رفتن به مطلب

مشاوره وراهنمایی برای خرید مادربرد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

پرسشهای خود را برای خرید مادربرد در اینجا مطرح کنید

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...
  • ارسال 173
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام

خواستم ببینم بین مادر بوردهای گیگا و ایسوز کدوم بهتره از همه لحاظ منظورمه

با سپاس

لینک به دیدگاه

با سلام

خواستم ببینم بین مادر بوردهای گیگا و ایسوز کدوم بهتره از همه لحاظ منظورمه

با سپاس

با سلام

خوب دوست خوبم باید ببینی که توی چه رنج قیمت و برای چه کاری میخواید . نمیشه همینطوری گفت که کدومش بهتره . چون باید علمی تر برخورد کرد .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

مادربردlga775 با پورت sas اومده تو ایران؟من فقط یک مدل asus می شناسم!

درود

منظورتون SIS هستش ؟

لینک به دیدگاه

نه SAS:serial attached SCSI مادربرهای سرور Onboard دارن ولی من فقط این مادربردو می شناسم

P5N64 WS Professional

http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=653&l4=0&model=2182&modelmenu=1

که احتمالا خیلی گرونه ولی باز می ارزه چون ارزون ترین کارت SAS 160$ هستش!!

لینک به دیدگاه

نه SAS:serial attached SCSI مادربرهای سرور Onboard دارن ولی من فقط این مادربردو می شناسم

P5N64 WS Professional

http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=653&l4=0&model=2182&modelmenu=1

که احتمالا خیلی گرونه ولی باز می ارزه چون ارزون ترین کارت SAS 160$ هستش!!

با سلام

متوجه شدم منظورتون پورت هاردهای SAS هستش .

نه عزیز فعلا توی ایران من ندیدم . و فعلا موجود نیستش .

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
با سلام.بهترین مادر برد برای بازی تا سقف 150.000 که عمری باشه

دوست من ما چیزی به نام عمری نداریم هر چیزی یه روز خراب میشه ولی یه چیز معقول توی این قیمت میتونید مادربوردهای با چیپ P45 بخرید که برندهای Asus , Msi موجوده

لینک به دیدگاه

سلام.بهترین مادر برد برای بازی نا سقف 150.000تومن که عمری باشه

لینک به دیدگاه

حالا کدوم برند رو بگیرم؟خیلی ها به من این مادر برد:p5q رو پیشنهاد دادند ولی مثل اینکه این مادر برد یک جا برای گرافیک داره درسته؟

لینک به دیدگاه

حالا کدوم برند رو بگیرم؟خیلی ها به من این مادر برد:p5q رو پیشنهاد دادند ولی مثل اینکه این مادر برد یک جا برای گرافیک داره درسته؟

درود

دوست عزیز p5q برند asus مین خوبیه و قیمتش حدود 155 تومنه . مادربورد خوبیه

زیاد به کراس فایر و sli فکر نکن .

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز اگر در آینده قصد کراس فایر دارید p5k-epu اگرهم نه p5q عالیه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

توی این رده زیاد با هم فرقی از نظر کیفیتی ندارن و اگر میخواید بعدها کراس فار کنید و توی این رنج قیمتی خرید کنید باید p5k epu بخرید که قیمتش حدودا امروز بازم گرون شد 130 تومان شده .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام خدمت اقای حسینی و اساتید محترم .مثل اینکه من مجبورم یه سال صبر کنم تا سیستم مورد نظرو رو بگیرم چون این قطعاتی که من انتخاب کردم حالا حالا تو شهر ما(قایمشهر-شمال) در نمی اد.

