلی قدیمیه. مال حدودا 7 سال پیشه.

مانیتورمم آخرین حد رزولوشنش 1366x768 هست.

البته چند ماه پیش متوجه شدم که فن های کارت گرافیکم نمیچرخن واسه همین با نرم افزار MSI afterburner سرعت فن رو کم و زیاد میکنم.

ویرایش شده توسط Sneaky
لینک به دیدگاه

سلام. میتونه از درایور باشه. نسخه های مختلف رو تست کن. نسخه قبلی رو هم با برنامه ddu پاک کن.

از خود کارت گرافیک هم میتونه باشه.

لینک به دیدگاه

کاری که دوستمون گفتن رو انجام بده اگر حل نشد

از هارد با نرم افزار HDD Tune هم لطفا یک بنچمارک از حالت Read بگیر بنچمارک تموم شد عکس نمودار رو بذار و همچنین از قسمت health تو همین برنامه عکس بگیر (توحالت maximize عکس بگیر)

در رابطه با گرافیک که OC kنکردی با afterburner

اگر اور کردی دیفالت کن ضمنا دمای کارت و پردازنده هم چک بشه تو بازی، با نرم افزار حین اینکه تو بازی هستی کلا با riva tuner با همون after یا یک برنامه دیگر وضعیت cpu usage همچنین دمای کارت گرافیک , ram usage

, همچنین GPU usage رو ببین بخصوص  دمای کارت و سی پی یو  چجوریه قبل اینکه بپره بیرون، اگر  تونستی عکسی چیزیم بذار.

غیر از بازی که مشکلی نداری؟ مثلا یه هو ریست بشه یا صفحه آبی بیاد؟ یا وقتی فیلم میبینی لگ کنه؟مشخصات پاور رو هم قید کن لطفا.

ویرایش شده توسط aminlion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هاردتتون ممکنه مشکل داشته باشه ضمنا .کارت گرافیک شما سمی پسیو است فن هاش نمیچرخن تا 60 درجه - شما احتیاجی نیست  چیزی رو تنظیم کنید . برنامه مدیریت دما داشته باشید که چک کنه ولی این ویژگی خود کارتهای جدیده بهنیه و خنک هستند کارت 1050ti کولر نیمخواد این کارتها نسخه دهای پسیو بدون فن هم دارن . شما هاردت رو چک کن- عوض کن هاردت رو . بعد از چهار یا پنج سال یا حتی کمتر هارد ورینگ دارن سنگین و کند میشن د-برمرور زمان  آلودگی ویروس ها ، فرمت شدن، چرخیدن هد پلاتر گرم شدن همه دیگه عمر هارد 7 سال اصلا بهش اطمینانی نیست شما بهتره یک هارد نو تهیه کنید و .ویندوز نو بریز درایور هات بروز باشه -نباید مشکلی باشه/.
سوالی بود در خدمتم.

خود MSI در سایتش اشاره کرده به مدل کارت شما :

Zero Frozr-Stay undetected

First introduced in 2008 by MSI, ZeroFrozr technology has made its mark and is now the industry standard among graphics cards. It eliminates fan noise by stopping the fans in low-load situations. This means you can focus on gaming without the noise of spinning fans.

FANS SPINNING
During intense gaming or benchmarking

FANS STOP
Completely silent during idle, multimedia or light gaming

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، AminC گفته است :

درود. موقع اجرای بازی Not respond میده یا وسط بازی؟ تجریحا یک عکس ارسال کنید موقع این رخداد/

وسط بازی 

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، aminlion گفته است :

کاری که دوستمون گفتن رو انجام بده اگر حل نشد

از هارد با نرم افزار HDD Tune هم لطفا یک بنچمارک از حالت Read بگیر بنچمارک تموم شد عکس نمودار رو بذار و همچنین از قسمت health تو همین برنامه عکس بگیر (توحالت maximize عکس بگیر)

در رابطه با گرافیک که OC kنکردی با afterburner

اگر اور کردی دیفالت کن ضمنا دمای کارت و پردازنده هم چک بشه تو بازی، با نرم افزار حین اینکه تو بازی هستی کلا با riva tuner با همون after یا یک برنامه دیگر وضعیت cpu usage همچنین دمای کارت گرافیک , ram usage

, همچنین GPU usage رو ببین بخصوص  دمای کارت و سی پی یو  چجوریه قبل اینکه بپره بیرون، اگر  تونستی عکسی چیزیم بذار.

