رفتن به مطلب

آیا اسلات دوم برای کارت گرافیک مناسب هست؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز. مادربرد prime deluxe ایسوس سری x299 دارای led زیبایی در قسمت وسط مادربرد هست که با نصب گرافیک در اسلات اول کاملا پوشیده میشه. آیا با توجه به اینکه اسلات دوم مادربرد هم x16 هست میشه گرافیک رو در اونجا نصب کرد؟من بنچ مارک گرفتم و اسلات دوم  تفاوت اندکی در نتیجه داشت .در راهنمای مادربرد پیشنهاد شده در اسلات اول نصب بشه. در اینترنت مطلب خوبی در این مورد پیدا نکردم و نیازمند راهنمایی دوستان هستم. کارتم 1080TI هست و CPU 7820X

ویرایش شده توسط Atabak.sh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم اسلات اول رو برای این پیشنهاد میدن که به cpu نزدیک تره و کارایی بهتری میده .

همونطور که خودتون هم تست کردیدتفاوت اندکی دارند که به قدرت کارت شما هم بستگی داره . هر چی قدرت کارتتون بیشتر باشه ، تفاوت در اسلات دوم بیشتر میشه که باز هم مقدار محسوسی نیست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز. اگه برای قشنگی یا هر دلیل دیگه میخواید اسلات دوم کارتتون رو بزنید، حتی اگه 8× هم بود و 1080Ti ، من میگفتم بزن چون تفاوتش اصلا محسوس نیست. حالا چه به بنچ مارک های توی نت استناد کنید، چه روی تجربه دیگران عمل کنید؛ باز میرسید به همین چیزی که نوشتم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مدل کارتت چیه

اولا مصرف و دما یکم تو اسلات دوم بیشترمیشه

منچون تست کرافیک زیاد کرفتم یکم دمای بیشترو متوجه شدم با اسلات دوم ولی وقت نکردم مصرفو تست کنم واقعا بیشترشدنش چقدره

ازنظرکارایی هم تو کارهای مختلف بعضی وقتها اسلات اول بعصی وقتهااسلات دوم  تومواردی بهترشدن 

ازتظر فریم باید دوستاتی که زیاد اهل فریم گرفتن هستن راهنمابی کنن بهتون .من وقت اونجور تستها نداشتم 

ولی رابط اسلات اول بنظرم بهتره 

باز مدل کارتتون هم مهمه  چی هست 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

دوست عزیز. اگه برای قشنگی یا هر دلیل دیگه میخواید اسلات دوم کارتتون رو بزنید، حتی اگه 8× هم بود و 1080Ti ، من میگفتم بزن چون تفاوتش اصلا محسوس نیست. حالا چه به بنچ مارک های توی نت استناد کنید، چه روی تجربه دیگران عمل کنید؛ باز میرسید به همین چیزی که نوشتم.

سلام ایمان عزیز. کارتم 1080TI هست و CPU 7820X .پس مشکلی از نظر پرفورمنس نداره؟ تنها مشکلی که دیدم این هست که NVME M2 که زیر heatsink هست زمانی که گرافیک در ماکزیمم لود هست ماکزیمم تا 80 درجه  میره بالا چون گرافیک در اسلات دوم رو هیت سینک قرار میگیره.  این درجه برا nvme قابل تحمله یا در اسلات بالای مادربرد نصبش کنم؟

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

دوست عزیز مدل کارتت چیه

اولا مصرف و دما یکم تو اسلات دوم بیشترمیشه

منچون تست کرافیک زیاد کرفتم یکم دمای بیشترو متوجه شدم با اسلات دوم ولی وقت نکردم مصرفو تست کنم واقعا بیشترشدنش چقدره

ازنظرکارایی هم تو کارهای مختلف بعضی وقتها اسلات اول بعصی وقتهااسلات دوم  تومواردی بهترشدن 

ازتظر فریم باید دوستاتی که زیاد اهل فریم گرفتن هستن راهنمابی کنن بهتون .من وقت اونجور تستها نداشتم 

ولی رابط اسلات اول بنظرم بهتره 

باز مدل کارتتون هم مهمه  چی هست 

کارتم 1080TI هست و CPU 7820X. در تستهایی که گرفتم پرفورمنس بسیار کم فرق داشت .

لینک به دیدگاه

من قبلا 970داشتم میذاشتم رو اسلات سوم ! راحت هم بازی میکردم...اصلا نگران نباش

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

بنده بیش از 1 ساله که 1080 رو اسلات دوم نصب کردم و پرفرمنسم اکثرا شبیه بقیه 1080 ها بوده. دلیلم هم مثل شما زیبایی بوده صرفا.

دمام که همیشه از 1080 های دیگه کمتر بوده.

مصرف رو نمیدونم ولی فکر نمیکنم اصلا ربطی داشته باشه.

DSC_0047.thumb.JPG.a53f650746296212ed497cd4aed0b583.JPG

توصیه من اینه که با خیال راحت نصب کن و لذتش رو ببر.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

ماشاا...