چند تا سوال در باره ی مادر برد asus p5k epu داشتم:

شما گفته بودید که این مادر برد دوتا گرافیک ati بهش می خوره می خواستم بپرسم ایا می شه یه گرافیک ati مثلا 3650 و یه گرافیک جی فرس مثلا 8600 /512 بهش نصب کرد ؟ایا این امکان رو داره که هم از ای تی ای و هم از جی فرس در کنا ر هم ساپرت کنه؟به نظر شما به غیر از اینکه اینکه این مادر برد pci 1 هستش مشکل دیگه ای داره؟ایا در اینده منو برای نصب گرافیکهای قوی اذیت نمی کنه؟

می شه نام کامل مادر برد p5q رو بگید اخه تو شهر ما خیلی ها اصلا اسمش رو هم نشنیدن؟

برای سی پی یو q6600 به نظر شما کدوم مادر برد بهتره:p5k epu یا p5q?

ایا تنها تفاوتهای مادر برد p5q با p5k epu این هستش که اولی pci 2 هست و دومی pci 1 ?و اولی یه جا برای گرافیک داره و دومی دوتا؟

یا به غیر از ساری تو قایمشهر هم نمایندگی دارین؟

من شنیدم که برای سی پی یو q6600 حتما باید 4 گیگ رم بگیرم تا به کارایی لازم برسه ایا درسته؟

تنها چیزی که تو شهر ما زیاد ه هارد هستش و هر چی بگی دارن می خواستم بدونم چه مدلی بگیرم تو شهر ما که هارد ساتا مد هستش.حالا پیشنهاد شما چیه؟ لطفا قیمتش رو هم بگید؟250 گیگ می خوام

در مورد گرافیک هم بگم که اخرین مدل گرافیک شهر ما 8800 /1گیگ هستش.نظر شما چیه؟قیمتش الان چنده؟

ببخشید که اینقدر سوال کردم خیلی خیلی ببخشید

با تشکر از شما که کار مردم رو را می اندازین...

منتظر پاسخهای مثل همیشه کامل شما هستم...محمد

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت شما دوست عزیز محمد جان :

سوال ها با اجازه آقای حسینی که استاد بنده هستم یک به یک جواب داده میشه!

1: عزیزم هیچ موقع نمیشه یه کارت گرافیک جیفورس رو با یک کارت گرافیک ای تی آی کراس فایر یا SLI کرد چون اینا قابلیتهای جدا از هم هستن ! ATI برا کراس فایر !و GEFORCE برا SLI! نه و این مین شما رو اذیت نمی کنه چون مین خوبیه و مبتنی بر چیپ P35 هم هست!

2: نام کامل p5Q ::::: pqq deluxe هست!

3: هبچ فرقی نمی کنه برا این سی پی یو! من باشم p5q ! چون چیپ p45 هست! وگرنه هر 2 تاش خوب و بستگی به بودجه شما داره عزیز!!

اینها تقائتهایی که جناب حسینی باد بفرمایند من نمی تونم دخالت کنم چون دقیق نمی دونم

نه شما با 2 گیگ رم باس 800 تاخیر 4 یا 5 کارتون رو راه می اندازه! بستگی داه کاره شما چی باشه؟ و بودجتون چقدر باشه؟

در رابطه هارد هارد مکستور یا سامسونگ یا هیتاچی ! البته نظر منه ! و قیمتش تو بازار 45 46 تومانه!

خوبه اونم ولی نظر بنده در مورد کارت گرافیک 4850 هست ! میگم بستگی به شرایط کار شما داره ! که چه کاری با کامپیوتر می خواید بکنید گیم چی؟ من با این پول میگن 4850 !

البته بگم من نظر خودمو دادم آقای حسینی هم حتمآ باید جواب بدن چون شما از اقای حسینی سوال کرید و من در کاره ایشون دخالت کردم

اینا نظره منه! بازم شرمنده جناب حسینی

موفق وموید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

سلام رضا جون .ممنون از نظرت لطف کردی.

ولی من هنوز برتری مادر برد p5q رو نسبت به p5k epu متوجه نشدم؟!

منتظر پاسخهای اقای حسینی هستم

لینک به دیدگاه

يعني فقط بايد آقاي حسيني جواب بده كه قبول كني ؟؟!! دوستمون گفتند خدمتتون p5k epu بر مبناي چيپ p35 هست و p5q بر مبناي p45 ..... همين كافيه يا بايد تفاوتهاي اين دو چيپ رو هم تشريح كنيم ؟؟!!!