غیر از بازی که مشکلی نداری؟ مثلا یه هو ریست بشه یا صفحه آبی بیاد؟ یا وقتی فیلم میبینی لگ کنه؟مشخصات پاور رو هم قید کن لطفا.

benchmark.png

Health.png

لینک به دیدگاه

بایوس را به روز کنید ، ویندوز 10 64بیتی نصب کنید و تمام درایورها رو (از همه مهم تر درایور گرافیک) رو نسخه جدیدشو نصب بفرمایید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 28 دقیقه قبل، AminC گفته است :

برنامه riva tuner و after burner رو حذف کنید.

من تا الان بیش از 1000 بازی رو برای مدتهای طولانی روی چندین سیستم  با چندین سخت افزار با این دو برنامه تست کردم هیچ مشکلی با بازی ها ندارن. مشکل ایشون کاری به  به این دو برنامه نداره-اززمان جیفورس  سری 200 انویدیا من دارم از افتر برنر استفاده میکنم -این برنامه با اجرای بازی ها تداخل نداره/

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستمون گفتن اون بدسکتورا اوکی نمیشن فقط اضافه کنم نمودارم نگاه کنی وضعیت هاردت اصلا خوب نیست تا نزدیک 4 مگ در ثانیه هم سرعت خوندن اطلاعات پایین میاد زیر 25 هم زیاد داره  کلا گپ زیاده از پایینترین تا بالاترین و این زیگزاگای خیلی شدید نشون میده وضعیت خوبی نداره پس حتما و حتما توصیه میکنم از اطلاعات مهمت جای دیگه بکآپ بگیراونجاهم Interface CRC error داری که عمدتا مربوط میشه به مشکل ارتباطی یا ایراددار بین هارد و میزبان (Southbridge )  بعضا دیده شده با تعویض کابل ساتا یا زدن به یه پورت دیگه ساتا رو بورد حل شده حالا فعلا با اون کاری نداریم .اگرهارد دیگه داری یه تست بزن اگر نداریو فلش داری یک بازی کم حجم رو که مینداخت بیرون نصب کن رو فلش از رو فلش اجرا کن ببین بازم میندازه بیرون یا نه.

ویرایش شده توسط aminlion
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام من هاردم رو عوض کردم ولی هنوز هم این مشکلو دارم اگه  میشه بیشتر راهنماییم کنید اصلا با این وضع نمیتونم بازی کنم.

لینک به دیدگاه

blue screen  برای سیستم پیش نمیاد؟

در کل رم خودتون با این روش تست کنید شایدمشکل از رم هست

تست سخت افزاری رم با استفاده از دستور memory در ویندوز 10

در کادر جستجوی ویندوز 10 دستور memory را تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید تا پنجره زیر نمایش داده شود .

1_%D8%AA%D8%B3%D8%AA_%D8%B3%D8%AE%D8%AA_ 

بر روی گزینه Restart now and check for problems کلیک کرده تا سیستم شما ریست شود . ابزار Windows Memory Diagnostic Tool به طور پيش فرض تست Standard را انجام مي دهد صبر کنید تا هر دو مرحله به پایان برسد سپس سیستم از نو راه اندازی می شود.

2_%D8%AA%D8%B3%D8%AA_%D8%B3%D8%AE%D8%AA_

زماني كه اجراي تست به پايان رسيد ، رايانه به طور خودكار از نو راه اندازي خواهد شد . به اين نكته توجه كنيد ، اگر خطايي يافت شود ، ابزار Windows Memory Diagnostic Toolبه تشخيص آن واحد خاصي از حافظه كه باعث اين خطاها در رايانه شده است ، مبادرت مي كند و پس از راه اندازي مجدد نتايج تست گزارش داده مي شود .اگر حافظه خراب تشخيص داده شود مي بايست آن را خارج كرده و با حافظه ديگري جايگزين كنيد.

بعد از راه اندازی مجدد ، پنجره اطلاع رسانی ویندوز (نوتیفیکیشن در قسمت اعلان ویندوز) بر روی دسکتاپ نشان میدهد آیا حافظه خراب است یا خیر . 

3_%D8%AA%D8%B3%D8%AA_%D8%B3%D8%AE%D8%AA_

منبع : http://www.learning.asarayan.com

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

Memory.thumb.png.28202b71d075dbd73e84d28bc6934a20.png

در 19 ساعت قبل، naderblue گفته است :

blue screen  برای سیستم پیش نمیاد؟

در کل رم خودتون با این روش تست کنید شایدمشکل از رم هست

تست سخت افزاری رم با استفاده از دستور memory در ویندوز 10

در کادر جستجوی ویندوز 10 دستور memory را تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید تا پنجره زیر نمایش داده شود .