توپه که اینهمه خرج کردی واسه زیبایی روشهای دیگه هست جبران کنی

ماکه بیشتر از 1060جرات خرید وریسک نداشتیم

بیشتر منظورم ازمدل بابت سیستم خنک کننده گرافیک بود که مال شما وکیست به اندازه کافی فکرکنم تهویه مناسب داره . یکسری مدلها که هیت یکپارچه دارن وکیس قدیمی اسلات دوم پیشنهاد خوبی نیست  چون هیت یکپارچه حریان باد به خازنها مموری نمیخوره .فقط خود چیپ گرافیک خنک میکنه  .همون اسلات اول و اتلاف انرژی ودمای جزیی بیشتر هم  نداره یکمقدار واسه عمرقطعه بهتره

مال شما که 

فقط امار فریم توکارهایی که میخای انجام بدی ازدوستان بگیری .کدوم اسلات بهتره مشکلی تواسلات دوم  نداری

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

بنده بیش از 1 ساله که 1080 رو اسلات دوم نصب کردم و پرفرمنسم اکثرا شبیه بقیه 1080 ها بوده. دلیلم هم مثل شما زیبایی بوده صرفا.

موفق باشید.

مرسی داداش. چه کیس خوشگلی :)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، farshad sh گفته است :

ماشاا...

توپه که اینهمه خرج کردی واسه زیبایی روشهای دیگه هست جبران کنی

ماکه بیشتر از 1060جرات خرید وریسک نداشتیم

بیشتر منظورم ازمدل بابت سیستم خنک کننده گرافیک بود که مال شما وکیست به اندازه کافی فکرکنم تهویه مناسب داره . یکسری مدلها که هیت یکپارچه دارن وکیس قدیمی اسلات دوم پیشنهاد خوبی نیست  چون هیت یکپارچه حریان باد به خازنها مموری نمیخوره .فقط خود چیپ گرافیک خنک میکنه  .همون اسلات اول و اتلاف انرژی ودمای جزیی بیشتر هم  نداره یکمقدار واسه عمرقطعه بهتره

مال شما که 

فقط امار فریم توکارهایی که میخای انجام بدی ازدوستان بگیری .کدوم اسلات بهتره مشکلی تواسلات دوم  نداری

فرشاد جان قابل شما رو نداره. دستور بدی تقدیم کنم خدمتت. من سالها سیستم قدیمی sandy bridge داشتم و بالاخره قسمت شد ارتقا بدم.

لینک به دیدگاه

درود

بلکا ابریشم زدین دیوارو :x

لینک به دیدگاه

ممنون سلامت باشین 

فقط یک نکته .مادربردتم ببین اسلات گرافیکش مثل این سریهای جدید دوتا پین به دوطرفش اضافه کردن واسه استحکام خوداسلات داره یانه

مین های قدیمی فقط لخیم خود پینهای داخل اسلات نگه دارنده بود

اگه گرافیک سنگین میبندین دوستان دقت کنید به اسلات فشار نیاد مخصوصا اسلات دوم که پینهای داخل وطبیعتا تعداد لخیمهای پشتش کمتر واسنحکام کمتر

اینم دقت کنید بد نیست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من با مین خودم تست کردم کارایی اسلات دوم در حد 1% یا کمتر از اون از اسلات اول شد یعنی اصلا به چشم نمیاد اگه تو اسلات اول 100 فریم بگیری تو اسلات دوم 99 میگیری

مین من اسلات اول 16 و دوم 8 بود مال شما نمیدونم 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

موفق باشید.

درود

عزیز کارت شما واترفورسه و حرارت چیپست از طریق هیت سینک و جریان باد خنک نمیشه که جریان هوای گرم پرتاب شه سمت فیبر مادربورد و هیت سینک چیپست

در ضمن شما واترفورس رو زیرش شمع هم روشن بکنید بازم خنکتر از کارتهای ایرکولینگ خواهد بود

ولی خیلی سیستم نازی دارید. فن هاش بچرخه براتون :)

لینک به دیدگاه

در در 1396/07/17, 00:03:05، Hassan.SK گفته است :

من با مین خودم تست کردم کارایی اسلات دوم در حد 1% یا کمتر از اون از اسلات اول شد یعنی اصلا به چشم نمیاد اگه تو اسلات اول 100 فریم بگیری تو اسلات دوم 99 میگیری

مین من اسلات اول 16 و دوم 8 بود مال شما نمیدونم 

ممنونم منم تست گرفتم در حد 2 یا 3 فریم فرق میکنه

لینک به دیدگاه

چه کیس زیبایی . دفترچه مادربورد رو مطالعه بفرمایید ببینید اسلات پایینی 8x است یا 16x ، اگر 8x بود تو نت سرچ بفرمایید ببینید اختلافش تو بنچمارک چقدر است اگر ناچیز بود به نظر بنده بزارید باشه و لذتش رو ببرید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...