در مورد گيم هم شك نكن 4850 به خوبي جوابگو هست ولي اگه يه كم سر كيسه رو شل كني و يه 4870 بخري ديگه نور علي نوره ..... ( 100 تومن اختلاف دارند !!!)

لینک به دیدگاه

يعني فقط بايد آقاي حسيني جواب بده كه قبول كني ؟؟!! دوستمون گفتند خدمتتون p5k epu بر مبناي چيپ p35 هست و p5q بر مبناي p45 ..... همين كافيه يا بايد تفاوتهاي اين دو چيپ رو هم تشريح كنيم ؟؟!!!

در مورد گيم هم شك نكن 4850 به خوبي جوابگو هست ولي اگه يه كم سر كيسه رو شل كني و يه 4870 بخري ديگه نور علي نوره ..... ( 100 تومن اختلاف دارند !!!)

خیلی خیلی خیلی ممنونم مرتضی جان . البته بچه ها خیلی لطف دارن . ولی دوستان انجمن گفتگو به این خاطر که همه فکر ها روی یکدیگر ریخته بشه و به نتیجه برسه . کسی به تنهایی نمیتونه جوابهای خوب و درست رو بده . حتما باید با مشورت و تحقیق صورت بگیره .

ولی من هنوز برتری مادر برد p5q رو نسبت به p5k epu متوجه نشدم؟!

درود

دوست من یه سری مطالب خوندم که نشون میده چیپ 45 حدودا 10 درصد قویتر از 35 عمل میکنه و البته برای اطمینان بیشتر باید این قضیه رو در اینجا و به صورت عملی هم بررسی کنیم که حتما تا چند روز دیگه انجام میشه . ولی در کل مشخصات فنی ظاهری P45 بهتر از 35 هستش و از بابت ساپورت در فرکانسهای بالاتر و نحوه کارکرد قویتره .

لینک به دیدگاه

دوستان از نظر شما بهترین برد واسه کارت 4850 یا 4870 چیه؟هم گارانتی خوب و هم کیفیت خوب داشته باشه

درود

دوست من مقدار هزینه تون رو بفرمایید چون مادربوردهای فراوونی وجود داره که کالا جوابگوی این کارتها باشه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام به اساتید محترم

یه سوال داشتم.به نطر شما مادربورد جدید گیگا (ga-ep45-dq6) که قیمتش 362000 تومان هست بهتره یا ماردبورد Xfx مدل (mbn790iul9) که اینم قیمتش 435000 تومان هست.

ممنون میشم کمک کنید

لینک به دیدگاه

سلام به اساتید محترم

یه سوال داشتم.به نطر شما مادربورد جدید گیگا (ga-ep45-dq6) که قیمتش 362000 تومان هست بهتره یا ماردبورد Xfx مدل (mbn790iul9) که اینم قیمتش 435000 تومان هست.

ممنون میشم کمک کنید

درود

دوست من این دو مادروبرد فرقهای زیادی با هم دارن :

XFX 790 = DDR3 و SLI هستش و EP45-DQ6 هم DDR2 و کراس فایر هستش . حالا شما اگر خواستید کارت گرافیک ATI بخرید گیگا رو بخرید و اگر خواستید Gforce بخرید XFX رو بخرید و شک نکنید

این هم لینک مقایسشون توی سایت لیون :

http://www.lioncomputer.ir/index.php?action=compare&&me=104&&you=156&&you1=&&you2=

لینک به دیدگاه

سلام به اساتید محترم

ممنون میشم کمک کنید

اگه شما sli نخواهید با قیمت ارزونتر میتونید ایسوس با چیپ p45 بخرید اما ارزون تر بودنش دلیل بر ضعیف تر بودنش نیست. (با گیگا بایت دشمنی هم ندارم فقط قیمتش بالاست)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...