1_%D8%AA%D8%B3%D8%AA_%D8%B3%D8%AE%D8%AA_ 

بر روی گزینه Restart now and check for problems کلیک کرده تا سیستم شما ریست شود . ابزار Windows Memory Diagnostic Tool به طور پيش فرض تست Standard را انجام مي دهد صبر کنید تا هر دو مرحله به پایان برسد سپس سیستم از نو راه اندازی می شود.

2_%D8%AA%D8%B3%D8%AA_%D8%B3%D8%AE%D8%AA_

زماني كه اجراي تست به پايان رسيد ، رايانه به طور خودكار از نو راه اندازي خواهد شد . به اين نكته توجه كنيد ، اگر خطايي يافت شود ، ابزار Windows Memory Diagnostic Toolبه تشخيص آن واحد خاصي از حافظه كه باعث اين خطاها در رايانه شده است ، مبادرت مي كند و پس از راه اندازي مجدد نتايج تست گزارش داده مي شود .اگر حافظه خراب تشخيص داده شود مي بايست آن را خارج كرده و با حافظه ديگري جايگزين كنيد.

بعد از راه اندازی مجدد ، پنجره اطلاع رسانی ویندوز (نوتیفیکیشن در قسمت اعلان ویندوز) بر روی دسکتاپ نشان میدهد آیا حافظه خراب است یا خیر . 

3_%D8%AA%D8%B3%D8%AA_%D8%B3%D8%AE%D8%AA_

منبع : http://www.learning.asarayan.com

لینک به دیدگاه

سلام احتمالا سیستم پیشنهادی بازی از سخت افزار شما بالاتره ..مدل وتوان پاور سیستمو ذکر کنید.درضمن توی بازی دما وحرارت چیپست بالا میره ازنظر خنک بودن کیس وضعیت فنهای کیسو بگو. تعدادشونمنظورم

ویرایش شده توسط jk1368
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، jk1368 گفته است :

سلام احتمالا سیستم پیشنهادی بازی از سخت افزار شما بالاتره ..مدل وتوان پاور سیستمو ذکر کنید.درضمن توی بازی دما وحرارت چیپست بالا میره ازنظر خنک بودن کیس وضعیت فنهای کیسو بگو. تعدادشونمنظورم

کیسم 5تا فن داره از نظر خنک بودن مشکلی ندارم.

پاورمم micro net هست مدل pm 1000 با توان 250Watt.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sneaky گفته است :

پس رم مشکل نداره درایور کارت گرافیک هم اخرین نسخش دانلود کنید نصب کنید گاهی درایورها همخوانی با کارت ندارن

https://soft98.ir/software/drivers/483-nvidia-geforce-driver.html

اینم نصب کنید جدید اومده 

البته بازم شاید مشکل جا دیگه هست ولی خوب باید تست کنید تا دلیلش پیداش کنید

اگه مقدور هست یه کارت گرافیک دیگه بیارید و روی سیستم تست کنید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، naderblue گفته است :

پس رم مشکل نداره درایور کارت گرافیک هم اخرین نسخش دانلود کنید نصب کنید گاهی درایورها همخوانی با کارت ندارن

https://soft98.ir/software/drivers/483-nvidia-geforce-driver.html

اینم نصب کنید جدید اومده 

البته بازم شاید مشکل جا دیگه هست ولی خوب باید تست کنید تا دلیلش پیداش کنید

اگه مقدور هست یه کارت گرافیک دیگه بیارید و روی سیستم تست کنید

من جدید ترین آپدیت درایور رو نصب کردم 

اما هنوز مشکلم حل نشده.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Sneaky گفته است :

سلام

پاور شما تقلبی و غیر استاندارد هست و نمیتونه توان مورد سیستم رو تامین کنه،یه عکس از سیستم بدین،احتمالا بجای شش پین هم از تبدیل مولکس استفاده کردین!

تا کل سیستم به فنا نرفته با یه مدل استاندارد تعویض کنید.دیگه سیستمو با این پاور روشن نکنید.

اگر امکانش هست از کامپیوتری محل یا یکی از اشناها یه پاور استاندارد با توان کافی امانت بگیرین و تست کنید.

پاور کارکرده رو از بازارچه انجمن با قیمت مناسب میتونین تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، hmasroor گفته است :

برای سیستم شما 250 وات کافی نیست.

تو این لینک http://www.coolermaster.com/power-supply-calculator مشخصات سیستمتون رو بزنید مینویسه پاور چند وات نیازه.

من برای شما رو زدم سایت کولر مستر پیشنهاد یه پاور حداقل 460 واتی رو داد یعنی شما حداقل به دو برابر قدرت 250 وات پاور فعلی تون نیاز دارید.

پیشنهاد من خرید این پاور Cooler Master GX550 CM Storm Edition با قیمت 330 تومان هست اما اگر ارزون تر خواستید اینم Cooler Master MasterWatt Lite 500W میشه با قیمت 220 تومن خرید ولی سری Lite کولر مستر اصلاً پیشنهاد نمیشه سری GX حداقل استاندارد 80Plus Bronze و بازدهی 85% رو دارن اما سری MasterWatt Lite بازدهی کمتر از 85% میدن.

اگرم که مشکل مالی نداشتید چه بهتر که یه پاور با استاندارد 80Plus Gold و بازدهی انرژی 95% مثل سری V کولر مستر بگیرید.ارزون ترین این سری تو لیون کامپیوتر مدل Cooler Master V650S با قیمت 475 تومن هست.

یعنی من دیگه اطمینان داشته باشم از این موضوع؟ با یه پاور مشکلم حله؟

من خیلی خرج اضافی کردم به خاطر این مشکلم.

لینک به دیدگاه

احتمال زیاد مشکل از پاور هست که برق کافی به گرافیک نمیرسه که باعث کرش میشه

لینک به دیدگاه

سلام 

دوستان ضعیف بودن پاور میتونه دلیل بشه ک سیستم 1080 i5 و رم8 وقتی جی تی آ وی رو اخره هنگ کنه؟؟

پاور هم green 600

لینک به دیدگاه

یکی دوبار هم پیش اومده حین بازی یهو ری استارت بشه

پاور چند واتو پیشنهاد میدید؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ali rezaii گفته است :

سلام 

دوستان ضعیف بودن پاور میتونه دلیل بشه ک سیستم 1080 i5 و رم8 وقتی جی تی آ وی رو اخره هنگ کنه؟؟

پاور هم green 600

سلام

مشخصات سیستم انتخابی شما:
مادربرد:
مادربرد نیمه حرفه ای (فقط دارای یک عدد کانکتور 8pin تغذیه پردازنده)
نوع سوکت مادربرد :
سوکت LGA-1151
مدل پردازنده:
Core i5 (6200U~6600K) 2700~3900MHz
تعداد پردازنده :
CPU x 1
نوع کارت گرافیک:
NVIDIA
سری کارت گرافیک :
سری 1000
مدل کارت گرافیک:
GeForce GTX-1080 Series
تعداد کارت گرافیک :
VGA x 1
نوع حافظه :
DDR-4
تعداد ماژول حافظه :
4 RAM x
نوع و تعداد هارد :
SATA / IDE 5400-RPM x 0
SATA / IDE 7200-RPM x 2
SSD - Solid State Disk x 0
SCSI 10.000-RPM x 0
SCSI 15.000-RPM x 0
نوع و تعداد درایو نوری :
CD-ROM / CD-RW x 0
DVD-ROM /DVD-RW x 1
Blu Ray BD_RE x 0
نوع و تعداد فن ها :
80mm / 92mm x 0
120mm / 140mm x 5
200mm /230mm x 0
قطعات جانبی :
Keyboard + Mouse
Floppy Drive / Ram Reader
Quad USB Device

***  توان مصرفی: 
حداکثر توان مصرفی سیستم شما معادل   510W  محاسبه شده است.
***  پاور پیشنهادی: 
نهایتا باتوجه به میزان مصرف سیستم انتخابی شما ازشاخه 12V پاور وبا درنظر گرفتن نوع وتعداد کانکتورهای مورد نیاز این سیستم پیشنهاد ما استفاده از مدل پاور   GP530A-ES   می باشد.
635899337878868807.jpg
***  پاورهای مشابه پیشنهادی: 
برایند مشخصات فنی تمامی مدل پاورهای ذیل ، یکسان بوده و همگی دارای قیمت و شرایط گارانتی مشابه هستند.

600وات مناسبه و نباید مشکلی باشه.ریستارت هم دلایل مختلفی داره.

پاور رو اکبند گرفتین یا کارکرده؟

احتمالا شما کمبود رم دارین.تنظیمات رو کم کنین و دوباره تست بگیرین.

در 16 ساعت قبل، Sneaky گفته است :

پاورمم عوض کردم یه green 530watt خریدم ولی هنوز کرش میخورم!

درود

هارد جدیدی که ازش تست گذاشتین 20/000 ساعت کارکرده و ریفره،اگه بجای اکبند دادن بهتون،مرجوع کنید.

هارد 500گیگ 75ت تا 85ت و 1 ترا هم 115ت تا 125ت بسته به کارکردشون قیمت دارن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...